User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Audi a3 halogen den xenona çevirme

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur yardımların için çok teşekkürler. Bir kaç sorum daha olacak. Şimdi bunu aldık diyelim, xenon farları hiç açmadan direk socketleri bağlıyoruz deil mi? Far açma işimiz yok yani. Peki bu soketleri bağladığımız zaman gündüz LED farları da yanacak mı? Yükseklik ayarı da çalışırmı? Ampulleri internette araştırdımda bazı yerlerde d1s olarak geçiyordu o yüzden öyle yazdım d3s diyorsan d3s alırım. Peki önereceğin d3s xenon markası nedir?
    Soketleri takicaksiniz
    Bcm bixenon destekli olan ile degiseecek
    Kablolamar yapilcak ve kodlanicak
    Otomatik yukseklik ayari istiyorsaniz arka aksa takilan sensor takilcak,kablolama ve kodlama yapilcak oda calisacak
    Eger icerdeki manuel yukseklik ayarindan bahsediyorsaniz o calismayacaktir
    Ampulleri d3s,osram iyidir d3sde

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soketleri takicaksiniz
    Bcm bixenon destekli olan ile degiseecek
    Kablolamar yapilcak ve kodlanicak
    Otomatik yukseklik ayari istiyorsaniz arka aksa takilan sensor takilcak,kablolama ve kodlama yapilcak oda calisacak
    Eger icerdeki manuel yukseklik ayarindan bahsediyorsaniz o calismayacaktir
    Ampulleri d3s,osram iyidir d3sde
    Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler hemen bir kaç soru sorayım:

Soketi türkiyeden temin edebilirmiyiz? yoksa illa kuaefetec denmi almamız gerek? bcm aynı kalsa olmaz mı? fiyatları pahalı çünkü. Otomatik yükseklik ayarı için hangi sensör gerekli? Yani kısacası ben soket, far, ampul ve serviste kodlama ile bu işi çözemezmiyim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NakkaSss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler hemen bir kaç soru sorayım:

Soketi türkiyeden temin edebilirmiyiz? yoksa illa kuaefetec denmi almamız gerek? bcm aynı kalsa olmaz mı? fiyatları pahalı çünkü. Otomatik yükseklik ayarı için hangi sensör gerekli? Yani kısacası ben soket, far, ampul ve serviste kodlama ile bu işi çözemezmiyim?
    -Illaki getiren olmustur turkiyeye soketi,golf6 ile falanda ayni olmasi lazim zaten kablolarinin.
    -bcm ayni kalsa olmaz cunku ustundeki bcmde bixenon destegi yok,bixenon bcmsi ilede halijeni calistiramazsiniz
    -Otomatik yukseklik ayari icin arka aksa sensor takilmasi lazim,audi auto level sensor yazsaniz gorebilirsiniz parcayi.
    -Saydiklariniza ekstradan bcmde eklerseniz cozersiniz,bir diger konuda ben servisin kodlama yapacagini sanmiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    -Illaki getiren olmustur turkiyeye soketi,golf6 ile falanda ayni olmasi lazim zaten kablolarinin.
    -bcm ayni kalsa olmaz cunku ustundeki bcmde bixenon destegi yok,bixenon bcmsi ilede halijeni calistiramazsiniz
    -Otomatik yukseklik ayari icin arka aksa sensor takilmasi lazim,audi auto level sensor yazsaniz gorebilirsiniz parcayi.
    -Saydiklariniza ekstradan bcmde eklerseniz cozersiniz,bir diger konuda ben servisin kodlama yapacagini sanmiyorum...
    Şimdi çok düzmantık olarak bi senaryo kuruyorum.

Farları aldım taktım, soketleri buldum direk kesme biçme olmadan onlarıda bağladım. d3s ampul ve balastları da bağladım. Sonuçta mantık olarak balastlara enerji geliyor bu bixenon'ları çalıştırmazmı? BCM nin değişme sebebi arıza ışığı içinmidir? Hani mantık olarak enerji geldimi yanması lazım. BCM işin içine girince bütçemi aşıyor o yüzden ondan kurtulma çabalarındayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enerji meselesi degil iste olay,karaduzen bir olay islemiyor orda yani akuden elektrik geldi far yandi mevzusu yok.Bcm yonetiyor tamamen bunlari.Kablolama yapilirken zaten bcmye girdi cikti yapcaksiniz ve desteklemeyemde yapamazsiniz.Neyse bcm degismeden olmaz golfun bcmside olur diye dusunuyorum uygun bulunur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Enerji meselesi degil iste olay,karaduzen bir olay islemiyor orda yani akuden elektrik geldi far yandi mevzusu yok.Bcm yonetiyor tamamen bunlari.Kablolama yapilirken zaten bcmye girdi cikti yapcaksiniz ve desteklemeyemde yapamazsiniz.Neyse bcm degismeden olmaz golfun bcmside olur diye dusunuyorum uygun bulunur
    Hmm anladım bizim eski araçlar karadüzen olduğu için ordan bi alışkanlık var. Peki uygun bcm yi nerden bulabiliriz? Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz? Sahibinden de baktım yok sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ender elektronik
    Apo usta(sanirim enderden daha uygun) gibi yerlerden fiyat alabilirsiniz bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ender elektronik
    Apo usta(sanirim enderden daha uygun) gibi yerlerden fiyat alabilirsiniz bence
    Teşekkürler telefonla arayıp bir sorayım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Şimdi düşündümde madem bu iş bcm'siz olmuyor, bixenon çalışmıyor. Şu alttaki alıntıdaki arkadaş nasıl çözmüş bu işi sahibinden ilanı olan? Hemde halogen farı açıp içine mercek ve bixenon koyarak.. Biz bide orjinal xenon far alıcaz. Yaptığı fiyata bakarsak bcm kullanmadığı aşikar. Şu bcm bütçemi aşıyor bcmsiz bir şekilde halletmem gerek.

Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlker kemal diye bir abimiz var.

Halogen farları Xenon mercekli yapıyor.

Mesela bu seat ibiza FR Mercekli Xenon yaptı.Yaptıran herkez çok memnun ve bu işte süper diyebilirim.

https://www.youtube.com/watch?v=s54yWeEAvkE

http://www.sahibinden.com/listing/ye...0399548/detail

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Simdi aracin fabrikadan ciktigi gibi xenonlusu gibi yapmaya kalkarsaniz arabayi satip xenonlu almaniz en ucuz yontem olur.

Mesela leonlarda ilk fr alanlar led farlari yoktu.cok ugrastilar ole fiyatlar ciktiki arabayi satip ledlisini aldilar daha ucuza geldi.

İlker beyin yaptigi sistem calisiyor ama muayeneden gecmiyor.Cunku aracin agirligina gore yukseklik ayari yok.oda zaten muayenede gitceginiz aman xenon ampulunu sokup normal ampul takin diyor.

Eger orjinal farlisi olsun derseniz fari alin kablolama ve calisma sistemi ilker bey yapsin ama muayeneden gecmez ve orjinal gibi calismasi olmaz.

İlla orjinal farli a3 gibi olucak muyaneden basim agrimasi derseniz bence arabayi satip xenonlu a3 almak en mantiklisi.
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi aracin fabrikadan ciktigi gibi xenonlusu gibi yapmaya kalkarsaniz arabayi satip xenonlu almaniz en ucuz yontem olur.

Mesela leonlarda ilk fr alanlar led farlari yoktu.cok ugrastilar ole fiyatlar ciktiki arabayi satip ledlisini aldilar daha ucuza geldi.

İlker beyin yaptigi sistem calisiyor ama muayeneden gecmiyor.Cunku aracin agirligina gore yukseklik ayari yok.oda zaten muayenede gitceginiz aman xenon ampulunu sokup normal ampul takin diyor.

Eger orjinal farlisi olsun derseniz fari alin kablolama ve calisma sistemi ilker bey yapsin ama muayeneden gecmez ve orjinal gibi calismasi olmaz.

İlla orjinal farli a3 gibi olucak muyaneden basim agrimasi derseniz bence arabayi satip xenonlu a3 almak en mantiklisi.
    Muayene önemli değil komple farı değiştirir öle gideriz muayne kısmını hiç düşünmüyorum. Sadece amacım bixenon'lu bir audi a3 kullanmak imkan varkende halogen farların içini açıp yapmak değilde orjinal xenon farlısını kullanmak. Bunu da en uyguna yapmaya çalışıyorum far yıkama olmasın, yükseklik ayarı olmasın. Açtığımda ledler ve bixenon yansın, sellektör falan çalışsın, arıza ışığı yakmasın yeterli.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Tufiş boşver sen xenon'u dolar çakıldı hıammına
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Bar35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tufiş boşver sen xenon'u dolar çakıldı hıammına
    eurusd'den ötürü sen raad ol bu belirsizlik varken bişi olmaz dolara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhabalar. 2015 yılında yaşadığınız olayı şimdi bende yaşıyorum konuyu nereye kadar getirebildiniz acaba bir sorayım dedim. 2006 model halogen farlı a3 aracım için elimde biri kırık bi-xenon far takımı mevcut, kırık olan far yerine boş kasa far alıp aracıma takmak istiyorum ama soket ve yazılım ile olay halledilebiliyor muymuş ? Bcm ünitesi değişimine gerek varmıymış ? Teşekkür ederim şimdiden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    BCM ünitesinin çalışma mantığını anlamakta fayda var.

Yeni ve teknolojik araçlar eskilerdeki gibi düz kablo çek bağla şeklinde çalışmıyor. Örneğin Mercedes size çok rahat "sağ arka stop far lambası arızalı" uyarısı verebiliyor. Çünkü tüm lamba kabloları bcm ecu üzerinde giderek kontrol ediliyor.

Aynı diğer krank sensörü, o2 sensörü gibi. Hepsinin belli bir çalışma voltaj aralığı, frekansı var. Bu değerler dışında besleme de alamazlar, değerlerde değişiklik olduğunda da ECU arıza uyarısı verir.

Halogen ampul 55W da çalışırken Xenon 35W da çalışıyor. Başlı başına bir arıza gerekçesi. BCM tarafından halogen e verilen beslemeyle Xenon çalışmaz. ECU izin vermez buna. ECU ya bunu tanımlamalısınız. Bunu yaptıktan sonra da BCM de bu kabiliyet olmalı. 35W veremeyen BCM den 35W ı nasıl alacaksınız?

Hadi diyelim halogeni boşa çıkarttınız. dirençle kandırdınız. Aküden, alternatörden direk hat çektiniz. En ufak dalgalanmada ampül, ballast vs patlayacak. Ya da çok akım çekecek klima bozulacak, fan çalışmayacak....vs vs.. Öyle basit değil bu işler maalesef. Özellikle teknolojik araçlarda hiç de basity değil. Altyapıdaki tüm değişiklikler layıkıyla yapılmalı. Bu da maalesef maliyetli oluyor.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)