User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
25 sonuçtan 20 ile 25 arası

Konu: Hangisi Orjinal ?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zımpara uygulama sırası kalın kum dan ince kuma doğru. Burada da ters bir gidişat var 800 kum kalın 3000 kum ince

rakam büyüdükçe zımpara kumu inceliyor.

Takozun ucuna zımparayı takıp yapma fikrine benzer fikir bana da geldi, takoz ile olmuyor ama.

Ben cırt tabanına takmaya çalıştım normal yaprak zımparayı çift taraflı bant ile olmadı.

Ama bu tabanlara uygun "cırt" zımparalar var ama kum inceldikçe rakamlar uçuyor.

3000 kum için boyacı bana 20+ tl gibi bir rakam söyledi. Pahalı geldi almadım.

Attığın linkteki ürün çok pahalı .

aşağıdaki ürünü alıp ucuna ufak bir hortum yaparak kullanabilirsin.
    CARUB Su Isıtıcı 24V Kahve Makinesi Kupa Tip Bardak Tip Fiyatları ve Ozellikleri

kloroform da "ince" olandan olmalı. 1 litre alıştım ben 4 uygulama yaptım hala yarısından fazlası duruyor.

Pleksi Yapıştırıcısı İnce Kloroform 0.5lt Fiyatları ve Ozellikleri

bunun ucuna 2 tane krokodil alırsın

Aku Takviye Maşası Krokodil Kelepce Kıskac Bakır Uc 2 Adet Fiyatları ve Ozellikleri

2x0.75 kordon kablo ile de ek yaparsın 4 metre kadar arka stoplara da uygulama yapabilirsin.

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Müthiş anlatım olmuş YouTube videosu özet gecmissin @tolga_kaan_ Ben yılbaşında aracı kaportasindaki ufak tefek işlemler için kaportaciya bıraktığımda yaptırmıştım. 6 Ayşe eski hali kadar kotu olmasa da sararma var sağ farda. Sol far araç kuzendeyken 5 sene önce değişmiş onda sıkıntı yok. Bu işlemin benzerini stoplara da yapmışlardı. Çiziksiz pırıl pırıl oluyor. Giriseceksen onlara da el at.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zımpara uygulama sırası kalın kum dan ince kuma doğru. Burada da ters bir gidişat var 800 kum kalın 3000 kum ince

rakam büyüdükçe zımpara kumu inceliyor.

Takozun ucuna zımparayı takıp yapma fikrine benzer fikir bana da geldi, takoz ile olmuyor ama.

Ben cırt tabanına takmaya çalıştım normal yaprak zımparayı çift taraflı bant ile olmadı.

Ama bu tabanlara uygun "cırt" zımparalar var ama kum inceldikçe rakamlar uçuyor.

3000 kum için boyacı bana 20+ tl gibi bir rakam söyledi. Pahalı geldi almadım.

Attığın linkteki ürün çok pahalı .

aşağıdaki ürünü alıp ucuna ufak bir hortum yaparak kullanabilirsin.
    CARUB Su Isıtıcı 24V Kahve Makinesi Kupa Tip Bardak Tip Fiyatları ve Ozellikleri

kloroform da "ince" olandan olmalı. 1 litre alıştım ben 4 uygulama yaptım hala yarısından fazlası duruyor.

Pleksi Yapıştırıcısı İnce Kloroform 0.5lt Fiyatları ve Ozellikleri

bunun ucuna 2 tane krokodil alırsın

Aku Takviye Maşası Krokodil Kelepce Kıskac Bakır Uc 2 Adet Fiyatları ve Ozellikleri

2x0.75 kordon kablo ile de ek yaparsın 4 metre kadar arka stoplara da uygulama yapabilirsin.
    çoook teşekkür ederim anlatım için , ben bu işi kıvırırım gibi duruyor.
    birazda video izledim çokta meşekatli değiL , biraz canlanayım hemen başlıyorum..

önce kendi arabamı yapım ben bunu ticaretede dökerim
    filomuzda 12bin araba var

şunu alayım , başlayayım bu işe diyorum
    hunisi falan herşeyi içinde hemde 220 volta çalışıyor benim ev yüksek giriş aşşağı uzatırım bi priz

Buharlı Far Temizleme Seti Caydanlık kupa + Huni Fiyatları ve Ozellikleri

acaba bu kaç kere uygulabilir ? sonucta her zımparada farın camı inceliyor ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga her şeyi anlatmış. Ben de detay ustasından uygulama paylaşayım. Çok önemli bir iki nokta var. Onları da yazacağım.

Ali Dayı'dan Far Temizliği Zımpara Ve Polisaj Uygulaması | Detail Turkey - Detaylı Arac Bakımı, Temizliği ve Boya Koruma Forumu

Bir de chrisfix in uygulaması var. Uv korumalı vernik atarak zımparayla alınan koruma kalkanını geri kazandırıyor. Belirli dönemlerde çekilen fotoları da mevcut. Vernik yerine würth uv koruma kalkanı da kullanılabilir. Böylece 6 ay sonra sararmaya başladı demezsiniz. Bu chloroform için de geçerli. Çünkü işlem sonrası uv koruması kalmıyor.

How to Restore Headlights PERMANENTLY - YouTube

Elinizde çin seramiği vs varsa onu da kullanabilirsiniz. Herhangi bir seramik de olur yani.

Püf nokta zımparaları 1 gün önceden suya koyun ve bekletin. 100 200 aralıklarla artarak sabırla zımpara yapın. Gerekirse günde 1 far olsun acele etmeyin.

Şunu da ekleyelim. Far içinde renk değişimi çatlamalar vs olmuştur bunlar geçmez. Mercek kararmıştır çıkarıp alkolle temizlemek lazım..
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Defalarda far camı temizlemiş biri olarak son çözümüm PPF folyo kaplatmak.
    Çok zaman geçmedi henüz ama şimdilik iyi gibi.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi Maltepe'de Umut Fari öneririm. Sifir gibi temizliyor. Ustune de bir ppf folyo uzun müddet güzelce kullanırsın.

Eger farlarinin fonksiyonelliğinde sikinti yoksa, boşa masraf olur yeni far.
    "Korkmadık, savaştık"

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler