User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Vernik Atması Nasıl Çözülür

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vernik Atması Nasıl Çözülür

2017 octavia aracım var ufak ufak kaputta ve sol çamurlukta vernik atması var. Vernik atması kronik arızaymış. Aracım Boyasız ve değişensiz, vernik atması nasıl çözülebilir. Bildiğiniz bir yer var mı? Veya bir öneriniz var mı? 1500 2000 lik zımpara ile internette kazıyıp vernik atıyorlar ama öyle yapmakta istemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bunu aracımda denedim, smx firmasının vernik sökücüsünü aldım.

Ürün işe yarıyor verniği söküyor, ama boya bu sefer çıplak kalıyor.

Bence olması gereken, verniği komple söküp ppfe folyo yapmak, ya da ilgili parçayı yeniden vernikletmek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bence olması gereken, verniği komple söküp ppfe folyo yapmak, ya da ilgili parçayı yeniden vernikletmek.

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vernik kuru boyanın üzerine atıldığında tutunabiliyor mu?

Sanki vernik boya tam kurumamışken atılıyor ve boyaya tutunuyor diye biliyorum

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçici çözümler var. Kalıcı olan boyatmak. Zaten aklı başında alıcı bu araçların kronik sıkıntısı olduğunu bilip, macunsuz boyayı dert etmez. Verniği kaldırıp folyo yapılabilir,ancak folyo sökülür mü ? sökerken boya kalkar mı ? bunlar henüz cevabı olmayan sorular.

Dert edecek adam verniği sökülüp düşük çıkan mikrondan da kıllanır. (Örn; geneli 120 micron olan arabada 1 parça 70-90 arası geliyorsa altında birşey aranır. ) O yüzden görsel olarak çok raharsiz etmiyorsa kullanmaya devam edin.
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün birisi aracıma bakmaya geldi almadı bundan sebep

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vernik sökücü ile temizleyip üstüne seramik yapan firmalar var Ankara da 2 YIL Garanti veriyorlar.Mutlaka ki İstanbul da da yapan yerler vardır,bir araştırın isterseniz

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu yeni araçlarda neden bu kadar çok boya sorunu var?

Çift renklerde sorun olma ihtimalini anlıyorum ama standart renklerde bile boya atması, vernik atması konuşuluyor.

Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçici çözümler var. Kalıcı olan boyatmak. Zaten aklı başında alıcı bu araçların kronik sıkıntısı olduğunu bilip, macunsuz boyayı dert etmez. Verniği kaldırıp folyo yapılabilir,ancak folyo sökülür mü ? sökerken boya kalkar mı ? bunlar henüz cevabı olmayan sorular.

Dert edecek adam verniği sökülüp düşük çıkan mikrondan da kıllanır. (Örn; geneli 120 micron olan arabada 1 parça 70-90 arası geliyorsa altında birşey aranır. ) O yüzden görsel olarak çok raharsiz etmiyorsa kullanmaya devam edin.
    Çıplak boya üzerine folyo yaparsak sökerken elimizde renkli folyo ve çıplak metal kalır

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yeniden verniklendiğinde tutuyor mu acaba? Standart vernik atıp geçemeyiz atabiliyorsakta. Sertleştirici oranına doğru karar vermek lazım. Standart vernik 3 ay dayanmaz. Yumuşak kalıyor.
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 senede boyanın verniğin atmayacağını onlarda bildikleri için ne kadar ince yaparsak o kadar iyi diyerek ona göre vernik atıyorlar. Adamlar hem maliyetlerini kısıyorlar hem de garanti bitiş tarihinden itibaren para kazanma derdinde.
    Kalıcı çözüm boya kalınlığı derdiniz yoksa boyacıda ucuz yollu tamirat. Boya kalınlığı derdiniz varsa boyanında sökülerek yeniden boya ve vernik atılması. En ucuz yollu iş ise vernik çözücü ile parçaları bölümlere ayırarak vernikleri temizleyip çok ince su zımparası atıp temizleyip üstüne sprey vernik yapılması.
    Vernik çözücüyü haldır huldur bütün parçaya yapmayın. bekledikten sonra siz bir tarafı temizlemek ile uğraşırken arkadaş öbür taraflarda verniği çözüp işi bitirip boyayıda çözmeye devam ediyor. O nedenle 30 ar santimlik alanları bantla çevreleyip o şekilde yapın.
    IN BOOST WE TRUST

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavanda vernik atma sorunu malesef benim aracımda da var. 10 yaşı civarındaki MiTo'ların çoğunda bu problem gözüküyor.

Benim ustam da çözüm olarak verniği özel spreyi ile söküp, üstüne ppf kaplama yapmayı önerdi. Ama aracımı uzun dönem daha kullanmayı hedeflediğimden mantıklı gelmedi bu çözüm bana, sonuçta o folyo da 1-2 seneye sararacak. Yüksek ihtimalle olursa lokal, olmazsa tavanı komple boyatıp geçeceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim bahsettiğim Ankara da olan işletmelerden bir tanesi burası.İş yaptırmadım ama çevremde yaptıranlar var.
    Login • Instagram

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavanda vernik atma sorunu malesef benim aracımda da var. 10 yaşı civarındaki MiTo'ların çoğunda bu problem gözüküyor.

Benim ustam da çözüm olarak verniği özel spreyi ile söküp, üstüne ppf kaplama yapmayı önerdi. Ama aracımı uzun dönem daha kullanmayı hedeflediğimden mantıklı gelmedi bu çözüm bana, sonuçta o folyo da 1-2 seneye sararacak. Yüksek ihtimalle olursa lokal, olmazsa tavanı komple boyatıp geçeceğim.
    biliyorsun alfaların kırmızı ve laciertlerinde de var vernik atması..özellikle kırmızıların hepsinde nerdeyse..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben kendi deneyimimden bahsedeyim,

şu bagaj kısmında ve kaputta denedim,

Düzgün görünen alan vernik sökücü sonrası 3m pasta ile polisaj yaptığım kısım.

Şu da kaputa yaptığım deneme,

Bu denemeler sonucunda elde ettiğim tecrübe şu oldu, ever yanmış vernikleri güzelce kaldırıyor ürün.

İşlem uzun sürüyor ve uygulaması zor, kokusu da çok kötü. Uğraşmaya değmiyor açıkçası.

Sonra verdim boyaya uğraşmadım, öncesinde detaylı fotolarını çektim. Orasında burasında boya var diyecek adama da satmayız olur biter.

Bence en temizi boyatmak, damalı eşşek gibi dolaşmak benim hoşuma gitmiyor. Boya takıntım da olmadığı için tavan direk kaput boyattım tertemiz oldu. Maliyeti evet külfetli şu dönemde maalesef.

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JOSEFGT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 octavia aracım var ufak ufak kaputta ve sol çamurlukta vernik atması var. Vernik atması kronik arızaymış. Aracım Boyasız ve değişensiz, vernik atması nasıl çözülebilir. Bildiğiniz bir yer var mı? Veya bir öneriniz var mı? 1500 2000 lik zımpara ile internette kazıyıp vernik atıyorlar ama öyle yapmakta istemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.
    Aynı sorunu, lacivert octavia sport aracımızda yaşadık. Zaten üretici firma hatanın farkında olduğundan gidip bütün yanık parçaları garanti dahilinde serviste boyatıp, aracın boya hatası yüzünden serviste garanti hizmeti olarak boyandığına dair kağıt da verdiler. Onun harici denediğimiz yöntemler işe yaramadı, nerelere para harcadık bilemezsiniz
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

sedat2626 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam aracın kaporta boya garantisi yokmu skoda kaç yıl garanti veriyor biliyormusunuz hiç servise götürüp sordunuz mu bu durumu ?
    Sizi gülümsetebilen insanların peşine takılın çünkü sadece bir gülümseme karanlık bir günü aydınlatabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resimlerini çektim birde bu şekilde bakın

canimrecepcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı durum, zaten görüldüğü üzere genelde kıvrımlı yüzeylerde atıklar. Yıkamada tazyik yedikçe de ufak ufak büyür bilginiz olsun.
    - Doğruları konuştuğundan dolayı hüküm giymiş user.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Boyat kardeşim o vernik temizlemek çözüm değil anı kurtarırsın sadece
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boyat kardeşim o vernik temizlemek çözüm değil anı kurtarırsın sadece
    kesinlikle boyatmak en temizi ama kaput boyalı olduğunda satmak gerçekten işi zorlaştırıyor.İstanbul piyasasını bilemem ama Ankara piyasasında genel tavır bu yönde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler