User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Ses yapan bagaj trim ve köpük sesi yardım

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ses yapan bagaj trim ve köpük sesi yardım

Arkadaşlar selamlar, ibiza cupra aracım 82k km de, arka bagaj tarafından ses geliyor sürtünme hışırtı vs, arka yolcu pandizotlarının klipslerini yeniledim hepsini, bazı sesler azaldı ama totalde yine geçmedi. Trim sesleri yine geliyor, daha sonra anladım ki bagajda bulunan şu aşağıdaki temsil resimdeki köpükten geliyor.

Buna bir çözüm yok mudur gıcır gıcır ya da takırtı sesler geliyor ayar oldum, çift taraflı ile sabitledim yine geliyor.

Ek olarak mevcut bagaj MDF orijinali zaman içerisinde şeklinde az da olsa bozukluk olmuş, hafif ağır olmayan ankara içinde nereden alırsınız kendim yapmak istiyorum kumaş ve MDF alıp.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selam db sound yazıp ses yalıtım süngeri temin edin. Trim sesi için yumuşak , ezilince 1 mm olan süngeri var. Mevcut malzemeleri çıkartıp altına komple döşerseniz sesi kesecektir.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapabileceğiniz en mantıklı şey bence de yalıtım yapmak olur. Akustik süngerler bayağı iş görüyor bu konuda.

Ben de farklı bir şey için aracın bagaj zeminine mdf istedim. Bu işi pandizotçular yapıyormuş, 1000-1500 lira arası fiyat aldım İstanbul içi.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silikon sprey sıkabilirsin. Sesi ve gıcırtıyı alır.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın zamanda şu uygulamayı yaptım kendi aracıma,

bitüself +9mm sünger. Çok ciddi fark oldu aracın yalıtımsız haline göre. (Kapı içleri çamurluk içleri ve zemin)

Bu ürünlerden daha kaliteli ürünler mevcut elbette (ctk vs gibi) ama rakamlar biraz can yakıyor. Optimum seçenek olarak değerlendirilebilir.

derviscapaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar, ibiza cupra aracım 82k km de, arka bagaj tarafından ses geliyor sürtünme hışırtı vs, arka yolcu pandizotlarının klipslerini yeniledim hepsini, bazı sesler azaldı ama totalde yine geçmedi. Trim sesleri yine geliyor, daha sonra anladım ki bagajda bulunan şu aşağıdaki temsil resimdeki köpükten geliyor.

Buna bir çözüm yok mudur gıcır gıcır ya da takırtı sesler geliyor ayar oldum, çift taraflı ile sabitledim yine geliyor.

Ek olarak mevcut bagaj MDF orijinali zaman içerisinde şeklinde az da olsa bozukluk olmuş, hafif ağır olmayan ankara içinde nereden alırsınız kendim yapmak istiyorum kumaş ve MDF alıp.

Bahsini ettiğiniz ses bende de geliyor. Pandizottan sanıyordum değilmiş. İlk aldığım sıralar amortisör sanmıştım ama bu başka bir şeydi zaten amortisör değilmiş ama hala çözemedim acaba benimki de mi o köpüklerden yapıyor. Çok hafif kasıntı da olsa kasada o sırada geliyor ses "lık lık" ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiler aracın yalıtımı ile ilgili sorunum yok açıkçası, tüm klipsler yenilenince plastik trim sesleri kalmadı çok şükür. Şu an sorunum şu köpük ile üzerindeki MDF parça.

MDF tekrar kestirebilirim kaplatırım o okey fakat köpük problem, yüksek bir parça, silikon sprey sıkayım bakalım sipariş geçtim şimdi.

Teşekkürler herkese

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben köpüğü sabitlemiştim oynayınca tıkır tıkır ses yaptığı için. Kenarlarından sıkıştırarak sabitlemeyi denedin mi kanka.
    bagajı vs yalıtım mevzusuna gelince ben yalıtım yapıcaktım "satarken sıkıntı olur vs" dedi bir kaç kişi vazgeçtim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben köpüğü sabitlemiştim oynayınca tıkır tıkır ses yaptığı için. Kenarlarından sıkıştırarak sabitlemeyi denedin mi kanka.
    bagajı vs yalıtım mevzusuna gelince ben yalıtım yapıcaktım "satarken sıkıntı olur vs" dedi bir kaç kişi vazgeçtim.
    Knk yeni gördüm mesajını sorry, hallettim, apline bass vs de ağırlık üzerine gelince, bir de kenarlardan sıkıştırınca kesildi şükür. Yalıtımı boşver ya aynen, böyle iyi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler