User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
58 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Sonax Hizli Cila Incelemesi (Yenilenmis Formul)

Burak Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    brillent shıne aldım wax ömrünü uzatması acısındanda yardımcı olsun dıye uygun görünce bir mekanda Chemical Guys Hybrid V7 de ikisinide panellere ayırarakda kullandım brillant daha kaydırıcılık ve parlaklık bakımından daha iyi gelmışdı yenı urun denılen sonax kırmızı seri brillanttan alt serı denıyeyım onuda bakalm ne olcak
    Mahşein üç atlısı
    dmrc garaj
    35 cvk 31 s2000
    35 eu 122 vti
    35 ke 9481 egk20

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Burak Demirci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    brillent shıne aldım wax ömrünü uzatması acısındanda yardımcı olsun dıye uygun görünce bir mekanda Chemical Guys Hybrid V7 de ikisinide panellere ayırarakda kullandım brillant daha kaydırıcılık ve parlaklık bakımından daha iyi gelmışdı yenı urun denılen sonax kırmızı seri brillanttan alt serı denıyeyım onuda bakalm ne olcak
    Sonax BSD biraz daha ömürlü bir ürün ama yüzeyde elini gezdirdiğinde hiç kayganlık hissi vermiyor. Bakınız benim hazırladığım videoda Arexons kayıp giderken, BSD yüzeyde aynen duruyor.
    Arexons Polish Rapido vs Sonax Brilliant Shine Detailer - YouTube

Burak Demirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    severım yenı urun alıp test etmeyı ben hıc memnun kalmadım chemıcal guysdan ıkı tane almısdım zaten bırını yıgene verdım dırek kayganlık olmadıkdan sonra hızlı cılanın vs bır mantığı cok kalmıyor s2000e poorboys blackhole uyguladım ped ıle sonra brillant yaptım oturdum ızledım oyle güzel oldu ,wetcoat varmış onu alıp onuda denıyecem bakalım
    Mahşein üç atlısı
    dmrc garaj
    35 cvk 31 s2000
    35 eu 122 vti
    35 ke 9481 egk20

Gry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende yeni serisini kullanıyorum eski serisine nazaran çok daha etkili ve dediğiniz gibi koku olarak rahatsız etmiyor.

yalnız micro fiber bezlerimin hepsi sarımsı oldu onları çıkarmakla uğraşmak yerine yenisi alıcam sanırım
    Jackson Racing Supercharger Setup / Nardo Fn2 TypeR

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @imprezaWRC abi şöyle bir kullanım da mümkün mü?

temiz ve kuru bir aracı fısfıs ile ıslatıp üzerine bu ürünü sıkarak yaymak uygun mu? ıslaklık seviyesi nasıl olmalı? ayrıca bez yerine süngerle yaysak ve kuru bir bezle silsek de aynı sonucu alır mıyız?

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @imprezaWRC abi şöyle bir kullanım da mümkün mü?

temiz ve kuru bir aracı fısfıs ile ıslatıp üzerine bu ürünü sıkarak yaymak uygun mu? ıslaklık seviyesi nasıl olmalı? ayrıca bez yerine süngerle yaysak ve kuru bir bezle silsek de aynı sonucu alır mıyız?
    Çok ıslak olursa zaten iş eziyete döner. Fısfıs ile ıslatarak yapacaksanda, panel panel yapman lazım. Sünger yardımı ile ürünü yayıp temiz bez ile silmekte aynı sonucu verebilir. (ama dediklerini hiç denemedim, sadece mantıklı gözüktüğünden uygundur diyorum )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok ıslak olursa zaten iş eziyete döner. Fısfıs ile ıslatarak yapacaksanda, panel panel yapman lazım. Sünger yardımı ile ürünü yayıp temiz bez ile silmekte aynı sonucu verebilir. (ama dediklerini hiç denemedim, sadece mantıklı gözüktüğünden uygundur diyorum )
    hızlı cila işine yeni bi açılım getirdim abi böyle söylemenin nedeni kendi aracımı her zaman yıkayacak alan bulamıyorum. evin yakınlarında ACT var genelde sabah ilk gitmeye çalışıyorum ama arada yoğunluk olursa istediğim gbi ilgilenemiyorum aracımla. o nedenle yıkamadan çıktıktan sonra evin otoparkında yapabilir miyim diye düşünüp bu sorularla geldim sana

deneyip sonuçları paylaşacağım.

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    hızlı cila işine yeni bi açılım getirdim abi böyle söylemenin nedeni kendi aracımı her zaman yıkayacak alan bulamıyorum. evin yakınlarında ACT var genelde sabah ilk gitmeye çalışıyorum ama arada yoğunluk olursa istediğim gbi ilgilenemiyorum aracımla. o nedenle yıkamadan çıktıktan sonra evin otoparkında yapabilir miyim diye düşünüp bu sorularla geldim sana

temız kuru araca, normal ıslak kullanımda kullandığınızın yarısı kadar sıkıp sılebılırsınız..

mısal aracın kaputuna 1 fıs sıkın ve onu bezle wax gıbı yayın sonra bezın kuru tarafını katlayıp yuzeyı wax sılermış gıbı sılın..

surup sılmesı katı waxtan kolay, kalıcılık ıse hızlı cıladan çok olacaktır..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

gokayy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı yıkadıktan sonra, kurulamadan parça parça olmak üzere sıkıyorum bir tane bezle bütün arabayı komple sık sil şeklinde yaptıktan sonra, tertemiz bezle bütün arabayı baştan siliyorum. Mis gibi oluyor. Zaten ilk sırılsıklamken sildiğimizde ilk bez az çok kirleniyor. 2. temiz bezle silince epey temiz, parlak oluyor.
    1998 106 XR "sold"

2007 207 GT "sold"

2015 F20 LCi 1.20i

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ürünü aracı yıkayıp kuruladıktan sonra, sünger ile dairesel hareketlerle panel panel bütün araca uyguladıktan sonra aynı panel sırasını izleyerek, polar bir bez ile (mikrofiberle iz oluyor) parlatıyorum, kalıcılık baya tatminkar.. Boyalı yüzeydeki kadifemsi ve kayganlık hissi bence mükemmel
    group b ___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

bu hafta sonu biraz vakit yaratıp deneyimledim, tarif ettiğim gibi kuru yüzeye sünger ile uygulayıp bez ile kurulayıp ikinci bez ile parlattım.

sonuçlar ve boncuklanma aşağıdaki gibi:

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracımda parlatmaya dair hiç bişey yokken, burada tavsiye edildiği gibi her yıkama sonrası ıslakken uyguladım ve gözle farkedilir parlaklık sağladı. Boncuklanma vs çok çok iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ürünü uygularken çok yoruldum. Hep iz bıraktı. Bir parçayı 5 kere falan geçtim sanırım. Araçta siyah olunca çok belli oluyordu..
    Nerede hata yapış olabilirim?

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ürünü uygularken çok yoruldum. Hep iz bıraktı. Bir parçayı 5 kere falan geçtim sanırım. Araçta siyah olunca çok belli oluyordu..
    Beziniz bol yünlü mikrofiber olsun ve mutlaka gölge alanda uygulayın.Bu şekilde iz kalacağını düşünmüyorum,çünkü kendi aracıma bu şekilde uyguluyorum iz vs kalmıyor.Üründen bolca sıkmayın, üstten 1-2 fıs sıkınca kapılardan vs aşşağıya zaten akmaya baslıyor o yüzden oralarada gitmiş oluyor cila. Sonrasında kurulamaya baslıyorum.Ve en son yine bol tüylü yumusak mikrofiber bezle son kez üstünden bi geçildiğinde kaporta gayet kaygan ve iz kalmamış şekilde oluyor abi.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncede CRSYTAL CONCEPT HYDRAX vardı. uygulaması kolaydı 3 ay falanda ömrü vardı ama şimdi piyasada yok. bayağı güzeldi.ona benzer şekildemidir bu da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bol yünlü fiber bez sorunsuz temizliyor, ürünü çok sıkmış veya emişi iyi olmayan bez kullanmış olabilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her yikamadan sonra sonax extreme brilliant shine detailer (seffaf kutuda mavi renk ) kullaniyorum.Cok harika snuclar veriyor.Kolay hizli uygulanmasi büyük nimet.Kaliteli bir bezle yapilmasini tavsie ederim.

feyyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben Astonish Sprey Cila kullanıyorum biraz uzaktan sıkıyorum yağmur çiselmesi gibi 1 metre uzaklıktan camada suruyorum memnunum ılk zamanlar 12 lıra falandı ama sımdı 17 falan olmuş tavsıye ederım hem parlatıyor hede kayganlaştırıyor
    74' Vw NoviAir

flexamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskisini kullanırken hiç iz kalmıyordu.
    araç kuru ise 1 bez nemli (hafifçe ıslak) diğeri kuru bez oluyordu.
    kuru olan yüzeye sıkıp nemli(hafifçe ıslak) bezle silip hemen ardından kuru ile silince hiçbir iz kalmıyordu.
    bu yeni olanı da denemek lazım.
    Rs Racing Garage
    MK2 Ford Focus Silver Bullet
    BSİ Tercüme ve Danışmanlık Hizmetleri

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler