User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Kaporta işçiliği ve Boya Nasıl yapılır ?

-ER- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Kaporta işçiliği ve Boya Nasıl yapılır ?

Arkadaşlar beni az çok tanırsınız.
    Genelde herşeyi kendim yaparım şimdi büyük düşünüyorum ve bu yazı yazlıkta komple arabamı sökerek, kaporta parçalarını tamir etmek ve eniden boyamayı düşünüyorum.
    Bunun için bana faydalı olabilicek bilgiler verirseniz dikkat etmem gereken işlemler hakkında hem zorlanmam hemde güzel bi iş çıkartırım
    Arabada çok öyle esik yok sadece sağ kapıda bir çizik mevcut birazcık ezik ve birde çok hafifi sol kapıda.
    Bunları düzeltebilmem için nasıl bi işlem yapmam lazım nasıl malzeme lazım ve ekipmanlar astarı cilası boyası ve macunu gibi beni biraz aydınlatırmısınız ?

Bir kaç fotoğrafla ezikleir göstereyim.
    Bu ezik dışındada bolca taş izi ve birazda pas var onlarada el atacağım

REsmde tam kapı hizasına bakarsanız göçüğü görebilirsiniz tam kordonun üstünde

Bu resimdede tamponda ufak ufak dökülmeler var onlarıda arada kaynatıcam

Boyayı komple söküp sonra üstüne astar işlemesi yapmayı düşünüyorum yanlış bi yoldamı ilerliyorum?
    Ve ayriyetten Sac metalden sökeceğim boyayı yani kullanacağım malzeme ile plastik tamponda kullanacağım boya sökücü aynımı olacak ?
    Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erelım o ıse gırme kardes tavsıyesı sana

Emir_b16a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o iş zor iş hiç tawsiye etmem bnde yoksa kalıp kalıp macun çekebilirsin gaza gelip
    atın iyisine ''Doru'' yiğidin iyisine ''Deli'' derler.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Erel,

Vaktin varsa benim arabayı yapan Mustafa abi ile konuşayım yeri Maslak'ta git yanına vaktin oldukça takıl bak gör ne yapıyolar nasıl yapıyolar gör derim.Bizler nekadar şunu kullan bunu yap desekte işin ehli birinden öğrenmek daha mantıklı olur.Bi nevi staj gibi düşün bu olayı

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

CallMeInsane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kendin sokersin kazırsında macun boya işi sakat hem gocuklde fazla derin bisey deil
    kendin sok kazı kaportacı tamir ve boyaişini yapsın şahsen ben bu taktik ustundeyim şuan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar yurtdışında bu işleri hep elemanlar kendileir yapıyor ynai benim gördüğüm 306ownerclub da büyük bi göçük bişi olmadığı sürece hep kendileri yapıyolar o kamiller yapıyorsa bende yaparım
    YA o değil mevzu ufak işler kolay ben boya ile az çok haşır neşirim yaparım die düşünüyorum kocaman dümdüz zemin pek bi zorluğu olacağını zannetmiyorum.

Valla haftasonu falan gider konuşurum salı günlerimde boş benim o aralarda giderim öğrenmekta fayda var.
    YAni vakit bol ilk jant boyamam başarısızlıkla sonuçlansada 2 ve 3 de güzelleşti konsolu ilk boyadığımdada oynı durum oldu çok girintili yerler masraflı ama komple sac dümdüz ne kadar zor olabilir ki
    Kompresörüm var, tabancam var spatulam var dün aldım

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yurtdışında bu işleri hep elemanlar kendileir yapıyor ynai benim gördüğüm 306ownerclub da büyük bi göçük bişi olmadığı sürece hep kendileri yapıyolar o kamiller yapıyorsa bende yaparım
    YA o değil mevzu ufak işler kolay ben boya ile az çok haşır neşirim yaparım die düşünüyorum kocaman dümdüz zemin pek bi zorluğu olacağını zannetmiyorum.

Valla haftasonu falan gider konuşurum salı günlerimde boş benim o aralarda giderim öğrenmekta fayda var.
    YAni vakit bol ilk jant boyamam başarısızlıkla sonuçlansada 2 ve 3 de güzelleşti konsolu ilk boyadığımdada oynı durum oldu çok girintili yerler masraflı ama komple sac dümdüz ne kadar zor olabilir ki
    Kompresörüm var, tabancam var spatulam var dün aldım
    Bence hevesini kırma hazır vakit müsaitken keyfini çıkart bu işlerin ilerde iş güç vs tepene bindiği zaman lastik şişirmeye vaktin kalmıyo bkz. ben ben konuşayım yarın Mustafa abi ile ulaşabileceğim numaranı Pm at bana Mustafa abi'de ok derse giy tulumu başla yanlarıdna staja

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaa beceremezsem dedem zaten eski kaporta ustası ondan yardım alırım en kötü arabayı yüklerim götürüürm servise

Buğra A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunuda yaparsan oha derim artık "-ER- Kaporta Boya" hizmetinizde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben kendım boyuyorum suan gerek oldugu zaman ama bu sevıyeye yaklasık 10 senede geldım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle bi heves varki bende hey maşallah her yere el atıyorum
    Araba,kaporta,kamera,video,RCcar,fotoğraf çok amaçlı çocuğum yaaavv
    Bunu yaparsam reklam yine veremem dimi siede arabanız 2 senede boyanır die

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendım boyuyorum suan gerek oldugu zaman ama bu sevıyeye yaklasık 10 senede geldım
    Valla kanka ne bileyim yaparım yaa o kadarda zor değil ynai boya yapmışlığım var tabanca ile ama araba parçaları falan deildi.
    Yani ne bileyim birde güzel sanatlardan gelen bi yetenek yaparım yahuu
    umarın yani

Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ehehee ben basına neler gelcek cok ıyı bılıyorum ve ER e yazık dıyorum

Buğra A. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Böyle bi iş yapıyorsan hediyen hazır Hallettiğin zaman çekelim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dümdüz kaporta kanka ne kadar zor olabilirki ynai Komple boyayı söktüm sonra bi güzel astar, ardından var ise tümsekleri macun ve zımpara üstüne bi astar daha sora boya işte tabi sırası böyle olmaya bilir. tam anlamı ile yabancı dilim olsaydı yabancı forumlarda açıklamalar var Hatta direk ilgilterede 306 nın mekanik ve kaporta ile ilgili tamir kitabı var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Buğra A. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bi iş yapıyorsan hediyen hazır Hallettiğin zaman çekelim.
    Kanka zaten ben fotoğraflıcam belki saygın adminimiz BİG BOSS OZ' projec e alır belki
    o fotolar işine yararmı ?

pesimist206 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    erel abı oncelıkle boyayı sokup zımparalamak kolay . son 4 senedır bos vakıtlerımde hep sanayıdeyım yerı geldı astarda attım boyada =) belkı brz yardımcı olurum dusuncesıyle yazıyorum soktun dıyelım aracı boyayıda soktun renk degısmıcek once komple bı su zımparası saglam olan yerlere ,ufak tefek gocuklerım var demıssın onlara mcunmu basıcaksn yoksa cekıç vs ılemı duzeltıceksn cektırme makınen olmadan damarları kaybedemssn , macunu vurdun dıyelım boya kalıtesı sıfırlanıcak va ayrıyetten boya ve astar yapacagın mekan nsl bı yer olucak acık hava mı ? tozlardan deyımı yerındeyse kanser olursun bnce hıc gırme abı bu ıse =) eger yrdmcı olabıldıysem ne mutlu =)
    34 EM 123

AÇIKEL otomotiv... JANTMAX ..

hep bızımlesın ALP GUNAYDIN 34 DUJ 43 ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yapacağım yer büyük kapalı alan yazlığın bodrumu aynı zamanda bahçeye kapalı çardak gibi bi çadırımız var yani aynı zamanda arabayıda kapatabiliyorum o zımbırtıyla tam olarka ayakta durabiliyorum içinde.
    190 gibi yüksekliği var yan perdelier indirip fermuarları çektiğimde kapalı oluyo rüzgar yemiyo.
    Branda güneşten içi biraz hamam gibi olduğu için onu suni fırın yapmayı düşündüm
    Onun dışında boyayı vuracağım yerde bina içinde. Ve çekiklik hiç bir işlemim yok.
    Sadece o göçüğe bir ağaç parçası ile tam kordon hizasından çizgi düzleminde bir kaç tıklatmak hafif dışarı çıktıktan sonra orayı macun yapsam yetmezmi yani normal bi kaportacıda o şekilde düzelte bilir diye düşünyorum.

pesimist206 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -ER- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yapacağım yer büyük kapalı alan yazlığın bodrumu aynı zamanda bahçeye kapalı çardak gibi bi çadırımız var yani aynı zamanda arabayıda kapatabiliyorum o zımbırtıyla tam olarka ayakta durabiliyorum içinde.
    190 gibi yüksekliği var yan perdelier indirip fermuarları çektiğimde kapalı oluyo rüzgar yemiyo.
    Branda güneşten içi biraz hamam gibi olduğu için onu suni fırın yapmayı düşündüm
    Onun dışında boyayı vuracağım yerde bina içinde. Ve çekiklik hiç bir işlemim yok.
    Sadece o göçüğe bir ağaç parçası ile tam kordon hizasından çizgi düzleminde bir kaç tıklatmak hafif dışarı çıktıktan sonra orayı macun yapsam yetmezmi yani normal bi kaportacıda o şekilde düzelte bilir diye düşünyorum.

abcm fırın ortamn bana saglıklı geldı arac ıcın ama snn ıcın ne kdr saglıklı bılemem

bu arada gocugu tam kavrayamadıgım ıcın genel bı yorum yazdım arkasına bır bez koyarak arkası duz bır tornavıda yrdımıyla cekıcle ufak bır kac darbe yeterllı olur kanısındayım eger buyuk bır parca degılse macun cekmende sorun olmaz tabı kucukbır gocuk ıse ,ama avuc ıcı kdr bır yerede tıklatılıp macunlanmaz =) kaportacı ısın erıyse kesınlıkle makıneyle cektırır cunku ne kdr macun o kdr kalıtesız boya =) genellıkle otoparklar tozludur once ıyıce bı yerlerı yıkamalısın , astar ve boya ıslemı yapılıoken deodorant,parfum,oto parfumu,kolonya vs kımyasal maddelerı arac yknnda bulundurmamalı ve kullanmamalısın sılıkon yapma rıskı cogalır , buyuk parcaları ayırman dha dogru olur bnce dha rahat calısabılırsın orneğın kapıları sok , bagaj kapağı kaput tamponlar camurluklar hepsını sokup aynı derecede aynı ortamda bırbırıne yakın zamanda astarlayıp boyayabılırsın mumkunse bu parcaları bır yerlere asmanda sana kolaylık saglar yazın 30 40 derecede kuruma suresı yaklasık 6 7 saat surer her kat boyadan ve astardan snra yoklama macunu cekmelı sılıkon toz vs yabmıssa su zımparası yapmalısın kasayıda tamamen soyup allah ne verdıyse artık, bırde bu ıslemlerı yapıoken kullanacagın malzemeler cok onmlı 1 sene boyunca hergun onnden gecıyordum ER in masallahı var onada uyduruk bı boya yakısmaz =)
    34 EM 123

AÇIKEL otomotiv... JANTMAX ..

hep bızımlesın ALP GUNAYDIN 34 DUJ 43 ..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)