User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
48 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Aracım Su Alıyor

kiraccemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hepinize değerli yorumları ve yardımları için teşekkür ederim. Cumartesi günü Mercedes özel servisine gittim servisteki arkadaş arka tamponun iç kısımlarında bulunan havalandırma deliklerinin içerisinden sızıntı yaparak şase üzerinden sağ ve sol ayak basma yerine su yürüdüğünü ve bu araçların bir çoğunda problemin kronik olduğunu belirtti. Aracı bıraktım 2 saat sonra gel al dedi. Gittiğimde tamponu yerine takmışlar son işlemleri yapıyorlardı. Sorunun tam da söyledikleri gibi olduğunu havalandırma kanallarının sorunlu bölgelerine izolasyon yaptıklarını ve su almayacağını dile getirdiler. Sulu bölgeyi vakum makinesi ile çektirdim ve gözlemlemeye devam edeceğim. Eğer bir kaç gün içerisinde aynı bölgede su birikintisine rastlamazsam sorunun çözüldüğüne emin olacağım. Umarım arka bölgede tekrar su görmem.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

KaanBRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı sorunu 407 sw aracımda yaşıyorum. Sunroof yok komple cam tavan var ama bunun etkisi olmaz.
    Sağ arka yolcu tarafı resmen ıslak nem falan da değil.
    Yaz kış aynı sorunu yaşıyorum baktığım yerler pek sonuca götürmedi var mı tavsiyesi olan?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklıma başka birşey geldi.Arkadaki paspasların orda ayakları ısıtmak için hava yolu varmı ?
    bahsetmiş olduğunuz havalandırmayı farkettim daha önce görmemiştim. Ama o hava kanalından herhangi bir akıntı söz konusu değil.
    Trafik sigortası, kasko, dask, sağlık sigortası ve tüm sigortacılık işlemlerinizde hizmetinizdeyiz. Dm atarak iletişime geçebilirsiniz.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsetmiş olduğunuz havalandırmayı farkettim daha önce görmemiştim. Ama o hava kanalından herhangi bir akıntı söz konusu değil.
    alt tarafdan çok ince fön makinası gibi oluyor.onu şu şekilde test edin bir kaç gün gerçi hava durumuda önemli.

örnek olarak

1 araba iç klima kalorifer (ac kapalı) 25-26 derecede ve ayak bölümüne gelicek şekilde ayarlayın ve gece arabayı bırakın bakalım yapacakmı ?

2 araba iç klima kalorifer (ac açık) 25-26 derecede ve ayak bölümüne gelicek şekilde ayarlayın ve gece arabayı bırakın bakalım yapacakmı ?

3 araba iç klima kalorifer (ac kapalı) 10-15 derecede ve ayak bölümüne gelicek şekilde ayarlayın ve gece arabayı bırakın bakalım yapacakmı ?

Özetle anlatmak istediğim o borunun içinde bir nem oluyor sonra su haline gelip ordan gelmeye başlıyor 1-2 araçda denk gelmişti aklıma gelen o benim.

inşallah kısa sürede düzelir.arkadaşımda A180 amg dizel var ama onda'da kapalı garajda duruyor böyle bir sorun yok.

Birde yağmur yağdığı zaman mı yapıyor bu sorunu ?
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    alt tarafdan çok ince fön makinası gibi oluyor.onu şu şekilde test edin bir kaç gün gerçi hava durumuda önemli.

örnek olarak

1 araba iç klima kalorifer (ac kapalı) 25-26 derecede ve ayak bölümüne gelicek şekilde ayarlayın ve gece arabayı bırakın bakalım yapacakmı ?

2 araba iç klima kalorifer (ac açık) 25-26 derecede ve ayak bölümüne gelicek şekilde ayarlayın ve gece arabayı bırakın bakalım yapacakmı ?

3 araba iç klima kalorifer (ac kapalı) 10-15 derecede ve ayak bölümüne gelicek şekilde ayarlayın ve gece arabayı bırakın bakalım yapacakmı ?

Özetle anlatmak istediğim o borunun içinde bir nem oluyor sonra su haline gelip ordan gelmeye başlıyor 1-2 araçda denk gelmişti aklıma gelen o benim.

inşallah kısa sürede düzelir.arkadaşımda A180 amg dizel var ama onda'da kapalı garajda duruyor böyle bir sorun yok.

Birde yağmur yağdığı zaman mı yapıyor bu sorunu ?
    öneriler ve açıklama için çok teşekkür ederim hocam.
    Evet araç sadece yağmur yağdığı zaman bu sorunu yapıyordu. Havalandırmadan gelme olasılığı da olabilir fakat arka tarafın sağ ve sol alt paspaslarında su oluyordu bahsettiğiniz havalandırma ön yolcu koltuğunun altında ve 1 adet. Bu sebepten ötürü suyun arka koltuğun paspasına da erişmesi için şaft tünelini aşması gerekir. Fakat su her iki tarafa da eşit miktarlarda arka taraftan geliyor gibi. Çünkü havalandırmanın hemen önü kuru durumda. Yine de sorun çözüme kavuşmazsa söylediklerinizi uygularım. Çok teşekkürler.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiraccemal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öneriler ve açıklama için çok teşekkür ederim hocam.
    Evet araç sadece yağmur yağdığı zaman bu sorunu yapıyordu. Havalandırmadan gelme olasılığı da olabilir fakat arka tarafın sağ ve sol alt paspaslarında su oluyordu bahsettiğiniz havalandırma ön yolcu koltuğunun altında ve 1 adet. Bu sebepten ötürü suyun arka koltuğun paspasına da erişmesi için şaft tünelini aşması gerekir. Fakat su her iki tarafa da eşit miktarlarda arka taraftan geliyor gibi. Çünkü havalandırmanın hemen önü kuru durumda. Yine de sorun çözüme kavuşmazsa söylediklerinizi uygularım. Çok teşekkürler.
    Valla yağmurda sadece oluyorsa aracı söküp arka tarafları takip etmek gerekiyor.

Yanlız cam tavanlı almayın su alır yağmurdu diye bir söylenti gezer hep sizde cam tavanda yok su alıyor çok garip bir durum
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla yağmurda sadece oluyorsa aracı söküp arka tarafları takip etmek gerekiyor.

Yanlız cam tavanlı almayın su alır yağmurdu diye bir söylenti gezer hep sizde cam tavanda yok su alıyor çok garip bir durum
    ilk müdahaleyi yaptık bakalım. Arka tampon havalandırmalarını izole ettiler sonucu henüz netleştiremedim. Yağmur bekliyorum bir kaç gün içerisinde belli olur.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım sorununuz çözülmüştür ben de benzer sorunu yaşıyorum danışayım sizlere.

Araç megane 2 cam tavanlı fakat cam tavanın motoru yerinde değil açamıyoruz. Şimdi bu araç aşırı yağmurlarda veya yıkanma esnasında sağ A direk tarafından su alıyor. Tavan döşemesinde ıslaklık vs yok sadece a direk iç kaplaması ıslanıyor. Eğer şiddetli yağmura denk gelirsek bu direkten akan su paspasa kadar iniyor. Cam tavanı açamadığım için su giderini üstten açabilme ihtimalimiz yok. Bu giderin alttan çıkış yeri nerededir, alttan açmaya çalışsak çözüme ulaşır mıyız? Yoksa cam tavanı açıp müdahale mi gerekli?

sirhot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Araç megane 2 cam tavanlı fakat cam tavanın motoru yerinde değil açamıyoruz. Şimdi bu araç aşırı yağmurlarda veya yıkanma esnasında sağ A direk tarafından su alıyor. Tavan döşemesinde ıslaklık vs yok sadece a direk iç kaplaması ıslanıyor. Eğer şiddetli yağmura denk gelirsek bu direkten akan su paspasa kadar iniyor. Cam tavanı açamadığım için su giderini üstten açabilme ihtimalimiz yok. Bu giderin alttan çıkış yeri nerededir, alttan açmaya çalışsak çözüme ulaşır mıyız? Yoksa cam tavanı açıp müdahale mi gerekli?
    çıkış yeri davlumbazın içinde. Tekeri tam sağ yaada sol yapıp davlumbazı sökersen hortumunu görebilirsin. Ama alttan temizlemek sonuç vermeyebilir yüksek ihtimal. yinede dene. Tam hortum çıkışının oraya çamur birikebiliyor zamanla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sirhot Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çıkış yeri davlumbazın içinde. Tekeri tam sağ yaada sol yapıp davlumbazı sökersen hortumunu görebilirsin. Ama alttan temizlemek sonuç vermeyebilir yüksek ihtimal. yinede dene. Tam hortum çıkışının oraya çamur birikebiliyor zamanla.
    Finaller bitince müsait bir zamanda krikoya vurup bakayım yapabileceğim birşey ise boşa sanayide ustalara yalvarmayalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beklenen yağmur bu gece yağdı ve sabah ilk işim su kontrolü oldu. Ne hikmetse arka tarafın sol tarafı kup kuruyken sağ paspasın olduğu bölgede yine su vardı. Yarın yine servis yolu göründü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Servise ilk gelen siz değilsinizdir, tecrübelerine dayanarak en kısa işlemde ve sürede çözüme ulaşmanız dileğiyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu akşam özel servise uğradım ve tabi gün içerisinde yağan yağmurla birlikte arka sol paspasın olduğu bölgede de ufaktan su oluşmuş. Usta inceledi stopları kontrol etti tamponun altına tekrar girdi ama malesef sonuç alamadık. Servis tampon hava kanallarından olduğu konusunda ısrarcı fakat oralar izole edildikten sonra 3 gün kuru kalan arka paspaslar bölgesi yağmurda yine su alınca belli ki bir yerden su almaya devam ediyor. Akşam bölgeyi kurut yarın tekrar gel dedi. Sabah gideceğim. Umarım sonuç alırım çok can sıkıcı bir durum. Öyle göl felan olmuyor ama ilerleyen zamanlarda problem yaşayacağım aşikar. Sonuçları yine paylaşacağım sizlerle.

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alt taraftan girmeniz çok zor olabilir. Bir şekilde sunrofu açabilirseniz kendiniz yapabilirsiniz, sunroflu aracların genel problemi . Benim aracımda da çok az sağ ön tarafta yerde ıslaklık oluyordu. Kendim ince tel sokup temizledim, daha önce bir aracımda daha olmuştu onuda aynı şekilde halletmiştim daha sonra problem yaşamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alt taraftan girmeniz çok zor olabilir. Bir şekilde sunrofu açabilirseniz kendiniz yapabilirsiniz, sunroflu aracların genel problemi . Benim aracımda da çok az sağ ön tarafta yerde ıslaklık oluyordu. Kendim ince tel sokup temizledim, daha önce bir aracımda daha olmuştu onuda aynı şekilde halletmiştim daha sonra problem yaşamadım.
    Yorumunuz için teşekkür ederim. En azından kapalı garajım var da şu İzmiri sel götüren günlerde çıkarmıyorum daha fazla sıkıntı çıkarmasın diye. Yaza kadar sunroofu yaptıramam bütçem yok artık yaza doğru yaptırıp sorunu kökten çözerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özel servise 3. kez gittim. Usta arka tarafı komple açtı ve dışarıdan hortumla su tuttu fakat herhangi su alan bir bölge görmedik. Akşamında arkadaşımın garajında arka koltuğu ve alt döşemeyi kaldırdık suları çektik fakat süngerden ne kadar su çekersen çek yine süngerden su geliyor. Netice itibari ile ahtapot ile suyu tamamen çekip gözlemlemeye devam edicez. Bakalım ne olacak. Net sonuç alamamak iğrenç.

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapı fitillerini kontrol ettiniz mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapı fitillerini kontrol ettiniz mi?
    ettik hocam tertemiz fitiller

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç dururken yağmur altında su alıyormu yoksa hareket halindemi alıyor bunun tespitini yapın önce
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler