User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
47 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Auto Club Maltepe

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Auto Club Maltepe

Dün biraz boş vaktim vardı; Auto Club'ın Maltepe'deki merkezine gideyim, Turgut bey ile tanışayım dedim. Randevusuz ve adeta çat kapı gitmeme rağmen, güler yüzle beni karşıladı. Gevezenin teki olduğumdan fazlada vaktini almak istemedim . Biraz muhabbetin ardından müsade istedim ve aracımı yıkattım.
    Duster çok kirli değildi, toz tabakası ve kuş pislikleri vardı, önce jantlara asidik olmayan temizleyici sıktılar. O sırada da altına üstüne, davlumbaza köpük sıkıldı.
    En fazla 1 dk bekledikten sonra araç basınçlı su ile yıkandı. Bu esnada bende yan paravandaki Linea'nın yıkamasına da baktım ve bugüne kadar pek de görmeye alışkın olmadığım bir yıkama sitili ile karşılaştım; utanmasalar aracın altını da yıkayacaklardı, ses etmedim baktım Duster'a da aynı muameleyi yaptılar, acaip mutlu oldum diyebilirim

Yıkama alanının kapasitesi 3 araçlık olup, iç-dış yıkama binek araçlar için 20 TL, Suv, 4x4...vs için 25 TL'miş, hap kadar Duster'ı acımadılar suv yaptılar 25 TL'yi götürdüler . Aracın yıkaması bittikten sonra, suyun fazlası silikon çekçek ile alındı, birkaç farklı mikrofiber bez ile aracın fitillerine kadar kuruladılar. (fitilleri başka bezle, tampon altlarını başka bezle, boyayı başka bezle ve camlarıda ilk defa orada gördüğüm kullan at tarzı değişik bir bez ile sildiler.)
    Hepimizin derdi olan cam lekeleri ile ACT'de karşılaşmadım, demekki o bez güzel temizlik yapıyor; nereden alıyorlarsa 1 topta ben alsam diye düşünmedim değil
    Bu arada kullanılan ürünlerin markası polytop.

Gelelim fotoğraflara

3 adet araç yıkama bölümü var ve bunlar birbirlerinden paravanlar ile ayrılıyor. Paravanların boylarıda su kanalına kadar uzuyor ki yıkama esnasında diğer araçlara su sıçramasın.

Utamasalar altını da yıkayacaklar

Önce jantlara asidik olmayan bir ürün sıkıldı.

Ardından da köpük banyosu yapıldı.

Kurulama işlemi sırasıyla silikon çekçek, basınçlı hava ve kurulama şeklinde yapıldı.

Bu arada belirtmem gerek; hepimizin görmeye alışkın olduğu yerde basınçlı yıkama ile bez temizleme olayına burada şahit olmadım. Ayrıca, çok kirli araçlar için süngerler kullanılıyor, o süngerlerde tertemizdi.

Özetle, ben yıkamadan memnun ayrıldım; elbette benim gibi arızalı birini %100 memnun etmek için çift kova, koyun tüyü yıkama eldiveni, detay fırçaları...vs olması lazım ama onlar olmadan da çizmeden yıkama yaptılar bu da benim için yeterlidir

Sonuç: Tavsiye edilir

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silikon çekçek hariç gayet güzel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Slmcnsl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silikon çekçek hariç gayet güzel.
    Silikon çekçek kullanmayın derseniz, sıkıntı kalmaz. Ben tüm işlemleri görmek için ses etmedim, yoksa bende silikon çekçek taraftarı değilim; ancak ürün temizdi, eskimiş falanda değildi, ayrıca yıkamacı kaportaya bastırmadı ve çekçek kulanırken kaporta üzerinde iğrenç seslerde çıkmadı; ama yinede dediğim gibi bende silikon çekçek sevmeyenlerdenim.

Blackbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sen bile memnun kaldıysan adamlar iyi demektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Blackbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen bile memnun kaldıysan adamlar iyi demektir.
    Beni %100 memnun etmek harbiden çok zor Benim istediğim şeylerin olması için butik bir yer olması lazım ve istediklerimi yapmanın karşılığı da 20-25TL'ye asla olmaz, 1 saatte yıkama bitmez, yarım gün sürer Ben zaten yıkatmaya gittiğimde bunları aramıyorum. Kullanılan ekipmana, bezlerin, süngerlerin durumuna, personelin tavrına, ortamın temizliğine ...vs bakıyorum.
    ACT'de personel güler yüzlü ve başlarında duran yıkamadan sorumlu Nihat bey sürekli yapılan işleri kontrol ediyor. Pis suların giderlerini güzel ayarlamışlar, otomobile bindiğinde paspas üzerindeki kağıt neredeyse ıslanmadı. Aracı teslim alıp yola çıktığımda sağından solundan sular dökülmedi; sağında solunda su izleri kalmamıştı, özellikle camların temizliği gerçekten iyidi. Kapı fitilerine kadar başka bir bez ile silmeleri de cabası. Tüm bunlar özellikle İstanbul'daki mevcut yıkamacıların üstünde kalıyor.

emre55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yakın zamanda gideyim bende, dediğinin yer arada biyerde kalıyor dimi, sahilden minibüs yoluna bağlanan köprüye gelmeden sol dan devam ettiğimizde sağ da
    AKKAYA OTOMOTİV KAPORTA&BOYA SERVİSİ
    İstanbul / Kartal

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Abi o cam silmede kullandıkları bezin adını öğrenirsen bizimle de paylaş isterim
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı emre55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakın zamanda gideyim bende, dediğinin yer arada biyerde kalıyor dimi, sahilden minibüs yoluna bağlanan köprüye gelmeden sol dan devam ettiğimizde sağ da
    Sahil yolu ile minibüs arasında kalan bir lokasyonda.
    http://www.autoclub.com.tr/iletisim.php

Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi o cam silmede kullandıkları bezin adını öğrenirsen bizimle de paylaş isterim
    Sorar öğrenirim. (niye o an sormadıysam artık )

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurulama işlemide yıkama bölümünde mi yapılıyor?
    Ek olarak act180 adı altında sunulan 6 ay ömürlü olduğu idda edilen boya koruma işlemi ile ilgili bir bilginiz ya da yorumunuz var mı?

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Merter şubesi varmış yarın gidip bi test edeyim bakalım

http://www.autoclub.com.tr/uygulamamerkezi.php?merkez=6

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Merter şubesi için iyi yorum yapıyor giden herkes.

Gayrettepe şubesinden uzak durun, yıkatmadım ama havalar 1500 adamlarda hayır gelmez onların yapacağı işten.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek olarak act180 adı altında sunulan 6 ay ömürlü olduğu idda edilen boya koruma işlemi ile ilgili bir bilginiz ya da yorumunuz var mı?
    ACT45,180...vs bunlar koruma sağlayacağı maksimum gün sayısıymış, yanlış aklımda kalmadıysa polytop'un ürünleriymiş. Kullanmadığım için çok net bilgim yok.

rdmmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbuldaki evime yakın hep merak ediyordum konu yararlı oldu benim için Sahilden gelenler Maltepe stadyum sapağından içeri girip stadın yanındaki ışıklardan sağa dönerlerse yolu takip edip önüne çıkarlar.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sizin aracınızın çok kirli olmadıgını varsayarak konusuyorum, köpüğü sünger ile araç üzerine yaydıktan sonra mı yıkama başladı yoksa köpük sıkılıp biraz beklendikten sonra mı ?

Revo55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ACT45,180...vs bunlar koruma sağlayacağı maksimum gün sayısıymış, yanlış aklımda kalmadıysa polytop'un ürünleriymiş. Kullanmadığım için çok net bilgim yok.
    Act 360 yaptırdık.360 gün boyunca anlamına geliyormuş.İş yerimizinde o civarlarda olmasından dolayı oraya gideriz.Gayet memnun kaldık.Yıkamaları vs çok detaylı ve düzgün yapılıyor.

douu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    On yıkama yapıp o sekilde mi kopuk+Sünger yaptılar ? Cam icin Kullandıkları bezleri kullandım da özellikle daha onceden bilinçsiz olarak yıkama yaptırılıp Göğüs kısmına süt sürülen Araçlarda başarısız kaldı o bezler. Biliyorsunuz torpido Üzerindeki parlatıcı buharlaşıp leş ediyor camları. Başarılı bir yere benziyor. Allah bol kazançlar nasip etsin Arkadaşlara.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Turgut bey Merter Şubesinin fotoğraflarını gönderdi bende sizlerle paylaşıyorum.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    On yıkama yapıp o sekilde mi kopuk+Sünger yaptılar ? Cam icin Kullandıkları bezleri kullandım da özellikle daha onceden bilinçsiz olarak yıkama yaptırılıp Göğüs kısmına süt sürülen Araçlarda başarısız kaldı o bezler. Biliyorsunuz torpido Üzerindeki parlatıcı buharlaşıp leş ediyor camları. Başarılı bir yere benziyor. Allah bol kazançlar nasip etsin Arkadaşlara.
    imprezaWRC cevap vermedi ama anladığım kadarıyla düz yıkama yapılmış. Çok iyi bir uygulama merkezi değil ozaman.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı douu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç çok kirli olmadığından köpük sıkıldı ve basınçlı su tutuldu. Sünger sürülmedi. Douu o bezlerin kullanım amacı cam olduğundan, torpidoda yetersiz kalamalrı çok normal. Kaldıki, cam bezlerini kullan at şeklinde kullanıyorlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)