User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Detaylı araç içi temizlik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Detaylı araç içi temizlik

Hepinize merhabalar arkadaşlar.Bir kaç sorum olacak sizlere.

1)Babamın 2008 honda civic'i var. iç döşemeleri ön gögüslük koltuklar falan epey kirli. Bu durumu maddi olarak en ucuz yoldan nasıl halledebiliriz ? Kendimiz yapabilirmiyiz acaba yapabilirsek hangi malzemelerden yararlanmalıyız ?

2)Kendi aracım 2008 corsa gsi. renk siyah.önereceginiz pasta cila gibi ürünler varmıdır ? Birde orta halli polisaj makinasının Fiyatı nedir önereceginiz bir ürün???

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    1) kendin yapabilirsin, en ucuz su sekilde. Marketten genel temizleyici asprin al, 1 e 20 sulandir, bir kovaya dokup, akabinde 4-5 tane bez al, mikrofiber olmasina gerek yok, pamuklu olsun yeter.
    Ikinci bir kovaya temiz su koy, durularken baska bez kullan ve bu suyu kullan. yoksa kusma yapabilir.

2) bauhausdan uygun fiyatli birsey alabilirisin, einhell en ucuzudur, hafiftir bel agritmaz ama ust devirde bayiliyor. Bende iki tip de var, (dewalt olan da). amator icin cok farketmiyor.
    Ekonomik ariyorsan, virtusun urunlerini alabilirsin 427 ve 473 al, son kademe de ucuz olsun diyorsan gtechniq in sık sil şeklinde ürünü var, adı evo 2 miydi neydi aylarca kullabilirsin.
    Built to fall....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1) kendin yapabilirsin, en ucuz su sekilde. Marketten genel temizleyici asprin al, 1 e 20 sulandir, bir kovaya dokup, akabinde 4-5 tane bez al, mikrofiber olmasina gerek yok, pamuklu olsun yeter.
    Ikinci bir kovaya temiz su koy, durularken baska bez kullan ve bu suyu kullan. yoksa kusma yapabilir.

2) bauhausdan uygun fiyatli birsey alabilirisin, einhell en ucuzudur, hafiftir bel agritmaz ama ust devirde bayiliyor. Bende iki tip de var, (dewalt olan da). amator icin cok farketmiyor.
    Ekonomik ariyorsan, virtusun urunlerini alabilirsin 427 ve 473 al, son kademe de ucuz olsun diyorsan gtechniq in sık sil şeklinde ürünü var, adı evo 2 miydi neydi aylarca kullabilirsin.
    çok teşekkür ederim hocam 2-3 gün içinde uygulamaya geçicem öncelikle hondadan başlıyacagım. resimleri çekip atarım

freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    asprini uygulama şeklini biraz daha açabilirmisiniz?
    sulandırdıktan sonra tekrar şişesi ile püskürterek mi kullanacağız? yoksa kara düzen bezi kovaya daldırıp koltuklara mı girişeceğiz?
    halı yıkama makinesiyle çektirmeye gerek varmı?
    deri malzemede sorun yaratır mı?
    yada siyah kumaşta renk değişikliği yapar mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de arabanın tavan döşemesini temizlemek istiyorum. Leke vs yok ama özellikle orta direk hizası çok islenmiş. O bölgeler biraz kararmış. Bir solüsyon vs kullanmadan sadece nemli bezle usulca silsem iş görür mü?

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nemli bezin çok fazla bi işe yarayacağını düşünmüyorum,tavan işi hassas.Fazla ıslatmadan kuvvetli bir kir sökücü ile giriş bence.Microfiber beze vinet sıkıp yüzeyden kiri kaldırmak en mantıklı olanı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nemli bezin çok fazla bi işe yarayacağını düşünmüyorum,tavan işi hassas.Fazla ıslatmadan kuvvetli bir kir sökücü ile giriş bence.Microfiber beze vinet sıkıp yüzeyden kiri kaldırmak en mantıklı olanı
    Aynen bir kısmı temizleyeyim derken bütün tavana yaymayayım bi de. O zaman genel temizleyici tarzı bişi ile küçük bir bölgede deneme yapayım bakalım nasıl tepki verecek

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2004 corsamın ki ni sonax ın genel temizleyicisi ile temizlemiştim aldığım sonuç fena diğildi direk tavana sıkma yanlız sarkma yapar beze sıkıp silin derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 2004 corsamın ki ni sonax ın genel temizleyicisi ile temizlemiştim aldığım sonuç fena diğildi direk tavana sıkma yanlız sarkma yapar beze sıkıp silin derim
    aynen elimde sonaxın o zımbırtısı olması lazım. onunla bir deneyeyim bakalım

kurtlukaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ya bazi markalarin urunleri var guya sıkılıp bekleniyormus ve siliniyormus , babamin arabasinin tavani sapsari olmus durumda sigaradan , tavan olmasa korkmadan girisecegimde , kaliteli bir doseme temizleyici olursa iyi olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gecen gun koltuklarimi temizlettirdim. Mavi renk kumas oldugu icin kiri cok gosteriyordu. Uzun sure arastirdim forumlara girdim ciktim ve bit suru tavsiye okudum. Avrupa markalar, ucuz market markalari ne bileyim sonax falan filan birsuru sey yazilip cizilmis. Neyse bir yer buldum iki koltuga 70 lira alirim dedi. Ortalama 4 saat surdu temizlik. Ben bu 4 saatte gordumki olay tamamen kiri ceken makinada ve kurutmada bitiyor. Istedigin kadar pahali malzeme kullan en sonunda hali yikama makinasimi artik her neyse onla cekmezsen o koltuklar hic bir turlu temizlenmiyor ve bir koltugu yaklasik 45 dakika fircayla silmen lazim. Ve koltuklara sktiklari malzemede hicte pahali bir malzeme degildi bildigin limon kokulu beyaz bir tupe doldurulmus siviydi kopurmuyordu bile. Allahtan forumlarda okudugum o pahali markalari alip kendi kendime debelenmedim : )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı noelbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gecen gun koltuklarimi temizlettirdim. Mavi renk kumas oldugu icin kiri cok gosteriyordu. Uzun sure arastirdim forumlara girdim ciktim ve bit suru tavsiye okudum. Avrupa markalar, ucuz market markalari ne bileyim sonax falan filan birsuru sey yazilip cizilmis. Neyse bir yer buldum iki koltuga 70 lira alirim dedi. Ortalama 4 saat surdu temizlik. Ben bu 4 saatte gordumki olay tamamen kiri ceken makinada ve kurutmada bitiyor. Istedigin kadar pahali malzeme kullan en sonunda hali yikama makinasimi artik her neyse onla cekmezsen o koltuklar hic bir turlu temizlenmiyor ve bir koltugu yaklasik 45 dakika fircayla silmen lazim. Ve koltuklara sktiklari malzemede hicte pahali bir malzeme degildi bildigin limon kokulu beyaz bir tupe doldurulmus siviydi kopurmuyordu bile. Allahtan forumlarda okudugum o pahali markalari alip kendi kendime debelenmedim : )
    zımbırtı ? forumlarda yazan ürünlerin hepsini test ettinizde mi işe yaramadığını söylüyosunuz ? biraz el becerisi ile 70 liradan daha ucuza halledebilirdiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zımbırtı ? forumlarda yazan ürünlerin hepsini test ettinizde mi işe yaramadığını söylüyosunuz ? biraz el becerisi ile 70 liradan daha ucuza halledebilirdiniz.
    Mesajimi tekrar okudumda zimbirti diye bir kelime goremedim siz gosterebilirmisiniz ? : ) Zaten hepsini test etmem mumkun degil etmeye kalksam daha zararli cikarim kesinlikle..

Ben bir iki noktaya tekrar degineyim en iyisi.. Temizlik esnasinda ben iki tane kilit islem oldugunun uzerine tekrar basiyorum. Birincisi makina ile kiri cekme digeri kurutma.. Evet migrostan gidip asprin vs yada 20-30 liraya avrupa marka ile isi gucu birakip haril hurul koltuklara girisebilirsiniz. Ama cekme ve kurutma makinaniz yoksa o kirler tekrar cikacaktir bunda hemfikiriz herhalde ? Cunku makinanin cektigi kirleri ilacla spreyle vs urunlerle buhar edip yok etmemiz mumkun degil dimi ? : ) Bende diyorumki sonucta arabaya ozen gostermek lazim ve bunu icin 70 lira gibi bir rakamin lafi olmamali. Yani 10-20 lira daha ucuza halledilecek diye saatlerce ter dokmenin bir anlami yok heleki sadece silerek islem yapilacaksa o dokulen terlere ve kaybedilen zamana yazik.. Bu arada benimki nacizane tavsiyedir herkesin fikirlerine saygi sonsuz ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesajimi tekrar okudumda zimbirti diye bir kelime goremedim siz gosterebilirmisiniz ? : ) Zaten hepsini test etmem mumkun degil etmeye kalksam daha zararli cikarim kesinlikle..

Ben bir iki noktaya tekrar degineyim en iyisi.. Temizlik esnasinda ben iki tane kilit islem oldugunun uzerine tekrar basiyorum. Birincisi makina ile kiri cekme digeri kurutma.. Evet migrostan gidip asprin vs yada 20-30 liraya avrupa marka ile isi gucu birakip haril hurul koltuklara girisebilirsiniz. Ama cekme ve kurutma makinaniz yoksa o kirler tekrar cikacaktir bunda hemfikiriz herhalde ? Cunku makinanin cektigi kirleri ilacla spreyle vs urunlerle buhar edip yok etmemiz mumkun degil dimi ? : ) Bende diyorumki sonucta arabaya ozen gostermek lazim ve bunu icin 70 lira gibi bir rakamin lafi olmamali. Yani 10-20 lira daha ucuza halledilecek diye saatlerce ter dokmenin bir anlami yok heleki sadece silerek islem yapilacaksa o dokulen terlere ve kaybedilen zamana yazik.. Bu arada benimki nacizane tavsiyedir herkesin fikirlerine saygi sonsuz ..
    cidden zımbırtı yı nerden çıkardıysam dediğim gibi koltuklarınızın kir durumunu görmeden yorum yapmam yanlış aslında benim bahsettiğim fark tabiki 10-20 lira diğil 500 ml vinet bide evdeki elektrikli süpürge ile o iş çözülür (max20 lira) benimde fikrinize saygım sonsuz sadece tavsiye vermeye çalışıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cidden zımbırtı yı nerden çıkardıysam dediğim gibi koltuklarınızın kir durumunu görmeden yorum yapmam yanlış aslında benim bahsettiğim fark tabiki 10-20 lira diğil 500 ml vinet bide evdeki elektrikli süpürge ile o iş çözülür (max20 lira) benimde fikrinize saygım sonsuz sadece tavsiye vermeye çalışıyorum
    Tabiki kir miktari cok onemli. Sonaxin yesil etiketli urununu kullanarak su lekelerini yada camur lekelerini sadece islak fiber bez ile silerek cikardim. Bana maliyeti bez ile beraber 30 tl oldu ama bu seferde koltuklarda ton farki oldu.. Ama makina ile agir lekeleri cektirdigimde inanin midem bulandi. Temiz gozuken yerden bile camur gibi leke cikti. Benim aslinda bu mesajlari yazmamdaki bir baska amac ismi olan firmalarin sadece koltuklara cektiklere fiyatlara olan tepkimi dile getirmek.

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birincisi kullanacağınız genel temizleyici önemli.Bazı genel temizleyici (apc) bazı kumaşlara zarar verebiliyor.Bu yüzden sulandırma oranları önemli.Bazı kirlerde apc bile yetersiz kalıyor.Apc yi çok kirli kısımlara sıkıp biraz bekleyip buhar makinası ile kiri çözüp çektirmek gerekebiliyor.Fiat dobloya yaptığım uygulama.Kullandığım makina karcher puzzi 8c.

https://www.youtube.com/watch?v=D_faXSnNhjQ

https://www.youtube.com/watch?v=GEAKuh3ABMk

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    derın ve detaylı bı temızlık ıstıosanız vakum makınesı ve ahtapot şart, yksa kırlerı sungerın ıçıne gömmüş olursunuz ılk su dokulmesınde yada zmnla kırler yukarı çıkar yada ahtapot kullanıp aracın ıçını kurutmazsanız lekeler gene kusmaya başlar..

@noelbaba ufak bı yanlışınızı düzeltmek ıstıyorum bu tarz makınelerde köpürmeyen ılaç kullanılmak zorunda ve o ılaçlar meguıarstan sonaxtan pahallı..

sonuç olarak siz doğru olanı yapmışsınız..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

kurtlukaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    koltukları filan o şekilde derinlemesine temizlemekten korkarım açıkçası kusma ihtimalinden dolayı , ancak mesela koltukları söküp , aracın tabanını ve tavanını temizlemek istersem nasıl temizlyebilirm acaba , bununla ilgili önerisi olan var mı

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Araç içi temizliğinde (düne kadar) Sonax'ın genel araç içi temizleyicisini tercih ederim. Deri döşeme için chemical guys pH dengeli deri temizleyicisini kullanıyorum. Sık sık bez ile silip, süpürge ile de temizlik yaptığımdan, aracın içinde en fazla ince toz tabakası oluşuyor. Kirlenen bir yüzeyin temizliği de şöyle yapıyorum; (fazla kirlenmediği için) mf beze yeteri kadar ürünü sıkıp temizlenecek yüzeye sürüyorum ama yüzeyinde fazla ıslanmamasına özen gösteriyorum; sonrada süpürge ile nemi alıyorum.

Tavanı, koltukları ve taban halısını yüzme öğretecek kadar sakın ıslatmayın;
    1- Tavan döşemesi ileride sarkma yapabilir
    2- Yeni nesil araçlarda koltuklarda sensörler ve yan havayastıkları var; o pahallı ürünlerin yüzme öğrenmesini ve bozulmasını kimse istemez sanırım,
    3- Tabandan da izole edilmiş elektrik hattı geçiyor, halının sökülmeden aşırı ıslanması altından geçen kablo bağlantı noktalarını da ıslatabilir, sonra aracınız diskoya döner möner mazallah.

Elinizde profesyonel vakumlu makina yok ise önce süpürge ile temizlik yapın; sonrada mf beze temizlik ürününü sıkın (hafif nemli olsun) temizlenecek yüzey üzerinde leke çıkana kadar çalışın

Eliniz yatkın değilse de koltukları, döşemeleri sökmeyin, kaş yapacakken göz çıkartmayın

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler