User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Detailing Öneri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Detailing Öneri

2004 model siyah bir 206 sahibiyim aracı yeni aldım ve ilk aracım detailing konusuna merakım vardı ve aracımda ufak ufak ve ekonomik olarak zorlamadan çalışmalara başlamak istiyorum forumda başlıkların çoğunu okudum ama kafam çok karışık durumda kille aracı temizleyip meguars 105 ve 205 ikilisini kullanıp üstüne wax atmayı düşünüyordum ama çok hızlı kuruduğuu ve işlemin zor yapıldığını okudum. scholl ürünleri şuan daha mantıklı geldi bana uygulama yönünden s0 s3 s30 s40 gibi seçenekleri var hangi sıra ile ve nasıl kullanmalıyım yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim yada fayda göre bileceğim ürünler ne olur araçtaki fırçadan dolayı oluşan dairesel çiziklerden kurtulmak ve bazı çizileri kaybedemesemde azaltmak ve arabaya güzel bir parıltı kazandırmak istiyorum aracın boyası şu durumda;
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle detay virüsünü kapmış sayılırsınız.Geçmiş olsun.105 ve 205 çok güzel pastalar.Ancak çok ince hususlar daha var.Öncelikle aracınızın boyasına mümkünse bir mikron ölçümü yapmalısınız.Yoksa aşındırıcılığı yüksek pasta boyayı çok incelterek verniği yok edebilir.2. husus aracınızın sanırım 2. fotoğraftaki bölümü boyanmış.İşçilik kötü ise zımpara isteyebilir.(Amatör olarak asla zımparaya girmenizi önermem.)
    Bir de sıralama şöyle olursa çok daha iyi olur.
    Detaylı bir yıkama.(Daha önceki cila ve yağlı yüzeyi arındırmak için.)
    Kil
    Maskeleme
    105
    205
    Bulaşık deterjanı ile yıkama (Pasta yağından arındırmak için)
    Wax
    Bu sıralama benim için vazgeçilmez.Bende giriş seviyesindeyim.Kesinlikle kil kullanın ama.Başka herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    105 ve 205 den daha güzel sonuç alacağın pastalar var ve kuruma oranları meg'lerin çok çok daha gerisinde.Düzeltilemeyecek çizikler gibi görünmüyor.

Yıkama = Kil = Menzerna Fg 400 (Boya durumuna göre cutting veya polish pad)=menzerna ff3000=Menzerna sf4500(Finish parlaklığı için olmazsa da olur) = İpa(Alkol ile silinip geri gelen çizik varmı kontrolü) Tekrar yıkama(Ağrasif bir şampuan) = Wax(Carnauba öneririm.)

Kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle detay virüsünü kapmış sayılırsınız.Geçmiş olsun.105 ve 205 çok güzel pastalar.Ancak çok ince hususlar daha var.Öncelikle aracınızın boyasına mümkünse bir mikron ölçümü yapmalısınız.Yoksa aşındırıcılığı yüksek pasta boyayı çok incelterek verniği yok edebilir.2. husus aracınızın sanırım 2. fotoğraftaki bölümü boyanmış.İşçilik kötü ise zımpara isteyebilir.(Amatör olarak asla zımparaya girmenizi önermem.)
    Bir de sıralama şöyle olursa çok daha iyi olur.
    Detaylı bir yıkama.(Daha önceki cila ve yağlı yüzeyi arındırmak için.)
    Kil
    Maskeleme
    105
    205
    Bulaşık deterjanı ile yıkama (Pasta yağından arındırmak için)
    Wax
    Bu sıralama benim için vazgeçilmez.Bende giriş seviyesindeyim.Kesinlikle kil kullanın ama.Başka herhangi bir sorunuz olursa yardımcı olmaya çalışırım.
    Forumda araçlardaki efsane değişimleri gördükten sonra bende virüsü kaptım dediğiniz gibi 105 ve 205 i elle uygulasam nasıl sonuçlar elde ederim ve nasıl bir ped kullanmalıyım üstüne hangi ürünü önerirsiniz wax için
    Aslında boyam çok çok kötü diyemem aracın belirli yerlerinde cizikler artıyor ve hafif bir matlaşma var
    elimde şuan sonaxın renkli nano parlatıcı ve koruyucu cila yazan siyah araçlar için olanından var bu ürünü ben araca uyguladım kendine geldi baya ama bu ürünü araştırdığımda çokta iyi olmadığını ve çiziklerin geri geldiğini söylediler aracın uygulanmış hali şöyle;
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    105 ve 205 den daha güzel sonuç alacağın pastalar var ve kuruma oranları meg'lerin çok çok daha gerisinde.Düzeltilemeyecek çizikler gibi görünmüyor.

Yıkama = Kil = Menzerna Fg 400 (Boya durumuna göre cutting veya polish pad)=menzerna ff3000=Menzerna sf4500(Finish parlaklığı için olmazsa da olur) = İpa(Alkol ile silinip geri gelen çizik varmı kontrolü) Tekrar yıkama(Ağrasif bir şampuan) = Wax(Carnauba öneririm.)

Kolay gelsin.
    Teşekkür ederim önerdiğiniz ürünleri araştırıcam ürünleri toplayıp havalar düzelince uygulamak istiyorum sağolun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanDangal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forumda araçlardaki efsane değişimleri gördükten sonra bende virüsü kaptım dediğiniz gibi 105 ve 205 i elle uygulasam nasıl sonuçlar elde ederim ve nasıl bir ped kullanmalıyım üstüne hangi ürünü önerirsiniz wax için
    Aslında boyam çok çok kötü diyemem aracın belirli yerlerinde cizikler artıyor ve hafif bir matlaşma var
    elimde şuan sonaxın renkli nano parlatıcı ve koruyucu cila yazan siyah araçlar için olanından var bu ürünü ben araca uyguladım kendine geldi baya ama bu ürünü araştırdığımda çokta iyi olmadığını ve çiziklerin geri geldiğini söylediler aracın uygulanmış hali şöyle;
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Geç cevap için kusura bakmayın.Ancak el ile uygulamada asla iyi sonuç alamazsınız.Giriş seviyesi bir polisaj seviyesi 200 lira.Bir de 50-60 lira civarına ped seti alırsanız o zaman gerçekten tatmin edecek sonuçlar alabilirsiniz.Makine kullanımında deneme yanılma yöntemi ile en uygun ped-pasta kombinasyonunu bulursunuz.Çok korkulacak birşey yok ama çok özen göstermenizde fayda var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geç cevap için kusura bakmayın.Ancak el ile uygulamada asla iyi sonuç alamazsınız.Giriş seviyesi bir polisaj seviyesi 200 lira.Bir de 50-60 lira civarına ped seti alırsanız o zaman gerçekten tatmin edecek sonuçlar alabilirsiniz.Makine kullanımında deneme yanılma yöntemi ile en uygun ped-pasta kombinasyonunu bulursunuz.Çok korkulacak birşey yok ama çok özen göstermenizde fayda var.
    Kusura bakılacak bişey yok bende foruma girmek fırsat bulamadım bu aralar.biraz daha bekleyip polisaj makinası ile işe girişmek daha iyi olucak o zaman benim için çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ErkanDangal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kusura bakılacak bişey yok bende foruma girmek fırsat bulamadım bu aralar.biraz daha bekleyip polisaj makinası ile işe girişmek daha iyi olucak o zaman benim için çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.
    Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize.Sık sık polisaj makinesi fiyatlarını takip edin.Arada koçtaşta,tekzende vs. güzel indirimler oluyor.Ayrıca netten de takip edebilirsiniz.Bir de uygulama yapılış videolarını takip etmenizde yarar var.Ben de bayağı video izledim.İlk kez makineyi elinize alınca herşey farklı oluyor tabi ama yine de gayet tatmin edici sonuçlar almıştım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler