User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: izmirde kaporta boya ustası ama uğraşacak usta arıyorum :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

izmirde kaporta boya ustası ama uğraşacak usta arıyorum :)

Merhaba,
    Aracımın A dan Z ye soyulup paslı çürük olan yerlerin temizlenip kaportasının düzeltilip boyasının yapılmasına ihtiyac var. Tanıdık ustanız daha doğrusu bu işlerle uğraşacak başında durmadan dahi işini adam gibi yapacak birileri varmıdır???
    Zamanın pek önemi yok 3-5-7 ay sürsede olur, Bunun için maliyet tabiki aracı görmeden verilmez ama küçük bir araba, golf I veya II kasa büyüklüğünde en kötü fiyat ne çıkar (boya, macun vs. bana ait.) Bilginiz tecrübeniz varsa paylaşırsanız memnun olurum.
    Sohbet konusuna açtığımı sanarak burada paylaşmış oldum kusura bakmayın, taşınması ricasıyla, sorryyy

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.sanayide bir boya ustasi buldum fiyati piyasadan tuzlu ama işinde iddali.Palio tavan harici komple boya icin 3500 TL fiyat verdi.İzmir de çürük temizleyecek usta kaldimi belki bir elin parmaklarini geçmez.Ben aracimi toplarken bir ara 2.sanayide oto süs (yanliş hatirlamiyorsam ismini) görüşmüştüm yillarin ustasi hem saç basiyor hem kaporta hizmetide var.Burasi ilede görüşebilirsin.Tavsiyem ilk önce araci iyice inceliyip hangi parca değişecek hangisine saç basılacak bütçe zaman vs düzgün bir yol haritasi çikarmak gerekiyor.Ustaya işi aklinda kurgulamadan gitmek mantikli degil.Yerin var ise araci sök sonra boya sökücü al boyasini kazi araci kaportaciya bu şekilde teslim et biraz maliyet düşürürsün.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ata sanayide babamın arkadaşı var, kaporta boya ustası. Eski ustalardan. Fiyatı biraz yüksek gelebilir. Ama gidip konuşabiliriz istiyorsanız. Benide tanıyor. Beraber gidersek hem aracı görür, hem de fiyatta yardımcı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın sag sol çamurlukları ve kaputunu sıfır olarak alıcam, onlarda bir doğrultma çürük temizleme yapılmayacak (belki üzerindekilerde iş görür ama değiştirmek bulmuşken mantıklı gibi geliyor bana) ama diğer bölgelerde işlem gerekli, hatta bagaj kapağınıda bulma ihtimalim var, ne kadar çok parçayı toparlarsam okadar kolay olacağına inanıyorum ama taban saçı ne durumdadır bilmiyorum, macunun hunharca basıldığı belli, aracı 1.5 yıldır çalıştırmadığım için gidip buna bakın demektense nokta atışı bir ustaya götürüp teslim etmek yada ustayı getirip araca baktırmak gerekiyor, karşıyakada oturuyorum civar yerlerde olması benide mutlu eder, garajım yok ama sokakta sökebildiğim kadar iç tirmler, koltuklar, far, ızgara vs. elimden geldiğince ayırırım. bana boya işi en kolayı geliyor (bilmeden konuşuyorum) kaporta çıksa ortaya güzel bir şekilde boyayı herkes yapar, glusurit boya almayı planlıyorum, macun vs.de aynı şekilde, tekrar pas çürük görmek istemiyorum 5-6 yıl olacaksada kısım olarak müdahalesini geciktirmem, aracın birçok alt takım motor parçalarını toparladım, 1.5yıldır eksik görünen herşeyini alıyorum.
    Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum, bu aracı komple söktükten sonra aracın olduğu yere usta getirip (kaporta için) baktırmak fiyat vermesi için doğru olurmu? ustayı ben götürüp getiririm. sonra ben orda çok bakamamışım altı böyleymiş gibi durumlarla karşılaşılırmı?
    Teşekkür ederim tekrar,

Ae86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kerem bende karşıyakadayım.İstersen görüşelim birlikte tekrar gözden geçirelim.Aracın dediğin gibi kolay kısmı boya zor kısmı kaporta aksamının toparlanması ve boya öncesi zemin hazırlığının düzgün yapılması önemli.Kendi aracımı acele etmeden boya hazırlığı bir yıl sürdü boyanması bir gün Değiştirebildiğin tüm parçaların değişmesi iyi olmuş. Glusurit epoxsi astar mutlaka kullanılmalı.Siteye üyesi Sultanoğlu Hakan arkadaşımızdan yardım alınır. Telefon numaram 05309411787 görüşelim bir ara.

mert1612 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6.sanayi 2002 oto boya tek geçerim
    FN2-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cem sen beni tanıyosun , 2 isim taşıyınca insan tabi biraz karmaşa oluyo, dün yazıştık benim c-max in iç detay temizliği desem hatırlarsın. komşuyuz zaten,
    Met çiğli organizede bana uyar, yakın oluşu enazından aracı göstermek fiyat almak için iyi bir seçenek olur, işçilik konusunda sizler gibi arkadaşlara güvenmekten başka bir çare yok, çünkü piyasada hiç tanıdığım yok,işim olmamıştı bu şekilde. Birtek 2.sanayi Hamdi abiyi bilirim oda dükkanına sokmaz arabayı

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim istersen sanayiye gidebiliriz müsait bir zamanda, usta ile tanıştırırım. Fiyat alırız. Araç çalışır, yürür durumdaysa arabayı götürelim bakıp fiyat versin direk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Met merhaba bu hafta izmirdeyim musait olursan ustaya bakabiliriz ozelden telefon verirsen ararim seni

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler