User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Sigorta ve boya hakkında

EMG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Sigorta ve boya hakkında

Durumu kısaca özetliyim;

01.01.2010 tarihinde bir araç arka tamponuma sürttü tutanak tuttuk.

10.01.2010 tarihinde bir araç sol arka çamurluğumu çizdi onunlada tutanak tuttuk.

20.01.2010 tarihinde bir araç park halindeyken ön tampon, sol ön çamurluk, sol ön kapıyı çizdi.

Hasarların hiçbirinde ezik bile yok sadece çizik. Soracağım şey şu;

Şimdi ben arabamı komple boyatmayı düşünüyordum zaten. Şuan ön tampon, arka tampon, sol ön çamurluk, sol kapı, sol arka çamurluk, arka tampon boyancak karşı tarafların sigortalarından.

Geriye kaput, tavan, sağ ön çamurluk, sağ kapı, sağ arka çamurluk ve bagaj kalıyor yani. Doğal olarak benim düşüncem bu kadar parça boyanmışken komple girsin. Sigorta işleri, resmi işler vs. pek anlamıyorum. Şimdi sigorta bu parçaları karşılayacak. Ama ben sıradan bi boyama işlemi istemiyorum. Yani malzemeler çook kaliteli olmalı ve işçilik kusursuz olmalı. Tanıdık bi kaporta boyacım olduğunu varsayalım. Atıyorum ben kendi isteğimle boyatsaydım bu parçaları bana 500 TL diyecekse sigortadan 800 TL alır dimi? Geri kalan kısmıda ben verip komple boyatmak istiyorum. Varmı bi yanlış?

Aracımda kaporta eksiği olarak taş izleri ve bol miktarda nokta gamzeler mevcut.

Şimdi nerede yaptıracağım konusunda çok kararsızım; 1 tane kaporta&boya seçeneğim var kaportacısı çok iyidir ama boyacısı iyi değil. 1 tane var boyacısı çok iyi ama kaportacısı iyi değil. Söylediğim 2 ayrı dükkan. 3 ayrı tutanak ile aracımın komple kaportasını bir yerde boyasını ayrı bir yerde yaptırma imkanım varmı?

Bir seçenekte gorke nickli arkadaşımızın ustası (Project Cars bölümündeki beyaz 200sx) Tabiki çok iyi bi seçenek işçilik muazzam ama sigorta haricindeki ücretin bana fazla geleceğini düşünüyorum henüz ustayla konuşmadık gerçi ama muhtemelen fiyat beni aşacaktır.

Biraz uzun oldu tecrubeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gider arabanı boyatırsın sigortadan parasını alır boyacı üstünüde sen tamamlarsın

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Trafik sigortası zor olucaktır. Sen Kaportacı kısmı ile anlaş eksperler oraya gelsin. Kaportacın eksperlere sorumlu oldukları hasarların boya kaporta ücretlerini tek tek belirtsin belirtebildiği kadar yüksekten. Sonra sen kaportacınla toplam fiyat için pazarlık et. Kaportacın ve boyacının parasını sen cebinden öde. Sigorta yapıcağı ödemeyi senin hesabına havale yapsın. Bence ancak bu şekilde işin içinden çıkarsın. Hemde kaportacından sonra istediğin boyacıya gidersin.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aziz Usta'ya git, boyanin yaninda kaporta isciligi gerektigine dair eksperle konusur o. Faturaya da kaporta iscilikleriyle beraber yazilir, tutar artmis olur olabildigince. O konularda yardimci olur Aziz usta Malzeme cok kaliteli olsun, iscilik de kusursuz olsun istiyorsan kalan parcalara yine bi 1000-1500 lira falan cikar heralde.. (kaput,tavan,komple yan taraf, bagaj)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parça boya fiyatları bellidir sigortacıların...Senin kaportacının vericeği ücrete değil kendi tarifelerine göre fiyat biçiyorlar bildiğim kadarıyla...

Git kaportacına exper gelsin boyanıcak parçalar üzerinde karar verilsin kalan parçalar için de sen pazarlığını yap komple boyat arabayı...arabanın yarısı boyanıcak nerdeyse geri yalan kısmıda cebinden boyatırsın misss gibi olur...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortası zor olucaktır. Sen Kaportacı kısmı ile anlaş eksperler oraya gelsin. Kaportacın eksperlere sorumlu oldukları hasarların boya kaporta ücretlerini tek tek belirtsin belirtebildiği kadar yüksekten. Sonra sen kaportacınla toplam fiyat için pazarlık et. Kaportacın ve boyacının parasını sen cebinden öde. Sigorta yapıcağı ödemeyi senin hesabına havale yapsın. Bence ancak bu şekilde işin içinden çıkarsın. Hemde kaportacından sonra istediğin boyacıya gidersin.
    Yani şöyle söliyim kaporta işçiliği yaptıracağım yerde arabanın işi bittikten sonra sigortacı gelip kontrol falan ediyor mu? Yani isterse sigortadan parayı alır arabayı hiç yapmaz? Böyle bişey varmı bilmediğimden soruyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aziz Usta'ya git, boyanin yaninda kaporta isciligi gerektigine dair eksperle konusur o. Faturaya da kaporta iscilikleriyle beraber yazilir, tutar artmis olur olabildigince. O konularda yardimci olur Aziz usta Malzeme cok kaliteli olsun, iscilik de kusursuz olsun istiyorsan kalan parcalara yine bi 1000-1500 lira falan cikar heralde.. (kaput,tavan,komple yan taraf, bagaj)
    Yarın bi dolaniyim en iyisi çünkü 1 ay içinde yaptırmak gerekiyomuş sanırım

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-G Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın bi dolaniyim en iyisi çünkü 1 ay içinde yaptırmak gerekiyomuş sanırım
    bende hasar 2 hafta once oldu dedigimde bu haftasonuna yazalim biz daha iyi olur fazla zaman gecmis olmasin dedi mesele cizen adami tekrar bulmak ama onu yaparsan eger tarih cok onemli deigl tekrar tutanak tutarsiniz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek tek gelip kaporta yapmışmı boya yapmışmı diye bakmaz. Sen boya işide en son aşamaya gelince eksperler dosyalarını kapatsınlar diye çağırırsın herkez gelir kendi kısmı ile alaklı fotoları çeker aracın plakalarıda gözükür şekilde geniş açıda foto çeker. Tamir bitmiştir diyip dosyayı kapatıp ödemeni çıkartırlar. Zaten dosya kapanmadan para ödemezler. İş bitti resmi olmadan dosya kapatmazlar. Ama her aşamayı çekmezler.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende hasar 2 hafta once oldu dedigimde bu haftasonuna yazalim biz daha iyi olur fazla zaman gecmis olmasin dedi mesele cizen adami tekrar bulmak ama onu yaparsan eger tarih cok onemli deigl tekrar tutanak tutarsiniz..
    Bana çarpan adam tutanağın fotokopisini kendi sigortacısına vermiyomu? Vermiştir belki adam yoksa teli var ulaşırız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlız tüm hareketler Tramere giriliyo. Şimdi senin aracında aynı ayda 3 kaza var karşı ödemeli. Çok şüpheli durucak zorluk çıkartıcaklar. Bu adamın boyamaya niyeti vardı vs.vs. diyebilirler. Bağırıp çağırmaya hazır ol diyorum üzülerek.
    Schumi.Projects

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tek tek gelip kaporta yapmışmı boya yapmışmı diye bakmaz. Sen boya işide en son aşamaya gelince eksperler dosyalarını kapatsınlar diye çağırırsın herkez gelir kendi kısmı ile alaklı fotoları çeker aracın plakalarıda gözükür şekilde geniş açıda foto çeker. Tamir bitmiştir diyip dosyayı kapatıp ödemeni çıkartırlar. Zaten dosya kapanmadan para ödemezler. İş bitti resmi olmadan dosya kapatmazlar. Ama her aşamayı çekmezler.
    İşte kaporta işleminden sonra araç başka yere gidicek boyanmaya. Eksper gelip kaporta işlemi sonrası foto çekip dosyayı kapatırmı yoksa boyadan sonra olması şartmı

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    işin aslı kaporta boya yaptıracağın yerle alakalı. experle ne kadar arası iyiyse o kadar az tantana olur....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yanlız tüm hareketler Tramere giriliyo. Şimdi senin aracında aynı ayda 3 kaza var karşı ödemeli. Çok şüpheli durucak zorluk çıkartıcaklar. Bu adamın boyamaya niyeti vardı vs.vs. diyebilirler. Bağırıp çağırmaya hazır ol diyorum üzülerek.
    Evet bencede öyle olcak, orasını hallederim bi şekilde diye düşünüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    işin aslı kaporta boya yaptıracağın yerle alakalı. experle ne kadar arası iyiyse o kadar az tantana olur....
    Evet yarın bi konuşiyim bakalım bikaç seçenek var dediğim gibi hangisi olursa artık

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hddsheriff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle ön tampon diye arka tamponu boyatabiliyosun mesela.parça başına 150 lira veriyodu sigortalar boyama için.

zafer_0403 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabana yapmak istediğin bütün işlemler yazın benim başımdan geçti bark halindeki aracıma tnpona sürttüler ve sağ arka çamurluk azıcık göçmüştük arabamında boyaya ihtiyacı vardı tanıdığımız kaportacıya gittik adamlar nekadar exper para yazıcak biliyolar abi bu arabaya 700 tl masraf çıkarır dedi ee dedik üstünüde verirsiniz arabayı komple boyarım dedi biz bu şekilde bi işlem yaptık yanlış olmasın üste bi 800 gibi bi rakam çıktı cebimden ama arabayı 4/4 lük yaptı bende kapartoda nokta nokta çok ezik vardı yanlış hatırlamıyorsam tanpon boyama kapı boyama bunların hep sabit ücretleri var. Sen bendende az para verirsin tahmini senden çıkıcak para ustaya göre 400 gecmez bu arada senin araban boyanmış kırılmış dökülmüş experi o alakadar etmiyor o sana kaza sonrası vereceği parayı biliyor ve onuda zaten 1 aya kadar (firmaya göre değişiyor) senin banka hesabına yatırıyolar ha bi katakulle yapıp komple arabayı boyatıyım ücretsiz dersen exper ile kaportacın arasındaki muhabbete bağlı ama tavsiye etmem. Bu yolu izleyebilirsin kolay gelsin

zafer_0403 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu arada inşallah kaza anında fotoda çekmişsindir çok etkili oluyor foto yoksa kesin uğraşırsın kaportacıyla exper iyi ilişki içerisinde bile olsa experlerin karar verdiği araçları daha sonradan inceliyolarmış yani tutarlar belli imiş bide sıkıntı sana otomatikman ön yargılı davranıcaklar zıtlaşabilirler bile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok katakulle yapma gibi bi niyetim yokta üste ne kalıyorsa işte tamamlamayı düşünüyorum. Fotoğraf çekimi sadece birinde yaptım. Zorluk çıkarabilceklerini sanmıyorum herşey ortada sonuçta bi şekilde anlaşırız sanırım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)