User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hangi boya ölçüm cihazı? Yardım Lütfen

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hangi boya ölçüm cihazı? Yardım Lütfen

Arkadaşlar merhaba, fiyat/performans açısından mantıklı geri dönüşlerinizi bekliyorum. Satan varsa da alabilirim, her çeşit fiyata sitede satılık var, ama hangisini almalıyım bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    würth cihazı çok çok hassas iyi bir cihaz imkan varsa o fakat esnaflar genelde elcometer kullanır bende bunu tavsiye ederim fiyat performans olarak öndedir
    würth 1 micron aralıklarla ölçer elcometer ise 10 micron aralıgıyla ölçer tek fark bu , hiçbir usta veya makine zaten 10 micronluk boya atamıyacagı için würthden pek geride değildir kararlılık açısından.

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendede elcometer var , ben memnunum. ama söküleni takılanı kendin anlaman lazım. onu söylemiyor... artı ib.eler değişmiş parçaya tek kat boya atıyorlar makine 110 -120 fabrikasyon değeri gösteriyor. işi bilmesen yersin dolmayı. o zaman gözle boyanırkenki işçilik hatalarını kontrol gerekiyor. önceden zor gelirdi ama artık buluyorum boyalı parçayı gözle .
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağolun arkadaşlar, bana lazım değil,benden ricacı olunduğu için araştırıyorum, elcometera bakayım bir sahibindende

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Würth elcometerdan ucuz? Elcometerın da modeli var belli ki, 1000e de var 2000e de sizinkiler ne kadar ve hangi model?

Bulduğum würth: WÜRTH ORJİNAL ALMAN GARANTİLİ DEMİR+ALÜMİNYUM=HEDİYELİ= bmagaza
    İlan No: 442297325
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben çinden aldım öylesine bakıyorum eş dost aracına 60 liralık cihaz ama sanırım bununla ince boyaları anlayamam
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Würth elcometerdan ucuz? Elcometerın da modeli var belli ki, 1000e de var 2000e de sizinkiler ne kadar ve hangi model?

Bulduğum würth: WÜRTH ORJİNAL ALMAN GARANTİLİ DEMİR+ALÜMİNYUM=HEDİYELİ= bmagaza
    İlan No: 442297325
    sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres
    Bulduğun adam elcometer yetkili bayisi imiş. Açıp sorsana.....
    Okumadan imzalamam.....

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı İbrahim33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendede elcometer var , ben memnunum. ama söküleni takılanı kendin anlaman lazım. onu söylemiyor... artı ib.eler değişmiş parçaya tek kat boya atıyorlar makine 110 -120 fabrikasyon değeri gösteriyor. işi bilmesen yersin dolmayı. o zaman gözle boyanırkenki işçilik hatalarını kontrol gerekiyor. önceden zor gelirdi ama artık buluyorum boyalı parçayı gözle .
    Bilgilendirme olması için yazıyorum. şu an mevcut teknolojik tamir ürünleri ile değişen parçalarda kolaylıkla orjinal mikronları elde edebilirsiniz. Hesaplama çok basit. Her uyguladığınız ürünün mikron değerleri kutu üstünde yazar.

sıfır parçaya atılan zımpara gerektirmeyen astar 20 - 35 mikron
    Boya 15 - 20 mikron
    Vernik 50 - 70 mikron

Toplayalım = 35 + 20 + 70 = 125 mikron. ve mhp min kırkıncı yılı kutlu olsun

İşin şakası bir yana değişen parçada bu değerleri yakalamak doğru tamir adımlarını takip ederek gayet basit.

Ayrıca oldu ki parça değişmiş ama mikron çok düşük. Burada sorgulamamız gereken parça astar atıp atılmadığı. çünkü bazı yerlerde siyah kataforezli yüzeye direk boya uyguluyorlar. işte buda istemediğimiz bir uygulama çünkü ilerde dökülmelere neden olabilir.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulduğun adam elcometer yetkili bayisi imiş. Açıp sorsana.....
    Hayırdır? Neyi yapıp yapmayacağımı sana mı soracağım?

Sen mal alırken satana soruyor olabilirsin ben kullanana sorarım, ama senin bir sıkıntın var bell, çıkışın sebebi nedir?

erhanarici18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi güncel çekelim
    cem DT hakkında ne düşünoyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme olması için yazıyorum. şu an mevcut teknolojik tamir ürünleri ile değişen parçalarda kolaylıkla orjinal mikronları elde edebilirsiniz. Hesaplama çok basit. Her uyguladığınız ürünün mikron değerleri kutu üstünde yazar.

sıfır parçaya atılan zımpara gerektirmeyen astar 20 - 35 mikron
    Boya 15 - 20 mikron
    Vernik 50 - 70 mikron

Toplayalım = 35 + 20 + 70 = 125 mikron. ve mhp min kırkıncı yılı kutlu olsun

İşin şakası bir yana değişen parçada bu değerleri yakalamak doğru tamir adımlarını takip ederek gayet basit.

Ayrıca oldu ki parça değişmiş ama mikron çok düşük. Burada sorgulamamız gereken parça astar atıp atılmadığı. çünkü bazı yerlerde siyah kataforezli yüzeye direk boya uyguluyorlar. işte buda istemediğimiz bir uygulama çünkü ilerde dökülmelere neden olabilir.
    Bu kadar ince detayı hesaplıcak boya ustası bir elin parmaklarını geçmez. Hazır eski makinem parçalanmışken yeni bir tane alayım diyorum.

Senin önerebiliceğin cihaz var mı? Elcometer ve nitrometer şuan en fazla kullanılan cihazlar.

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebelh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben çinden aldım öylesine bakıyorum eş dost aracına 60 liralık cihaz ama sanırım bununla ince boyaları anlayamam
    bendede aynısından var, sıkıntısız kullanıyorum

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bendede aynısından var, sıkıntısız kullanıyorum
    Prof cihazlara göre sapması var mi bunlarin?
    +/- 10 mikron gibi mesela fark çıkar mı
    Teyit etme şansınız oldu mu hiç
    Ne mutlu Türküm diyene

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wala ben teyit ettim baştan aşağı bi garip çalışıyor güvenmeyin derim
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu expertiz firmalarının yalan dolan is yapma riski var mıdır? yeminliler diye biliyorum ama yine de acaba mı diyor insan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu 3 cihazda çöp zaten sadece cem in markası dogru diğerleri çakma illede bütçe bu kadarsa cem i öneririm her ölçmeden önce kalibrasyonunu temiz yaparsanız hata payı fazla yok birde çok yavaş ölçer öyle kaldırıp tekrar koydunuzda okumaz ,kaldırıp 2 saniye sonra koyunca okur

ozan gülle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asscutter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu 3 cihazda çöp zaten sadece cem in markası dogru diğerleri çakma illede bütçe bu kadarsa cem i öneririm her ölçmeden önce kalibrasyonunu temiz yaparsanız hata payı fazla yok birde çok yavaş ölçer öyle kaldırıp tekrar koydunuzda okumaz ,kaldırıp 2 saniye sonra koyunca okur
    O zaman böyle bişey almam gerekli sanırım

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bundan aldım ben deneme amaçlı arkadaşımınkaporta boya tükanına gittim. Pahalı bir cihazla denedim sonuç hüsran oldu. Temiz arabayı boyalı diye almaz boyalı arabayı temiz diye alırsınız bu cihazla. Sakın güvenmeyin. Geri verdim gitti.

Şimdi ben de cem almayı düşünüyorum ama bunun orjinal olup olmadığını nasıl anlıyoruz? Çok farklı fiyatlara var piyasada.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler