User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Folyo Laminasyonu Hakk.

sky clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Folyo Laminasyonu Hakk.

Herkese merhaba, aracımın plakalık altı, panjur ve ön ek altında 7D diye adlandırılan carbonfiber folyo var.
    Ama dış ortama(rüzgar, yağmur falan filan) çok maruz kaldığı için üzerindeki laminasyon denen kaplama zamanla yok oldu ve matlaştı.
    Laminasyon doğru bir ifade mi bilmiyorum. Peki bilgim yok folyolar konusunda.
    Tekrar elimdeki folyo ile buraları kaplamayı/kaplatmayı düşünüyorum. Bu sefer üstüne parlaklığı gitmesin diye şeffaf folyo çekiyim diyorum.
    Fakat bir kaç arkadaş laminasyon denen kaplamanın şeffaf folyo bile çekilse kaybolacağını söylediler.
    Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa bilgi verebilirlerse sevinirim

Niye bu kadar uğraşıyorsun diyen arkadaşlar için açıklama yapayım Ankara'da buralara gerçek carbonfiber kaplama yapacak bir yer bulamadım. Ben de çözümü böyle buldum. Vallahi artık parasında bile değilim yapan bir yer bulursan anlaşırız herhalde.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parçaları sökerek nanovipdesign'a gönderin. İstediğiniz gerçek karbon fiberi yapsınlar. Folyo konusunda bir bilgim yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, ankarada Emre diye birisi yapıyor. Fiber üzerinde çok deneyimli. Fiyat alabilirsiniz. Ürün yapım süresi birazcık uzun sürebilir

instagram adresi : bodyswapmotorsport.
    Coğrafya kaderdir

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zaten 5-7 d dedikleri bildiğimiz siyah karbon folyonun üstüne parlak şeffaf folyo kaplamışlar 1 kat oda sanki vernik atılmış ve derinlik sağlamış gibi duruyor en sağlamı sulu karbon yapıp üstüne vernik attırın daha uzun ömürlü vede ucuz olacaktır. Parası önemli değil dersenizde gerçek karbon yaptırın
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığınız 5-7D karbonun üzerindeki laminasyon kaliteliyse folyoyu tekrar alın bu sefer üzerine ppf kaplatın bir daha matlaşmaz. En uygun şekilde böyle çözülür.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parçaları sökerek nanovipdesign'a gönderin. İstediğiniz gerçek karbon fiberi yapsınlar. Folyo konusunda bir bilgim yok.
    Cevap için teşekkür ederim. Parçalardan birisi ön tamponun kendisi, birisi ön ek diğeri ise panjur o nispeten küçük bir parça. Ama diğer ikisi parça olarak çok büyükler. O yüzden şehir dışına parça gönderme durumu biraz uygun olmuyor.
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ankarada Emre diye birisi yapıyor. Fiber üzerinde çok deneyimli. Fiyat alabilirsiniz. Ürün yapım süresi birazcık uzun sürebilir

instagram adresi : bodyswapmotorsport.
    Bilgi için teşekkür ederim iletişime geçiyim. Sevindirdi açıkcası.

Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten 5-7 d dedikleri bildiğimiz siyah karbon folyonun üstüne parlak şeffaf folyo kaplamışlar 1 kat oda sanki vernik atılmış ve derinlik sağlamış gibi duruyor en sağlamı sulu karbon yapıp üstüne vernik attırın daha uzun ömürlü vede ucuz olacaktır. Parası önemli değil dersenizde gerçek karbon yaptırın
    Aynen folyo konusunda doğru söylediniz sizin dediğiniz gibi yapılmış. Zamanla parlaklığı gidiyor. Zahmetli tarafı 6-7 ay aralıklarla değiştirmek gerekiyor.
    Sulu kaplamayı ön ekte denedim. Ama folyodaki gibi dediğiniz derinliği vermiyor.
    Cevap için teşekkür ederim.

Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldığınız 5-7D karbonun üzerindeki laminasyon kaliteliyse folyoyu tekrar alın bu sefer üzerine ppf kaplatın bir daha matlaşmaz. En uygun şekilde böyle çözülür.
    Elimdeki folyo ile tekrar kaplama yapılacak, ppf kaplama yapıldığında altta kalan carbonfiber folyonun laminasyonunu korur mu ? Yoksa yine de zamanla laminasyon gider mi ? Gideceğini söyleyen bir iki tane kaplamacı oldu. @yilmazcatalbas

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İşçiliğe bağlı olarak değişir bahsettikleri durum. Ppf kesimi düzgün ve boşluk veya fazlalık bırakılmadan yapılırsa sorun olmaz. Folyonun laminasyonu gitse bile üstündeki ppf iyi bir ürün olursa zaten ısındıkça daha parlak görünecek ve çizilse bile ısındığında kaybolacak yani her halukarda işiniz görülecek. Maliyeti göz önüne alarak verilmiş bir tavsiye benimki yani tabiri caizse f/p durumu, yoksa arkadaşların söylediği sulu karbon daha mantıklı ve uzun ömürlü.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakaligin altina 1mm falan krbon fiber levhalar var ondan alip yapistirabilirsin esnekler ben teknenin gosterge panelinde kullandim yillardir randimanli iyi bir makasla kesiliyoda..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşçiliğe bağlı olarak değişir bahsettikleri durum. Ppf kesimi düzgün ve boşluk veya fazlalık bırakılmadan yapılırsa sorun olmaz. Folyonun laminasyonu gitse bile üstündeki ppf iyi bir ürün olursa zaten ısındıkça daha parlak görünecek ve çizilse bile ısındığında kaybolacak yani her halukarda işiniz görülecek. Maliyeti göz önüne alarak verilmiş bir tavsiye benimki yani tabiri caizse f/p durumu, yoksa arkadaşların söylediği sulu karbon daha mantıklı ve uzun ömürlü.
    Tabi normal bir folyo için maliyet fazla çıkarsa açıkçası pek mantıklı olmaz.
    Sulu kaplamayı denedim. Ama beğenmedim parçaların dönüş yerlerindeki detaylar çok sünüyor. O konuda folyo daha iyi duruyor diye düşünüyorum.
    Birde sulu kaplama yapan yerlerde ön eki boyuttan dolayı tekneye sokamıyorlar.

Alıntı Tayfun-E30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plakaligin altina 1mm falan krbon fiber levhalar var ondan alip yapistirabilirsin esnekler ben teknenin gosterge panelinde kullandim yillardir randimanli iyi bir makasla kesiliyoda..
    Özelden mesaj attım. Linki varsa paylaşabilir misiniz ? Değerlendireyim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler