User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Giriş seviyesi amatör detailing

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Giriş seviyesi amatör detailing

Herkese selam. Aracımın boyası ile artık kendim ilgilenmek istediğimden temel olarak elimde bulunması gereken bir kaç malzeme ve yöntem öğrenmek isterim

Şu an için bagajımda würth'e ait genel temizlik spreyi, kumaş spreyi, lastik bakım vs gibi spreyler yanında bir hevesle alıp ama hiç beğenmediğim sonax hızlı cila (şu an sadece yıkama sonrası lastik parlatıyorum kendisi ile) ve Chemical Guys Silk Shine Dressing bakım sütü var.

Yıkama sonrası kenarda köşede yapabileceğim hızlı cila vs gibi tekliflere açığım.

Örneğin şu ürün nasıldır?

Gyeon Wet Coat - Nano Hızlı Boya Koruma 500ml : : www.boyassi.com

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Aracımın boyası ile artık kendim ilgilenmek istediğimden temel olarak elimde bulunması gereken bir kaç malzeme ve yöntem öğrenmek isterim

Şu an için bagajımda würth'e ait genel temizlik spreyi, kumaş spreyi, lastik bakım vs gibi spreyler yanında bir hevesle alıp ama hiç beğenmediğim sonax hızlı cila (şu an sadece yıkama sonrası lastik parlatıyorum kendisi ile) ve Chemical Guys Silk Shine Dressing bakım sütü var.

Yıkama sonrası kenarda köşede yapabileceğim hızlı cila vs gibi tekliflere açığım.

Örneğin şu ürün nasıldır?

Gyeon Wet Coat - Nano Hızlı Boya Koruma 500ml : : www.boyassi.com
    Wet coat adı üstünde araç yüzeyi ıslak ve temizken kullanabiliyorsun. 2 ay koruma süresi var. Pratik bir ürün, vakit darlığı olanlar için biçilmiş kaftan. Kurulama yapmadan önce ıslak yüzeye püskürt çok beklemeden basınçlı su ile bir kez daha durula, her yer boncuk tarlasına dönsün

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haftalık veya 2 haftada bir uygulamalık kaliteli bir hızlı cila tarzı ürün arıyorsanız. Gyeon Cure - Gtechniq C2v3 - AutoFinesse Finale den birisini tercih edebilirsiniz..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Deneyip beğendiğim ve tavsiye edebileceğim hızlı cilalar. Özellikle Arexons, Brillantcare ve Sonax'ın fiyatları çok uygun.
    1-Sonax Hızlı Cila (yeni formül) (Bendeki dayanım süresi 15gün olmuştu ama senin yıkama sıklığın ile süre uzayabilir.)
    Sonax High Speed Wax (New Recipe) - YouTube

2-Scholl Concepts SW40 (Bendeki dayanım süresi 15gün olmuştu ama senin yıkama sıklığın ile süre uzayabilir.)
    Scholl Concepts SW40 Carnauba Speed Wax - YouTube

3-Arexons Hızlı Cila (Bendeki dayanım süresi 15gün olmuştu ama senin yıkama sıklığın ile süre uzayabilir.)
    Arexons Mirage Fast Wax - YouTube

4-Soft99 Fukupika Dry (Bendeki dayanım süresi 10gün olmuştu ama senin yıkama sıklığın ile süre uzayabilir.)
    Soft99 Fukupika Dry - YouTube

5-Brillantcare Hızlı Cila (Bendeki dayanım süresi 15gün olmuştu ama senin yıkama sıklığın ile süre uzayabilir.)
    Brillantcare Minuten Wax - YouTube

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haftalık veya 2 haftada bir uygulamalık kaliteli bir hızlı cila tarzı ürün arıyorsanız. Gyeon Cure - Gtechniq C2v3 - AutoFinesse Finale den birisini tercih edebilirsiniz..
    Bu 3 ürünü de inceleyeyim. Bana gerçek bir amatör gözüyle bakarak ürün önerin çünkü bu işlerde ciddi tecrübesizim

Hatta linkini attığım ürünü o yüzden merak ettim kullanımı kolay geldi çünkü.

Abi sana özelden de yazmıştım incelemelerini takip ediyorum fakat bilgi ve altyapım olmayınca kıyaslama soramıyorum. Sonax hızlı cilayı geçen sene bir hevesle biri de bedava olacak şekilde almıştım hepsiburada'dan. Arabayı kendim yıkayamıyorum yerim veya uygun yer yok henüz, yıkamacıda yıkattıktan sonra sonax'ı deneyeceğimi söyledim, sıktıktan sonra bezle sildik fakat tuhaf bir leke bıraktı ve bayağı zor geçti.

Uygulamada herhalde sorun yaşadık diye teklif de etmedim. Geçen lastiklere deneyeyim dedim onlar için oldukça yeterli geldi bana, 1 hafta simsiyah gezdik

Bu nano özellikli olanlar çok çekici geldi etkileri umarım beklediğim kadar olur diye bir denemek istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Wetcoat'u foam lance ile kullanabildiği için Wet coat diyorum.

Birde nanolex washcoat var onu da yakın zamanda denicem

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonax hızlı cila yeni formülü imprezaWRC reisin konusundan sonra kullanmaya başladım . İki yıkama üst üste uyguladım daha etkili olsun diye.Sonax turuncu şampuanla yıkıyorum aracı. Şuan su iticilik ve parlaklık gayet yeterli. Kullanım şekli ıslakken sil daha sonra kuru bezle cilayı al şeklinde. Sizin elinizdeki esi formül olabilir o iz bırakıyordu çünki
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Mutu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki anadolu yakasında gidip mağazadan alabileceğimiz bir perakende satışcısı mevcut mu bunların? 5kg lik sonax şampuan vs.
    Instagram: mutusgarage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Mutu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki anadolu yakasında gidip mağazadan alabileceğimiz bir perakende satışcısı mevcut mu bunların? 5kg lik sonax şampuan vs.
    Bauhaus ve türevi yerlerde hiç kg'luk Sonax ürünlerinden görmedim ama sayfasından bakarsan yerleri And. yakasında Dudullu civarındaydı, ben bir kere Sonax Akademi'den dışarıda satılmayan lack prepare ürününden almıştım

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şimdi bu hızlı cilaları aracı yıkıyoruz kurulamadan üzerine püskürtüp öylemi siliyoruz. Arkadaş silerken zorlandığını söylemiş acaba uygulamasımı farklı arkadaşlar ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 3 ürünü de inceleyeyim. Bana gerçek bir amatör gözüyle bakarak ürün önerin çünkü bu işlerde ciddi tecrübesizim

Hatta linkini attığım ürünü o yüzden merak ettim kullanımı kolay geldi çünkü.

Abi sana özelden de yazmıştım incelemelerini takip ediyorum fakat bilgi ve altyapım olmayınca kıyaslama soramıyorum. Sonax hızlı cilayı geçen sene bir hevesle biri de bedava olacak şekilde almıştım hepsiburada'dan. Arabayı kendim yıkayamıyorum yerim veya uygun yer yok henüz, yıkamacıda yıkattıktan sonra sonax'ı deneyeceğimi söyledim, sıktıktan sonra bezle sildik fakat tuhaf bir leke bıraktı ve bayağı zor geçti.

Uygulamada herhalde sorun yaşadık diye teklif de etmedim. Geçen lastiklere deneyeyim dedim onlar için oldukça yeterli geldi bana, 1 hafta simsiyah gezdik

Bu nano özellikli olanlar çok çekici geldi etkileri umarım beklediğim kadar olur diye bir denemek istiyorum.
    Açıkcası bu önerdiğim ürünler gayet kolay uygulamaya ve yüksek verimde dayanıma sahiptirler. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum..

Yüzeyin büyüklüğüne göre 1-3 fıs sıkıp mf bezin bir yüzeyi ile ürünü o bölgeye yayın ve bezin tersi ile parlatın. İşlem bu kadar basit

Yıkamalarda da boncukları takip ederek tekrar uygulama zamanını ayarlayabilirsiniz. Gyeon Cure ve Gtechniq C2v3 2-3 yıkama kadar dayanım sağlamakta ancak Autofinesse yi uzun süre test edemedim yanlış bilgi vermek istemem.

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar benim de ufak bir sorum olacak yağmur kaydırıcı ile ilgili, yeni konu açmayım dedim.
    Şu linkteki yağmur kaydırıcıyı aldım. Henüz kullanmadım ama kurcalarken biraz elime bulaştı ve hafiften yaktı. Anlaşılan ciddi anlamda asidik bir ürün değil mi? Bunun cama uzun vadede bir zararı olur mu? Buna alternatif PH Nötr ürün var mı yoksa hepsi böyle mi genelde?

http://www.hepsiburada.com/rain-x-ca...-p-OTRAIN01073
    "life is too short to drive boring cars"

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu hızlı cilaları aracı yıkıyoruz kurulamadan üzerine püskürtüp öylemi siliyoruz. Arkadaş silerken zorlandığını söylemiş acaba uygulamasımı farklı arkadaşlar ?
    Uygulama bu şekilde genelde. Bazıları yukardaki videolarda anlatılmış sık-yıka şeklinde.

http://www.techturkey.com/forum/deta...tml?highlight=
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim de ufak bir sorum olacak yağmur kaydırıcı ile ilgili, yeni konu açmayım dedim.
    Şu linkteki yağmur kaydırıcıyı aldım. Henüz kullanmadım ama kurcalarken biraz elime bulaştı ve hafiften yaktı. Anlaşılan ciddi anlamda asidik bir ürün değil mi? Bunun cama uzun vadede bir zararı olur mu? Buna alternatif PH Nötr ürün var mı yoksa hepsi böyle mi genelde?

http://www.hepsiburada.com/rain-x-ca...-p-OTRAIN01073
    Kendi aracımda da kullanıp memnun olduğum Gtechniq G5 öneririm. Ş.içi düşük hızlarda su iticiliği ile gayet başarılı.

JDMmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yağmur kaydırcı için test ettiğim ürünlerden bir tanesi uygulaması basit ve 100 ml olan şişeden 4 veya 5 kez uygulama çıkartırsınız üretici firma 6 ay gittiğini söylüyor. Fiyatı gayet makul.

Auto HDM Yağmur Kaydırıcı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler