User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
90 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Flock & Alcantra Kaplama

Göki,ZD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Flock & Alcantra Kaplama

Flock ve Alcantra arasında çok gidip geldim, aralarındaki fark;

Flock : Malzemenin üstüne tutkal sürülüp istediğiniz rengin tozu serpidikden sonra
    statik elektrik verilerek orantılı şekilde aralara dahi girerek kaplanması.

Alcantra : Kumaş çeşiti, ama çoğu firma, bu işin ehli firma ArtCar Cem Bey bile
    garanti vermiyor, nedeni ise güneşten dolayı belli bi zaman sonra yapıştırıcının sıcaktan
    dolayı atması.

+ ve - leri

Flock : Kaplamayı görüp aaaa bu nasıl birşey diye el süren çok kişi oluyor\olacaktır da
    bu tip durumlarda el sürmesinden dolayı sorun teşkil etmiyor ama GENELDE ince girinti çıkıntısı
    olan araç parçalarında 0.5mm kalınlıkda yapıldıgı için tırnak takılması yada tornavida veya benzeri
    cisimlerde delinme sonrasında çirkin bi görüntü ve o bölgenin zamanla atması ATMASI DERKEN
    YİNE MERAKLILARIN ORAYI KURCALAMASI İLE ALAKALI :d

Flock NOT: İnce girinti çıkıntılardan dolayı 0.5 mm yapılıyor demiştim ama benim tavsiyem 1.0 mm yaptırmanız,
    ben 0.5 mm yaptırdım ama tecrübesiz olduğum için, yoksa 1.0 mm yaptırırdım
    (0.5 mm ) olması sorun teşkil etmiyor aklınızda soru işareti olarak kalmasın, sadece elimi sürdüğümde verdiği
    kumaş hissini hissetmek amaçlı 2. olarak sağlamlık..

Alcantra : Kumaş kalın olduğundan dolayı darbelerde birşey olmaz, en büyük sorunu zamanla kullanılan
    yapıştırıcının özelliğini yitirmesi ve atması.. Bu önemli birşey çünkü metresi min. 35 Euro ve kumaştan ziyade
    bu işin en önemli yeri işçilik ve flock daki gibi ince detayları kaplamanız imkansız..

Fiyat olarak karşılaştırsak Flock un cddi maliyetsiz, ben kendi aracım için konuşayım, birkaç firma ile sadece kapı direkleri
    ve göğüs için görüştüm fiyatlar 700 den başlıyor ve 1500 TL ye kadar gidiyor.. Kadran çerçevesi gibi parçalarımın kaplanması imkansız
    yapısından dolayı. Ben o yüzden tercihimi 2 ürünü karşılaştırıp iyicene +\- lerini gördükden sonra Flock dan yana kullandım ve
    gayet memnunum.

Fotolarda siyah beyaz gözüküyor, o sizi yanıltmasın sakın, hem flaş patladığından dolayı hemde yanar dönerli gibi
    ben ilk gördüğümde bu ne lan beyaz gibi duruyor bazı bölgeler dedim ama kafamı oynattıgımda yanar döner olduğu çıktı ortaya

Benim yaptırdığım parçalar
    Ön Göğüs, Göğüs Paneli, Kadran Çerçevesi, Kadran Ön Çerçevesi, Göğüs'deki AirBag Kapağı 2 Tane, Torpido Kapağı, Küllük Kapağı, Ön Direk Bakalitleri Sağ-Sol
    Kemer Bakalitleri, Arka Stop Kablo Kapakları, Göğüs Panel Havalandırması(4lü, Çakmallık olan zabarak yani) Sunroof Açma Çerçevesi ve ufak tefek parçalar
    bunların Maliyeti 300 Tl gibi rakam..

Fotoları Upload Ediyorum

Firma Bilgilerinin paylaşımı Yönetim İzinlidir..

Flock Kaplama Firma Bilgileri

Elektrosis Toz Boya ve Floklama Sistemleri
    Neciphan YILDIRIM
    Tel : 0216 322 99 52
    Adres : Kavacık Mahallesi Kaptanlar Cad. No:15 Beykoz \ İstanbul

Kavacık köprüsüne çıktığınızda göbekten sola dönüyorsunuz, mezarlığı solunuza alıp dümdüz devam ediyorsunuz, 500 metre sonra OPET görüceksiniz devam edin, 4yol gelicek HIDIV KASRI na doğru gidiyorsunuz yani, 4 yoldan düz devam ettikden sonra 3 yada 4 üncü soldan aşağıya iniyorsunuz, 2 sola dönüyorsunuz hemen ilk apartman, görüceksiniz..
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para harcayan geçer, dua ile anca maneviyatınız güçlenir, aracınız güçlenmez.

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    cok guzel olmus peki verdigin maliyet kaplama maliyeti mi malzeme maliyeti mi birde kim kaplıyor bu malzemeyi ?
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    komple adaş bu fiyatın içinde, normalde Flock işi yapan firmalar abaşur aksesuar malzemesi kaplarlar araba parçası yabancı oldukları bir iştir, ama aralarında yapan yerler var mesela çoğu firma Beykoz ve kavacık tarafında uzun araştırmalar sonucunda bulduğum bu firma daha önce araç aksesuarı yaptıklarından ve adamların hoş sohbetinden dolayı teslim ettim aslında fiyat biraz fazla geldi bana ama nedeni benim parçaları hep parça parça götürmemden dolayı aynı işlerin 3-4 kere yapılmasındna kaynaklandı, tek seferde götürseydim, banda 1 sefer girip çıkıcaktı

Benim firma ile hiç bir yakınlıgım yok, yönetim uygun görürse firma bilgi telefon isim bilgilerini ilk posta ekliyim Gökhan

Siz göğüsü görseniz fena fena onu yarın gündüz güzel bi fotosunu çeker eklerim artık

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel olmuş.

güle güle kullanın.
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ekle abi sonucta senin ticari bi beklentin yok ne olacak madem bu isi yaptırdıgın ve memnun oldugun bir firma var yaz bence tum uyeler faydalansın
    ha yarın gelir uye olur kendileri konu acarlarsa o zaman ticari gozlerinin yasına bakmayız
    A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok güzel bir konu olmus bende düşünüyordum bu işlemi tavan ön yan ve arka direkleri kaplama olarak ama benm istediğim alcantra fiyatta aldım koltuklar dahil 1250 tl gbi bir rakama cıkıyor parcalarım buyuk ve fazla girinti cıkıntılı olmadıgı için tercihimi yine alcantra olarak kullanıcam sanırım.

Selman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla çok güzel olmuş. Fiyatda iyi bence o kadar parça kaplattırmışsın 300 Tl uygun gibi.
    SongürGarage

USPeformance
    by UtkuSelamoğlu

JDM VTİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok güzel bir konu olmus bende düşünüyordum bu işlemi tavan ön yan ve arka direkleri kaplama olarak ama benm istediğim alcantra fiyatta aldım koltuklar dahil 1250 tl gbi bir rakama cıkıyor parcalarım buyuk ve fazla girinti cıkıntılı olmadıgı için tercihimi yine alcantra olarak kullanıcam sanırım.
    koltuklarına dokundurtturma derim ömer, ies'in en full'üne sahipsin kıymetini bil devam et OEM parçalarla modifiye etmeye
    Bazen ne kadar küçük olduğunu anlamak için iyice yükseğe çıkmalısın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediğiniz renk çeşidi var ama katalogda en düzgünü siyah ve kırmızı, ben kadran çerçevesini kırmızı istedim ama şansıma o gün kırmızı bitmiş bende git gel yapmamak için siyah yaptırdım. Ben toplamda 15 kalem mal verdim, Öğlen vakti teslim edip ertesi gün öğlen aldım..

Alıntı GökhanOluk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekle abi sonucta senin ticari bi beklentin yok ne olacak madem bu isi yaptırdıgın ve memnun oldugun bir firma var yaz bence tum uyeler faydalansın
    ha yarın gelir uye olur kendileri konu acarlarsa o zaman ticari gozlerinin yasına bakmayız
    Tamam, ilk posta ekliyorum

Plastik aksam dısında tavan gibi yerler kaplanır ama çok saçma olur, tavan direkler alcantra olmalı, flock u tercih etmemdeki sebep en ince yerlere bile girebiliyor.

Alıntı Selman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla çok güzel olmuş. Fiyatda iyi bence o kadar parça kaplattırmışsın 300 Tl uygun gibi.
    dediğim gibi fiyat bana pahalı geldi oda benim hatam, sürekli arabadan parça söküp götürdüm tek seferde götürseydim fazla iş yükü çıkartmasaydım adamlara max'ın max ı 250 tl lik bi işti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JDM VTİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    koltuklarına dokundurtturma derim ömer, ies'in en full'üne sahipsin kıymetini bil devam et OEM parçalarla modifiye etmeye
    bi foto görmüştüm o yuzden koltukarı sormustum yoksa koltukları bozmam öne zaten typer veya s2000 koltugu alıcam bunlarıda iesi olan bi arkadasıma verip onun kumas koltugunu kaplamayı düşünüyordum

bu arada göki abi konsol flan değilde son sekliyle aracı komple görseydik göki fotoşot adı aldında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi foto görmüştüm o yuzden koltukarı sormustum yoksa koltukları bozmam öne zaten typer veya s2000 koltugu alıcam bunlarıda iesi olan bi arkadasıma verip onun kumas koltugunu kaplamayı düşünüyordum

bu arada göki abi konsol flan değilde son sekliyle aracı komple görseydik göki fotoşot adı aldında
    aracın içi tamamen sökük bu işlemlerden dolayı görmek istemezsin, ben bile görmek istemiyorum nasıl toplıcam diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Göki,ZD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracın içi tamamen sökük bu işlemlerden dolayı görmek istemezsin, ben bile görmek istemiyorum nasıl toplıcam diye
    Avuc içi kadar araba ay oldu toplayamadın hala yaww

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    valla güzel olmuş

malzeme autoart diecast'lerin içinde kullandığı halıya benziyor

komple 300tl ise iyi gibi,bende komple göğüsümü kaplatsam gıcırtılar kesilir hem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Avuc içi kadar araba ay oldu toplayamadın hala yaww
    Böyle uğraşması beni daha çok motive ediyor, yoksa 50 kere bitirmiştim
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla güzel olmuş

malzeme autoart diecast'lerin içinde kullandığı halıya benziyor

komple 300tl ise iyi gibi,bende komple göğüsümü kaplatsam gıcırtılar kesilir hem
    aynen dediğin gibi kankacım ben şasede plastiklerin denk geldiği yerlerede atın dedim, oralarda kaplandı ses olayınada + sı var

diecast larda el ile serpiştiriliyor bu tarz parçalarda statik elektrik verildiği için daha çok yapılıyor, üşenmesem şimdi araca giderdim kaplattıgım bi parçayı begenmemiştim sökmüştüm onu söküldüğünde kumaş vari sökülüyor ve kaplanan malzemeye zarar vericek bi unsurda söz konusu değil.

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Peki ne kadar sürüyor yapımı?Arabayı verdik söktüler kapladılar taktıalr kaç gün

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Esas deri alcantrayı hayatta eskitemezsin
    İster güneşe maruz kalsın ister suya ister her hangi bir şeye
    Acayip dayanıklıdır
    Türkiyede deri alcantra olarak satan hiç bir yer yok
    Kumaş alcantralar zaten coğu kalitesiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ne kadar sürüyor yapımı?Arabayı verdik söktüler kapladılar taktıalr kaç gün
    arabayı onlar sökmüyor kankacım sen söküyorsun parçalarını alıp gidiyon
    benim bikaç gün sürdü ama hergün bi parça götürdüm tek kalemde götürseydim hem fiyat hemde zamandan kazanırdım, normalde 1 günlük iş..

Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Esas deri alcantrayı hayatta eskitemezsin
    İster güneşe maruz kalsın ister suya ister her hangi bir şeye
    Acayip dayanıklıdır
    Türkiyede deri alcantra olarak satan hiç bir yer yok
    Kumaş alcantralar zaten coğu kalitesiz
    sorun zaten kumaşta değil, yapıştırıcıda sıcakdan dolayı yapıştırıcı yumusuyor ve malzemeden atıyor, 2 tip yapıştırıcı var 1. bally 2. sprey tarzında birşey biz 3m in olanını bulmuştuk bide farklı bi marka vardı XOR koray a baya araştırttım zamanında ama yurt dısında da zamanla attıgının örnekleri var, ki ben kendi gözümle alcantra kaplı göğüs ün attıgını ne kadar iğrenç bi görüntü oldugunu gördüm hayvan derisi gibi büzüşüyor

Cliosportve - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkcası biz esas deri alcantrayı hem direksiyonda hemde ön konsolda kullandık gayette güzel verim aldık ne atladı ne çatladı nede büzüştü

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cliosportve Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkcası biz esas deri alcantrayı hem direksiyonda hemde ön konsolda kullandık gayette güzel verim aldık ne atladı ne çatladı nede büzüştü
    direksiyon direk gibi yerlerde sorun yok zaten, göğüsde sıkıntı, sizde sorun olmamış olabilir ama benim gözlemlediğim zamanla göğüsün sıcaktan ve güneşten koyverdiği, EcuFast de bi subaru vardı görmeni isterdim göğüsü..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)