User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Marşpiyel montajı hk.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Marşpiyel montajı hk.

Arkadaşlar 2 adet marşpiyel mevcut, eskileri söktüm yeni aldım boyada. Eskisini söktükten sonra temizliği tamamlayana kadar öldüm. Siyah ve beyaz silikon kullanmışlardı.

Montajcı dayıya sordum o da silikonu basacağız dedi, nasıl sökülür mü kolay dedim zor dedi.

Şimdi bunun başka bi çaresi yok mudur ? Marşpiyel plastik ama oriinal değil. Cupra ibiza araç

Diyadin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orijinal değilse klips yerleri olmadığı için yapıştırmanız şart. Siyah silikonu temizlemek çok zor haklısın. 3M montaj bantları dayanıklı olanları alırsan temiz yüzeyde güzel yapışır.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende arabama spoiler aldım oem ürün olduğu için vidalı ve sekmanlı o yüzden hatasız bagaj kapağını delip takacağım. Silikon ve akıllı vida kadar nefret ettiğim birşey yok.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

alper_pug - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 adet marşpiyel mevcut, eskileri söktüm yeni aldım boyada. Eskisini söktükten sonra temizliği tamamlayana kadar öldüm. Siyah ve beyaz silikon kullanmışlardı.

Montajcı dayıya sordum o da silikonu basacağız dedi, nasıl sökülür mü kolay dedim zor dedi.

Şimdi bunun başka bi çaresi yok mudur ? Marşpiyel plastik ama oriinal değil. Cupra ibiza araç

Aynı araç aynı marşpiyel sıkıntısını ben de yaşadım. Araç üstünde berbat bir marşpiyel vardı , yenisini aldım boyattım. Eskisini söktüğümde görüntü korkunçtu , temizlemek mümkün değildi. Elden geldiği kadar temizleyip ben de mecbur silikonla montaj yapmaya çalıştım ama zemin temiz olmayınca düzgünce oturmadı falan berbat oldu. Marşpiyel yüzünden arabadan soğudum , sanki herkes oraya bakıyormuş gibi hissediyorum Müsait vakit bulabilsem tekrar söküp yenisini takmak istiyorum ben de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alper_pug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı araç aynı marşpiyel sıkıntısını ben de yaşadım. Araç üstünde berbat bir marşpiyel vardı , yenisini aldım boyattım. Eskisini söktüğümde görüntü korkunçtu , temizlemek mümkün değildi. Elden geldiği kadar temizleyip ben de mecbur silikonla montaj yapmaya çalıştım ama zemin temiz olmayınca düzgünce oturmadı falan berbat oldu. Marşpiyel yüzünden arabadan soğudum , sanki herkes oraya bakıyormuş gibi hissediyorum Müsait vakit bulabilsem tekrar söküp yenisini takmak istiyorum ben de.
    Eskisinin altını temizledikten sonra bir fiberci buldum. Çift taraflı bant almaya gitti bi marka varmış benim de bilmediğim onu kullandı, sadece her marşpiyelin noktasına 3 tane 1 tl büyüklüğünde sıkmak zorunda kaldı benim onayımla, 5 ay oldu görmesemde dışardan anlaşılmasada benim içim rahat. İstediğimde de sökebileceğim ve altı temiz çıkacak. İçime sindi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    temizleme işleminden sonra güzel araç renginde bir folyo çekin marjpiyelin oraya onun üstüne ne sürerseniz sürün isterseniz mavi dayson sürün ilerde kırıldımı folyoyu çekin cıkarın altı tertemiz
    2011 leon 1.6 tdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 06ebt86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    temizleme işleminden sonra güzel araç renginde bir folyo çekin marjpiyelin oraya onun üstüne ne sürerseniz sürün isterseniz mavi dayson sürün ilerde kırıldımı folyoyu çekin cıkarın altı tertemiz
    Gayet mantıklı valla. Şeffaf folyo da olabilir ppf vs. Aklımda bulunsun artık

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler