User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Parlak Kaplama Bulanık Yansıtma Sorunsalı

STFR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Parlak Kaplama Bulanık Yansıtma Sorunsalı

Merhabalar. Aracıma kaplama yaptırmayı düşünüyorum. Folyo kaplama daha mantıklı geliyor ama parlak renkleri seviyorum. Parlak folyolarda da dikkatimi çeken birşey var araç kötü işçilikle boyanmış gibi yoğun portakal kabuğu görünümünde oluyor. Yansımalar bulanık oluyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır? Markadan markaya değişiyorsa hangi folyoyu önerirsiniz? Tavsiyelerinizi bekliyorum
    Seat Leon ST FR
    Opel Insignia OPC
    BMW E39 540i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deseni düzeltme yolu malesef yok. 3m in ve oracal ın adını hatırlayamadığım bir serisinde baya az, parlaklığı boya kadar olmasa da folyoya göre çok iyi. Biraz araştırırsanız bulabilirsiniz.

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onu düzeltmenin bi yolu yok. hiçbir folyo boya gibi olmaz.. hele o chrome olanlar retinamı kanatıyor resmen. mat istemedikçe folyo düşünmezdim ben

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en kralı budur dedikleri , işte metresi bilmem kaç euro olan parlak folyolarıda gördüm.hiçbirini boya gibi düşünmeyin,olmuyor.folyoda mat olmalı kesinlikle.

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapmayın be kardeşim folyo nedir Allah aşkına parlak folyolar altın kaplamalar rezillik

STFR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet chrome folyolar resmen retina eritiyor ve o folyoları 300bin 500bin liralık araçlarda daha çok görüyorum. Malesef mat renklerede ben alışamadım daha doğrusu arabama yakışan renk bulamadım parlak istiyordum ama anladığım kadarıyla en iyisi bile bu şekilde peki ben portakal görünümünde olan sonradan boyanmış eski arabama zımpara uygulamıştım ve ayna gibi pürüzsüz bi yansıtmaya kavuşmuştu. Pasta özelliği olan folyolara bu tarz bi işlem yapılabilir mi acaba dün gördüm artık parlak folyolara seramik kaplama bile yapıyorlar bu konuda fikriniz nedir
    Seat Leon ST FR
    Opel Insignia OPC
    BMW E39 540i

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    zevk meselesi ama parlak kaplamalar benim zevkime uymuyor şıkda durmuyor bence.. kaliteli yapılmış bir boyanın yerini tutamaz iki kaplama gördüm tek onları beğendim biri rangerda haki renkliydi mat biri amarokda kamuflaj kaplamaydı ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediğiniz görüntüyü hatasız bir yüzeyde mikron değeri yüksek hava kanallı bir folyo+laminasyon ile alabilirsiniz. (Bazı ürünlerde laminasyon kullanmasanız bile olur. İlla marka diyorsanız örn: kpmf, hexıs, ... vs vs) Her markanın serileri mevcut ve malesef üst seri ürünler çok az kullanılmakta. Metalik yada sedefli renkler ile istediğiniz görüntüyü yakalayamazsınız ama opak renklerde istediğiniz şey tamamen bütçe ve uygulama ile alakalı.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler