User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: bi-xenon far ampulü sorunsalı

batu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bi-xenon far ampulü sorunsalı

herkese merhaba iyi günler aracıma mercekli far yaptırdım merceğin içinde uzun kısa yapmasını sağlayan bir motor mevcut vede üstünde 6000k h1 ampul mevcut aydınlatma güzel ama ben biraz daha aydınlatmayı kuvvetlendirmek istiyorum nette h1 4300k ampul buldum bu ampulleri alıp taksam daha iyi bir görüş alanı yakalayabilirmiyim ?

umuttuner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4300 k merceğinizi bilmiyorum ama d2s photon tavsiye ederim
    üzerindeki birşey göstermiyormuş diyeceksiniz civic aracımda mercekte kullanıyorum yağmur ve karda çok başarılı
    IuIkIgI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı umuttuner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4300 k merceğinizi bilmiyorum ama d2s photon tavsiye ederim
    üzerindeki birşey göstermiyormuş diyeceksiniz civic aracımda mercekte kullanıyorum yağmur ve karda çok başarılı
    valla abi custom bişey yapıldı ve ampulü h1 xenon 6000k üstündeki senin dediğin ampul tipi uymaz sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı batu35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba iyi günler aracıma mercekli far yaptırdım merceğin içinde uzun kısa yapmasını sağlayan bir motor mevcut vede üstünde 6000k h1 ampul mevcut aydınlatma güzel ama ben biraz daha aydınlatmayı kuvvetlendirmek istiyorum nette h1 4300k ampul buldum bu ampulleri alıp taksam daha iyi bir görüş alanı yakalayabilirmiyim ?
    senin merceklerin çin malı. oyüzden aydınlatma güzel olmaz. d1s tarzı oem ampul kullanman gerekir. bu ampulleri takabilmen için oem mercek takman lazım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aydınlatma malzemeye göre baya iyi sadece ampul buz mavisi renginde yanıyor kelvin değeri ne kadar düşerse renkde beyaza doğru gidiyor vede aydınlatma o kadar iyi olur diye okudum nette saedece onu öğrenmek istedim takan oldumu aracına diye alıp deneyip görecem demekki teşekkürler değerli yorumlarınız için

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    D2S yada D1S olsa tabiki daha iyi olurdu ama mevcut şartlarda 4200 kelvın ampul lumen değeri olarak en verımlısı. Tabi sadece kelvın değeri değil, ampulün geometrisi de önemli. Bu nedenle osram philips gibi markaların ampullerını kullanmanıza fayda var. Daha da iyisini isterseniz bu markaların ıyılestırılmıs serileri mevcut.

Ayrıca marka olan ampulleri ucuz bulduğunuz yerden değil, distribütör yada bayiden almanızı onerırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D2S yada D1S olsa tabiki daha iyi olurdu ama mevcut şartlarda 4200 kelvın ampul lumen değeri olarak en verımlısı. Tabi sadece kelvın değeri değil, ampulün geometrisi de önemli. Bu nedenle osram philips gibi markaların ampullerını kullanmanıza fayda var. Daha da iyisini isterseniz bu markaların ıyılestırılmıs serileri mevcut.

Ayrıca marka olan ampulleri ucuz bulduğunuz yerden değil, distribütör yada bayiden almanızı onerırım.
    çok teşekkür ederim dediklerinizi dikkate alıcam

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    H1 mercek var ise zaten D serisi ampul takamazsınız. H1 serisi çin malı merceklerden çok bir beklentiniz olmasın. Şahsen böyle bir işe girişince kesinlikle D serisi mercek kullanılmalı mutlaka.
    4300K ampul ile biraz daha iyi sonuç alabilirsiniz belki ama öyle aman aman bir fark olmayacaktır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler