User Tag List

Sayfa 1/11 123 ... SonSon
198 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Araç Kaplama Hakkında ?

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç Kaplama Hakkında ?

bu sıralar moda olan araç kaplamalar hakkında bilgi öğrenmek istiyorumda ne kadara mal oluyor hb araçlar mesela kendi aracım astra h mat siyah kaplatsam kaça çıkar acaba kaliteli bir mekanda ?

TechTurkey ef186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.protackaplama.net/

detaylı bilgi alabilirsin ...
    Intercity Istanbul Park
    Caterham Türkiye
    OMP Türkiye
    Pist Günleri
    Intercity Endurance Cup
    Intercity Clio Cup
    Intercity Megane Cup
    Intercity Caterham Cup

tazzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    www.otokaplama.com buradan da detaylı bilgi alabilirsin...
    www.s2000turkiye.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu işi isteyen herkez biraz hata ile yapabilir biraz uğraştıkdan sonra mutlaka olur ,kaplama için verilecek 1 500 lira para haramdır bence ve adamlar burnundan kıl aldırmıyorlar iş yaptırmak için gidiyorsun,tiiye alan bile yok zevk meselesi bunlara uyuz olup aracımı komple boyatırırm .
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE .

vtecturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sıralar moda olan araç kaplamalar hakkında bilgi öğrenmek istiyorumda ne kadara mal oluyor hb araçlar mesela kendi aracım astra h mat siyah kaplatsam kaça çıkar acaba kaliteli bir mekanda ?
    http://www.maxxcar.com.tr/ buraya bı goz at goztepede.

vtecturbo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yaşar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu işi isteyen herkez biraz hata ile yapabilir biraz uğraştıkdan sonra mutlaka olur ,kaplama için verilecek 1 500 lira para haramdır bence ve adamlar burnundan kıl aldırmıyorlar iş yaptırmak için gidiyorsun,tiiye alan bile yok zevk meselesi bunlara uyuz olup aracımı komple boyatırırm .
    bence bu kadar önyargılı olma.belkı senın gıtıgın yer oyledır veya o gun oyle olmustur.bende gecen gıttım aracım ıcın cok ılgılendıler ve yardımcı oldular.

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracın ruhsattaki rengiyle aynı mat kaplama uygulamada sorun teşkil edermi?
    misal benim siyah araca mat siyah folyo kaplatmam herhangi bi çevirmede başıma sıkıntı açarmı?

C.uygun
    Misafir
    ruhsatta mat siyah diye geçiyosa sıkıntı olmaz

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ruhsatta sıkıntı yaratmaz mat eğer siyah yazıyorsa hangi tonu olursa olsun sana sorun teşkil etmez...

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kıl bir polis çıksa bile "Ne zamandan beri boyanın-verniğin tonu ruhsatta yazılır oldu?" diye çıkışırsan problem yaratmayacaktır, ki nşa da da yaratmaz.

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zımpara attım cila verkin vurcam dersin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TheAce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zımpara attım cila verkin vurcam dersin
    mantıklı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir arkadaşım reklamcının birinde yaptırdı.

Ben protacta tavanı yaptırdım.

Ondan sonra maxxcar ın yaptığı işleri gördüm, bir kaç arkadaşım da tavan ve komple kaplama işlerini burada yaptırdı.

Şimdi yorumlarıma geçeyim.

Reklamcı;
    Bir kere ucuz etin yahnisi yavan olur bu 2-2-4.. Reklamcılarda yaptırmayın bu işi.. Bir kaç ay sonra kenarlardan atmaya başlar, kullandıkları malzeme kalitesiz ise solmaya başlar, kendi paranızla rezil olursunuz. Bizzat yaşayan arkadaşlarım var. 1 ay sonra söktü, adam gibi bir yerde yaptırdı..

Protac;
    Evet profesyoneller.. İyi iş çıkarıyorlar.. Bu işte ustalar.. Kullandıkları malzeme kaliteli.. Randevu ile gidilmesi gerekiyor.
    Ancak gel gelelim aracım yapılırken (tavanı) bir an önce bitse de gitsem diye saatime bakıyordum. "Nereye ne istiyorsun" sorusu ile birlikte akabinde direkt işe girme, "hayırlı işler" deyip çıkma şekilde idi aramızda geçen replikler.. Sadece bu kadar..
    İşçilikleri güzel tamam ama esnaflık yok. Ne bir pazarlık etme şansınız ne bir sohbet etme hiç bir şey yok. Bir arkadaşımın arabasını (yeni civic) kırmızı yapma gibi bir düşüncemiz vardı, kırmızı folyo sorduğumda, "elimizde bunlar var, istediğini yaparız bu renklerin içinde istediğin tondan yoksa kusura" bakma gibi bir yaklaşımda bulundular..
    Benim için önemli unsurlardır bunlar. Esnaflık farklı iyi iş çıkarmak, ustalık çok farklı..

Maxxcar;
    Benim aracın tavanını yaptırdıktan sonra keşfettim esasında.. 1 ayla kaçırdım.. Kesinlikle onlara yaptırırdım.. Bir kere aynı dilden konuşuyorsun.. Modifiye konusunda bilgi sahibi bir kişi ile sohbet edebiliyorsun.. Gerek motor gerek görsel modifiye konusunda aynı saflardasınız kendileri ile..
    Şuraya şu malzemeden yaptırmak istiyorum desen bile apaçi olacaksa eğer yapmazlar.. Şık olması önemli bir unsur.. Fikir veriyorlar.. Yorumları olabiliyor, seni yönlendirebiliyorlar. Nasıl arkadaşınla tartışıyorsan bir uygulamanın olup olamayacağı konusunda, onlarla da konuşabiliyorsun.. Malzemenin özelliklerini anlatıp en uygun malzemenin, renk tonunun ne olacağı konusunda işinde uzmanlaşmış bir "arkadaşından" bilgi alabiliyorsunuz.
    Elinizde katalogla ben şu renk tonu ile kaplatmak istiyorum diyebiliyorsunuz.
    Daha önce yaptıkları kapladıkları araçların fotolarına bakıp birebir görme şansınız olaibliyor. Fikir sahibi olabiliyorsunuz.
    Müşteri dükkan sahibi ilişkisinden öte farklı bir yaklaşımları var. Tavsiye ediyorum.

Not: Biraz reklam kıvamında gibi oldu ama çok memnun kaldığım ve beğendiğim herhangi bir yer hakkında aynı tip yorumları yaparım. Hele kıyaslayabileceğim bir tecrübem olmuşsa yorumlarım daha da rahat olur..

Çok önemli Not: Kendileri ile hiç bir şekilde bir bağım yoktur!

onurars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ondan sonra maxxcar ın yaptığı işleri gördüm, bir kaç arkadaşım da tavan ve komple kaplama işlerini burada yaptırdı.

Reklamcı;
    Bir kere ucuz etin yahnisi yavan olur bu 2-2-4.. Reklamcılarda yaptırmayın bu işi.. Bir kaç ay sonra kenarlardan atmaya başlar, kullandıkları malzeme kalitesiz ise solmaya başlar, kendi paranızla rezil olursunuz. Bizzat yaşayan arkadaşlarım var. 1 ay sonra söktü, adam gibi bir yerde yaptırdı..

Protac;
    Evet profesyoneller.. İyi iş çıkarıyorlar.. Bu işte ustalar.. Kullandıkları malzeme kaliteli.. Randevu ile gidilmesi gerekiyor.
    Ancak gel gelelim aracım yapılırken (tavanı) bir an önce bitse de gitsem diye saatime bakıyordum. "Nereye ne istiyorsun" sorusu ile birlikte akabinde direkt işe girme, "hayırlı işler" deyip çıkma şekilde idi aramızda geçen replikler.. Sadece bu kadar..
    İşçilikleri güzel tamam ama esnaflık yok. Ne bir pazarlık etme şansınız ne bir sohbet etme hiç bir şey yok. Bir arkadaşımın arabasını (yeni civic) kırmızı yapma gibi bir düşüncemiz vardı, kırmızı folyo sorduğumda, "elimizde bunlar var, istediğini yaparız bu renklerin içinde istediğin tondan yoksa kusura" bakma gibi bir yaklaşımda bulundular..
    Benim için önemli unsurlardır bunlar. Esnaflık farklı iyi iş çıkarmak, ustalık çok farklı..

Maxxcar;
    Benim aracın tavanını yaptırdıktan sonra keşfettim esasında.. 1 ayla kaçırdım.. Kesinlikle onlara yaptırırdım.. Bir kere aynı dilden konuşuyorsun.. Modifiye konusunda bilgi sahibi bir kişi ile sohbet edebiliyorsun.. Gerek motor gerek görsel modifiye konusunda aynı saflardasınız kendileri ile..
    Şuraya şu malzemeden yaptırmak istiyorum desen bile apaçi olacaksa eğer yapmazlar.. Şık olması önemli bir unsur.. Fikir veriyorlar.. Yorumları olabiliyor, seni yönlendirebiliyorlar. Nasıl arkadaşınla tartışıyorsan bir uygulamanın olup olamayacağı konusunda, onlarla da konuşabiliyorsun.. Malzemenin özelliklerini anlatıp en uygun malzemenin, renk tonunun ne olacağı konusunda işinde uzmanlaşmış bir "arkadaşından" bilgi alabiliyorsunuz.
    Daha önce yaptıkları kapladıkları araçların fotolarına bakıp birebir görme şansınız olaibliyor. Fikir sahibi olabiliyorsunuz.
    Müşteri dükkan sahibi ilişkisinden öte farklı bir yaklaşımları var. Tavsiye ediyorum.

Not: Biraz reklam kıvamında gibi oldu ama çok memnun kaldığım ve beğendiğim herhangi bir yer hakkında aynı tip yorumları yaparım. Hele kıyaslayabileceğim bir tecrübem olmuşsa yorumlarım daha da rahat olur..

bence yazdıgınız yazılar çok faydalı olur evet arkadaşımda protacta tavan kaplattı almaya beraber gitmiştik hatta ogun jum plakalı typer kaplanıyordu orda,teslim alırkende bir sogukluk var çalışanlarda sanki daha önce kavga etmişiz gibi adamlarla.Maxxcar ı geçerken görüyorum protacta ne kadar lüx araba kaplandıysa maxxcarın bahçesindede aynı arabalar oluyor.Maxxcarın işçiligini bilmiyorum ama açıklamalarınız gerçekten fazlasıyla tatmin edici bende aracımın kaportasındaki göçükleri yaptırıp beyaza kaplatmak istiyorum ve ilk adresim maxxcar olucak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Quantum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Reklamcı;

Protac;

Maxxcar;

abi gerçekten çok güzel ve tarafsız bir biçimde anlatım yapmışsın çok teşekkür ederim şu anlattıklarından ötürü protaca gitme düşüncesinden iyiden iyiye soğudum gerçekten ben ve diğer arkadaşlar için çok faydalı bilgiler vermişsin teşekkür ediyorum.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    protac zaten fiyat konusunda asmis 1-2yere ayni parcanin ayni malzemeyle kaplanmasina ne isteyeceklerini sordum da maxxcar direk yariyariya fiyat verdi o acidan iyi buldum ben de.. iscilikleri de guzel gibi cok ufak tefek hatalar disinda.. o kadari da olabiliyor sanirim..protacin yaptigi araclari inceleme firsatim olmadi..

gokhan035 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu iş bana nedense soğuk geliyor, sanki taksici spec miş gibi geliyor, belki de yanlış düşünüyorum, biraz cam rüzgarlığı işine döndü, taksiciler kullanırken şmdi çoğu honda da var japonya da nerdeyse hepsinde var bu kaplama acaba 1-2 sene sonra sökmek istediğimizde altından arabanın orjinal boyası yanmış halde mi karşılıycak bizi? yoksa ilk kaplanırken ki hali gibi sorunsuz mu olacak? incelediğim kadarı ile çok kaliteli araçlar da yaptırmış bu işi, porsche u range rover ı vs i, belli ki sorunlu bir olay değil millet 200 bin liralık araçlarına yaptırmışlar, fakat yine de kaplatıp uzun süredir kullanan arkadaşların tavsiyeleri dinlemek okumak daha yararlı olacaktır. kenardan köşelerden atma yapıyor mu? aracı yıkatırken tazyikli suya sorunsuzca dayanıyor mu yoksa dikkat ettirmek mi gerekiyor? benim duyduğum pasta cila vs de yapabiliyorsunuz kaplamaya doğrumudur? ruhsata işletme olayı fazla meşakkatli bir iş mi?

bir de sedan bir aile arabası için kaplama olarak ne fiyat veriyorlar? örnek maxxcar ın fiyatı nedir? teslim süreleri nedir? istenen her renk bulunuyor mu? ana renkler ve tonları gibi.

soru çok ama yeni bir trend, yaptırmak için mecbur bilgi sahibi olmak gerekiyor

kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz...

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu iş bana nedense soğuk geliyor, sanki taksici spec miş gibi geliyor, belki de yanlış düşünüyorum, biraz cam rüzgarlığı işine döndü, taksiciler kullanırken şmdi çoğu honda da var japonya da nerdeyse hepsinde var bu kaplama acaba 1-2 sene sonra sökmek istediğimizde altından arabanın orjinal boyası yanmış halde mi karşılıycak bizi? yoksa ilk kaplanırken ki hali gibi sorunsuz mu olacak? incelediğim kadarı ile çok kaliteli araçlar da yaptırmış bu işi, porsche u range rover ı vs i, belli ki sorunlu bir olay değil millet 200 bin liralık araçlarına yaptırmışlar, fakat yine de kaplatıp uzun süredir kullanan arkadaşların tavsiyeleri dinlemek okumak daha yararlı olacaktır. kenardan köşelerden atma yapıyor mu? aracı yıkatırken tazyikli suya sorunsuzca dayanıyor mu yoksa dikkat ettirmek mi gerekiyor? benim duyduğum pasta cila vs de yapabiliyorsunuz kaplamaya doğrumudur? ruhsata işletme olayı fazla meşakkatli bir iş mi?

bir de sedan bir aile arabası için kaplama olarak ne fiyat veriyorlar? örnek maxxcar ın fiyatı nedir? teslim süreleri nedir? istenen her renk bulunuyor mu? ana renkler ve tonları gibi.

maxxcar'dan aldigim bilgilere gore bldiklerimi aktarayim;

aracini kaplama icin sabah birakip aksam alabiliyorsun..(butun aracin kaplanmasi)
    istedigin rengi 2 hafta icinde getirtebiliyorlarmis.. hali hazirda mat beyaz-parlak beyaz-siyah-mat siyah-sari-3M mat carbon vardi..
    1200-1500 TL arasi bir rakam istiyorlar mesela Opel Vectra gibi bir araca ama bu ilk fiyat, biraz pazarlik yapilir tabi..
    cila yapilabiliyormus..
    ruhsata isletme de 100-150 TL kadar ve o kadar mesakkatli degil..
    inceledigim bir aracta tampon kivriminda catlama vardi folyosunda..baska bir aracta da keskin bir kosede tam yapismamis folyo hafif kabarik duruyordu 1-2 noktada.. cok buyuk kusurlar degildi, ararsan bulunur cinsten..
    yikamalarda bir sorun olmuyor soylediklerine gore..

uzun vadeli kullanim sonrasini bilemeyecegim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan035 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

benmde merak ettiğim tüm soruları sormuşsunuz zaten

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)