User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
119 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Garajda Boya İşleri

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baslac 40 - 40 tam olarak cizilmeye direncli degildir ama High Solid bir vernik oldugundan baya etli bir goruntu birakir. Sinuctan son derece memnun kalirsiniz.

Cizilmeye direncli isterseniz ne yazikki fiyat biraz yuksek kalabilir. 447 kodlu Glasurit in vernigi cizilmelere karsi direncli ve hatta kilcal cizikleri kendi tamir edebilen bir yapiya sahip.

40 - 40 bence isinizi rahatlikla gorur. Valla akliniza takilan ne varsa sorabilirsini ben mutlu oluyorum bilgi paylastikca.
    ben bu şevkle jantlarda candy araştırmya başladım
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baslac 40 - 40 tam olarak cizilmeye direncli degildir ama High Solid bir vernik oldugundan baya etli bir goruntu birakir. Sinuctan son derece memnun kalirsiniz.

Cizilmeye direncli isterseniz ne yazikki fiyat biraz yuksek kalabilir. 447 kodlu Glasurit in vernigi cizilmelere karsi direncli ve hatta kilcal cizikleri kendi tamir edebilen bir yapiya sahip.

40 - 40 bence isinizi rahatlikla gorur. Valla akliniza takilan ne varsa sorabilirsini ben mutlu oluyorum bilgi paylastikca.
    bende bir soru sorıyım ozaman..jantlarımı zımparaladım bende boyayı bekler vaziyettteler..doldurma spreyle boyamayı düşünüyorum..doldurdurma sprey boya alırken dikkat etmem gereken bişey var mı tavsiye eder misiniz yoksa direk boya için biyere bırakıyım mı ?

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle kolay gelsin. Ddoldurma speylede gayet rahat boyaya bilirsiniz hic bir problem olmadan. Alt zemini en son ne ile zimparaladiniz ? Kac kum zimpara ile ?
    Konu SULTANOGLU tarafından (07-12-2017 Saat 19:14 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özel mesaj attım @SULTANOGLU .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle kolay gelsin. Ddoldurma speylede gayet rahat boyaya bilirsiniz hic bir problem olmadan. Alt zemini en son ne ile zimparaladiniz ? Kac kum zimpara ile ?
    Abicim doldurma sprey boyaların dayanımı düşük olmuyor mu ? İçindeki sertleştirici oranı az olduğu için boya sağlam olmuyor dedi(boyacı)
    Coğrafya kaderdir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim doldurma sprey boyaların dayanımı düşük olmuyor mu ? İçindeki sertleştirici oranı az olduğu için boya sağlam olmuyor dedi(boyacı)
    Tabikide boya tabancasi ile atilmis gibi olmaz bu kesin net. Fakat jant ayna kapagi cita gibi ufak alanlarda uygulayabilirsiniz.
    74 model sehpa...

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bı soruda benden gelsin
    @SULTANOGLU

Krom kaplı olan plastik kapı çıtalarını gövde rengi yapmak istiyoruz, çıtalara ne tür işlem gerekiyor(mu)?
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Soru :1 Bu macunları zımpara takozu ile zımparalıyorum. Ancak korkum boya atıldıktan sonra çekilen macunun öbek öbek ortaya çıkması. Bunun için bir öneriniz var mı acaba ?

Yabancı amcalarımız guide coat diye bir şey kullanıyor. Buna benzer bir sistem biz yapabilir miyiz ?

Kullandığım macun GA diye geçiyor. Kaba macunu (zımpara takozu yardımıyla) 80 ile alıyorum, sonrasında 120-220 diyerek kuru zımparayı bitiriyorum. Üzerine astar atıp sulu 400 zımpara yapıyorum. Elimi macun çekilen yere sürdüğümde herhangi hata gelmeyene kadar zımparalıyorum.

Soru :2 Aracın kordonlarına nasıl şekil verebiliriz ?

Coğrafya kaderdir

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cuma günü bir kaç boya malzemesi satan yer gezdim gerçekten hepsinde 1.4 ve 1.8 uçlu tabanca var abi 1.3 ile 1.4 arasında çok fark var mı? Tabancayı alarak listeyi oluşturmaya başlayacağım çünkü
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bı soruda benden gelsin
    @SULTANOGLU

Krom kaplı olan plastik kapı çıtalarını gövde rengi yapmak istiyoruz, çıtalara ne tür işlem gerekiyor(mu)?
    krom üstüne eğer uygulama yapılacaksa yzüey matlaştırılmalı zımpara ile onun üstüne astar ve boya olarka yapabilrisiniz. Bana soracak olursa eğer yüzey krom ise Plasti dip yapmanız daha iyi olur. en azından sıkıldığınızda krom a dönersiniz.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cuma günü bir kaç boya malzemesi satan yer gezdim gerçekten hepsinde 1.4 ve 1.8 uçlu tabanca var abi 1.3 ile 1.4 arasında çok fark var mı? Tabancayı alarak listeyi oluşturmaya başlayacağım çünkü
    Hafta sonu tam yazıyordum pilim bitti. Yazamadım. tabanca memesinin büyük olması boyayı yüzeye löp löp düşürür. 1.8 ile sakın boya uygulamayın çünkü istediğiniz gibi olmaz çok kötü bir görünüm oılur. 1.8 astar için.

1.4 ilede uygularsınız ama bu iş sırasında kullanılması gereken 1.3 tür. Kullanacağınız ürünün TDS ine bakarsanız orada daha net bilgi görebilirsiniz. 1.4 genelde opak düz renk olan boyalarda ve ticari araçlarda kullanılan daha kalın boyalar için kullanılır.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soru :1 Bu macunları zımpara takozu ile zımparalıyorum. Ancak korkum boya atıldıktan sonra çekilen macunun öbek öbek ortaya çıkması. Bunun için bir öneriniz var mı acaba ?

Yabancı amcalarımız guide coat diye bir şey kullanıyor. Buna benzer bir sistem biz yapabilir miyiz ?

Kullandığım macun GA diye geçiyor. Kaba macunu (zımpara takozu yardımıyla) 80 ile alıyorum, sonrasında 120-220 diyerek kuru zımparayı bitiriyorum. Üzerine astar atıp sulu 400 zımpara yapıyorum. Elimi macun çekilen yere sürdüğümde herhangi hata gelmeyene kadar zımparalıyorum.

Soru :2 Aracın kordonlarına nasıl şekil verebiliriz ?
    arka arkaya çok post oldu ama unutmadan yazim. Astar zımparasını sulu olarak 600 ve 800 yaparak bitirin.

Kuru olarak astar zımparası yapsanız P 320 ve P400 yapmanız yeterli olacaktı. Makine olmadan kendi yaptığınız gibi elle yapılan uygulamalrda Sulu olarak en son 800 ile bitirmeniz yüzeydeki zımpara çiziklerini boyanın kapatması açısından daha iyi olur.

birde Macun ve Astar zımparası yaparken yüzeyde delik veya başka bir kusur kalıp kalmadığını görmek için toz kontrol boyası sürmeniz çok iyi olur.

Bu toz kontrol boyası yerine sprey siyah boyada skullananlar var ve o oygulamada bir yere kadar iş görür fakat Toz siyah boya kadar iyi sonuç vermez.

Bu tozun uygulamasıda macunlu veya astarlı yüzey kuduruktan sonra bunu yüzeye sürersiniz. Bu aslıdan bir boyadan çok siyah tozdur ve yüzeydeki bütün deliklere girip, siz zımpara yaptıkça gider. en son zımparanızı yaptığınızda eğer yüzeyde ufak ufak deliklerde siyah noktalar kalıyorsa oralara yoklama macunu çekilmesi gerektiğini veya bazı düzeltmeler yapmanız gerektiğini belli eder.

Yazarak ancak bu kadar anlatabildim elbet internette videosu vardır.

toplantı arasında hızlı hızlı yazdım olabildiğince devrik cümleleri şimdi düzeltmeye çalıştım saygılar
    Konu SULTANOGLU tarafından (11-12-2017 Saat 12:27 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğduğumdan beri sanayideyim bu toz kontrol boyasını ilk defa görüyorum abi İşi iyice profesyolliğe vurmadan gitsek daha iyi sanki , işin renginin çok değişmesinden korkuyorum
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doğduğumdan beri sanayideyim bu toz kontrol boyasını ilk defa görüyorum abi İşi iyice profesyolliğe vurmadan gitsek daha iyi sanki , işin renginin çok değişmesinden korkuyorum
    gözle görünemeyecek delikler için birebir bu toz boya, pudra gibi sürüp zımparaladıkça hemen giden bir ürün ama toplu iğne ucu kadar delik olsa orası hemen siyah nokta şeklinde görülüyor...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gözle görünemeyecek delikler için birebir bu toz boya, pudra gibi sürüp zımparaladıkça hemen giden bir ürün ama toplu iğne ucu kadar delik olsa orası hemen siyah nokta şeklinde görülüyor...
    Abi ben zannetmiyorum ki bizim boya satan yerlerde bu malzeme olsun En iyi boyacıyı da biliyorum en kötüsünü de ama hiç görmedim. Özellik açısından çok faydalı bir yapısı var o kesin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün zımpara işini bitirdim, enerjim olursa en azından pastasını vuracağım, çok şükür, altta görünmeyen bir dönüş hariç zımparayla açtığın yer olmadı, 1500-2000-3000 sulu uyguladım

bu 2000 gridden sonra

bu da 3000... kurumadığı için izli görünüyor ama kuruyunca bildiğiniz yarı mat bir kaput oldu, bu arada 3M in 3000 inini kullandım

Baslacın verniği gerçekten kaliteli, normalde zımpara işi zulümdür bilirsiniz ama Baslac 40-40 ın sertliği tam ideal, çok yumşak kalmıyor zımparaya dolamıyor kendini o nedenle çok rahat yapabildim zımparayı, bütün tozlar alındı bakalım nasıl parlayacak

fotoğraf makinesini şarj ediyorum diğer fotolar kaliteli makineden gelecek bana küfür etmeyin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle ucundan tadımlık bir köşe yapayım dedim

kalın pasta

ince pasta

şu ana kadar sonuçlardan çok memnunum

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abı elıne saglık muhteşem olmuş bence,gaza geldım bende yapacagım kaputa , 3000 harıc dıger zımparalar normal zımpara kağıdı ile mi yapıldı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bulent abi ellerine sağlık muhteşem olmuş. Hemen dukkan açmalıyız

Bende demin airbrush tabancası aldım
    Konu SULTANOGLU tarafından (14-12-2017 Saat 15:58 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler