User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Tavanda Oluşan Göçük Hakkında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Tavanda Oluşan Göçük Hakkında

Üstadlar merhabalar ;

Forum da genelde okuyucu sıfatıyla bulunan birisiyim ama çok canımı sıkan bir duruma dair bilgi ve yönlendirmelerinizi almak isterim.

Geçen İstanbul Ataköy Marina otoparkına girerken aracın tavanına açılıp kapanan park bariyeri düştü ve bir göçük oluşturdu.

Aracımda hata boya yok hatta çok nadir kullanmama , göze gelmemesi için yıkatmayan birisi olarak inanılmaz şekilde canım sıkıldı.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Görsellerden pek belli olmayabilir ama elinizi sürdüğünüzde veya ışıklı bir ortamda tavan seviyesine eğilerek baktığınızda burası farkedilebiliyor.

Bugün görüştüğüm bir boyasız göçük onarımcı bir ustamız bunu 2 şekilde yapabileceğini ;
    1-Vakum vasıtası ile direkt olarak dıştan çekerek
    2-Tavan kaplamasının sökülerek içeriden müdahale ile yapılabileceği bilgilerini verdi.
    Tavan sökülmesi ile yapılacak işlemin daha özenli ve güzel olacağını ekleyerek tabi ki maliyet anlamında 1. senaryoya göre daha yüksek bir rakam önerildi.
    Burada onarım maliyeti çok önemsediğim bir yapıda değil.
    Ama aklıma takılan durum tavan tertibatının sökülmesi (cam tavan , ışıklar , perde mekanizması gibi opsiyonlar olduğundan ) ve sonradan toplanılması (düzgün olacak mı meçhul) çok içime sinmedi.

Ayrıca durumu bir ekspertiz uzmanına sordum onarılması durumunda bunu görebileceklerini söylediler ama ben bu onarımı yaptırıp yaptırmamak konusunda çok arada kaldım ve bu forumda gerçekten uzman kişilerin olduğunu bildiğimden buraya sormak istedim.

Yarın öbür gün satmak istediğimde insanlara gerçekten laf anlatabileceğimi sanmıyorum.
    Memur olarak çalıştığımdan insanlarla uğraşmanın ne kadar zor olduğunu da biliyorum.

Çevremde durumu çok büyüttüğümü söyleyenler oldu , türlü afetler oluyor pek çok olumsuzluklar silsilesinde olan insanlar var amenna haklılar.
    Ama durum beni gerçekten üzdüğü için buraya tüm açıklığı ile paylaşıp kendime bir yol çizmek istedim.

Zamanınızı da alıp kafanızı şişirdiysem özür dilerim ayrıca sürç-ü lisan olduysa da affola sağlıcakla kalın.

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok geçmiş olsun.. hiç önemsenecek bir durum yok kanaatimce boşuna canını sıkma.. işin ehli için zor bir işlem değil.. 5008 iki-üç yıl önce dolu yedi delik deşik oldu serviste yaptırdım.. servisin yapamadığını da Üsküdar da ustaya yaptırdım.. tavan söküldü ve herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar ( cam tavan, perde, ambians aydınlatma vs) istersen adresini telefonunu da paylaşırım ama bildiğim kadarıyla forumda da bu işi yapan arkadaşlar var..

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaptırmayıp direkt göstererek satmanızı çok iyi anlayabiliyorum, tamamen tercih meselesi ama yaptıracaksanız da bu işten anlayan iyi bir ustaya götürüp iç tavanı söktürüp yapması en doğru çözüm olur. aksi takdirde çıkacak sonucu beğenmemeniz muhtemel.

evet, iyibir eksperin düzeltmeyi görmesi çok normal, aracıı alacak kişiye telefonda da durumu anlatıp resimleri gösterirseniz satarken bir sorun olmaz.

avm'nin giriş kapısını çok rahat gören kamerası vardır, onlardan da görüntü talep edebilirsiniz. hatta düzeltme maliyetini de ödemeleri söz konusu olabilir.

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben olsam vantuzla çekme yöntemi ile onarırdım.
    arkadan vurulduğunda, vuruğun tipine göre boya atması olabiliyor. Bu durum genelde köşeli vuruklarda oluyor, bunda öyle bir durum sanki yok gibi ama yine de ilk etapta çektirirdim.
    Onla düzelmezse, duruma göre bakardım tavan söktürmeye.

Kartal Tarcanlar expertiz yanında bulunan "Uzmanlar - Hayrettin Usta'yı" tavsiye ederim.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cektirme ile yapilabilir bana cok buyuk bir kusur gibi gelmedi gozume.

dukkan tavsiyesi isterseniz

Gocuk Uzmani (@gocukuzmani) • Instagram photos and videos

isinde cok iyidir recai usta.tavsiye ederim.
    Seat IBIZA FR

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.
    Tavan döşemesini söküp yaptırın, takarken yeni klipsler kullanın içiniz rahat olsun.
    Kartalda işçiliğine kefil olabileceğim ustam var fakat size uzak kalabilir dilerseniz yazın yönlendiririm.

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Geçmiş olsun, kimisi kafaya takar kimisi hiç takmaz. Ben kafaya takan gruptanım.
    Eğer yaptıracaksınız tavan döşemesini söktürmeden yaptırın derim. Öncesi halini de fotoğraflarsınız, satacağınız zaman da anlatırsınız. İşin ehli bir usta orayı dışarıdan da belli olmayacak şekilde toparlar.
    Sıcak silikon ile o kısım yeteri kadar ısındığı için dışarıdan çektirerek yaptırmanız daha iyi bir yöntem olabilir.
    Kartal tarafında Tarcanların yanında Teknik Uzmanlar'ı önerebilirim. Maltepe tarafında Teknik El var. Bostancı'da Arif usta var. Avrupa yakasındaki ustaları maalesef bilmiyorum.
    Hepsi 1000 TL'den kapıyı açacaktır bilginize

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben hiç ellemezdim.
    fotolarda belli bile olmuyor.
    üzülmeye değer hiçbir şey yok.
    2017 istanbul dolusunda 2011 de 0 aldığımız auris lamba gibi doluya yakalandı.
    kaportacı 1000 + göçük saydı.
    onlamı uğraşılır bindik öyle 3 yıl daha..
    sonrada öyle sattık gitti.

dünya malı , canınıza bişey olmasın.

bizde bunlardan çok var çünkü ;

médiocrité partout

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun hocam. Öncelikle kafana takıp canını sıkma.

2017 de İstanbul'da yağan doluda benim de aracım çok kötü bir durumdaydı, güvenip birine yaptırdım ve sonucu çok çok daha kötü oldu. Bir süre bindikten sonra başka bir yere yaptırdım, %80 toparladılar ama ilk işlemler berbat olduğu için bazı yerleri toparlayamadılar. Sonra da aracı forumdan bir arkadaşımız aldı, hala biniyorlar diye biliyorum.

Eşimin aracının kaputunda da nasıl olduğunu bilmediğimiz şekilde aynı sizinki gibi çizgi halinde bir göçük var. Sırf önceki kötü tecrübeden dolayı yaptırmadım. Çok çok içinize sinen bir ustaya yaptırmanızı öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle sıkıntıma dair duyarlılığınızdan dolayı hepinize teker teker teşekkür ederim , yorumlara da baktığımda hepsi yaşça benden büyük abiler dostlar tesellileriniz adına ayrıca minnettarım.
    Sanırım bu işlemi öncelikle tavanı söktürmeden yaptırmak ve çıkan sonuca göre aksiyon almak doğru olacak.
    Yani @Evrenoz, @imprezaWRC ve @individual hocalarımın tezlerini hayata geçireceğim gibi , zor emeklerle birşeyler yapmaya çalışınca bu durumlar can sıkabiliyor temiz muhafaza etmeye çalışırken şu olay yemekteki kıl tüy gibi , yönlendirmelerinize dair bilgi isterken ayrıca burada psikolojimi de aktarmak istedim sanırım birazda burayı ağlama duvarına çevirdim
    Herkese tekrardan teşekkür ediyorum , sağlıcakla kalın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar küçük bir şey için can sıkmayın. Boyasız olarak düzeltilir eskisi gibi olur. Ekspertizde çıksa ne olur çıkmasa ne olur. Tavanda birkaç santimlik yerde boyasız düzeltme işlemi yapıldı diye satın almayacak adam varsa ben satmazdım zaten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dokunmayın; böyle binin, böyle satın zamanı gelince.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    can sıkıcı gelmedi bana canınızı sıkmayon kolaylıkla onarılır.
    bmw f22 aracımda da dolu hasarı vardı tavan döşemesi sökülmüştü dolu tamiri için 3-4 gün sürmüştü.tavan döşemesinden ne ses nede başka ters bir durum olmamıştı.
    göçük uzmanı recai ustaya da yine aynı aracın sol ön çamurluğu için gitmiştim.Gerçekten kaliteli birisi insanlığı da esnaflığı da tavsiye ederim.(biraz yoğun ama)

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle masrafı AVM yönetimine ödetin, o gün AVM yönetimine durum bildirildi mi?

Ben de Arif ustayı tavsiye edecektim, ona götürür nasıl uygun görüyorsa öyle yapmasını söylerdim. cam tavanlı mini cooper s'imin baştan aşağı her yerini düzeltti, onda bile trim sesi sıkıntı yaşamadım. titiz çalışır. öyle birisine verin içiniz rahat etsin. ddr_auto olarak instagramda vardı sanırım, Arif Başkavak. yeri Küçükyalı'da. @imprezaWRC abime de güncelleme olsun Bostancı'dan taşınalı birkaç sene oldu ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle masrafı AVM yönetimine ödetin, o gün AVM yönetimine durum bildirildi mi?

Ben de Arif ustayı tavsiye edecektim, ona götürür nasıl uygun görüyorsa öyle yapmasını söylerdim. cam tavanlı mini cooper s'imin baştan aşağı her yerini düzeltti, onda bile trim sesi sıkıntı yaşamadım. titiz çalışır. öyle birisine verin içiniz rahat etsin. ddr_auto olarak instagramda vardı sanırım, Arif Başkavak. yeri Küçükyalı'da. @imprezaWRC abime de güncelleme olsun Bostancı'dan taşınalı birkaç sene oldu ya
    Maltepe'ye taşınmış. İkimizin de bilgiler eskide kalmış
    DDR AUTO Dynamic Dent Repair (@ddr_auto) • Instagram photos and videos

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Göcük işinde arif abi bana görede Türkiye de en iyiler arasındadır. Ne dediyse onu yapıyor. Olur olmaz yada şu kadar olur. Yaptığını da kimse anlamaz

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maltepe'ye taşınmış. İkimizin de bilgiler eskide kalmış
    DDR AUTO Dynamic Dent Repair (@ddr_auto) • Instagram photos and videos
    İlçe olarak evet Maltepe ama o bölge bence hala Küçükyalı d dedim bi an yine mi taşınmış ama yok aynı yerde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlçe olarak evet Maltepe ama o bölge bence hala Küçükyalı d dedim bi an yine mi taşınmış ama yok aynı yerde
    Ahaha, son savaşta orası Maltepe beyliğine geçmiş

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hasar çizgi hasarı. Genel olarak üstten çekmek çok mümkün olmaz (Zamandan dolayı ) en uygun kapıdan tavanın ufak bir bölümü sökülecek. (El tutamagı, Orta direk kaplaması )İçeriden çubukla düzeltilir. Boyanızda arada kalmış bir hasar var. Fotoğraftan gördüğüm kadarıyla tamamen düzelmez. Renk ve hasarın konumu itibariyle bilmeyen birisi düzeltme sonrası orayı göremez. (2 metre boyu olanlar hariç )

Dert edilecek kafaya takılacak hasar değil. İlk zamanlar insan dert ediyor. Zamanla ne gereksiz olduğunu anlarsınız .

Anadolu yakasında Arif usta derman olur. Avrupa yakasında Esenyurt'da Erol usta yardmıcı olur. Size hangisi yakınsa . Erol ustaya gelirseniz bende ona yakınım kahve içmeye beklerim .
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler