User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Clio 3 havalandırma panel aydınlatmaları led değişimi

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Clio 3 havalandırma panel aydınlatmaları led değişimi

Selamlar,

Nişanlımın aracı Clio 3'ün havalandırma paneli ampulleri patladı. Ampulleri değiştireceğim ancak normalde de bayağı zayıf yanıyor, hafif kapalı havalarda parklar açıkken havalandırma panelinin tuşlarını tam seçemeyebiliyorsunuz karanlık kaldığı için.

Nasıl sökerim diye araştırırken led dönüşüm kiti olduğunu gördüm, aynı ampulleri alıp takacağım ama soru şu, bu ampuller ne tip olarak geçiyor?

Ayrıca ampullerin beyaz olması renklerde sorun yaşatır mı yoksa spesifik bir led ampul mü almak gerekir?
    Mevzu şurada görülebilir bu arada; Renault Clio MK3 Heater Control LED Bulb Kit 2006-2012 197/200 3dr 5dr Non-Sport | eBay

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Adını bilmiyorum ama çok ufak bir ampül normal dipsiz ampülün yarısı kadar birşey.Orta kısmı çektin mi geliyor ampüllerin hepsini dğeişirsen sorun ortadan kalkar.Tek tavsiyem klima tuşlarını belli bir yerde sök takarkende aynı yere denk gelsin

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    T5 ampul olarak geçer dipsiz park ampülünün yarı küçüklüğünde olur kendisi.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün vakit bulup bu işe giriştim, Photon'dan @turboman abinin bahsettiği t5 ampulleri sipariş ettim. Perşembe akşam sipariş etmiştim, cumartesi elime geçti güzel paketlemişler bence gayet hızlı geldi, her ihtimale karşı 2 takım almıştım, malzeme böyle görünüyor;

Bugün aracı söktüm. Önce teybi yerinden aldım, sonra klima panelinde piano black bir trim var bir tarafın tırnaklarını attırınca gerisi basitçe yerinden çıkıyor, onu çıkardım. Paneli yerinde tutan vidalar var onları da söktüm, analogları ellemedim halatları da söküp paneli dışarı aldım. Tavsiyem bence torpidoyu da sökün o bölgenin plastiği hiç sağlam görünmüyor, alan da dar olduğu için bir kaza yaşamamak adına onu da söktüm. Torpidonun hemen üstünde trim var tırnaklarını attırınca torpidoyu tutan vidalara ulaşıyorsunuz, bir tane de en sağda airbag açma/kapama düğmesinin olduğu kapağı sökünce altında vida var. Hepsini sökünce torpido yerinden çıktı, yalnız bu bölge leş gibiymiş, tek çalıştığım ve kire toza battığım için hepsini fotoğraflayamadım, eh sökünce de temizlemeden olmazdı her yeri sildim.
    Her şey sökükken manzara böyle;

Bu fotoğrafta torpidonun üstünde ağaç dalları vs görünüyor gerçekten leş gibiymiş.

Bulutlu-yağmurlu havalarda bile bariz bir aydınlık farkı var. Akşam şöyle görünüyor ben tavsiye ederim kesinlikle led tercih edin korktuğum gibi renk patlaması da olmadı, ama biraz uğraştırıcı, kaliteli bir led kullanmazsanız sürekli açar kaparsınız;

Normalde de böyle hatta bundan daha sönük yanıyor:

Valla Renault'u anlamak güç. Benim 25 yaşındaki ihtiyar E34'te tarihini tespit edemediğimiz ampuller bile böyle ışık vermiyor, sanırım film çok kalın diye bunlarda böyle. Yaklaşık 1 saat sürdü hepsi, teyp kodu gerekmedi bu arada sökecek olursanız eğer...
    Konu Seyfettin777 tarafından (11-03-2024 Saat 21:36 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler