User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Oto ısı ve ses yalıtımı tavsiyesi

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Oto ısı ve ses yalıtımı tavsiyesi

Merhabalar,

Arabam için ısı ve ses yalıtımı malzemesi arıyorum, yanmaz olması ve kısmen kolay uygulanabilir olması tercih sebebim olacak, aramızda daha önceden tecrübe eden var ise, bilgi paylaşımının hem benim için, hem de benim gibi düşünen arkadaşlar için faydalı olacağını düşünüyorum, aşağıdaki ürünler sizce nasıldır, şimdiden teşekkür ederim

Örnek 1: GOB2C 30 x 50 cm Ses Gecirmez Yalıtım Fiyatı - Taksit Secenekleri

Örnek 2: Bm Oto Ses Isı Yalıtım Malzemesi Kaucuk Sunger Yapışkanlı Fiyatı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Başlık biraz değişik çıkmış, Oto ısı ve ses yalıtım tavsiyesi olacaktı

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bundan almıştım, 1 kapıya yapabildim, kalanı valide çöp sanıp attığı için.

Ama yaptığım kapıda faydasını gördüm. Uygulama çok zor değil ama geniş oarça çalışmamak lazım, çok yapışkan ve yapıştığı yerden çıkmıyor kolayca.

Hani yanlış yapıştırdım sökeyim yeniden yapayım olayı yok. Prof. ürünler yanında etkisi tartışılır tabi ama fayda maliyet açısından işini görebilir.

Arac Ses Yalıtım Şiltesi Alev Almaz Bantlı - n11.com

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben erkurt izolasyon ile yapmıştım kapılara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bundan almıştım, 1 kapıya yapabildim, kalanı valide çöp sanıp attığı için.

Ama yaptığım kapıda faydasını gördüm. Uygulama çok zor değil ama geniş oarça çalışmamak lazım, çok yapışkan ve yapıştığı yerden çıkmıyor kolayca.

Hani yanlış yapıştırdım sökeyim yeniden yapayım olayı yok. Prof. ürünler yanında etkisi tartışılır tabi ama fayda maliyet açısından işini görebilir.

Arac Ses Yalıtım Şiltesi Alev Almaz Bantlı - n11.com
    Tolga abi selam, nasılsın, abi biraz daha kalitesi yüksek bir şeyler arıyorum aslında, alüminyum folyolu olanlar var ancak uygulaması zor gibi gözüküyor, ben tavan taban düşünmüyorum, kapılar, davlumbaz içi vs.

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben erkurt izolasyon ile yapmıştım kapılara
    sanırım bu üründen şuan bulamayız

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dynamat tarzı malzemelerden ötesi yalan dolan...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçtiğimiz yaz aracımın tavan, taban, bagaj, kaput ve kapılarına adetaş yapıdan uygun ürünleri alarak yalıtım yaptım. Mutlaka daha kaliteli ürünler vardır ancak fiyat/performans baktığımda ben memnun kaldım.

Sitesinde biraz gezinirseniz konuyla ilgili yeterince bilgi sahibi olursunuz.

Bir de ne yaparsanız yapın davlumbaz içlerine pütür yapmazsanız yol sesini kesemezsiniz. Tüm işlerden sonra onu da mutlaka öneririm.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanin cogu yerini dynamat domdum, cok ince ve malzeme kesinlikle seetlesmisyor, ses yalitimi 10/10
    Dynamat turkiye sacma uzay bi fiyat cekti kalan birkac yeri piyadasa satilan wurth benzeri sert zift ustune akustik sunger kullandik,
    Hic bir doseme yerine oturmuyor, malzeme sert oldugu icin zaten sase ile butun,esiyor anca delikleri inve yerleri doldurdugu icin biraz bi yalitim sagliyor hic olmasada olur.

Arkadasim kapi icinde kullandi malzeme ultra agir oldugu icin 1/2 kapamada dustu. Piyasa mallari n11 urunleri kesinlikle cacik.

Bituself uzun donemde problem ama satilan levhalara toplamda buyuk para vermek yerine belki.

Focalin guzel urunu var dynamata yaklasir, ustune cok ince sunger yalitim yapilirsa baya iyi sonuc verir, 2si disindakiler daha one iyi malzeme kullanmayan, hic gormemis ustalarin sattiklari urunu abartmasi sadece.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dynamat tarzı malzemelerden ötesi yalan dolan...
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanin cogu yerini dynamat domdum, cok ince ve malzeme kesinlikle seetlesmisyor, ses yalitimi 10/10
    Dynamat turkiye sacma uzay bi fiyat cekti kalan birkac yeri piyadasa satilan wurth benzeri sert zift ustune akustik sunger kullandik,
    Hic bir doseme yerine oturmuyor, malzeme sert oldugu icin zaten sase ile butun,esiyor anca delikleri inve yerleri doldurdugu icin biraz bi yalitim sagliyor hic olmasada olur.

Arkadasim kapi icinde kullandi malzeme ultra agir oldugu icin 1/2 kapamada dustu. Piyasa mallari n11 urunleri kesinlikle cacik.

Bituself uzun donemde problem ama satilan levhalara toplamda buyuk para vermek yerine belki.

Focalin guzel urunu var dynamata yaklasir, ustune cok ince sunger yalitim yapilirsa baya iyi sonuc verir, 2si disindakiler daha one iyi malzeme kullanmayan, hic gormemis ustalarin sattiklari urunu abartmasi sadece.
    Abiler dynamat 4 adet 30x80 cm ölçülerinde 170 dolar, böyle bir rakam ödemem,

Focalin böyle bir ürünü var, bahsettiğin ürün bu mu abi? --> Ozen Hi-fi'den Focal B.a.m İzolasyon - n11.com

buda rakam olarak yüksek, tavan ve tabana girmeyeceğim, kapı içleri, bagaj havuzu, davlumbaz içleri vs.

Alıntı Merto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz yaz aracımın tavan, taban, bagaj, kaput ve kapılarına adetaş yapıdan uygun ürünleri alarak yalıtım yaptım. Mutlaka daha kaliteli ürünler vardır ancak fiyat/performans baktığımda ben memnun kaldım.

Sitesinde biraz gezinirseniz konuyla ilgili yeterince bilgi sahibi olursunuz.

Bir de ne yaparsanız yapın davlumbaz içlerine pütür yapmazsanız yol sesini kesemezsiniz. Tüm işlerden sonra onu da mutlaka öneririm.
    Merhaba, bahsettiğiniz firma benimde dikkatimi çekmişti, hangi ürünleri almıştınız hatırlıyor musunuz? pütür konusu biraz zor, ama duruma göre profesyonel destek alırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiler dynamat 4 adet 30x80 cm ölçülerinde 170 dolar, böyle bir rakam ödemem,

Focalin böyle bir ürünü var, bahsettiğin ürün bu mu abi? --> Ozen Hi-fi'den Focal B.a.m İzolasyon - n11.com

buda rakam olarak yüksek, tavan ve tabana girmeyeceğim, kapı içleri, bagaj havuzu, davlumbaz içleri vs.

Merhaba, bahsettiğiniz firma benimde dikkatimi çekmişti, hangi ürünleri almıştınız hatırlıyor musunuz? pütür konusu biraz zor, ama duruma göre profesyonel destek alırım
    Öncelikle tüm yüzeylere bitüself uygulamıştım. Onların üstüne kapılar için oto ses 7 ve 10 kullanmıştım ama tam olarak hatırlamıyorum hangi yüzeye hangisinden kullandığımı. Bitüselfi atlamayın gerisini siteden bulursunuz.

Pütür işi için de elinizden geliyorsa davlumbazları söküp kendiniz yapabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım 3 kutu pütürle işi bitirmiştim. Toplam maliyet 100 TL
    Diğer malzemeler de her şey toplam 600 TL tutmuştu, onları da kendim yaptım işçilik vermemiştim.

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar yalıtım aracın nerelerine yapilacak. Motor gurultusu yol sesi ? Benim detayli konu vardı ama fotolar silinmiş techturkey 206 RC feline yazarsan malzeme degerlendirmeleri var. Bazi seyler sehir efsanesi . Puturun yol sesine falan bi faydasi olmaz puturun tek faydasi var tabani paslanmalara karsi korur. Puturun degil insan kulagi desibelmetre ile bile olculebilir bi faydasini gormedim.
    Malzeme fiyatlari artti . Focal bam basarili ama gercekten cok pahali . Erkurtu kesinlikle tavsiye ederim 10 numara urundur. Yalitim isciligi baya zahmetli okadar emege de biraz kaliteli malzeme kullanmak lazim. Benim arac 206 kullandigim malzemelri yazmistim gecen hesapladim 5000 lira sadece malzeme tutuyor. Biraz pahali olabilir ama degdi mi bence degdi . Su tutmayan kuf yapmayan yanmayan kaliteli malzeme kullanmak lazim sonra kas yaparken goz cikartmakta var Allah korusun.
    Bunlarin hepsinden once sesi kaynagindan kesmek en onemlisi ( dusuk desibelli lastik kullanmak, egzos sistemini kontrol etmek motor kulaklarina suspansiyonlara baktirmak, trim seslerini gidermek gibi.)
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @emere ilbi arac ne buarada

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı yarın bi gün yarış arabasına çevirirde sökmeniz gerekirse çok uğraşır ve kendinize söversiniz. Ben 8-9 yıl önceki kendime sövüyorum.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı yarın bi gün yarış arabasına çevirirde sökmeniz gerekirse çok uğraşır ve kendinize söversiniz. Ben 8-9 yıl önceki kendime sövüyorum.
    Doğru benim araba 68 hp oldugu icin yaris arabasina cevirmek sokmekten cok daha zor olur ama emere ilbinin arac ne bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Schumi 206rc duruyor mu kirmiziydi dimi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar yalıtım aracın nerelerine yapilacak. Motor gurultusu yol sesi ? Benim detayli konu vardı ama fotolar silinmiş techturkey 206 RC feline yazarsan malzeme degerlendirmeleri var. Bazi seyler sehir efsanesi . Puturun yol sesine falan bi faydasi olmaz puturun tek faydasi var tabani paslanmalara karsi korur. Puturun degil insan kulagi desibelmetre ile bile olculebilir bi faydasini gormedim.
    Malzeme fiyatlari artti . Focal bam basarili ama gercekten cok pahali . Erkurtu kesinlikle tavsiye ederim 10 numara urundur. Yalitim isciligi baya zahmetli okadar emege de biraz kaliteli malzeme kullanmak lazim. Benim arac 206 kullandigim malzemelri yazmistim gecen hesapladim 5000 lira sadece malzeme tutuyor. Biraz pahali olabilir ama degdi mi bence degdi . Su tutmayan kuf yapmayan yanmayan kaliteli malzeme kullanmak lazim sonra kas yaparken goz cikartmakta var Allah korusun.
    Bunlarin hepsinden once sesi kaynagindan kesmek en onemlisi ( dusuk desibelli lastik kullanmak, egzos sistemini kontrol etmek motor kulaklarina suspansiyonlara baktirmak, trim seslerini gidermek gibi.)
    Abi selamlar,

Arabam Citroen C4, kapılar, davlumbaz içleri ve bagaj havuzu için uygulama yapacağım, tavan, taban vs. girmeyeceğim,

Arabam genel olarak sessiz, lastik seçimine dikkat ederim, sağından solundan ufak bir ses gelse hemen ilgilenirim, o yüzden ciddi bir rahatsızlığım yok ancak iyileştirme yapmak istiyorum, sende 206 için yapmışssın abi, bilirsin ki eski fransızların kapı içleri ne yazık ki boş illaki yalıtımı iyi olanlar vardır, ancak C4 onlardan biri değil.

Erkurt markasının ürünlerini internette bulamıyorum, link paylaşabilir misin abi? Focal ciddi pahalı, 5 bin lira gibi bir bütçe ayırmam, çok ucuzda olsun demiyorum lakin koku olmasın, yalıtım olduğunu bir parça hissettirsin, alev almaz olsun gibi gibi isteklerim var abi, şimdiden teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok abi günlük kullandığım, 1.6 dizel araç, o tür işlerim olmaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    05365956659 Burak (erkurt satis)

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Schumi 206rc duruyor mu kirmiziydi dimi
    Duruyor tabiki.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler