User Tag List

Sayfa 1/57 1231151 ... SonSon
1076 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: D16A9 94 Civic Si Project From İzmit ( Cİhan Çizmeci )

Cihan Çizmeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

D16A9 94 Civic Si Project From İzmit ( Cİhan Çizmeci )

Bismillahi Rahmani Rahim diyerek konumuza ve Projemize başlamış bulunmaktayız

Allah utandırmasın Eğer anlatımda bi kusurum olursa affola. En son güncel resimlerimiz 1 , 3 , 7 , 11 , 15 , 19 , 23 ve 27. sayfalarda arkadaşlar . hergün yeni anlatımlar ve resimler olacaktır araç bitene kadar.

Elimden geldiğince düzgün ve açıklayıcı şekilde resimlerle destekleyerek anlatmaya çalışıcağım tüm işlemleri arkadaşlar

Evet arkadaşlarım kardeşlerim ve abilerim 23/01/2010 tarihinde 106 Gti'ımızın yanına uzun zamandır aklımda olan 94 Model Civic Sİ'ımızı aldık ve İstanbul'dan getirdiğim gibi garajımıza soktuk hiç vakit kaybetmeden.İlk önce güzelce yıkanıp sağında solunda ne var ne yok güzelce bi baktık etrafında döne döne ve gördükki aklımızdaki şekle şemale ulaşmak için baya bi yolumuz var.Yaptığımız işlemlerin hepsi şahsen kendi tarafımdan çok sevdiğim bi kardeşim ve boya kaporta ustası arkadaşım Taşkın ve ondan çok daha üst kademede olan Mustafa Usta (Boya Ustamız) ve Hasan Usta (Kaporta ustamız) tarafından gerçekleştirelecektir.Ve 25\01\2010 tarihinde işlemlerimize başladık.

Aracımızın motoru gayet güzel durumda ki zaten Paşaoğlu tarafından yapılan işlemlerle beslenmiş pozisyonda bulunmakta.Tabiki üzerinde işlemler yapılacak.Ama ilk önce bi kaportamızı toplayalım.

Kaportamızı temizledikten sonra aldık elimize 2000 zımparayı ve komple Taşkın ile birlikte zımparaya giriştik komple araca uyguladık.Sora devamında arka sağ çamurluğumuza pasta cilamızı attık ve güzel bir sonuçla karşılaştık.Ama beni çokta tatmin etmedi çünkü aracın kaporta durumundan dolayı boyanması gereken yerler vardı ve 3 4 parçayı bulacaktı.Ben bu nedenle ve proje düşüncemden dolayı aracı komple boyamaya karar verdim.Ve işlemi bu aşamada kestik O akşamki olayımızda orda sonuçlandı.

Bahsettiğim zamandan 1 kare 2000 zımpara ve pasta atarken:

NOT:Araç beklediğimden çokta farklı çıkmadı.Ön taraftan bi kaldırımla teması olmuş ön tampon ve ön sol demirde az yomulma olmuş ama fenada vurulmamış kaldırımada güzel yere denk gelmiş bi sıkıntı çıkarmamış.Sağ ön çamurluğumuzda bozukluk vardı bi yere takılmış + arka sağ tarafta 2 ezik vardı + ön çamurlukları 205 taban lastik sokmak için genişletmişler ama ben 205 lastiğin ne gereği var anlamadım hiçte gerek yok.Bide komple söktüğümüzde arka taraftan ufak bi tıklama olduğunu farkettik ondanda bi sorunumuz çıkmadı.Aracın sol arka çamurluğunda işlem olduğunu farkettik ama orjinal saçla değişmiş.Şaselerinden bunlardan başka hiçbir hatası kaynağı vs si yok aracımızın Allah'a şükür.

Yıkayıp içeri soktuktan sonraki ilk resmi aracın.Kalite bozuktur makine kötü ama şimdilik.Yeni makinemiz geliyor resimler için

26\01\2010 tarihinde yine işten çıktıktan sonra aracın başına koştum direk.Aracımızın başına geçip neresine ne yapıcağımızı hangi parçaları kullanıcağımızı ne renk yapıcağımızı ve nerde neyi tutucağımızı programladık ve aracın içini komple bir temizledik içerdende elimizde ne gibi sorunlarımız var diye.Bu işlemide Sitemize üye olan Ömer (Zafira) arkadaşımız Taşkın ve ben olarak girişip bitirdik.Önümüze aracın stepne yerinde ve sürücü tarafına doğru olan yerinde su çıkarak bizi şaşırtmadı.Onların hepsini süngerle dışarı aldık.Ve o akşamda ordan ayrılarak evlerimize geçtik çünkü araç bilgisayarlarımız -7 derece gösteriyordu.Donduk dükkanda.

27\01\2010 tarihinde yine işten çıkarak koşturdum garaja.Tabi bu arada araca lazım olan parçaları toparlıyorum gün içinde işteyken.O gün Stlegal nickli Cem abimizden Megan Racing Coilover'ları ve EP3 direksiyon için kaportamızı yatırıp parçalarımızı onun ellerine teslim ettik.Acelesi yok zaten hiçbirinin bu arada onları konuşurken Map yazdırmak içinde gçrüşmelerimizi yaptık.Saolsun çok güzel muhabbeti ve samimiyeti olan çok güzel bi abimiz kendisi.Bu arada çok önceden beri tanıdığım İmhotep nickli Özgür abiyede teşekkür ederim aradaki bağlantıları kurduğu için.

Günün devamında aracın içini sökmeye başladık Taşkın'la beraber konsol kalıcak şekilde tüm döşemelerini , koltukları , yer döşemelerini (3 kat çıktı altından) söktük dışarı aldık tüm aracın içini sadece direksiyon ve konsol kalıcak şekilde.

Şimdi ilk resimler sizlerle:

Aracı almaya 106'mızla Taşkın usta ile birlikte gittik ve aldık direk dükkana getirdik başlamadan ve bitene kadar çıkarmama sözüyle garaja soktuk.Arkası kar yağarken yanımda olan dandik bi makineyle ilk 2 fotoğraf Bundan sonraki tüm resimler güzel bir makine ile çekilecektir.

2 aracımızıda garajın içine yan yana çekip o akşam ordan ayrıldık ve gündüz geldiğimizde yine araçları dışarı alıp çektiğimiz fotoğraflar.

Çok güzel bi kardeşim olan Taşkın Usta'mızın resmi ile başlayalım.Tüm sökme işlerimiz arkadaşın ellerinden geçicektir ve geçmiştir.Aynı zamanda boya işlemlerini ve ince ayrıntılarını çok güzel uygulayan bi arkadaştır.

Dün gece aracın içini komple boşalttık ve götürüp camlarını söktürdük ve ilk darbemizi sorda yedik ön camımızı sökerken çatlattılar.Ağzımı açmadım nazarlıktır diyerek hemen ilk Cam siparişimi verdim.

Camlarda söküldükten sonra çırılçıplak aracımız.

Kaportamızda 16 senenin verdiği yorgunluk var tabiki onlarda resimlerde açık şekilde ortada.Sökmek sadece bikaç saatimizi aldı komple içini ama camların sökülmesi yaklaşık 2 saat sürdü ve bildiğiniz gibi ön camı kırdılar sökerken.Nazarlı kdiyip hemen siparişini verdik.Ayrıntılarıyla resimler.

Bugünlük benden bu kadar arkadaşlar.Yarın yine resimlerle değişiklerle birlikte olucaz Güzel ve düzgün bi proje olucağına emin olabilirsiniz kesinlikle.Tam tıkırında bir araç çıkarıcaz ortaya inşallah.

Amacımız çok hızlı gitsin değil.Hızlı gitmesin şekli olsun yeterde değil.Dışını yapalım birde yürüsün yeter derseniz oda değil.Amacımız Hem bize yeticek şekilde yürüsün + Kaporta boyası kusursuz olsun + İçi döşemeler kusursuz istediğimiz gibi olsun + Yürüyeni sessiz yol tutuşu ve frenleri güzel olsun + Müzik tesisatı aşırıya kaçmadan dışarıları gümbürdetmeden bizi içerde ikna edecek kadar olsun yeter...

Yani amacımız tam anlamıyla kusursuz bir modifiyeli araç yapmak hiçbir şeyden kaçmadan kaçınmadan...

Bugünlük Saygılar yarın bu akşam yapıcağımız işlemleri resimleyerek devam ederiz.

Ve Allah'ıma bugünlere beni getirdiği için binlerce kez şükürler olsun.

PS:Sitemizden Parçalar konusunda yardımcı olan arkadaşlara , fikir veren dostlarımıza ve bize dua eden herkeze binlerce kez tşk.ler.Yanımda olan ve destekelrini esirgemeyen araçta emeği olan Ömer (Zafira) ve Mustafa arkadaşıma ayrıyetten tşk.ler
    PUG 106 - 306 , Honda Vti EP3

OmeR-FE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah Utandırmasın Kanka..
    Her Zaman Her Şekilde Yanında Olmaya Devam Edeceğim..
    Çok Güzel Olacak Çok..
    Maşallah..
    Merdo'm Seni Unutmayacağız...

mur_84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim herşey istediğin umut ettiğin gibi olur inşallah.. allah yardımcın olsun.. maşallah çok güzel gidiyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan selamlar arkadaşlar.Kaldığımız yerden devam edelim.

Aracımızı yukarda resimlerini gördüğünüz yerden alıp dükkanın diğer bölümüne kaporta işlerini yapcağımız bölüme taşıdık ve hemen o gün kaportamızı düzgün bi hale ilk günkü fabrikadan çıktığı düzgünlüğe getirmek için uğraşmaya başladık işte görüntüler ufak dokunuşlar Kaportada çok işlem yapılacak yer yok ama çok ince ve kusursuz çalışmaya çalıştığımız için uzun süre çok dikkatli olarak çalışılıyor işlemler üstünde.Amacımız kusursuz bir kaporta

Görüntüler:

Gördüğünüz gibi fotodada kaportada çamurluklar işlemden geçti ve geçiyor çünkü 205 olan lastik tabanlarını içeri sokmak için çamurlukları baya bi mahfetmişler 205'ede ne gerek vardı onuda anlamış değilim.Neyseki c.tesi günü lastik siparişimi verdim çarşamba günü elimize geçiyor.Toyo T1R 195:45:15

Bu arada sanırım kaldırımla aracın sol önden bi teması olmuş ve ön tarafta bi kasma var bugünkü işlemimiz o olucak gidip fotolarını çekicem akşama.Görüntülerle devam edelim.

Bonus resim Dikkat Özel Sürücü Kursu Sınav aracı

Üstteki resimlerde aracı tam bir izzada ve kusursuz kaporta için ustamızın yaptıkları çalışmalar mevcut.

Ustalarımızdan görüntüler Taşkın ustamızın babası olan hem kaporta hemde boya ustamız ilk resimdeki.Aynı şekilde Hasan dayımız kaporta ve boya ustasıdır kendisi.Ve 3'ünede güvenim sonsuzdur

Mustafa Ustamız:

Hasan Ustamız(Dayı lakaplı)

Bence bi aracın kaportasını yapmak için en güzel parçalar.El işçiliği... Gidip 2 çamurluk ve arka çamurluğu vs satın alıp takmak yerine orj parçalarımızı el emeğiyle yapmak her zaman mantıklı geldiği için çalışmalarımızın bu şekilde olması bence gayet memnun edici bi durum

Çalışma aletlerimiz:

Bugün gittiğimde aracın projesine dahil olan ve aklımdaki aracı yapmak için gereken parçalarımızında resimlerini çekicem.Aracın birçok malzemesini aldım hatta neredeyse bitti diyebilirim.

Sparco Still koltuklarımız , Cai'miz Simota Carbon (Balina Şayi) , FK Kule gergimiz elimizde.Coilover'ımız ve EP3 Direksiyonumuz Stlegal nickli Cem abide saolsun çok yardımı oldu ve map'imizde onun elinden geçicek yaza doğru Diğer biçok parçayıda aldık satıcıların ellerinde nede olsa acelemiz yok aldığımız parçaları bu akşam çekip eklerim kaportadaki son değişikliklerle birlikte.Ve karar verdik motor içi ve kaporta boyası farklı renklerde olucak.

stlegal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız cihan hayırlı olsun kardeşim
    Kurt kışı geçirir yediği ayazı unutmaz..

Swift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okurken zevk aldım güzel olacak inş

sinan-s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah utandırmasın.Çok güzel bir araç çıkacak ortaya Allahın izniyle..Kolay gelsin.Konuyu takip edicem
    2003 BMW E46 330 Cİ Topassss
    2006 BMW E46 318 Cİ SİYAH (SOLD)
    ]2001 PEUGEOT 106 GTI SARI SOLD)
    1998 DOĞAN SLX 1.6.İE BORDO (SOLD)
    2008 PORSCHE 911 TURBO S SiYAH (SOLD)

Görkem_41
    Misafir
    Kardeşim güzel olucak güzel...üşünecek, yorulunacak , bıkılcak ama çıktığında herşeye değecek...

2-3 gündür uğrayamadım yanınıza merak ediyorum valla yapılanları...
    renge karar verdin mi dostum

Aps - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun Allah bol sabır ve nakit versin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Görkem_41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim güzel olucak güzel...üşünecek, yorulunacak , bıkılcak ama çıktığında herşeye değecek...

2-3 gündür uğrayamadım yanınıza merak ediyorum valla yapılanları...
    renge karar verdin mi dostum

Kardeşim baya bi dğeişikliğe gittik dün gece ist.ten parça alıp geldik

Kaportadada değişiklikler var tabiki.Renkte hala kararsızım ama şuanlık sarı

Alıntı sinan-s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah utandırmasın.Çok güzel bir araç çıkacak ortaya Allahın izniyle..Kolay gelsin.Konuyu takip edicem

Tşk.ler Sinan abi elimizden geldiğince çabalıyoru inşallah güzel sonuçlanacak

Alıntı Swift Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okurken zevk aldım güzel olacak inş

Tşk.ler sevindim bu duruma Her dakika güncelleniyor konu ve resimler

Alıntı stlegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız cihan hayırlı olsun kardeşim

Tşk.ler Cem abi.Hepimize kazasız belasız inşallah

C.tesi demiştin abi o işten bi haber var mı?

Alıntı mur_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim herşey istediğin umut ettiğin gibi olur inşallah.. allah yardımcın olsun.. maşallah çok güzel gidiyor..

Amin çok tşk.ler.İnşallah daha güzel olucak

Alıntı OmeR-FE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah Utandırmasın Kanka..
    Her Zaman Her Şekilde Yanında Olmaya Devam Edeceğim..
    Çok Güzel Olacak Çok..
    Maşallah..

Amin kamkam saol

Yanımdao lduğun için çok tşk.ler.

Alıntı littlevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Allah bol sabır ve nakit versin

Amin tşk.ler.En önemlisi nakit oldu şuan Bayağı bir nakit gidiyor böyle işlerde.Sanırım bi si parası daha harcayacağız şuanki liste fiyatımız o

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devamı geliyor öğlen yemeği molası C.tesi yapılan uygulamalarımız resimleriyle birlikte gelicek.Bugünde gidip iş çıkışı devamını çekicem parçalarla işlemlerin 1 saat sora devam edicez

bladerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah böyle içi dışı bir projelere bayılıyorum kazasız belasız kullanın
    ECUTECH İstanbul

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cihancım allah kolaylik ve sabir versin ilk olarak. büyük bir yükün altina girdin ama allah'in izniyle alninin akıyla altindan kalkarsin sen. herhangi bişeye ihtiyacin olursa(gerçi senin elin kolun uzundur ama=) elimden gelen tüm yardimi yapacagimdan emin olabilrsin.) en azindan yolum düştügünde gelir izlerim ara sira=)

timucintt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah tamamını erdirsin kıllı ve zahmetli bir işe girişmişsiniz... Bittiğinde eminim çok güzel bir makine çıkacak ortaya...

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    umarim zamanla proje araçlari konu başligi altinda görürüz=)

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolay gelsin..herşey istediğiniz gibi olur inş

tunceR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin umarım gönlünüze göre olur herşey.

Murat Süslü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlısı olsun abi süper olucağa benziyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah utandırmasın. Maşallah fena alet gelcek. 106 nın yanına =))

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)