User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: güneş yanığı hakkında. detailing mi ? boya mı ?

ByMuSt! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

güneş yanığı hakkında. detailing mi ? boya mı ?

Corsalarda kronik olarak güneş yanığı var. Baktığım araçlarda da yanık mevcuttu. Tavan için çözümümüm siyah folyo ile kaplamak olucaktı ancak bazı araçların kaputunda , direklerinde , cam altlarında da bu kronik problem mevcuttu. Yanmadan dolayı katman farkı var, detailing yapan bir yer bu problemi çözebilir mi ? Youtube baktığımda başarılı olmuş uygulamalar vardı. ülkemizde uygulamalar ne seviyede ? alırsan boyat kurtul denilecek ama renk tonu farkı olursa rahatsız edicek (narçiçeği , su yeşili v.s )
    örn;
    🚗 Daily Car 01" Corsa 1.4 - CarBusters 📷

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resimlerini bi güzel çekip boyatın bence cam gibi dursun insanların şu boya takıntılarını anlamıyorum.
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Artık yaşını aldı gitti corsalar, uzmanları daha iyi bilir tabi ama yanılmıyorsam detailing işiyle uğraşanlar da ortalama 20 yılda bir komple temizinden boyanmasını öneriyorlardı. C kasalarda şu an 11-16 yıllık araçlar, özellikle bu tarz renkler temizlenmeyi hakediyor. Araç komple kaplanmayacaksa folyo falan çok kötü duruyor bence. Sizden sonraki kullanıcı da takıntılı olmayan biri olur biter.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek çare boya. Boyatın tertemiz dursun. Sırf orjinal kalsın diye yamalı eşek gibi arabalarla gezenleri anlamıyorum.

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında ailemizde 2 tane corsa c vardı, ikisinde de aynı sorun vardı.
    Önce foto, sonra boya yaptık, hatta boya anında fotoları da çektik.
    Satarken de hiç sorun olmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaput tavan harici yerler ince zımpara ile katman farkı eşitlenip vernikleyip pasta cila yapılamaz mı ? detailingci arkadaşların önerileri ne olur acaba ?

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vay arkadas corsa c boyalı olsa nolur olmasa nolur

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Detailing ile ilgileniyorum güneş yanıgı o paylaştıgın fotodaki boyuttaysa çözümü yok . Pasta zımpara vs is yapmaz . Pasta dediğin şey zaten boyayı (verniği) aşındırıp alttaki temiz katmanı ortaya cıkaran şeydir guneş yanıgında vernik kalmadıgı için o iş yaş ..

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detaylı fotolarını çekip saklamak ve ardından boyatmak en iyi çözüm..bu aşamadan sonra o güneş yanığından kurtulamazsınız...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vay arkadas corsa c boyalı olsa nolur olmasa nolur
    14-15 bin olması gereken piyasası 20 -22 bin tl ve kazalı boyalı hasar kayıtlı olanıda 2. 3. sahibinden bakımlı boyasız araçlarda aynı fiyatta. bütçe düşük olunca dikkat ediliyo malesef

konuyu açmamdaki sebep görmüş olduğum şu video ve görsellerdi

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadaşımın 2005 model yarisi yeni boyattım komple güneş yanığından boyatmadan önce fotolarını ve videosunu çekdim.. aracın trameri kazası belası değişeni hiç bir şeyi yoktu.. hatta boya ölçüm cihazıylada videoda gösterdim.. sattığım şahısada görüntüleri verdim sende satarken satıcağın insana gösterirsin dedim.. arabada bebek gibi temiz araçdı ..

ve anında satıldı fiyatınıda hiç öldürmedim acelemiz vardı 24 e sattım hızlı elden çıksın diye beklesem 26 ya falanda rahat satardım.. temizide boyasız orjinal değişensiz trameri temizi falan 28 binlere gidiyordu..

Her araçda olmaz belki ama 10 yaşında 20 yaşında araçların heleki türkiye koşullarında güneş yanığı olması kadar doğal bir şey yok..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

-Ata- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    üstteki posttaki olay gerçekten bir ürünleyse bulmak lazım nasıl çözebiliriz ki bu oksidasyon gidermeyi ?
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsam beyazdı güneş yanığı yoktu fakat mat duruyordu 1 parça boyalıydı aldığım hafta fotolarını ve boya ölçüm cihazıyla videosunu çekip boyaya verdim sattığım arkadaşa da fotoları videoyu verdim.

Aldığım Audi A3 komple boyalı ve şuan kaputunda vernik yanığı var komplemi boyatsam diye düşünmüyo değilim takılmayın beyler bu kadar iş yapılmadan önce çekin fotosunu videosunu boyatın yamalı yanıklı renk farkı olan arabaya sırf boyasız diye bineceğime temiz temiz komple boyalı arabaya binerim.

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    L'Oxide yi ben 2 yıl önce araştırdım hatta kanadadaki arkadaşıma arattırdım. Çocuk dükkan dükkan dolaşıp bulamadı. Kaç kere mail attım cevap gelmedi. Cevap gelseydi ben bu ürünü deneyip, eğer işe yarasaydı Babamla ithal edip Türkiye distribütörlüğünü almayı düşünüyorduk. Ama yalan birşey bence. Güneş yanığına yağ sürersende videodaki gibi oluyor.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    güneş yanığının nedir arkadaşlar gözünüzü seviyim olaya biraz bilimsel bakın.. güneş yanığı dediğiniz şey boyadaki renk pigmentlerinin ölmesi sonucu olan bir şeydir.. boyanın rengi açılır özelliğini yitirir zamanla koruyucu katmanlarda boyanın özelliğini yitirmesi sonucu kavlama vernik atması denilen şeyler ilerki safhalarda oluşur..

olmayan ölmüş gitmiş pigmenti nasıl geri getiriceksiniz bana birisi bilimsel olarak söylesin ok diyim..varsada şayet o sıvıların içindede yüksek muhtemel boya falan vardır başka türlü olmasına benim bildiğim bilimsel olarak imkan yok.. işin içinde boya yani yeni pigment yoksa benim bildiğim çok zor..

tabii yapılan işlemin kalıcılığıda muamma olur .. bir orjinal atılıcak fırın boya gibi asla olmıycakdır bir müddet sonra gene etkisini kaybedicekdir tekrar aynı işlemi tazemele yapmanız gerekicekdir bu tür ürünlerin kalıcılığı olmaz tam aksine bağımlısı yaparlar düzenli tazeleme yenileme ister buda düzenli para akışı demek..

En güzeli bence yapılıcak kaliteli bir boya.. ömürlük kaliteli iş olur.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler