User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Jant Boyatmam lazım

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eray Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teknoloji yine şaşırtmadı
    ulan çok güzel olmuş, bu fotoyu evimin duvarına asıcam
    arkaya spacerde lazım hahah
    Konu CloudGrey tarafından (10-03-2020 Saat 09:11 ) değiştirilmiştir.
    médiocrité partout

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulan çok güzel olmuş, bu fotoyu evimin duvarına asıcam
    arkaya spacerde lazım hahah
    Fotoğraf baskıya girmeden shopta birisi silecekleri indirsin

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf baskıya girmeden shopta birisi silecekleri indirsin
    Sen istersinde ben yapmammı

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ahahahah eline sağlık

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen istersinde ben yapmammı
    abi arka çamurluğuda vurmuşlardı onuda düzeltirmisin kaportacı 900tl istemişti bida masraf olmasın

ulan jantı boyatıcaktık yay araştıyorum şimdi iyimi

alıyorum ; https://www.sahibinden.com/ilan/yede...90511341/detay
    Konu CloudGrey tarafından (10-03-2020 Saat 10:49 ) değiştirilmiştir.
    médiocrité partout

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bas kanka bas, o cirkin goruntusu gitsin zaten binmiyorsun en azından kapının onunden gecenlerin gozu gonlu acılsın

BilalAkbayır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantmax'ı asla önermem. Jetta aracımın jantlarını boyatmıştım. Jantların hazır gel dediler iki araç İkitelli'den çıktık gittik, baktık jantlar pütür pütür ve hatalı boyanmış. Bunun üzerine jantlar olmamış tekrar boyayacağız dediler. Madem hazır değil neden jantlar hazır gelip alabilirsiniz diyorsunuz. Neyse bir şey demedik geri döndük. Tekrar boyandı jantlar. Taktık jantları araca yaklaşık iki-üç hafta sonra jantın boyaları aktı. Jantların araları simsiyah oldu. Gittim Jantmax'a bana oto yıkamada sıktıkları ilaçtan dolayı olmuş cevabını verdiler. Yıkamacımı değiştirmedim. Yıkattığım yerde başka araçları da yıkatıyorum böyle bir sorunum olmadı. Ayrıca bu nasıl boyaymış ki yıkamacıdaki ilaçla kendini atıveriyor. Üstelemedim bende böyle bir cevap üzerine yüz göz olmak istemedim çıktım geldim. Sonuç olarak yaptığı işin arkasında duramayan adama esnaf demem ve kendilerini de asla önermiyorum.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BilalAkbayır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantmax'ı asla önermem. Jetta aracımın jantlarını boyatmıştım. Jantların hazır gel dediler iki araç İkitelli'den çıktık gittik, baktık jantlar pütür pütür ve hatalı boyanmış. Bunun üzerine jantlar olmamış tekrar boyayacağız dediler. Madem hazır değil neden jantlar hazır gelip alabilirsiniz diyorsunuz. Neyse bir şey demedik geri döndük. Tekrar boyandı jantlar. Taktık jantları araca yaklaşık iki-üç hafta sonra jantın boyaları aktı. Jantların araları simsiyah oldu. Gittim Jantmax'a bana oto yıkamada sıktıkları ilaçtan dolayı olmuş cevabını verdiler. Yıkamacımı değiştirmedim. Yıkattığım yerde başka araçları da yıkatıyorum böyle bir sorunum olmadı. Ayrıca bu nasıl boyaymış ki yıkamacıdaki ilaçla kendini atıveriyor. Üstelemedim bende böyle bir cevap üzerine yüz göz olmak istemedim çıktım geldim. Sonuç olarak yaptığı işin arkasında duramayan adama esnaf demem ve kendilerini de asla önermiyorum.
    Geçmiş olsun. Benim kendi aracımın jantları Jantmaxta 2 sene önce boyandı, hiç bir sıkıntım yok. Annemin arabasının jantlarını boyattım, sıkıntım yok. 5618975 kişinin daha jantını boyattırdım, yine bir sıkıntı yok. Talihsizlik olmuş sizinki biraz.

Buda aracımın konusunun linki;

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Hatta şöyle söyliyeyim, linkteki Vossen jantlar hariç, 18" Mercedes jantlarıda Jantmaxta boyandı, 19" Carlssonlarda Jantmax tarafından boyandı. 18" leri 3 sene önce almıştım
    Konu Boost Up tarafından (28-04-2020 Saat 11:39 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bizim arabanın jantlarını boyattım bizim jant boyacı komşuya, daha önce boyanmamıştı jantlar. Asit, kumlama ve statik boya Maslak fiyatı yaklaşık 1.000 - 1.500 TL arası değişiyor.
    En son pasta yapılacak üzerinde ki portakallıklar için o kadar. Örnek olarak aşağıya resimleri ekliyorum.

Bir de statik boya yapan yer darbe hariç, kimyasallara karşı garanti vermesi gerekiyor. Sadece kumlama tek başına yeterli olmuyor. Asit yapılmadığı zaman boya da atmalar olabiliyor.

Konu B16 tarafından (28-04-2020 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

BilalAkbayır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Benim kendi aracımın jantları Jantmaxta 2 sene önce boyandı, hiç bir sıkıntım yok. Annemin arabasının jantlarını boyattım, sıkıntım yok. 5618975 kişinin daha jantını boyattırdım, yine bir sıkıntı yok. Talihsizlik olmuş sizinki biraz.

Buda aracımın konusunun linki;

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Hatta şöyle söyliyeyim, linkteki Vossen jantlar hariç, 18" Mercedes jantlarıda Jantmaxta boyandı, 19" Carlssonlarda Jantmax tarafından boyandı. 18" leri 3 sene önce almıştım
    Doğrudur. Ben sadece başıma gelenleri ve sonrasında yapılan işçiliğin arkasında durulmamasını anlattım. Belki sizin boyattıklarınızda da bir sorun olsaydı, arkasında durulmayacaktı.

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BilalAkbayır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğrudur. Ben sadece başıma gelenleri ve sonrasında yapılan işçiliğin arkasında durulmamasını anlattım. Belki sizin boyattıklarınızda da bir sorun olsaydı, arkasında durulmayacaktı.
    Açık konuşmak gerekirse, çok insanın ticaretine şahit oldum dükkanın içinde. Herkese bir şekilde çözüm üretildi Memnun ayrılmayanda görmedim desemde yeridir. Dediğim gibi, talihsizlik biraz
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jant boyamak için 1000 lira üstü fiyatlar nedir Allah aşkına neyle boyuyorlar jantları? 700 lira bile dolu rakam ama düzgün çalışan yere verilir sökmesi takması vsde var sonuçta. Sanayi piyasasında işin iyice boku çıktı özellikle istanbulda çok tok esnaf. Komple araç boyatıyorum 3000 - 3500e fırın kaporta işleri vs içinde, adam cam gibi çıkartıyor yıl geçirenler var en ufak sorun yok. Tanıdığım kaportacı var aynı araçlara 8 bin 10 bin gibi fiyatlar çekiyor, kaporta fırın felan hariç diyor bide. İşinin ehli hakkını vermekle alakası yok bu durumun eminim beni 3-4 liraya boyayan kadar memnun edemez diğer usta yaptığı işleri görüyoruz.. Hatalar illa oluyor ama adam kendisi bir daha boyuyor gerekirse içine sinmeyen parçayı kazıyıp

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    46 Coupe aracıma kaporta boya rakamı almıştım neymiş bu araba kuponmuş kaporta işciliği 4.000tl olurmuş araba kazalı falanda değil he gamzeler var birazda sürttüm.. boya ?? 4.000TL'de boya.. tanıdığımız sürekli araba yaptırdığım adam sigorta vb durumlarda tek götürdüğüm adres kendisi normalde kaçtım uzaklaştım, başka bir yere yaptırdım sanayide gördü suratını asıyor bana oldu canım oldu..

Jant boyamaya 700 e seviyorsunuz ben 700 e o jantların logolarını bijonlarını dahil sıfır alırım yine o rakamı vermem bu nasıl fiyatlar Allah aşkına..
    Şuan 18 CSL jantlarım boyada 250TL işcilik 50TL boya, 100TL 4 tane orj bmw logosu, 20 tane sıfır bijon 140TL , 540TL ediyor.. ve jantlar macunsuz boyanacak, araç konumada eklerim önceki sonraki halini.. İstanbulda arabaya binenin vay haline vayy..

Hocam şu karantina günlerini fırsat bilerek tek tek söküp siz kendiniz boyayın.. hadi fazla fazl malzeme alın 200 300 e halledin.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yanlış anlamayın ama 250 300 liraya nasıl jant boyatabiliyorsunuz? Geçenlerde kendi jantımı kendim boyadım sadece malzemelere verdiğim parayı yazayım. Kullandığım malzemeler en kalitelisi değildi yani daha pahalıya da malzemeler vardı, ben orta kalite herkesin kullandığı markaları tercih ettim. Karantina sürecinde 1 ay gibi bir sürede yavaş yavaş boyadım jantları fakat boyacı boyamış olsa rahat 2 gün uğraşırdı. Kendimiz boyasak malzemeler 250 300 lira para tutuyor, emek verdiğim işçiliği düşünüyorum eğer boyacı olsaydım minimum 750 lira para isterdim boyamaya ki çok zor bir modele de sahip değil jantlarım.

Akrilik Astar 400gr 30 TL
    Akrilik Tiner 500gr 35 TL
    Sertleştirici 500gr 35 TL
    Akrilik 2K Vernik 500gr 35 TL
    Metalik Gri Boya 400gr 40 TL
    Plastik astar 400ml 20 TL
    Zımparalar 5 Adet 15 TL
    Boya Sökücü 1LT. 30 TL

Toplam ---------------- 240 TL
    Peugeot 205 GTI Mi16

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    450 tl 18 jant boyattım.5 kol yıldız seklinde 7 ofsetli jantlar.Piano black yaptırdım.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant boyayanlar mı kafayı yedi , maliyetler mi çok arttı bilmiyorum ama norml zımpara üzeri boyaya 750 TL çekiyorlar. Kumlama vs yapan boya sökücü ile söküp yapanlar da aynı para istiyor , kumlama+söküm + elektrostatik en sağlıklısı ama fiyatlar X2 direk 1500 e çıkıyor. Replika jant parasına boyama yapıyor insanlar. En son niyeti bozup kendim boyayacağım heralde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E21hamza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yanlış anlamayın ama 250 300 liraya nasıl jant boyatabiliyorsunuz? Geçenlerde kendi jantımı kendim boyadım sadece malzemelere verdiğim parayı yazayım. Kullandığım malzemeler en kalitelisi değildi yani daha pahalıya da malzemeler vardı, ben orta kalite herkesin kullandığı markaları tercih ettim. Karantina sürecinde 1 ay gibi bir sürede yavaş yavaş boyadım jantları fakat boyacı boyamış olsa rahat 2 gün uğraşırdı. Kendimiz boyasak malzemeler 250 300 lira para tutuyor, emek verdiğim işçiliği düşünüyorum eğer boyacı olsaydım minimum 750 lira para isterdim boyamaya ki çok zor bir modele de sahip değil jantlarım.

Akrilik Astar 400gr 30 TL
    Akrilik Tiner 500gr 35 TL
    Sertleştirici 500gr 35 TL
    Akrilik 2K Vernik 500gr 35 TL
    Metalik Gri Boya 400gr 40 TL
    Plastik astar 400ml 20 TL
    Zımparalar 5 Adet 15 TL
    Boya Sökücü 1LT. 30 TL

Toplam ---------------- 240 TL
    tek seferlik boyamayla sanayide esnafın boyaması arasında 2-3 kat maliyet farkı vardır.

O adam ne tineri ne astarı ne bilmem neyi 300-500 gr almıyor. Hepsini 50-100 lt alıyor. Size 35 tl ye gelen ona 15 e geliyor. Gelmesi normal ama sizin maliyetinizle boyacının maliyetini karşılaştırmak mantıklı değil.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

E21hamza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tek seferlik boyamayla sanayide esnafın boyaması arasında 2-3 kat maliyet farkı vardır.

O adam ne tineri ne astarı ne bilmem neyi 300-500 gr almıyor. Hepsini 50-100 lt alıyor. Size 35 tl ye gelen ona 15 e geliyor. Gelmesi normal ama sizin maliyetinizle boyacının maliyetini karşılaştırmak mantıklı değil.
    Elbette daha çok aldığı için daha ucuza alacak ama fiyatlar 3 katı kadar da farklı olmaz, sonuçta bana da bölerek ürün satıyorlar. Üstten zımpara yapılıp boyanan jantlar hariç 300 lira gibi bir rakama boyanan takım jantın boyasından pek hayır geleceğini sanmıyorum.

Ben sadece kendisi jant boyamak isteyen arkadaşlar için harcayacağı parayı yazdım karşılaştırma yapmadım.
    Peugeot 205 GTI Mi16

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Jantlarımı OHOM'da boyattırıyorum.Muhtemelen haftaya perşembe,en geç cuma günü bitmiş olacaktır.Daha önce de boyandıkları için aside yatırıldılar;önceki sahibinde boyanırken macunu da basmışlar,onları da düzelttiriyorum bu esnada.Haftaya izlenimlerimi paylaşıyor olurum.
    Jantlar E39 M5 jantı,18 inch style 65 ,4 adet

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler