User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
28 sonuçtan 20 ile 28 arası

Konu: cabrio wind deflector (ruzgarlık)yapımı

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mdf olarak cncye verdim , arka parçayı bagaja sığması için 3 parça yaptım.Hemde bağlantı yerlerini o yan parçalarda sabit yaptım.Bugün alıcam cncden

Metrelik kauçuk fitil ve ofis oturma gruplarında kullanılan fileli kumaşlara ihtiyacım var.Nerden temin edebilirim?

RNP94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir d.i.y. olmuş elinize sağlık.
    3mm dkp siyah sacı lazer kesimde kestirerek kullanabilirdiniz ve maliyetininde düşük olacagını dusunuyorum |sac| + |file| + |sac| şeklinde bırbırıne kaynak ya da 20 adet m4 civata ve somunla montajlanabilirdi.
    Arka parçayı bagaja sığması için 3 parça yaptıgınızı söylemişsiniz araç üzerinde ek yerlerinden esnemeyi engellemek için bişey düşündünüz mü acaba?
    90s Kid

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3mm sac gelmedi aklıma aslında.6mm mdf+file +6mm mdf olmak üzere 12mm ile biriticem kalınlığı.Ne çok kalın duracak , ne esneyecek kadar ince.3 parçanın esnemesini sağ ve soldaki küçük parçayı ortadaki büyük parçaya bindirme yaparak çözme düşüncem var.Alttan geniş bi yüzey üst üste binmiş olucak ve onuda iki farklı noktadan kelebek plastik somun-civata ile sabitliycem.Hem sökme takma esnasında herhangi bi aparata ihtiyaç olmayacak hemde görsel olarak birazdaha şık durucak normal metal somuna kıyasla.

taralı yüzeyler üstüste binmiş olacak , sağ ve soldaki küçük parça altta , ortadaki parça üstte olacak.Taralı yüzeylerin alt ve üstünden ikişer olmak üzere 4 plastik somun oalcak.
    Konu Ahmet Saraçoğlu tarafından (14-04-2017 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.

RNP94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3mm sac gelmedi aklıma aslında.6mm mdf+file +6mm mdf olmak üzere 12mm ile biriticem kalınlığı.Ne çok kalın duracak , ne esneyecek kadar ince.3 parçanın esnemesini sağ ve soldaki küçük parçayı ortadaki büyük parçaya bindirme yaparak çözme düşüncem var.Alttan geniş bi yüzey üst üste binmiş olucak ve onuda iki farklı noktadan kelebek plastik somun-civata ile sabitliycem.Hem sökme takma esnasında herhangi bi aparata ihtiyaç olmayacak hemde görsel olarak birazdaha şık durucak normal metal somuna kıyasla.

taralı yüzeyler üstüste binmiş olacak , sağ ve soldaki küçük parça altta , ortadaki parça üstte olacak.Taralı yüzeylerin alt ve üstünden ikişer olmak üzere 4 plastik somun oalcak.
    Elinize sağlık güzel duruyor, konuyu yakından takip etmekteyim güncel tutarsanız sevirim.
    90s Kid

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cumartesi cncden aldım , bikaç ufak ölçü kaydırma ile olacak gibi.Cumartesi olduğu için file malzemesinin menteşenin vss temin edileceği yerler kapalıydı.Onları hafta içi halledicem.Ama mdf nin üzerine mat siyah boya atınca hiç istediğim gibi olmadı.Ben mdf yim , ben ahşabım , burda ne işim var diye bağırdı resmen.Onun için tüm işlemler bittikten sonra parçaları deri kaplama niyetindeyim.Parçalar birleşsin , yerlerine otursun en sonda kaplamaya veririz büyük ihtimal.

mrwope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son durumu merak ettim Bende mini r59'um icin yapmak istiyorum
    34 BNU 576 Opel Corsa OPC
    34 JOB 01 Mini Cooper S Roadster Cabrio
    34 AK 295 Mini John Cooper Works
    34 GP 0253 Mini GP2
    34 BC 0005 Audi S3 Sportback 2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vaaay bee ne uğraşmışım zamanında , ince mdfden kesip şekillendiriyodum , tam o ara araç satıldı mantar oldu ama güzel projeydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    napsak yaa bidaamı başlasak

telden açılırmı bilmiyorum ama buda 3d hareketli hali

wind deflector - 3D model by saracogluahmet (@saracogluahmet) [6c906cb] - Sketchfab

Çok detaylı almadım ölçüyü , nasıl görünürü bi anlamak istedim öncelikle.Ölçüyü detaylandırıp , bagaja sığacak şekilde parçaları tekrardan bölmek gerekiyomu vss onları netleştirip , menteşe - alt parçaların birleşiminin plastik somunları vs. onları da netleştirip daha mantıklı hale getirmeye çalışıcam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çizimi yapıp üzerinde denedim.Arkadaşım demir işi yapıyor , İki kat sac arası file şeklinde düşündük.Sac kalınlığından çok emin değilim , ona karar vericez.Sonrasında mat elektrostatik boyayla boyayıp çevresine C kauçuk fitil dönücem.Normalde arka kapama ve sineklik olarak iki parça olabilir ama bagaj bunda ciddi küçülüyor tente açıldığında.Ortada bir kare kapak var.O alanın altına yerleşiyor sadece.

O sebepten 4 parça yapmak durumundayım.

Çizimi yapıp kartonla şablon aldım yine

Arkadaki kendi bağlantı noktaları yerine ; daha yüksekte konumlandırabilmek için emniyet kemerinin çıktığı yerden bağlantı yapmayı düşünüyorum.Bikaç ölçü ayarı yaptıktan sonra cncye verilicek hale gelicek.
    Konu Ahmet Saraçoğlu tarafından (21-04-2022 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler