User Tag List

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
110 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Xenon alıyorumda şimdi bi bakarsanız :)

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en kotu performans tipi ampul ile deniyicem şuan hiç yolu gostermiyor biraz artsa yeter bana bu yuzden 4300 bakıyorum 1-2 araçta gordum merceksiz hiç rahatsız etmiyordu ki gozlerim çok hassastır bu konuda ampul bulsam çevrede deneyip bakmak istiyorum boşuna alımış olmak istemiyorum
    Tebrik ederim.

Bosch Plus 90 serisi tavsiye ederim.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya onur millet inliyor ağlıyor merceksiz takmayın şunları diyor, kulaklarınız çınlıyor diyor, kör oluyoruz diyor, hala duymazdan gelip hangi xenondan alsam diye nonstop devam ediyorsun ya helal olsun ne diyeyim.. xenon u merceksiz kullanırsan ciddi söylüyorum görmezsin yolu.. yol harici her yeri görüyorsun.. philips extrem power ya da osram night breaker da seçeneklerinin arasında olsun.. ikisi de halojen tipte ampuller..

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi ben denedim zaten 8000k milletin gozunu almadan yolu goriym 4300k nasıl olur diyorum ya işte

boşada para vermek istemiyorum alıcam çok parlak olucak ampule donucem mecbur

halojen tipte ampul ile 4300k xenon arasında parlaklık % kaç oynuyor ?

merceksiz 2006 astrada gordum orjinal ampul gibi yanıyordu ama philips takmışlar 400tl yazık gunah

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ben denedim zaten 8000k milletin gozunu almadan yolu goriym 4300k nasıl olur diyorum ya işte

boşada para vermek istemiyorum alıcam çok parlak olucak ampule donucem mecbur

halojen tipte ampul ile 4300k xenon arasında parlaklık % kaç oynuyor ?

merceksiz 2006 astrada gordum orjinal ampul gibi yanıyordu ama philips takmışlar 400tl yazık gunah
    55w lık halojen bir ampül lümen değeri 1200 civarında..

35w lık xenon ampullerin ise kelvin değerlerine göre;(xenonda 55w yoktur)

4300K = 3200 lümen
    6000K = 2800 lümen
    8000K = 2300 lümen
    10000K = 1800 lümen'dir.

ancak xenon ampul ün yapısı sebepli merceksiz ya da xenon ampullere göre tasarlanmamış farlara takıldığında ışığı dağıtır. Odaklanması gerekir.

Merceksiz fara takılmış xenon ampul için konuşmak gerekirse
    İlk taktığında 1-2mt yi çok iyi görürsün xenonda. Daha sonra ışık hüzmeleri dağılacağı için ileriyi göremezsin.

Halojen ampullerde bu ışık hüzmelerinin dağılması gibi bir durum yoktur.

Osram ve Philips in yüksek performanslı ampullerinde ise lümen değeri 1800 civarı..
    10.000K xenon ampullerin lümen değerinden gibi görünse de yapısı gereği odaklama sorunu olmadığı için daha net ve verimli bir görüş sağlar.

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinde 6000k h7 ampül olan varmı fiyat uygunsa alabilirim
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Seneler once 450 tl para verdigimi bilirim xenon icin bizi dürten iyi dürtmüş

Dayı2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    beyler h4 8000k uzunlu kısalı xenon var kutusunda duruyor ihtiyacı olan varsa yardımcı olurum.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    merceksiz olmaz ben zaten tavsiye ederken mercek konusunu açmıyorum bile çünkü farın mercekli olduğunu hesaba katıyorum..

mercek yoksa firma o araç için mercekli orjinal far üretmişse o fardan alınabilinir yoksada piyasada çok orjinal fara mercek uygulaması yapan yerler var.

şuda var merceksizde iyi gösteren hatta zamanında merceksiz xenonda kullanmış firmalar var misal volvo ilk nesil çıkan xc90 larda merceksiz xenon kullanmış tabi eminim ona göre farın yapısını ayarlaşmışdır ama var neticede..

bir tanede saab 9000 de gördüm orjinal 4300k takmışlar mtec hiç göz almıyordu galiba far yapısı takıldıkdan sonra yapılan far ayarı falanda önemli
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

volkan_gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya şunu anlasak artık, 8000 yada 30000 kelvin, 4300' den daha fazla göz almaz. Yolda masmavi farlardan rahatsız olmamızın nedeni o ayıların merceksiz ve ayarsız şekilde yeri göğü gösterir farlarda kullanması.
    Benim orjinal mercekli d1s farlarım, 4300 orjinal ampüllerim, 4300 6000 8000 10000 25000 30000 hepsini denedim en çok orjinal ampüllerle göz alıyor
    İnsan gözü kelvin değeri düştükçe daha iyi seçer zaten, yani 10000 kelvinlik ampül aynı şartlarda 4300' den daha fazla göz alamaz.
    Kısaca rahatsızlık yaratan olay mavi olması değil merceksiz olması
    diyemedim ya la

DoguErdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu üniversal olan z tech uzun kısalı merceği kullanan varmı. Sanırım far açılıp far çanağına takılıyormuş.

far yükseklik ayarı da normal şekilde çalışıyor

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    55w lık halojen bir ampül lümen değeri 1200 civarında..

35w lık xenon ampullerin ise kelvin değerlerine göre;(xenonda 55w yoktur)

4300K = 3200 lümen
    6000K = 2800 lümen
    8000K = 2300 lümen
    10000K = 1800 lümen'dir.

ancak xenon ampul ün yapısı sebepli merceksiz ya da xenon ampullere göre tasarlanmamış farlara takıldığında ışığı dağıtır. Odaklanması gerekir.

Merceksiz fara takılmış xenon ampul için konuşmak gerekirse
    İlk taktığında 1-2mt yi çok iyi görürsün xenonda. Daha sonra ışık hüzmeleri dağılacağı için ileriyi göremezsin.

Halojen ampullerde bu ışık hüzmelerinin dağılması gibi bir durum yoktur.

Osram ve Philips in yüksek performanslı ampullerinde ise lümen değeri 1800 civarı..
    10.000K xenon ampullerin lümen değerinden gibi görünse de yapısı gereği odaklama sorunu olmadığı için daha net ve verimli bir görüş sağlar.
    aradığım buydu işte

yani 4300k taksamda ben gene yolu goremicem dağıttığı için

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    standart normal ampüle oranla hayli hayli görürsün ama mercek yoksa karşı tarafın gözünü alma olayı var dağıtıcağı için ışığı..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Osman Bahadır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merceksiz olmaz ben zaten tavsiye ederken mercek konusunu açmıyorum bile çünkü farın mercekli olduğunu hesaba katıyorum..

mercek yoksa firma o araç için mercekli orjinal far üretmişse o fardan alınabilinir yoksada piyasada çok orjinal fara mercek uygulaması yapan yerler var.

şuda var merceksizde iyi gösteren hatta zamanında merceksiz xenonda kullanmış firmalar var misal volvo ilk nesil çıkan xc90 larda merceksiz xenon kullanmış tabi eminim ona göre farın yapısını ayarlaşmışdır ama var neticede..

bir tanede saab 9000 de gördüm orjinal 4300k takmışlar mtec hiç göz almıyordu galiba far yapısı takıldıkdan sonra yapılan far ayarı falanda önemli
    Reflektörde oem xenon olmaz değil olur. Ama onun ampulü özeldir, karartılmış ampuldür, D1R veya D2R diye geçer. Işığın odak haricine, yani yukarıya gitmesini önleyecek şekilde karartılmış bir ampul kullanılır ki reflektörü de o ampule özel dizayn edilmiştir zaten.

H serisi reflektörlerin hepsi halojen ampule göre dizayn edilmiştir. Hangi kelvin değerinde ve güçte xenon ampulünü takarsanız takın H serisi reflektörler ışığı odaklayamaz. Odaylayamadığı için yolda homojen bir aydınlatma elde edemezsiniz. Bir de üstüne karşıdan gelenin gözünü alırsınız.

Piyasada aydınlatması, lümeni yüksek, çok kaliteli halojen ampuller var. Onlar denenmeli. Hala aydınlatmada kusur varsa kusuru farda aramak lazım.
    Your car is your story. So don't let someone else write the book...

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mercek yoksa takılmaması taraftarıyım.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    mercek o odaklamayı sağlıyor zaten.. mercekli farda xenon takılır ben eski aracım vectraya takmışdım mercekliydi far.. 2 yıl en ufak kimseden bir şikayet duymadım ne yolda ne başka bir yerde.. öyle bir şeyi ben hissetsem hemen sökerdim zaten..

ama merceksiz araçda bende önermem sadece extreme örnekler var misal dediğim saab örneği astra f kasaya servisde denemelik takdık nasıl durucak diye far bildiğin disko ışığına döndü önü hariç her yeri aydınlatıyordu hemen çıkarttık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

şunu demek istiyorum..
    merceksiz xenon taktığında halojen farın 160 lara geldiği ışık hüzmesinde 40mt ye bile gelmiyor aydınlatma. Ama ilk 20mt ni gayet iyi görüyorsun o da lümen değerinin yüksek oluşundan..

Bu üstteki görsel abartılmış değil bu arada.. gerçekten bu şekilde bu performans ampulleri..

Gerçek fotolar ise;

Geçen yıl ben de çok şikayetçiydim. FD6 ların far yapıları xenon uyumsuz olduğu için bu ampulleri çok araştırmıştım. En son iki seçenek kalmıştı bu iki ampul.. Osram Night Breaker ve Philips Xtrem Power. Xtrem power almak üzere idim fikir değiştirip takmadım, farlarımı komple değiştirip xenon uyumlu olan farlardan aldım xenon taktım.
    Youtube da çok video var onur. Koyduğum fotolar photoshop değil aynen bu şekilde aydınlatma.. Arkadaşımın arabasında baya kanlı canlı test de ettim her ikisini de.

EDİT:
    OBK nin bahsettiği ampul aşağıda.. Karartılmış dediği kısım da ortasındaki siyah kuşak. Basit bir şey gibi görünüyor ama o keskin çizgiyi bu kuşak sağlıyor. Ben de bu ampulden kullanıyorum 4300K. ve nazar değmesin çok çok memnunum..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    xenon için ciddi bir modifikasyona gerek yok zaten firmanın araç için ürettiği orjinal mercekli farı var ise almak yeterli..

yoksa dışarda far işi yapan yerler var farlara kaliteli valeo falan mercek uygulaması yapıyorlar eliniz yatkınsa sizde yaparsınız..

sonrası kaliteli bir xenon kit ve 4300k yada 5000k arası bir ampül..
    4300k insan gözünün görebildiği en verimli lümen değeri olduğu için fabrikalar standart değer olarak bu değeri belirlemişdir.

eskiden orjinal bixenon taraftarıydım ama sağolsun tüv artık araçda otomatik denge yükseklik ayarlıyıcısı yoksa orjinal bixenon kitte takılsa kabul etmediği için bence artık o kadar masrafa girmeye gerekde yok al bir mercekli far al bir kaliteli xenon kit güzel birde far ayarı yaptır oldu bitti..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracda üzerinde 8000k carub marka xenon geldi hic memnun değildim doğru düzgün yolu goremiyordum. Bi arkadas tavsiyesiyle philips 6000k aldım. Hayat varmıs Verilen para biraz pahalı ama emin ol değiyor.
    ☻/
    /▌
    / \

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4300k iyidir, ampul de ise %15 sarı olan var osram çok net aydınlatır ve mercek değilse karşıdan da küfür yemezsin
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)