User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
51 sonuçtan 39 ile 51 arası

Konu: en iyi parlatan wax-cila hangisidir arkadaşlar öneriniz (beyaz arac için )???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracımın rengi sarı ve aracıma dyo nun mor rengdeki wax nı uyguluyorum guzel oluyor. hatta bugun arabamda kirec lekelerı ıcın sirkeli su ile yıkayıp bır kat daha wax atacagım.

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de benzer bir arayistaydim. Farkli forumlardan vs baya arastirip, sirasiyla asagidaki urunleri uyguladim.

İpa
    Poorboys black hole glaze
    Fk 1000p

Sonuc benim icin fazlasiyla yeterli oldu.
    Bu detailing konusu da derya deniz, 4500tl ye kadar waxlar falan var.
    Bence cok fazla ucmadan, bolunmus urunlerle guzel islemler yapilabiliyor.
    Dedigim gibi sadece detayli bi arastirma yaparak vardigim sonuc, asagi yukari butun urunler bir sekilde guzel etki gosteriyor. Olayin hobi kismina girilecekse bence farkli waxlardan bolunmus urunler alarak denemelerle otomobilinize en uygun cila/wax bulunabilir.
    Yoksa bu ise cok paralar gider onu farkettim

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kimse yazmamış, sormak istiyorum:
    Sonax'ın ürünleri en kolay ulaşılan ürünler, maliyeti abartı değil ve koçtaş'ta falan kolayca bulunabiliyor.
    Sonax Çizik giderici Güçlü Cilayı önerir misiniz?
    Araç Beyaz.

savurkac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonax'ın cilasını veya Turtle Wax'ın cilasını alacaktım.Turtle Wax'ın 500 ml cilası 20,48 tl ye düşünce Turtle Wax'ı aldım.
    Beyaz Astra H'a uyguladım.Sonuç fiyatına göre gayet iyi.Su iticiliği vs. hoşuma gitti.
    Tavsiye ederim.

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meguiars'ın NXT Car Wash cilalı araç yıkama şampuanını kullandım baya etkili ve hoşuma gitti. Tavsiye ederim.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni konu açmak istemedim bir kaç sorum olacak detaycı arkadaşlara

aracım 2015 model ve beyaz renk.Genelde yatıyor ve garaj olayını çözemediğim için uçan tozlar reçineler vs üzerine yapışıyor.Bahçede kendi imkanlarımla yıkıyorum fakat artık dışı pütür pütür zımpara gibi olmuş

Şimdi sorularıma geçiyorum
    1- Aliexpressten aldığım kil ile burada satılan killerin arasında işlev farkı varmı?
    2- Aracı önce yıkayıp sonra Adam's detail spray ile (pembe) cilalıyordum bezle siliyordum yanlışmı yapıyorum
    3- Aracı yıkayıp killesem sonrasında o pembe cila yada yine Adam's süt rengi bir ürünü daha var yine cila onunla makina yardımı ile cilalasam bu zımparalık gidermi? Makina ile gireceğim için her hangi bir baskı uygulamak istemiyorum araca sadece iyice yesin bez izi kalmasın ve biraz daha etkili olsun amacım
    Genel olarak amacım arcın dış yüzeyindeki zımparalığı gidermek yumuşa bir doku sağlamak
    parlasın yansın gibi bir amacım yok fikir ve önerilerinizi bekliyorum

Bu araca evde bir çok ekipman var ama benim tecrubem olmadığı için boyaya zarar vermemek adına girişmiyorum ama canımda girişmek istiyor.Yoksa mantık olarak her zaman derim herkes bildiği işi yapsın diye
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemedim bir kaç sorum olacak detaycı arkadaşlara

aracım 2015 model ve beyaz renk.Genelde yatıyor ve garaj olayını çözemediğim için uçan tozlar reçineler vs üzerine yapışıyor.Bahçede kendi imkanlarımla yıkıyorum fakat artık dışı pütür pütür zımpara gibi olmuş

Şimdi sorularıma geçiyorum
    1- Aliexpressten aldığım kil ile burada satılan killerin arasında işlev farkı varmı?
    2- Aracı önce yıkayıp sonra Adam's detail spray ile (pembe) cilalıyordum bezle siliyordum yanlışmı yapıyorum
    3- Aracı yıkayıp killesem sonrasında o pembe cila yada yine Adam's süt rengi bir ürünü daha var yine cila onunla makina yardımı ile cilalasam bu zımparalık gidermi? Makina ile gireceğim için her hangi bir baskı uygulamak istemiyorum araca sadece iyice yesin bez izi kalmasın ve biraz daha etkili olsun amacım
    Genel olarak amacım arcın dış yüzeyindeki zımparalığı gidermek yumuşa bir doku sağlamak
    parlasın yansın gibi bir amacım yok fikir ve önerilerinizi bekliyorum

Bu araca evde bir çok ekipman var ama benim tecrubem olmadığı için boyaya zarar vermemek adına girişmiyorum ama canımda girişmek istiyor.Yoksa mantık olarak her zaman derim herkes bildiği işi yapsın diye

1- Kil olarak Aliexpress vs taş gibi ürünleri almayın derim. Yüzeyde gereksiz yere çizik oluşturuyorlar. Aracın durumu çok kötü değilse Valet Pro Turuncu , pütürler çok ve ele fazla geliyorsa Valet Pro Mavi Kil i tercih edin derim.

2- Detail Sprey in uygulamasında herhangi bir problem yok.

3- Hangi üründen bahsettiğinizi bilemediğimden net yorum yapamayacağım. Ancak ele gelen zımpara etkisi yüzeydeki kalıntılar sebebiyle oluyor. Kil sonrası bu durumdan büyük oranda kurtulmuş olacaksınız.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Kil olarak Aliexpress vs taş gibi ürünleri almayın derim. Yüzeyde gereksiz yere çizik oluşturuyorlar. Aracın durumu çok kötü değilse Valet Pro Turuncu , pütürler çok ve ele fazla geliyorsa Valet Pro Mavi Kil i tercih edin derim.

2- Detail Sprey in uygulamasında herhangi bir problem yok.

3- Hangi üründen bahsettiğinizi bilemediğimden net yorum yapamayacağım. Ancak ele gelen zımpara etkisi yüzeydeki kalıntılar sebebiyle oluyor. Kil sonrası bu durumdan büyük oranda kurtulmuş olacaksınız.
    ürünlere baktım netten tam olarak elimde bunlar var.ve ayrıca bezlerde mevcut.Birde pasta cila için makinam var
    kili bir arabada denedik.Evet işe yaradı ama ben tüm pütürleri alır sanıyordum yine kalanlar oldu.Belki yapabileceği bu kadar belkide biz düzgün uygulayamadık
    bu işlemleri öğrenebleceğimiz kısa eğitimler varmıdır acaba.Hertürlü imkan var haftasonunu değerlendirmek adına ama tecrübe yok

Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ürünlere baktım netten tam olarak elimde bunlar var.ve ayrıca bezlerde mevcut.Birde pasta cila için makinam var
    kili bir arabada denedik.Evet işe yaradı ama ben tüm pütürleri alır sanıyordum yine kalanlar oldu.Belki yapabileceği bu kadar belkide biz düzgün uygulayamadık
    bu işlemleri öğrenebleceğimiz kısa eğitimler varmıdır acaba.Hertürlü imkan var haftasonunu değerlendirmek adına ama tecrübe yok

Hocam youtubede detailing tube adinda bir kanal var orayi takip et kabaca anlatayim sana guzel sonuc almak icin ilk once demir tozu temizlyici sonra kil hamuruyla tekrar temizleme sonrasinda pasta cila boya koruma seramik kaplama sana kalmis bu islemleri uygularsan iyi bir sonuc alirsin

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

smtkrglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

boya koruma ve wax olarak bu ürünleri kullanıyorum tavsiye ederim herkeze
    DRJANT

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @smtkrglu menzerna almayı planlıyorum. 400 den sonra 2500 şart mı ? 400 sonrası 3800 yapmayı düşünüyorum.

deri için 3m sonrası bir örnek görsel var mıdır paylaşabileceğin ?

smtkrglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @smtkrglu menzerna almayı planlıyorum. 400 den sonra 2500 şart mı ? 400 sonrası 3800 yapmayı düşünüyorum.

deri için 3m sonrası bir örnek görsel var mıdır paylaşabileceğin ?
    Abi 400 biraz çizik bırakıyor kalın olduğu için bu çizikleri 2500 alıyor daha sonra 3800 ile de hareler alınıyor hare ve cila için ben 4000 aldım fiyatı biraz yüksek 3800 e göre ama mantık aynı 400 den sonra 3800 çizik almada biraz başarısız kalabilir 3 aşamalı daha iyi sonuç veriyor ama uygulama öncesi demir tozu ve kili yapmanı tavsiye ederim 3m i ben torpido için kullanıyorum aracım kumaş koltuklu mat temiz ve ilk günkü hisse veriyor deride kullanmadım nasıl sonuç verir bilmiyorum
    Konu smtkrglu tarafından (21-09-2017 Saat 10:23 ) değiştirilmiştir.
    DRJANT

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)