User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Gsm kontrollu oto alarm ve otomatik açılan araç içi kamera

aqustic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Gsm kontrollu oto alarm ve otomatik açılan araç içi kamera

Bu projemin çıkış noktası araç içi kamera almamla başladı.2016 yılında a118c viofo araç içi kamerayı aldıktan sonra bir gün park halinde arabamın çamurluguna birinin vurup kaçmasıyla bu proje uzerinde vakit buldukça ugraşmaya başladım.Sonunda tamamladım.Fakat a118c kameram şu an vosvosumda ve vosvosum sanayide boyandıgı için daha sonra aynı sistemi vosvosa da takacagım.
    Sistem şu şekilde çalışıyor:
    Araba dışardan herhangi bir darbe algılayınca;
    *Araç içi kameramız otomatik açılıyor ve 35 saniye açık kalıyor(süreyi şu an yazılımı değiştirip 5 dakika yaptım)
    *Sonrasında cep telefonuma sms geliyor;
    *Son olarak cep telefonum aranarak haberdar ediliyorum.Aynı anda 10 adet numarayı arayarak sms göndertebiliyorum.Sistemi uzaktan smsle aktif/pasif edebiliyorum.Aynı şekilde araç içi kamerayı uzaktan smsle açıp kapatabiliyorum.
    Böylelikle bir darbe anında araç içi kamera sayesinde kameranın hafıza kartını bilgisayara takarak ne olmuş ne bitmiş rahatlıkla izleyebilecegim.
    Bu arada imei kaydı olan gsm modülü ve kontorlü hat kullandım.Aylık 15 liraya sms paketi alıyorum.
    Sistemi şu an ticari olarak düşünmüyorum.Çünkü biraz daha ilaveler yapmam gerekiyor.İyi seyirler

VİDEO LİNKİ İÇİN TIKLAYIN

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aynı sistem cobrada ve valeo dada var.. valeoda beep and keeper sisteminde kamerasınıda alırsanız ayı özellik var..

bende beep and keeper var kamerasız olarak.. araba kapalıyken siz evdeyken araca biri çok yaklaşırsa park ederken falan dörtlüleri yakıp ikaz veriyor .. biraz daha yaklaşırsa uzunları yakıp kornaya falan devreye sokuyor.. kullanmadım ben henüz 4 yıldır kutusunda duruyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler