User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Jant Boyama İşlemini Nasıl Yapabilirim

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Once jantciya giydirmissin pahali is yapiyorcasina sonrada uygun biliyorum ama ogrenciyim diye R yapmissin

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yav neden herkes arkadaşa yüklenmiş, herkes cebinde milyarlar taşımıyor, herkes sağa sola saçamıyor, herkesin bütçesi bir değil, sana 400 liraya ucuz olan bir ayakkabı bana pahalı gelebilir.

Arkadaşa pahalı gelmiş, nasıl yaparım diye sizlerden fikir almak istemiş, daha ucuza nasıl yaptırırım diye bir soru sormamış, kendi elimden gelebilir, kendim nasıl yaparım iyi mi olur kötü mü olur diye, bak biriside yazmış tazyik vurunca atar diye, arkadaş bunları okusun görsün, bırakın da nasıl boyanacağına kendisi karar versin.

Piyasa fiyatını bilmeyene fazla gelebilir yani ne olmuş, ben ufak tefek jant alıp satıyorum, alıp sattığım jant zaten ufak meblalarda, 600-1500 TL arası, hadi 250 TL ye adam akıllı boya yapmaz ustalar diyelim, 750 liralık jantın nesine 500 lira verip boyatayım.
    Konu 300E tarafından (31-07-2017 Saat 00:02 ) değiştirilmiştir.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mantigina hayran kaldim

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gemsazr9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sprey boyaya sertleştirici koyulamıyor verimli olmaz .tabanca şart
    Bir keresinde sanayide boya satıcısı spreyede sertlestirici koyarım ama bir kaç saat içinde kullanmanı tavsiye ederim dedi. Tabi kendime güvenmedim verdim boyacıya parayı. Tabi bu konuda sıfır sayılacak bilgi sahibiyim, o yüzden sadece duyduğum güvenilir olmayan bir bilgi benimki.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantigina hayran kaldim
    Selçuk abi, jant boyama işine alınan 500 liralar 1000 liralar işin hakkıdır eyvallah, sanatkar ustalarımıza saygım sonsuz, bileğinin hakkıdır, boyaya yapacağı karışımı, ne kadar mesafeden sıkılacağını biliyor adam, bi kere tecrübesini konuşturacak, zekasını konuşturacak, amma herkesi bütçesi bir değil onu demek istedim, arkadaştada bir artniyet görmedim ben ama, öyle diyosan öyle olsun.

Ki zaten boya öncesi, önemli olan zemini pürüzsüz hale getirip boyaya hazır etmek önemli olan, işcilik var işcilik var, kimi hasar az ise kenarını tornada düzelttiriyor, kimi çok hasar varsa macun ile düzeltiyor, kimiside temizlemeden basıyor boyayı, 250 TL arkadaşa fazla gelip kendi yapmak istemiş olabilir ki buda ben doğal hakkı bence, yargılamamak lazım, benim aracımında ön tamponu ayarsız duruyor, söküp takmasına 250 TL istediler, elimden gelmez el mecbur parasını verip yaptıracam ne yapayım.
    Konu 300E tarafından (31-07-2017 Saat 01:08 ) değiştirilmiştir.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Ragness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    250tlnin jantlar için bana en başta pahalı gelmesinin sebebini söyleyeyim, boya piyasasından haberim yok ayrıca bu bahsettiğim usta 1200-1400 tl arasında arabayı komple dıştan boyadığını söylüyor. Bu bahsettiğim ustanın yaptığı araca bakınca gayet güzel bir işçiliğinin olduğuna kendimce kanaat getirdim. Benim tahminimce gerçekten düzgün bir işçilik ile dıştan araba boyatmanın değeri minimum 2500tl idi. Ancak usta bana yukarda 1200-1400lü fiyatlardan bahsedince normal olarak jant takımını 250tlye boyamak bana fazla geldi. Bütün gerekli ekipmanlara sahibim tabancam kompresörüm var. tek bilgi eksikliğim macun çekmekte onu nasıl halledeceğimi bilemiyorum.
    Alıntı streetracer_nos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.6 400 hp bide lpg uyumlu olursa tadından yenmez
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla pist sevmiyim caddede sevmiyim
    Ama otopannnnn o varya çok acayip birşey
    Fren bitmiyor araç şişmiyor

Aksel35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 Jantıma 700 lira fiyat aldım ,adamın açtığı konuya bak

deryaank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendin boyarsın boyamasına da , asıl mesele boya öncesi hazırlıkta , vectra a jantlarımı boya öncesi hazırlamak için zımparalarken 3 cü janttan sonra gözümden yaş geliyordu. Basit gibi görünse de emek isteyen bir iş . Zımpara sırasında belli olmayan ufak kusurlar boyayı attığınız an tokat gibi yüzünüze çarpıyor. Kaldırım sürtmelerini tamir etmek eğer deliler gibi yarık çizik göçük yoksa , macun yoluyla halledilebiliyor.
    Sana tavsiyem en azından 3 farklı numara zımpara .
    Jantlar lastiklerden ayrı olacak
    Yüzey mat ve pürürzsüz hale gelene kadar sırasıyla zımparalanacak.
    Temizlenip ilk kat boya belli belirsiz atılacak.
    Kusur göze çarparsa geri dönüp düzeltme yapılacak.
    Sonra sırasıyla en az 2 kat boya 1 kat vernik atılacak.
    Tam kuruma süresine ulaşmadan hiç bir şekilde araca takıp yol yapılmayacak.( Bunun sebebi şudur ; toy dönemlerimde boyamamın ertesi günü jantları takıp yol almıştım tam kemikleşme olmadığından jantların ısısıyla jantlarda kabarma olmuştu)
    Dizelde çok vibrasyon var abi

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    plastidip de bir alternatif bence amatörler icin, bunuda degerlendirebilirsin
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GökhanO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    plastidip de bir alternatif bence amatörler icin, bunuda degerlendirebilirsin
    Aman ha, sakın! O hatayı ben yaptım. Ne kadar pislik varsa gelip tutunuyor ve asla ama asla temizlenmiyor. Balata tozu, kir, yağ... Denemediğim kimyasal kalmadı. Jantlarım şuan simsiyah. Kirden metal yüzey görünmüyor. Bir boşluk bulup normal jant boyasıyla boyayıp kurtulmayı düşünüyorum. o yüzden tavsiye etmiyorum.
    M50b30 - Bumblebee...

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu işi sırf merakımdan yapacağım ilk müsait zamanda.
    Örnek olması açısından şuan evime komple mutfak -elektrik-su tesisatı - mutfak dolapları - yer karosu - ara fayansı ve diğer işleri kendim yaptım.

Üstüne bir de banyo dolabı + çanak lavabo yaptım.

Bunları yapmak için 1 adet kırıcı + 1 adet vidalama + 1 adet fayans makinası + 1 adet pvc kaynak makinası aldım onlarda bu maliyetin içinde.

4500 TL tuttu. Bunları dışarıda yaptırsam çok daha maliyetli olurdu. İstedikten sonra yapılmaz diye bir şey yok. 10 / 10 olmaz belki ama 10/8 yapar biraz el becerisi olan adam.

He bu arkadaşın örneğinde maliyet muhtemelen ilk paylaştığı rakama denk gelebilir orası tartışmaya açık.

raja52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende kendim boyayayım diye araştırmıştım. Macun işleri vs de vardı. Malzemeye fiyatına baktım. 250 liraya boyattım mükemmel oldu, iyi ki o işe girmemişim diyorum.

axcel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kendi jantlarımı boyacımda istediğim renk e göre zemini epoksi astarlı 250 tl ye yaptırdım..normalde minumum 400 tl verdiği rakam ...ve renk on numara oldu..ayrıca geçenlerde bi arkadaşım attı linki ama bi sprey için pahalı bi durum bence ama değerlendirmek isteyen arkadaşlar için link
    jantboyasi.com - Startseite | Facebook[tn]=kC-R-R&ft[qid]=6449975797234037832&ft[mf_story_key]=-2610799316027475841&ft[is_sponsored]=1&ft[ei]=AI%40c51f749dfe357e0819f02eb6c36b1804&ft[top_level_post_id]=248663405643074&ft[page_id]=179211425921606&ft[fbfeed_location]=1&ft[insertion_position]=8&ft[ordinal_position]=9%3A2&__md__=1

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşa niye bu kadar yüklenildi ki

Konyada 150 liraya jantlarımı boyattım ben pianoblack 10.000-15.000km arası da kullandım, kendi kendine atma dökülme hiçbirşey yaşamadım, ayrıca çevremde sadece ben değil toplam 5-6 takım jant boyattık 0 sorun

Güncel olarakta 200 -250 liraya boyuyor sanırım şuan, 700-1000 liralar şaka gibi rakamlar replica jant parası

CenKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla jantlarımı hep kendim boyadım 3-4 kat zımpara keçe astar boya vernik 1 günde hazır maliyet 70 TL
    Alıntı Sh4rk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi biz sakliyamadik evde bahcede araba varsa yoksa gazliyoruz hiaminaa

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler