User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: jant seçimi hakkında yardım audi a4 b6

lider-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

jant seçimi hakkında yardım audi a4 b6

arkadaşlar herkese merhabalar

aile içinde 2005 model 1.6 audi a4 aracımız var , bu aracın fabrikasyon jantları 15 lastikler ise 205 65 15 ölçülerinde ve bu ölçüler biraz sorunlu iyi bir markadan almaya kalksak tanesi 500 ila 600 tl aralığında bundan dolayı komple değiştirmeyi düşündük hatta bir jant konusunda karar verdik ancak çekincelerimiz var

karar verdiğimiz jant scirocco donington 235 45 17 ölçüler lastik çevre ölçüleri neredeyse bire bir , Orjinal lastik dış çapı 648mm, istenen lastik çapı 643mm aradaki fark 5mm çok ciddi bir durum yok fakat iki jantın et değerleri farklı şöyleki , orjinal jantın et değeri 39 donington jantın et değeri 45 bu bilgileri internetten edindim hata olabilir

sizlerin bu konuda yardımını talep ediyorum donington jantlar bu arabada nasıl bir etki yaratır ( aracı yorma , sürtme , çekiş zorlanması vs ) teknik olarak şekil olarak ben beğeniyorum işin ilginç yanı bence sedan araçlarda daha güzel duruyor

daha önce deneyen varsa tecrübelerini işi bilenlerdende bu aradaki et değerinin eksi ve artılarını rica ediyorum

keyifli forumlar
    Konu lider-58 tarafından (03-08-2019 Saat 18:17 ) değiştirilmiştir.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece et değerine bakıp yorumlamak olmaz j değeride önemli şuan ki durumda örneğin 2 jantta 7 j olsa et 40 yerine 45 jantları içeri alır ama 15 ler 6.5 dur 17 ler 7 dir bu sefer dışarı alır ki muhtemelen böyledir ama emin olmak için j değerini öğrenmek lazım

lider-58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece et değerine bakıp yorumlamak olmaz j değeride önemli şuan ki durumda örneğin 2 jantta 7 j olsa et 40 yerine 45 jantları içeri alır ama 15 ler 6.5 dur 17 ler 7 dir bu sefer dışarı alır ki muhtemelen böyledir ama emin olmak için j değerini öğrenmek lazım
    j değerinden kasıt jantın taban genişliği ise tabiki oradada farklılık oluyor 205 mm orjinal 235 mm düşünülen jant et değerinden kaynaklı yeni takılacak jant lastik genişleme hariç 5 mm daha içeri gidiyor

hayır asıl gıcık olduğum nokta neden 205 65 15 kullanılır hatta araştırmaya çalışıyorum normalde 15 jantlar vag gurubunda 195 65 15 ölçülerinde

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lider-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    j değerinden kasıt jantın taban genişliği ise tabiki oradada farklılık oluyor 205 mm orjinal 235 mm düşünülen jant et değerinden kaynaklı yeni takılacak jant lastik genişleme hariç 5 mm daha içeri gidiyor

hayır asıl gıcık olduğum nokta neden 205 65 15 kullanılır hatta araştırmaya çalışıyorum normalde 15 jantlar vag gurubunda 195 65 15 ölçülerinde
    abi işte onu diyorum jant genişlikleri farklıysa ki farklıdır jant içe değil dışa gider ama sorun olmaz ve ek bilgi olsun 205 yerine yine 15 janta 235 takılsa misal lastik dışa değil içeri doğru genişler büyük ölçüde

a6 sonuçta sekmentinden dolayı 205 koymuş olabilirler 195 komik olurdu gerçi 205 de az ama aynı aracın orjinal 17 jantlı olanı varsa onda lastik ebatı nedir ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler