User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Parça Boya Kodu Sorunu

Backstage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Parça Boya Kodu Sorunu

Aracımın çeki demiri kapağı aldığımda yoktu bunu temin ettim ancak bu parçanın boya koduna ulaşamıyorum.
    Parçayı aldığım bayiye sorduğumda bizde bilmiyoruz geleni Egea nın grisine boyuyoruz dediler
    Fiat Müşteri hizmetlerini aradığımda o parçanın boya kodu gözükmüyor servise giderseniz isteğiniz renge boyarlar diye geçiştiriyorlar.
    Parçanın takılacağı bölüm fotoğrafta işaretli mat farklı tonda bir gri. Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.
    Opar parça kodu : 735701473

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi bir boyacı kod mod uğraşmadan birebir aynı tonda boya yaptırıp boyatabilir

Backstage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi bir boyacı kod mod uğraşmadan birebir aynı tonda boya yaptırıp boyatabilir

Kodu bulabilirsem niyetim spreye bastırıp kendim boyamak. Ufacık bir parça için usta nazıyla uğraşmak istemiyorum.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyanın ne olduğunu Fiat dan değil de parça tedarikçiden öğrenebilirsiniz. Genelde bu tip parçalar fabrikaya hazır boyalı gelir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim herhangi bir boyacıya git okursa zaten aynı karışımı ayarlar,boyacı çözer senin işini

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok kafanı kurcalıyorsa yeşil beyaz kırmızı yap folyo ile bmwlerdeki gibi güzel durur hem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara'da olsaydınız sprey kutuya bastırırdık. İstanbul'dada yaparlar diye düşünüyorum. Plastik aksamlardaki farklı tonlar genelde üreticinin verdiği boya ile ton farkı oluşturuyor
    Coğrafya kaderdir

BORAGUNDOGDU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi bir boyacı aynı renkte karar ve spreye bastırabilrsiniz
    1998 Şahin S 33 AJZ 68
    1997 Şahin S 01 UD 969
    2001 Şahin 1.6 ie 01 BG 670
    2000 Civic 1.6 İes 01 DOZ 84
    1994 Doğan SLX 80 EK 054

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklıma bir şey geldi. Şimdi Photosop'ta şöyle bir şey var: Görseldeki rengin kod bilgisini veriyor.Bu kodu da internetten aratınca renk karşımıza çıkıyor.Buradaki kod programa özgü ama bence buradan hareketle bir şey çıkar.Parçanın fotoğrafını çekip bu yöntemi denemek lazım bence.

Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2017 model honda motosikletim için kırmızı boyaya ihtiyacım oldu. Sanayide bir boyacıya gittim. Tak diye gözü kapalı, 93 model golf lp3g boyası bu dedi. Şaştım kaldım. Bastı spreye verdi. 93 yılında kullanılan boyada 2017 modelde olunca kalbim kırılmadı değil. İnsan biraz daha özel bişey olsaydı bari diye düşünüyor.

Juggernaut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya malzemeleri satan bazı yerlerde renk ölçüm cihazları oluyor.Parçanın üstüne koyduğu zaman renk kodunu çıkartıyor.Cihazı olan biryer bulursan aynı renkten kolayca yaptırırsın.

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 model honda motosikletim için kırmızı boyaya ihtiyacım oldu. Sanayide bir boyacıya gittim. Tak diye gözü kapalı, 93 model golf lp3g boyası bu dedi. Şaştım kaldım. Bastı spreye verdi. 93 yılında kullanılan boyada 2017 modelde olunca kalbim kırılmadı değil. İnsan biraz daha özel bişey olsaydı bari diye düşünüyor.
    tolga kendin gibi bi cahile denk gelmişsin adamda seni ayak üstü amiyane tabirle kandırmış kardeşim.
    teknoloji cok değişti.internet üzerinden boya üreticileri markaların sene sene , model model kullandıkları boyaları arşıvleyip sunuyorlar.
    93 model golf ile 2017 honda motorsikletin boyasının aynı olması mümkün değil sadece yakındır.
    anca senin gibi motorum var benım kaportam bedenim bana saygılı olucaksın kafasındakiler bu hikayede mutlu olur.

bu 93 golf kırmızıları

bunlarda hondanin motorsiklet grubunun kırmızıları

umarım senin adına bilgilendirici olur.

konu sahibine gelince referanslı bir boya nalburuna gidersen ya makine ile yada kartela ile yardımcı olurlar.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2007 model Corsa var. Ufak tefek taş izlerinden dolayı rötüş yapayım dedim. Aracın boyası hafiften okside olmuştu. Orijinal boya kodundaki boyayla alakası yok. Gittim boyacı 3-5 tane renk getirdi. Karıştırarak aynısını elde etti. Siz de bu tarz bir çalışma yapabilirsiniz. Tam fotoğraftan seçemedim ancak folyo kaplanacak biryerse folyo da kaplanabilir. (Ben de boya taraftarıyım tabi ki.) Ben de aracımın içindeki plastiklerden birkaçını boyatmak istiyorum bakalım nasıl olacak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .
    Bide araştırmış yaa senin klavyeye basan minik barnaklarını ıstırırım. Ahh hayatımın anlamı yaaa.. Ne kadar da mutlu olmuş kardeşini bilgilendirirken.. Tamam. Tamam. En zeki sensin. 2 farklı boya kodunun birbiriyle aynı olabileceğini değil de yakın olabileceğini hiç düşünmemiştim. Türkiye de motorun boyası yok. Yetkili servis sipariş ederiz fabrikadan gelir anca dedi. Kaçtane boyacıya gittim motorun üstünde ki boya koduyla böyle bir boya kodu yok cevabıyla karşılaştım. Hepside lp3g yi önerdi. Seni seviyorum abi

saygılar.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tolga kendin gibi bi cahile denk gelmişsin adamda seni ayak üstü amiyane tabirle kandırmış kardeşim.
    teknoloji cok değişti.internet üzerinden boya üreticileri markaların sene sene , model model kullandıkları boyaları arşıvleyip sunuyorlar.
    93 model golf ile 2017 honda motorsikletin boyasının aynı olması mümkün değil sadece yakındır.
    anca senin gibi motorum var benım kaportam bedenim bana saygılı olucaksın kafasındakiler bu hikayede mutlu olur.

bu 93 golf kırmızıları

konu sahibine gelince referanslı bir boya nalburuna gidersen ya makine ile yada kartela ile yardımcı olurlar.
    Abi bosver ya valla bende gordum yazicaktim sonra dedimki siktir et amk. Okumak daha keyifli oluyor

Alıntı TolgaUs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bide araştırmış yaa senin klavyeye basan minik barnaklarını ıstırırım. Ahh hayatımın anlamı yaaa.. Ne kadar da mutlu olmuş kardeşini bilgilendirirken.. Tamam. Tamam. En zeki sensin. 2 farklı boya kodunun birbiriyle aynı olabileceğini değil de yakın olabileceğini hiç düşünmemiştim. Türkiye de motorun boyası yok. Yetkili servis sipariş ederiz fabrikadan gelir anca dedi. Kaçtane boyacıya gittim motorun üstünde ki boya koduyla böyle bir boya kodu yok cevabıyla karşılaştım. Hepside lp3g yi önerdi. Seni seviyorum abi

saygılar.

Sen yine sanirim akillli oldugunu gostermeme taktigini uyguluyorsun diger konuda oldugu gibi. Ustalar senin gibi bilgisizleri gorunce elinde oynatir. Sende buna koru korune inanip burada vay amk meger boylesmis diye yazarsan. Enzeki olamayip yanlis bilgilendirme yapmis olursun.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .
    Mutlu olacaksan söyleyeyim evet kandırılıyorum. Amaaaa kandırıldığım için çok mutluyummm. Ama yetkili serviste boyanın tonunu görünce şaşırdı neredeyse aynı diye.

Ciddi olacak olursakta kanka kendimi neden savunup durayim. sonuçta hayatıma hiç bir etkisi olmayacak sadece 2 li kod sistemiyle oluşmuş bir varlıksın buradan baktığımda. O yüzden frekansızlığımı bağışla lütfen. Allahım sevenlerini çok etsin inşallah.

Ve şu durduk yerde saldırıpta egonuzu tatmin edip durmayın, zira saygısızlık yapıp küfür edip Banlanmakta istemiyorum.
    http://www.techturkey.com/forum/member.php?u=57143
    Şöyle gir bebeğim engellilere ekle de huzurlu olalım.

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cokta umrumda amk.
    74 model sehpa...

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aslloğıaqwğlsşd. ben güldüm Allahta sizleri güldürsün.cahillik başa bela.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

bu 93 golf kırmızıları

Böyle ölmez füze at
    hahahahhahahahahahhahahaha

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler