User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Spoiler yapimi hakkinda

M.A.D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation Spoiler yapimi hakkinda

Arabama spoiler yaptirmak icin yola koyuldum citroen c2 hdi larda spoiler yok. Servis cok ucuk fiyat cekiyor.. Fiberciler ya duzgun esnaf degil ya da vakit ve para problemi cikariyor.. Kisacasi ise yaramazlar.. Buyuzden kendim yapmaya karar verdim strafor aldim buyuk, kesip bicme zimparalama islemiyle aracimin ustune tam oturttum bunun kalibini cikaracak bi fiberci de bulamadim ama hepsi ayri yokus yapti ben de haydi eline kuvvet diyerekten macunu aldim yavas yavas basladim ilk basta cok iyiydi ama gobekten kirilinca zurna zirt dedi daha da dikis tutturamadim 5 kutu macun cop oldu ayrica spoiler fazlasiyla agir oldu ki zaten finalde tekrar ortadan ikiye ayrildi..
    Simdi aklimda daha farkli bisey var bi vts bulup kumas ile kumas sertlestiriecek bi malzeme bulup o kumasin spoiler seklini almasini sagliycam ama ondan sonra macun vs ugrasmadan sert bi malzeme ya da sivi bulup o sekli noktalamam gerekli sonrasinda ise astar-boya ile isi bitirecegim.

Sizce kumas ve sertlestirme isi haricinde ne yapabilirim?

Yapabilirsemde bunu, devaminda kullanacagim madde ne olmali?

Vernik tarzi bi sivi dusundum ama olabilitesi nedir sizce ?

Pleksi kullan diyen arkadaslar var, bu konuda cok tereddutte kaldim cunku pleksi incelince kirilma riski cok fazla oluyomus , bunu inceltmeden kime sekil verdirebilirim?

Abs plastik dokturmenin en mantikli yol oldugunu dusunuyorum ama bunu nerede ve nasil dokturabiliriz mumkunati varmidir?
    Mehmet Ali DİNÇ

M.A.D Custom Stickers

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsanın kendi el emeği ile yaptığı tabi bambaşka ama deneme-yanılma ile hem vakit, hem nakit olarak belki hazır ürüne göre biraz fazla kaçacak..
    Topkapı sanayide meraklı bir fiberci ile tanıştırdı beni eski ustam, ne sorsam önce netten girip bakıyor örnek resimlere, biraz düşünüyor yaparım diyor ben sadece jazz için spoyler yaptırdım, boyası montajı dahil 100 lira aldı. Bayram sonrası buluşup beraberde yanına geçip bakabiliriz.

Kendim yapacağım derseniz, kumaş sertleştirici olarak çamaşır kolasını önerebilirim. Gömleklerin yakasında kullanılıyor daha çok, mukavva karton gibi oluyor kolayı yiyince.

Onun haricinde aklıma tabelacıların kullandığı esnek plastik malzemeler geliyor, ne kadar başarılı olur bilemiyorum.

Hazırları da var ama bundan değil sanırım istediğiniz;
    Citröen C2 Spoiler Arac Rengi Boyalı - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 131216238

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...75023036/detay
    Ne mutlu Türküm diyene

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Mali, Celal Yabuz diye birisi var ümraniye sanayide Efe polyester firmanın adı.

Forum üyelerinden Efe Mazda3'ünü oraya bıraktı 2gün falan kalmıştı galiba kalıbını çıkarttılar toplamda 1hafta'da falan bitmişti.

Facebook'ta aratırsan çıkar adı, orayla görüş istersen. Güzel işçilik yapıyorlar

mehmetRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kumaşı kazık gibi yapmak istiyosanız, bir litre suya bir su bardağı toz şeker dökün, ve kaynatın fokur fokur, kıvamlanacaktır, biraz akışkanlığını yitirince söndürün altını
    sogumadan kumaşa uygulayın, üzerinde sogusun.. elinizle bükerken hissettiğiniz direnc sizi mutlu edecektir eminim
    Alıntı tünayK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolunda gitmeyen şey var tabi ama araba il ilgili değil sen rölantide neden freni pompalıyorsun?
    EKN Garage

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mali bence aldigin strafor kalibin ustune fiber kumasiyla yap sonra ortadan ikiye kes enlemesine icindeki straforu cikarip kesilen fiberi kenarlardan fiber macunuyla tekrardan birlestir. Sonradan ustune celik macun geç. Fiber olarak en kolay yontem bu yani ben olsam boyle yapardim

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsanın kendi el emeği ile yaptığı tabi bambaşka ama deneme-yanılma ile hem vakit, hem nakit olarak belki hazır ürüne göre biraz fazla kaçacak..
    Topkapı sanayide meraklı bir fiberci ile tanıştırdı beni eski ustam, ne sorsam önce netten girip bakıyor örnek resimlere, biraz düşünüyor yaparım diyor ben sadece jazz için spoyler yaptırdım, boyası montajı dahil 100 lira aldı. Bayram sonrası buluşup beraberde yanına geçip bakabiliriz.

Kendim yapacağım derseniz, kumaş sertleştirici olarak çamaşır kolasını önerebilirim. Gömleklerin yakasında kullanılıyor daha çok, mukavva karton gibi oluyor kolayı yiyince.

Onun haricinde aklıma tabelacıların kullandığı esnek plastik malzemeler geliyor, ne kadar başarılı olur bilemiyorum.

Hazırları da var ama bundan değil sanırım istediğiniz;
    Citröen C2 Spoiler Arac Rengi Boyalı - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 131216238

CİTROEN C2 BAGAJ IŞIKSIZ SPOILER - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 75023036
    malesef o hazırlar çok dandik duruyor bana göre lancerların evo çakması olma çabaları gibi geliyo ama topkapıdaki ustaya uğrayabiliriz aslında

Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Forum üyelerinden Efe Mazda3'ünü oraya bıraktı 2gün falan kalmıştı galiba kalıbını çıkarttılar toplamda 1hafta'da falan bitmişti.

Facebook'ta aratırsan çıkar adı, orayla görüş istersen. Güzel işçilik yapıyorlar
    özgür abi efe polyesteri aradım ben adamlar yok yapamayız çok zor falan deyip kapattı ben de bi daha üstelemedim

Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mali bence aldigin strafor kalibin ustune fiber kumasiyla yap sonra ortadan ikiye kes enlemesine icindeki straforu cikarip kesilen fiberi kenarlardan fiber macunuyla tekrardan birlestir. Sonradan ustune celik macun geç. Fiber olarak en kolay yontem bu yani ben olsam boyle yapardim
    macunla aramız açıldı son işlemlerden sonra

işte orjinalin kaliteli görüntüsü

Mehmet Ali DİNÇ

M.A.D Custom Stickers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    srkns abi aradım adamı boyalı 500 lira fiyat çekti

yine kendi elimize kaldık kendim bi şekilde kalıp yolunu bulmalıyım fikri olan var mı ?
    Mehmet Ali DİNÇ

M.A.D Custom Stickers

SekoLive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    rüzgarlık takma .
    Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

mmustu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ümraniye sanayideki celal değil cemal usta olabilirmi acaba eskiden Seyrantepe sanayideydi eğer o ise fiberden adam yapar

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapı malzemesi satan bir dükkandan, toplam kalınlığı 20-25cm olacak kadar XPS(eps olmaz) köpük yalıtım levhası al.
    Maket bıçağı ile kabaca şeklini ver, 80 veya 100 kum zımpara ile ince şeklini ver(köpük ürünün içinde kalacak zaten kalıp almayacağız ona göre birebir ölçüde yont).
    Şekli verdikten sonra 2 kat(kenar,köşe yerlerde 3 kat yapabilirsin) maskeleme bantı ile kapla.
    Bir fırça ile bant üzerine 2kat pva bazlı sıvı kalıp ayırıcı sür çabucak kurur.(polyester dökümcülerde bulunur genelde polivaks marka olur). Ürün temelimiz(adı core diye geçer) hazır.

Nalburlardan,fibercilerden vb. yerlerden, 300gr/m2 olan cam elyaftan=1m2 ve 500gr/m2 olan cam elyaftan=0.5m2 al.
    1.5 kg polyester(yetecek kadar sertleştirici ve dondurucusu ile beraber) reçine al.
    Ucuzundan polyesteri fibere sürmek için 2-3 tane 5'lik boya fırçası al.
    1 tüp dayson(teroson) yapıştırıcı al.
    Malzemeleri temin ettikten sonra, kalıp ayırıcı sürülmüş temel ürünümüzü tamamen kapatacak şekilde elyafları kabaca koy ve ürün boyuna göre kes yani prova et.
    Öncelik sırasına göre 300lük>500lük>300lük fiberleri sırası ile herbirini yerleştirip, sertleştirici ve donducusu karıştırılmış(oranlar çok önemli, 1.5kg polyestere önce 3 damla mavi mor renkli dondurucu ekle karıştır sonra 6 damla şeffaf sertleştirici ekle karıştır. serin yerde çalışıyorsan birkaç damla artırabilirsin) polyester ile iyice ıslat ve mümkün olduğunca hızlı ol, iş bitince kurumaya bırak. 1-2 gün sonra tencere- kapak gibi olacak şekilde, maket bıçağıyla kenarlarından kes ve midye açar gibi malı ayır(biraz kaba oldu önemli değil)
    Temel ürünümüz yani köpük üzerindeki bantları sök,yüzeyi temizle.
    Aldığımız daysonu(terosonu adı neyse işte) köpük üstüne macun çeker gibi, yüzeyi kaplayacak ama çokta kalın olmayacak şekilde yay. Az önce kanırtarak ayırdığımız fiber kabuğu geri daysolu köpüğümüzün üzerine kapat ve kurumaya bırak.
    Sonrasında yüzeyin bozuksa 80 kum zımparayla hafifçe yüzeyi düzelt. En son macun çek, 80den 800'e kadar zımpara ile zımparala,astarla,boya, vernikle ve montaj yap. Montajda da yine daysonu kullanabilirsin.
    Elimden geldiğince anlatmaya çalıştım, isteyipte cesaret edemeyenler için yazdım birazda.
    Fiyatlar kabaca;
    köpük:30, elyaf:30, polyester:20, dayson:15, zımpara-fırça ıvır zıvır:10
    Toplamda 105tl civarı masraf edersin.

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama. Bu c2 spoilerı fiberci birinde resimdekinin birebir aynısının kalıbı varmış. Bir kaç arkadaş almış. Fakat adam 150 liraya satıyor bir kaç aracı eleman var. adamdan alıp 500 liraya satıyor. Yardımcı olabilecek fiberciyi tanıyan var mıdır? iletişim kurabileceğimiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

2008 ya da 2009 yılında leonun marşpiyelleri için işim olmuştu kendileriyle, fiberi çok kötüydü dalga dalgaydı.

2017de artık kendilerini geliştirmişlerdir diye düşünerek tekrar gittim ,a5 'e marşpiyel taktık, montajı yapan ustasına defalarca hatalı monte ettiğini söylememe rağmen , köşelerden zart zurt bantladı, 2 gün sonra aç dedi, 2 gün sonra açtım, tabi ki aradan boşluklar vs. bir sürü kusur ortaya çıktı, fiber kalitesi de çok iyi değildi.

3. kez asla şans vermeyeceğim bir yerdir benim için.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zemini düzgün bir fiber aksesuar parçası var mı memlekette ? , orj plastik kıvamında durabilen.
    tık tık yaptığında el kemiğini kırmayan , hayatım boyunca bulaşmadım , hiçte bulaşmayın bence.

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncellll.. yok mu tanıyan eden bilgisi olan. c2 grubunda olan varsa onlardan biride bilebilir sanırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)