User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: 2018 Golf J led Buğu Problemi

Dreamcupra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Angry 2018 Golf J led Buğu Problemi

2018 model 3bin km’de ki golf aracımın sağ ön farı buğu yapıyor. Daha önce makyajlı kasa da başına bu durum gelen oldumu ? İnternette araştırdığım kadarıyla makyajsız u ledler de bu durumu servis normal karşılıyormuş ancak bu j ledler için durumu bilmiyorum.Aracı yarın servise götüreceğim, sonuçları yazarım...

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu kış aylarında ne kadar araç gördüysem ortalama hepsinde sabah buğu problemi var abi a3,golf,megane vs ama sonra kayboluyor
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu kış aylarında ne kadar araç gördüysem ortalama hepsinde sabah buğu problemi var abi a3,golf,megane vs ama sonra kayboluyor
    Sırf buna benzer sorun yaşamayım diye comfortline yerine highline almıştım oem j led var diye demekki comfort alıp yansanayi far da alsak olurmuş.. oem far diye güvenmemek gerekmiş

denizhandinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dreamcupra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf buna benzer sorun yaşamayım diye comfortline yerine highline almıştım oem j led var diye demekki comfort alıp yansanayi far da alsak olurmuş.. oem far diye güvenmemek gerekmiş
    ben eski golf 7 ime sonradan cift uled taktırmıstım 2 kıs atlattı bi kez bile bugu yapmadı OEM mal her zaman kusursuz olacak diye birsey yok demek ki

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sifir arabalarimin hepsinde oldu benim. Cok net hatirladigim Astra ve scirocco’ da da belli bir sure yapti. Sonra kendiliginden gecti. O donem bende cok kafaya takmistim ama sonradan cogu yeni aracta ayni problem oldugunu okumustum. Ne kadar dogru tartisilir.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babamın astrada farlar buğu yaptığı için garantiden ikisini de değiştirmiştik. Durumun normal olarak kabul görmesi ilginç, biraz bastırmak lazım diyeceğim de neyse bi gülme geldi

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yan sanayi bazılarında buğu olmuyor desem

Hepten yarana tuz atmak gibi olur.

Her şarta uygun malzeme üretmesi gereken fabrika

Beceriksiz işçilik

Garantiden değişir bence
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yan sanayi bazılarında buğu olmuyor desem

Hepten yarana tuz atmak gibi olur.

Her şarta uygun malzeme üretmesi gereken fabrika

Beceriksiz işçilik

Garantiden değişir bence
    Bakalım U ledler gibi normal geçer mi diyecekler garantiye mi sokacaklar yarın gidince göreceğim sonucu paylaşacağım. Ayrıca uk, usa sitelerde j led buğu sorunu hiç görmedim oem olarak bana hatalısı denk gelmiştir

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Normal şöyle normal evinizinde camı buğulanıyor yada arabanızında camı içeriden buğulanıyor.Evinize su girdiği için veya arabanıza su girdiği için değil.Soğuk havanın içinde nem tutma miktarı az olduğu için farın içinde buğulanma oluyor.

Yani şöyle anlatayım kış gelmeden sizin aracınızda atıyorum 25 derecede 3x miktarında nem var ve hava bu nemi taşıyabiliyor.Hava soğuduğu zaman atıyorum 5 derecede 3x değilde 2x nem taşıyabiliyor.Artan x nem ise böyle su yada buğu şeklinde farın camına düşüyor.Sistemde kısmen kapalı bir sistem olduğu için nem tahliyesi yapamıyor.

Farlarda havalandırma delikleri oluyor,Golf7'de 2 tane var(1 farda) ama bunlar tasarım olarak içeri su almaması için tasarlanmış ve çok küçük kalıyor.Bu buğulanma içerisi-dışarısı eşitlenene kadar azalarak biticek.Çoğu arkadaşın kendi kendine geçiyor demesinin sebebi bu.Birde far ısınıyor , soğuyor...vs çok değişken etmen var..

Yağmursuz , ıslak olmayan bir günde farın arka kapaklarını söküp 1 gün kapaksız gezerseniz içerde havanın taşıyamadığı nem çok daha rahat terkedecektir orayı.Farı yaktığınızda ısınıyor ve taşıyacağı nem miktarı arttığı için buğu gidiyor.Arabanızı kapattığınızda içeride ki sıcaklık azalıyor taşıyacağı nem miktarı azalınca buğulanıyor.Sorun yok su almıyor bir yerden ama çözüm bu şekilde.
    Konu Mehmetmert tarafından (29-01-2019 Saat 21:16 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Normal şöyle normal evinizinde camı buğulanıyor yada arabanızında camı içeriden buğulanıyor.Evinize su girdiği için veya arabanıza su girdiği için değil.Soğuk havanın içinde nem tutma miktarı az olduğu için farın içinde buğulanma oluyor.

Yani şöyle anlatayım kış gelmeden sizin aracınızda atıyorum 25 derecede 3x miktarında nem var ve hava bu nemi taşıyabiliyor.Hava soğudu zaman atıyorum 5 derecede 3x değilde 2x nem taşıyabiliyor.Artan x nem ise böyle su yada buğu şeklinde farın camına düşüyor.Sistemde kısmen kapalı bir sistem olduğu için nem tahliyesi yapamıyor.

Farlarda havalandırma delikleri oluyor,Golf7'de 2 tane var ama bunlar tasarım olarak içeri su almaması için tasarlanmış ve çok küçük kalıyor.Bu buğulanma içerisi-dışarısı eşitlenene kadar azalarak biticek.Çoğu arkadaşın kendi kendine geçiyor demesinin sebebi bu.Birde far ısınıyor , soğuyor...vs

Yağmursuz , ıslak olmayan bir günde farın arka kapaklarını söküp 1 gün kapaksız gezerseniz içerde havanın taşıyamadığı nem çok daha rahat terkedecektir orayı.Farı yaktığınızda ısınıyor ve taşıyacağı nem miktarı arttığı için buğu gidiyor.Arabanızı kapattığınızda içeride ki sıcaklık azalıyor taşıyacağı nem miktarı azalınca buğulanıyor.Sorun yok su almıyor bir yerden ama çözüm bu şekilde
    Bilgi için teşekkür ederim ancak ne bmw de ne audi’de kapak sök gez gibi bir durumla uğraşmadık buğulanma sorunu için. Sonuçta dediğiniz gibi küçük kalan havalandırma delikleri buna sebep oluyor golf’te yani tasarım hatası.. Farı garantiden değişselerde farklı tasarım olmayacağı için uğraşmayım o zaman kabulleneyim

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dreamcupra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkür ederim ancak ne bmw de ne audi’de kapak sök gez gibi bir durumla uğraşmadık buğulanma sorunu için. Sonuçta dediğiniz gibi küçük kalan havalandırma delikleri buna sebep oluyor golf’te yani tasarım hatası.. Farı garantiden değişselerde farklı tasarım olmayacağı için uğraşmayım o zaman kabulleneyim
    BMW audi diye ayrım yok , hepsinde oluyor.Fiziğin kanunu bu , aracında camları içeriden buğu yapıyor bu tasarımla alakalı değil.Genelde yeni far grubu takıldığında veya sıfır araç alındığında böyle bir sorun olur(çatlaktan veya başka bir şeyden su girmediğini farz edersek).Far atıyorum Hellanın bilmem ne fabrikasında üretildi.Farın içinde bir hava var ve bu havanın içinde taşıdığı bir nem miktarı var.Dediğim gibi far sallıyorum 25 derecede ki bir yerde montaj yapıldı...

Bu sorun genelde kış mevsimi gibi durumlarda sıfır far takan veya sıfır araç olanlarda nem miktarı eşitlenene kadar devam eder.Sonuçta o havalandırma bunu tahliyesini sağlamak için ama yağmur yağdığında da havada ki nem oranın farın içindekinden kat ve kat fazla oluyor onunda içeri girmemesi gerekiyor...vs

Bunu replika çift u led golf7 farı kullanan ve buğu problemi olmayan biri olarak yazıyorum ve bu kadar buhar için içerisine bir damla su dökmeniz bile yeterli olacaktır.Zamanle geçecektir , tabi açarsanız daha hızlı açmazsanız daha yavaş...

Serviste bir ustanın size böyle bir açıklama yapacağını sanmıyorum , garantiden değişip değişmemeleri tamamen onların insiyatifine kalıyor.Kullanma kılavuzundada basit bir şekilde audi vw seat bmw zırt pırt fark etmeksizin basitce yazıyor.Evet sıfır araba , yüksek model , orjinal far ama moralinizi bozmayın sorun yok

Kullanma kılavuzu tiguanın ama dediğim gibi hepsinde yazar
    Volkswagen TİGUAN 1.4 TSI 150 HP MAN. 5N12S2 Binek Otomobil - Kullanma Kılavuzu - Sayfa:150 - ekilavuz.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmetmert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BMW audi diye ayrım yok , hepsinde oluyor.Fiziğin kanunu bu , aracında camları içeriden buğu yapıyor bu tasarımla alakalı değil.Genelde yeni far grubu takıldığında veya sıfır araç alındığında böyle bir sorun olur(çatlaktan veya başka bir şeyden su girmediğini farz edersek).Far atıyorum Hellanın bilmem ne fabrikasında üretildi.Farın içinde bir hava var ve bu havanın içinde taşıdığı bir nem miktarı var.Dediğim gibi far sallıyorum 25 derecede ki bir yerde montaj yapıldı...

Bu sorun genelde kış mevsimi gibi durumlarda sıfır far takan veya sıfır araç olanlarda nem miktarı eşitlenene kadar devam eder.Sonuçta o havalandırma bunu tahliyesini sağlamak için ama yağmur yağdığında da havada ki nem oranın farın içindekinden kat ve kat fazla oluyor onunda içeri girmemesi gerekiyor...vs

Bunu replika çift u led golf7 farı kullanan ve buğu problemi olmayan biri olarak yazıyorum ve bu kadar buhar için içerisine bir damla su dökmeniz bile yeterli olacaktır.Zamanle geçecektir , tabi açarsanız daha hızlı açmazsanız daha yavaş...

Serviste bir ustanın size böyle bir açıklama yapacağını sanmıyorum , garantiden değişip değişmemeleri tamamen onların insiyatifine kalıyor.Kullanma kılavuzundada basit bir şekilde audi vw seat bmw zırt pırt fark etmeksizin basitce yazıyor.Evet sıfır araba , yüksek model , orjinal far ama moralinizi bozmayın sorun yok

Kullanma kılavuzu tiguanın ama dediğim gibi hepsinde yazar
    Volkswagen TİGUAN 1.4 TSI 150 HP MAN. 5N12S2 Binek Otomobil - Kullanma Kılavuzu - Sayfa:150 - ekilavuz.com
    Tekrar teşekkür ederim verdiğin bilgiler için sayende büyütülmeyecek bir durum olduğunu anladım. Dediklerini de yarın yapıyım zaten garantiyi uzatmıştım baktım buğu devam ediyor çok canımı sıkıyor servise giderim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şaka gibi... 96 model e34 kullandım 9 yıl, ne buğu ne su alma oldu.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kia rio'da başımıza geldi garantiden 1 far komple değişti diğerinin ise arka havalandırma kapakları değişerek kurtuldu. Muhtemelen sizinde arka kapaklar değişir ve kurtulursunuz.

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audi a4 b9 aynı şekilde farlar. Araba 1000km de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende geçen hafta farkettim 2012 corsa da sol farın birinde buğu var kıştan önce yoktu geçer diye takmıyorum kafaya

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vag grubunda hep rastlıyorum . Çogunda oluyo bu durum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler