User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
42 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: H7 Tavsiyesi Hk.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yiiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 300 TL lik ledler beş para etmiyor. eli yüzü düzgün bir led ampül çok fazla göz almayıp aydınlatma çizgiside yeterli olabiliyor. Önemli olan zaten lümen seviyesi / renk kelvin durumu / kullanılan chip

Düzgün bir led ampül hem güzel aydınlatıp hemde çok fazla göz almadan kullanabilirsiniz.
    Aslında ledin kalitesi ikinci planda, en önemli şey odaklama yani ampülün far tası içerisindeki konumu o merkezlemeyi yapamazsa en kral en pahalı led dahi olsa karşıdan gelen adamın kulaklarını çınlatmasını engelliyemez Aslında halojen ampülle kullanmak daha mantıklı. Piyasada satılan en iyi ledleri tüm araçlarda denemişimdir aralarındaki tek fark ışık tonu ve ömrü başkada bi fark yok tamamen para tuzağı bence 1500 liraya led alıp (iyisi) 15 yaşındaki arabanın far tasından mucizeler beklemek saflık olur. O paraya çıkma bixenon mercek ampül balast alıp montajını yapıyorum. Bidahada aydınlatmayla işinde noktayı koymuş oluyorum. Hem karşı tarafın gözünü almıyor hemde sürüş kalitemi artırıyor.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yiiter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 300 TL lik ledler beş para etmiyor. eli yüzü düzgün bir led ampül çok fazla göz almayıp aydınlatma çizgiside yeterli olabiliyor. Önemli olan zaten lümen seviyesi / renk kelvin durumu / kullanılan chip

Düzgün bir led ampül hem güzel aydınlatıp hemde çok fazla göz almadan kullanabilirsiniz.
    Aslında ledin kalitesi ikinci planda, en önemli şey odaklama yani ampülün far tası içerisindeki konumu o merkezlemeyi yapamazsa en kral en pahalı led dahi olsa karşıdan gelen adamın kulaklarını çınlatmasını engelliyemez Aslında halojen ampülle kullanmak daha mantıklı. Piyasada satılan en iyi ledleri tüm araçlarda denemişimdir aralarındaki tek fark ışık tonu ve ömrü başkada bi fark yok tamamen para tuzağı bence 1500 liraya led alıp (iyisi) 15 yaşındaki arabanın far tasından mucizeler beklemek saflık olur. O paraya çıkma bixenon mercek ampül balast alıp montajını yapıyorum. Bidahada aydınlatmayla işinde noktayı koymuş oluyorum. Hem karşı tarafın gözünü almıyor hemde sürüş kalitemi artırıyor.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı dertten muzdarip olarak geçen ay araştırdım led ve xenon mercek olmadığı sürece benim aklıma yatmadı.
    Önceden eski araçlarımda bixenon mercek yaptırıyordum güzel oluyordu uğraşmak istemedim halojen ampüllere baktım "Tungsram h7 megalight ultra" baya methediliyordu 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim.
    Konu tuner faruk tarafından (08-04-2022 Saat 21:42 ) değiştirilmiştir.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    insignia da photon milestone kullanmıştım H7 olarak, çizgi halojen seviyesindeydi ve dağılma dağı taşı aydınlatma durumu olmamıştıı hatta ayar dahi yaptırmadan kullandım. ama tabi bu far tasarımı ile mi alakalı yoksa led tasarımı bilmiyorum.
    Evet bende 308 grubunda ve ledleri araştırırken baya tavsiye edildiğini gördüm bu serinin. Aslında youtube videolarında 1-2 tane izledim baya iyi duruyordu, iyice araştırdıktan sonra karar vereceğim.

Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski araçlarımda NightBreaker kullanmıştım, öneririm. Ama 1 takım yedek alıp bagajda tutmanızda fayda var..
    Dediğiniz gibi ömüründen ötürü çok şikayeti var ama anladığım kadarıyla Halojen ampüllerde en performanslısı bu ama bu da sarımtrak duruyor :')

Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet, nolursa olsun merceksiz şekilde hiçbir led,xenon vb. ampuller halojen gibi keskin bir odaklama sağlamıyor. ya mercekli olacak, ya halojen olacak..
    nightbraker gibi güçlü halojenleri kullan. boşver beyaz olmayıversin.. uzunlara led takılabilir, onda odaklama gibi bi derdimiz yok

2. öneri:
    mercek uygulaması yaptırıp içine 360 led (sadece mercekte kullanmak için üretilmiş ledler) koymak. giuliettama yaptırdım çok memnunum.

3. ö neri
    direkt kendinden ledli mercekler var artık. içine ampul takılmıyor. bi-led projector diye geçiyor ve ayı gibi aydınlatıyor.
    Önerileriniz için teşekkür ederim. Aracı ne kadar kullanırım ederim bilmediğim için mercekli far işine giremem büyük ihtimal. 1.maddenizdeki tavsiye planlarımda şuanlık, sağolun

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    208 aracımda h7 LED kullanıyorum, mercekli olmasına rağmen ışığı dağıtıyor. Sanıyorum far tipine uygun değil.360 LED daha iyi diyorlar
    360 led'i hiç duymamıştım, bir bakayım onlarada. Genelde yönü felan yanlış oturtulunca oluyormuş galiba dağıtma olayı ledlerde. Ama tam bilemiyorum

Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı dertten muzdarip olarak geçen ay araştırdım led ve xenon mercek olmadığı sürece benim aklıma yatmadı.
    Önceden eski araçlarımda bixenon mercek yaptırıyordum güzel oluyordu uğraşmak istemedim halojen ampüllere baktım "Tungsram h7 megalight ultra" baya methediliyordu 1 aydır kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim.
    Sağolun yorumunuz için, dediğinize bakacağım. araştırdıysanız nightbreaker 'dan iyi midir?
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    geçen gün denk geldiğim çin malı led yada xenon farlı bir araba.

[IMG][/IMG]
    Seat IBIZA FR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen gün denk geldiğim çin malı led yada xenon farlı bir araba.

[IMG][/IMG]
    Bunlar araştırmaladım sonucunda anladığım; dediğiniz gibi 50-100 tl lik xenon takanlar. Fakat yukarıda tavsiye olarak verilen Csp li photonlar vs (800-1000₺) bunlarla alakası yok gibi doğal olarak.

34 GNN 111 #308 21'

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    AtolyeSemih tavsiyeniz ile ürünlerine baktım da projektör vs olayları bütçemi cok aşıyor.
    Bi ihtimal; kısalara cosmo gen 2 , uzunlara blade takılabilir. Ama örnek verirsem photon milestone yada starkın cogu modelinden nerdeyse pahalı. Sizce tercih edilmesi gereken hangisidir led te?

34 GNN 111 #308 21'

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmayayım photon ultimate vardı ama sol taraf 2 yılın sonunda kafasına göre ya yanmıyor yada sönük yanıyor.

Tamiri olur mu öncelikle uygun olursa diye diyorum

Yada h7 güçlü led kullanan var mı hangi marka model kullanıyorsunuz.
    -_-_-_-

GuneyOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fuatozkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmayayım photon ultimate vardı ama sol taraf 2 yılın sonunda kafasına göre ya yanmıyor yada sönük yanıyor.

Tamiri olur mu öncelikle uygun olursa diye diyorum

Yada h7 güçlü led kullanan var mı hangi marka model kullanıyorsunuz.
    Tamir olayına birşey diyemem ama bütçe var ise yine ultimate veya milestone seriden devam edin derim.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumların hepsını okumadım. 3-5 k verip ampul almak yerine Atölye Semih e gidip Bi led Projektör taktırın. Kendi arabamda ve babamın arabasına taktırdım. Şuna emin olun aydınlatması BMW lazer fardan daha güzel. (4.20 ile geçen karşıya gidip geldim. Orada farkı anladım.) En son 8500 fiyatı vardı. Bu arada kendi aracımla muayeneye girdim. Sorunsuz geçiyor (Passat B7)
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

fuatozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GuneyOnur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamir olayına birşey diyemem ama bütçe var ise yine ultimate veya milestone seriden devam edin derim.
    Farlar mercrkli bu arada photondan memnunum açıkçası ama 2 yılda bir 2000 kusur belki ortalama daha fazla bir fiyat vermek düşündürüyor açıkçası.

Halojen kullanımında mercegin ve far caminin günden güne kötüye gideceği de bir gerçek içeride oluşan isiyla

Philips ve osram markaları modele göre 2 ile 5 yıl arası garanti veriyor ama modellerin çoğu ülkemizde yok

Marka ama garantili uzun ömürlü modeller hangileri bilinen.

Photonnun Distribütörü olduğunu iddia eden site de garantiler kafalarına göre *****
    -_-_-_-

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel...
    208 gti için uzun kısa h7 ampül araştırıyorum
    kısalar mercek
    uzunlar normal
    kısalara photonun milestone takıcaktım mercek olduğu için. far kapağının kapanmama durumunu göz önünde bulundurunca photonun mini fanlı modeline yöneldim
    uzunlara da sürekli kullanmadığımız için yine photonun milestone led ampülünü takmayı düşünüyorum.
    önerisi olan yada aynı araca uygulama yapmış olan varsa yazabilir.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güncel...
    kısalar mercek
    uzunlar normal
    kısalara photonun milestone takıcaktım mercek olduğu için. far kapağının kapanmama durumunu göz önünde bulundurunca photonun mini fanlı modeline yöneldim
    uzunlara da sürekli kullanmadığımız için yine photonun milestone led ampülünü takmayı düşünüyorum.
    far kapağı için çözüm üretmişler, büyük far kapağı satıyordur geçen instagramda denk gelen bir satıcı.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    far kapağı için çözüm üretmişler, büyük far kapağı satıyordur geçen instagramda denk gelen bir satıcı.
    Hatırlıyor musunuz hangi sayfada olduğunu ben baktım bulamadım.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hızlıca baktım bu tarz ürünlerdi
    Techmaster Led Xenon Uyumlu Far Arka Kapağı Koruyucu Tum Araclar Icin 80mm Fiyatı, Yorumları - Trendyol
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3d baskı modeli vardır kesin thingiverse yada cult3d de ordan baktırıp bastırtabilirsiniz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    böyle bir ürün alıp kes biç yaparak uyarlayabilirim diye düşünüyorum ama farın arkasında yeterli alan olabilir mi önce ona bakacağım. teşekkür ederim.
    Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3d baskı modeli vardır kesin thingiverse yada cult3d de ordan baktırıp bastırtabilirsiniz..
    Bu tarz konularda zır cahilim ama bakacağım saolun.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güncel...
    kısalar mercek
    uzunlar normal
    İlker reyiz benim Megane'ın kapakların ortasını ısıtıp şişirmişti mükemmel uymuşlar

Benim de H7 mercek. Milestone taktı sanıyordum, 1 sene geçti biri patladı gittim değişime, yav bu Photon Mono'ymuş dedi. Daha iyi ne kadar aydınlatabilir bilmiyorum ama, Mono'dan da acayip memnunum Hem kısa hem uzunda çok iyiler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlker reyiz benim Megane'ın kapakların ortasını ısıtıp şişirmişti mükemmel uymuşlar

Benim de H7 mercek. Milestone taktı sanıyordum, 1 sene geçti biri patladı gittim değişime, yav bu Photon Mono'ymuş dedi. Daha iyi ne kadar aydınlatabilir bilmiyorum ama, Mono'dan da acayip memnunum Hem kısa hem uzunda çok iyiler
    Yarın yedpadan temin edicem bakalım. Black edition varmış en son çıkan ondan alıp deneyeceğim.
    Far kapağı aldım trendyoldan orjinaline dokunmak istemedim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler