User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Polİsaj makİnesİ

kurtlukaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Polİsaj makİnesİ

Merhaba arkadaşlar şimdiye kadar hep cila işlemi yaptım artık amatölüğün bir tık üzerine çıkmayı düşünüyorum bunun içinde polisaj makinesi alacağım , eski konuları araştırdım ama bir sonuca varamadım , almam gereken polisaj makinasının devirinin min sınırı kaç olmalı , gücü ne kadar olmalı , hangi pad leri almalıyım gibi sorular var kafamda yardımcı olabilirseniz sevinirim ,

einhell in polisaj makinası giriş seviye için uygunmuş ama deviri 1000 den başlıyor , bazı yerlerde 600 devirden başlayanlardan almak gerektği yazıyor , fiyat üst sınırım 350 tl ye kadar çıkabilirim ama 250 tl civarı olursa daha iyi olabilir , alacağım makinenin hemen bozulmasını istemiyorum , bir arabayı yapacağım zaman ısınıp canımı sıkmamasıda önemli , herkese iyi forumlar

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam einhelin min devri 1000dd ama emin olun makineyi kaportaya koyunca, makinanin kendi agirligiyla bile 600dd civarina iniyor einhell ucuzdur, ama is gorur. Hafif ve ergonomiktir, acemi kullaniciyi yormaz.

Butce 250 diyorsaniz bence crown flex bakin, biraz agirdir ama tas gibi makinadir, uzerine cikip otursan bayilma yapmaz. Eski modellerinde tetik kilidi yoktu ama sanirim yeni cikanlarda tetik kilidi de var. Agirligi disinda o fiyata en iyi makinelerden biridir.

Daha ust duzey icin ise makita, dewalt, ve flex cok iyidir. Hepsinin kendine gore ozellikleri var.

Pad olaylari ise biraz arabanin cizik durumuna bagli ama aslinda detayci adamda tam bir set olmali. Pad icin uygun fiyatli onerilerim:

AG HD Yun Pad (150-160mm)
    Lake Country Finishing Pad (150mm)

Tabla ise 125mm tabla yeterli olur.

Bunlarin yaninda ayrica 80mm lik tabla pad seti de yapabilirseniz super olur, zira dar alanlarda ve kivrimli yerlerde inanilmaz ise yariyor

onn_dear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende einhell var sadeec bir defa denemek icin fk1000p uyguladim 1 araca kutusu faturasi var daha prof bir urun alacagim dusunurseniz cok cok uygun rakama verebilirim
    History;
    1.6 GLI corolla / 1.6 IES civic / 1.4 IS civic/ 1.6 TDCI focus2 / 1.6 TDCI focus3 / 1.2 TSI Golf7 / 1.4 TSI Leon FR / Arona 1.0 EcoTSI DSG FR / 1.6TDI DSG B8 Passat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı F4R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam einhelin min devri 1000dd ama emin olun makineyi kaportaya koyunca, makinanin kendi agirligiyla bile 600dd civarina iniyor einhell ucuzdur, ama is gorur. Hafif ve ergonomiktir, acemi kullaniciyi yormaz.

Butce 250 diyorsaniz bence crown flex bakin, biraz agirdir ama tas gibi makinadir, uzerine cikip otursan bayilma yapmaz. Eski modellerinde tetik kilidi yoktu ama sanirim yeni cikanlarda tetik kilidi de var. Agirligi disinda o fiyata en iyi makinelerden biridir.

Daha ust duzey icin ise makita, dewalt, ve flex cok iyidir. Hepsinin kendine gore ozellikleri var.

Pad olaylari ise biraz arabanin cizik durumuna bagli ama aslinda detayci adamda tam bir set olmali. Pad icin uygun fiyatli onerilerim:

AG HD Yun Pad (150-160mm)
    Lake Country Finishing Pad (150mm)

Tabla ise 125mm tabla yeterli olur.

Bunlarin yaninda ayrica 80mm lik tabla pad seti de yapabilirseniz super olur, zira dar alanlarda ve kivrimli yerlerde inanilmaz ise yariyor
    http://www.hepsiburada.com/liste/cro...HRCROWNCT13302

bu linkteki ürün nasıldır , crown flex ağırlığı einhell den az galiba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onn_dear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende einhell var sadeec bir defa denemek icin fk1000p uyguladim 1 araca kutusu faturasi var daha prof bir urun alacagim dusunurseniz cok cok uygun rakama verebilirim
    hocam özelden mesaj gönderiyorum

F4R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtlukaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.hepsiburada.com/liste/cro...HRCROWNCT13302

bu linkteki ürün nasıldır , crown flex ağırlığı einhell den az galiba
    Bahsettigim crown flex sizin verdiginiz linkteki makine, agirligi einhell den fazladir. Sanirim birinin kutulu digerinin kutusuz agirligini yazmislar. Bu arada yine ayni linkte black&decker var, normalde b&d cok iyi markadir ama polisaj makinesinde nasildir bilemiyorum, sizin fiyat araliginiza da uyuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    einhell için 4 kg civarı yazmışlardı kutulu ağırlığı olabilir o zaman , b&d leri araştırmak lazım , birsürü abimiz var yardımcı olmuyorlar bize

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben dediğiniz markalardan kullanmadım hiç. Bosch var bende. 2.5 kilo olması gerek. Gayette ergonomik ancak düşük devirde fazla bastırınca kesiklik yapıyor. Yüksek devirlerde sorun yok.
    Byte-R
    instagram: dogancglr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boldenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben dediğiniz markalardan kullanmadım hiç. Bosch var bende. 2.5 kilo olması gerek. Gayette ergonomik ancak düşük devirde fazla bastırınca kesiklik yapıyor. Yüksek devirlerde sorun yok.
    abicim o da çok pahalı ya 650 tl civarı, benim amacım şimdilik işimi görebileyim beni yarı yolda bırakmasın , bozulmasın , ısınmasın , sonrasında kalite bişey alacağım zaten ,

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 540 a almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Sıkıntısız 8-9 saat çalıştığı oldu. Tık demedi. Bence çok ucuza kaçma
    Byte-R
    instagram: dogancglr

McKrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu bende takip ediyorum. Benimde fiyat aralığım aynı. Catpower diye bir marka görüyorum fiyatı uygun nasıldır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı McKrop Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu bende takip ediyorum. Benimde fiyat aralığım aynı. Catpower diye bir marka görüyorum fiyatı uygun nasıldır?
    hocam bugün koçtaşa gittim cat koçtaşın çine ürettiği bir ürünmüş , yani bunu bana oradaki görevli demişti , bende tam bilemiyorum yanlış yönlendirmek istemem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boldenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 540 a almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Sıkıntısız 8-9 saat çalıştığı oldu. Tık demedi. Bence çok ucuza kaçma
    540 şuan ki bütçemi aşıyor biraz , öğrenciyim mazur görün

Emre Ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    CatPower öneririm, amatör kullanım için yeterli bir cihaz 600 devirden başlar 125/150 tabla ve pedle çok başarılı işler çıkartır ayrıca 80 lik bir takım daha yaparsanız dar alanlarda problem yaşamadan kullanırsınız.
    /// PEUGEOT SPORT
    Undertaker

PSA Brothers

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eınhell den genelde menun sanırım herkez

şu polisaj işine bi cesaret edemedim gitti

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dewalt black&decker ve flexin yetkili satıcı bayi ve yetkili servisiyim arkadaşlar, söylediğiniz fiyat aralığında fiyat performans ve yedek parça olarak einhell, crownflex, rtrmax en mantıklı ürünlerdir. ağırlık olarak einhell bir adım önde. daha önceden makita 9227cb ile birebir CAT marka ürünler vardı bayağı uygun fiyata gitti, bu makinelerin genel problemi devir ayar sisteminin reosta gibi çalışmasından ötürü alt devirlerde çok ölüyor. buna çare maalesef daha profesyonel ürün almak. o zamanda fiyatlar 3 e 4 e katlanıyor. elimde bu ürünlere muadil ecico polisaj makinesi de var, fiyat için özel mesajla bilgilendirebilirim. bunda da reostalı sistem olduğundan diğerleri gibi aşırı yüklenmede bayılma yapıyor. 3.2 kg ağırlığında bu üründe. eğer bu makineler arasında tercih edicekseniz einhell hafifliğinden dolayı bir tık daha önde
    arka sislerini yakanlara....

Psn: theace85

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    once tesekkur ederim yardimci olmaya calisan herkese , merak ettigim 180 mm olan uca 80 125 150 mm cap larinda mi takiyoruz pad olarak . Su anki yorumlara bagli olarak da einhell ve crown flex arasindayim , attlas markayi da baya tavsiye etmislerdi , saglamlik derecesi nedir acaba

TheAce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtlukaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    once tesekkur ederim yardimci olmaya calisan herkese , merak ettigim 180 mm olan uca 80 125 150 mm cap larinda mi takiyoruz pad olarak . Su anki yorumlara bagli olarak da einhell ve crown flex arasindayim , attlas markayi da baya tavsiye etmislerdi , saglamlik derecesi nedir acaba
    bahsettiğin ürünler neredeyse birebir aynı ürünler. sağlamlık açısından biri daha iyidir diyemem. servislik ve yedek parça olarak ikisinde de sıkıntı yaşamazsın. fiyat olarak makul olan makineye bakarsan en iyisini yapmış olursun.
    arka sislerini yakanlara....

Psn: theace85

GokhanK. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    einhell makine için 10 kullanımdan sonra üstündeki kart yanıyor. Motor sağlam olabilir ama biraz güçlü bir ped ile denediğinizde makine çeviremiyor ve yanıyor. Kullandım einhell polisaj makinesini alıcaklara bilgi vermek istedim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)