User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Pütür Boya Hk.

Agah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pütür Boya Hk.

Merhabalar, aracımın motor havuzunu swap için boşalttım. boyasam iyi olcak gibi ama kapıda halletmek istiyorum nasıl yaparım diye düşünürken
    acaba aracın altına uygulanan pütür boyayı uygulasak ne gibi olumsuzluklarla karşılaşırım, fikir arayışındayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor havuzunu güzelce yağ kir vb arındırdıktan sonra, sprey tüpe renk bastırarak boyayabilirsin. Karışım oranı doğru yapılırsa sorun olmaz.

Pütür motor içinde görsel olarak güzel olmaz maalesef
    Coğrafya kaderdir

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen hafta pütürle jip boyadık beyaz ve siyahı karıştırıp nardo gri gibi bir renge boyadık ve sonuç mükemmel ama motor içinde daha parlak ve kir yağ tutmayan ve sağlam bir boya kullanılması lazım pütür sıkıntı olabilir zamanla.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Alican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba, pütür uygulaması kolay olur fakat kir ve yağı fazlasıyla tutar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Zorbey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor havuzunu güzelce yağ kir vb arındırdıktan sonra, sprey tüpe renk bastırarak boyayabilirsin. Karışım oranı doğru yapılırsa sorun olmaz.

Pütür motor içinde görsel olarak güzel olmaz maalesef
    son çarem o, araç site otoparkında olduğu için sprey işine girmeye sıcak bakmıyorum
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta pütürle jip boyadık beyaz ve siyahı karıştırıp nardo gri gibi bir renge boyadık ve sonuç mükemmel ama motor içinde daha parlak ve kir yağ tutmayan ve sağlam bir boya kullanılması lazım pütür sıkıntı olabilir zamanla.
    Alıntı Alican Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba, pütür uygulaması kolay olur fakat kir ve yağı fazlasıyla tutar.
    yağ kir tutması büyük dezavantaj, en kötü temizyelip öyle takcaz motoru, başka fikir cıkmazsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Suya maruz kalacağını düşündüğünüz alana güzelce maskeleme yapıp pütürü seyrelterek güzelce 2 kat atın, daha sonra boyayacağınız renge komple boyayın sade ve şık olucaktır.

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pütürlü malzemeyi motor içinden ziyade marşpiyel ve tabanlarda terci ederiz. Taş vs darbelere suya çürümeye dayanıklı olması için.

Motor içi genelde dış kaporta ile aynı teknikle boyanır. Zımpara ve astar sürecini tamamlayıp birleşme yerlerini çekomastik diye tabir edilen silikonla doldurup boyayabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı aykt22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suya maruz kalacağını düşündüğünüz alana güzelce maskeleme yapıp pütürü seyrelterek güzelce 2 kat atın, daha sonra boyayacağınız renge komple boyayın sade ve şık olucaktır.
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pütürlü malzemeyi motor içinden ziyade marşpiyel ve tabanlarda terci ederiz. Taş vs darbelere suya çürümeye dayanıklı olması için.

Motor içi genelde dış kaporta ile aynı teknikle boyanır. Zımpara ve astar sürecini tamamlayıp birleşme yerlerini çekomastik diye tabir edilen silikonla doldurup boyayabilirsiniz.
    Boyama yapmayacağım, siyah pütürlü olsun istiyorum. o görüntü hoşuma gittiği için bu işlemi yapmak istiyorum yani.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sprey pütür alıp atarsan o taneli görüntüyü elde edemezsin, ben arabanın çamurluk içlerine yaptım görsellik mesele değildi çürümesin ve sese faydası olsun diye denedim.

Hayalindeki görüntü gibi olmayabilir. Araçları böyle pütürlü şekilde kaplayan yerler var, onlar ile görüşüp kaput altını yaptırabilirsin.

Nasıl durur kesitereedim.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben anladım arkadaşımızın hayalindeki görüntüyü... ancak pütürle o iş olmuyor.. bir defa pütür kauçuk esaslı bir boya ve de yapıştığı zeminde yumuşak bir yüzey oluşturuyor ve de anormal derecede yağ kir tutar, temizleyemezsin iğrenç bir görüntü çıkar... senin çözümün 'texture boya'... boyacılarda satılıyor, kapak vs boyamak için, içinde parçacıklar var ve de onlar pütürlü bir yüzey oluşturuyor.. üzerine bir de mat vernik atılırsa hem dayanıklı hem de pütürlü bir yüzey olur...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben anladım arkadaşımızın hayalindeki görüntüyü... ancak pütürle o iş olmuyor.. bir defa pütür kauçuk esaslı bir boya ve de yapıştığı zeminde yumuşak bir yüzey oluşturuyor ve de anormal derecede yağ kir tutar, temizleyemezsin iğrenç bir görüntü çıkar... senin çözümün 'texture boya'... boyacılarda satılıyor, kapak vs boyamak için, içinde parçacıklar var ve de onlar pütürlü bir yüzey oluşturuyor.. üzerine bir de mat vernik atılırsa hem dayanıklı hem de pütürlü bir yüzey olur...
    ghibli abi,
    texture boyayı biliyorum, hatta yıllarca vtec kapak boyadım o boyayla. pütür hiç kullanmadım dokusunu bilmiyorum. dediğiniz gibi yağ kir tutuyorsa girmeye gerek yok. fısfıslı işlere girdikten sonra güzel renk atarım. pütüre hiç girmem. çünkü önceliğim kompresörsüz site içerisinde kolay uygulanabilir birşey olması idi. görüyorum ki o da yaş

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sprey pütür alıp atarsan o taneli görüntüyü elde edemezsin, ben arabanın çamurluk içlerine yaptım görsellik mesele değildi çürümesin ve sese faydası olsun diye denedim.

Hayalindeki görüntü gibi olmayabilir. Araçları böyle pütürlü şekilde kaplayan yerler var, onlar ile görüşüp kaput altını yaptırabilirsin.

Nasıl durur kesitereedim.
    sese faydası oldu mu acaba?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sese faydası oldu mu acaba?
    Ben çamurluk içi pütür ve zemine yalıtım malzemesi uyguladım. Hangisi daha faydalı oldu bilmem ama netice den oldukça memnunum açıkçası.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler