User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Crystal Concept Deri Bakim Kremi Incelemesi

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Crystal Concept Deri Bakim Kremi Incelemesi

Sanalpazar kapandığından beri Crystal Concept ürünlerini artık nerede bulursam oradan alıyorum. En son detailingdukkani.com adresinde kampanya olmuştu oradan ne var ne yok Crystal Concept ürünlerini almıştım. İki farklı tarihte 2 tane crystal concept deri bakım ürününü belirttiğim adresten almıştım. 2 hafta önce boş vakit bulunca önce koltukları temizleyeyim sonrada bakımını yapayım dedim ve tercihimi crystal concept'ten yana kıldım. Kilerde arama tarama çalışmaları esnasında bir baktım 2 farklı renk ve kıvamda deri bakım ürünüm olmuş. Hemen fotoğraflarını çekip distribütör Ahmet Subaşı'na gönderdim o sağolsun içimi rahatlatacak cevabı verdi. Sarı renkli olan parlak finish veriyormuş, beyaz olan biraz daha mat bir görünüm sağlıyormuş. Açıkçası ben sarı renkli olanı yıkama şampuanı sanmıştım.

Ürün şişede sıvı gibi duruyor ama inanılmaz bir yoğunluğu var. Şişe üzerine boşu boşuna krem ibaresi yazılmamış. Süngere ürünü damlatırken hiç tereddüt etmeyin su gibi boşalmıyor 3-4 damla anca geliyor. Ben ilk denemede ürünün yarısını süngere boca ederim diye endişeleniyordum ama hiç öyle olmadı. Videoda göreceğiniz gibi yüzey fazlasıyla parlak hale geliyor, kuruması uzun sürmüyor ama ürünün fazlası varsada biraz bekleyip mf bez ile silmenizde fayda var. Ben açıkçası tüm işlem sonrası 1-2 ufak alanda bezi kullandım diğer yerleri kendi haline bıraktım. Kapıda da bir miktar deri döşeme olduğundan oralarada ürünü kullandım ve 100ml'lik şişeden 1 parmaktan biraz fazlasını harcamış oldum.

Ürünü uygulayalı 15 gün oldu, halen yumuşacık, kaygan ve parlak bir yüzey var. 1-2 defa rüzgar yardımıyla yağmur damlaları koltuğa temas etti ve hepside boncuk boncuk olup yüzeyden akıp gitti.

Özet, bulursanız affetmeyin alın, biterse daha var mı diye Ahmet abiye mesaj attım, korkma üründen çok var cevabı aldım

Crystal Concept Leather Protective Cream - YouTube

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Ben de deri koruma ürünlerinden ayakkabılara ve deri cekete kullansam mı diye düşünüyorum abi, senin fikrin nedir bu konuda?

Sık uygulama değil de amacım, 1 defa yapayım sezonu kurtarsın şeklinde bakış açım. Ve varsa önerin bu konuda
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de deri koruma ürünlerinden ayakkabılara ve deri cekete kullansam mı diye düşünüyorum abi, senin fikrin nedir bu konuda?

Sık uygulama değil de amacım, 1 defa yapayım sezonu kurtarsın şeklinde bakış açım. Ve varsa önerin bu konuda
    Ben hızımı alamadım bunu ayakkabıya da sürdüm daha ayakkabı yağmur görmedi ama halen parlaklık devam ediyor. Bu böyle ne kadar korur bir fikrim yok ama benim otomobilin ön sağ koltuğunun sırtı minik ayakkabı izleri ile doluyor; bu ürünü uyguladığımdan beri o izlerin yüzdesi fark edilir derecede azaldı; iz olmuyor değil ama daha az oluyor ve kimyasal kullnamadan kuru mf bez ile izleri çıkarabiliyorum. (oğlan uyuz oldu zaten, niye eskisi kadar iz olmuyor diye hırs yaptı )

Bu ürün haricindeki tavsiyelerim ise Gyeon Leather Coat ve Gtechniq L1. Ama gtechniq'te parlaklık oluşmuyor, orijinal görüntü neyse öyle kalıyor. Gyeonda biraz değişim oluyor ama Crystal Concept kadar belirgin olmuyor.

Hiç tavsiye etmeyeceğim ürün ise meguairs'ın gold leather conditioner and cleaner ikisi bir arada ürünüdür. Gerçi genel olarak özellikel deri için ikisi bir arada ürünleri tavsiye etmiyorum. Meguiars geride yapış yapış yüzey bırakmıştı, üründen nefret etmiştim.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Valla içimden geçen seçenekleri söyledin abi, ben Gyeon alayım en temizi

Teşekkür ederim
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnceleme icin tesekkurler Abi..

Uygulama sonrasinda yuzeyde kayganlik olusuyor mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnceleme icin tesekkurler Abi..

Uygulama sonrasinda yuzeyde kayganlik olusuyor mu?
    Otomobili günlük kullanıyorum, uygulama yapalı 15 gün oldu, her defasında koltuktan totom kayıyor

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyatı ve ml si nekadar
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyatı ve ml si nekadar
    Ürün 100ml ve kampanya vardı 8,5 TL'ye almıştım. Bedavadan hallice işte

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok uygunmuş
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan abi parlak deri bakım ürünlerini sevmesem de müşteriler çokça istiyor, güzel bir alternatif sundun yine

Yalnız satışta yok, Ahmet abiyi rahatsız edelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TaGo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok uygunmuş
    Sorun şu ki, detailing ürünü satan web sitelerinde ürünü göremiyorum. Aldığım yerde de gözükmüyor. Ahmet Subaşı'da ürün var ama onunda web sitesinden satış yok. Ama arar konuşursun eft/havale yapar ürünü alırsın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ilbeyyagci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan abi parlak deri bakım ürünlerini sevmesem de müşteriler çokça istiyor, güzel bir alternatif sundun yine

Yalnız satışta yok, Ahmet abiyi rahatsız edelim
    Aldığım yerde (detailingdukkani.com'da) bile yok, malesef telefondan sipariş olacak. Kendisi ultra güvenilir esnaftır ama işte telefondanda sipariş biraz garip oluyor. Abi şimdi sende başka ne var tamam ondan da ver, ne oldu şimdi bizim hesap, tamam ben bizim elemanı gönderiyorum sana

ilbeyyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Para-çokomel şeklinde alışveriş de güzel

Bir sorum daha olacak abi, bu tip ürünler deri gözeneklerini tıkama ya da zamanla çatlatma gibi sorunlar yapabiliyor mu ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ilbeyyagci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Para-çokomel şeklinde alışveriş de güzel

Bir sorum daha olacak abi, bu tip ürünler deri gözeneklerini tıkama ya da zamanla çatlatma gibi sorunlar yapabiliyor mu ?
    Açıkçası onu gözlemlemek için çok uzun süre geçmesi lazım diye düşünüyorum. Kısa vadede ben öyle bir etki gözlemlemedim. Bugüne kadar kullandığım deri ürünlerinde dediğin problemi yapsa yapsa hepsi bir arada tadında ürünler yapabilir diye düşünüyorum. Yani şu hem temizler hem korur hem parlatır denilen deri ürünleri belki dediğin problemi yaşatabilir.
    En başta dediğim gibi bugüne kadar bilindik markaların ürünlerini kullandım, ama içlerinden en çok meguiars'dan nefret ettim. (Üstten basmalı kutuda satılan jel gibi bir ürünü var ondan bahsediyorum, adı işte ne cehennemse...) Suni deri bir acaip kıvama gelmişti. Beğenmeyip temizleyip başka bir marka uygulayınca kendine gelmişti.

mc pherson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hakan abi inceleme için eline sağlık. Deri bakımı önemli bir konu. Derilerin zaman içerisinde hacimleri küçülüp çekme yapıyor, diğer yandan sertleşerek zaman içerisinde çatlama yapabiliyorlar. Bunlara ek olarak yüzeyleri boyalı olduğu için mekanik aşınmadan kaynaklı renkleri bölgesel olarak hasara uğrayabiliyor.
    Gyeon Leather ve Gtechniq L1 deriyi sadece mekanik aşınmalara karşı korumaktalar. Sıfır araçlar için bu ürünler çözüm olabilir. Zaten deri sertleşip çatlamadan çok önce yüzeysel aşınma meydana geliyor. Ancak özellikle 5 yaşını aşmış araçlarda deriyi besleyip yumuşaklığını muhafaza etmek de gerekiyor. Crystal Concept'in bu ürünü ne vaad ediyor bilmiyorum ancak oluşturduğu kayganlıktan dolayı aşınmaya karşı da koruma sağladığı görülüyor. Tekrar teşekkürler inceleme için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı mc pherson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakan abi inceleme için eline sağlık. Deri bakımı önemli bir konu. Derilerin zaman içerisinde hacimleri küçülüp çekme yapıyor, diğer yandan sertleşerek zaman içerisinde çatlama yapabiliyorlar. Bunlara ek olarak yüzeyleri boyalı olduğu için mekanik aşınmadan kaynaklı renkleri bölgesel olarak hasara uğrayabiliyor.
    Gyeon Leather ve Gtechniq L1 deriyi sadece mekanik aşınmalara karşı korumaktalar. Sıfır araçlar için bu ürünler çözüm olabilir. Zaten deri sertleşip çatlamadan çok önce yüzeysel aşınma meydana geliyor. Ancak özellikle 5 yaşını aşmış araçlarda deriyi besleyip yumuşaklığını muhafaza etmek de gerekiyor. Crystal Concept'in bu ürünü ne vaad ediyor bilmiyorum ancak oluşturduğu kayganlıktan dolayı aşınmaya karşı da koruma sağladığı görülüyor. Tekrar teşekkürler inceleme için.
    Göker, rica ederim
    Gyeon Leather ve Gtechniq'i kullandım ama özellikle Gtechniq'de hiç renk değişimi yani herhangi bir parlaklık verme durumu olmayınca bende açıkçası bir daha almadım. Biraz yaptığım işi görmek istiyorum, nereye ne sürdüm görmek istiyorum o yüzden Crystal Concept'e yapıştım

emir91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İncelemeniz için teşekkürler Kullandığınız ürünü bulmak biraz zor sanırım Gyeon alıcam bende seçenekler arasından aracım için. Merak ettiğim bir konu var gyeon uygulamadan önce hafif nemli bir bezle yüzeysel temizlik yapıp daha sonra mf bezle yedirerek uygulamak doğru olurmu ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler