User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Vernik yanığı/soyulması tamiri

Boldenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vernik yanığı/soyulması tamiri

Yaklaşık 1 yıl önce yaptığı bir uygulama. Bozulan verniği, boyaya zarar vermeden zımpara, spatula ve tazzikli su ile tamamen temizleyip boya yüzeyini 3000 zımpara ile düzelttikten sonra yeni bir vernik attım. Zımpara yaparak orjinal boya kalınlığına düşürdüm. Sonrasında menzerna ürünleri ile pasta cila işlemini yaptım. Boya ölçüm cihazı ile 105-115 civarı çıkıyor kalınlık, yaptığım günden beri de sıkıntı çıkarmadı.

Byte-R
    instagram: dogancglr

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık güzel yazı yazmışsınız. Fotoğraflarda güzel çekilmiş. Bu konuda gördüğüm bunlar.. Öncesi sonrası olmuş. Keşke bikaç tane de yapım aşaması fotoğrafı olsaydı.
    *On3r*

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uygulamayı yapalı uzun zaman oldu, fotoğrafları bulamadım yapım aşamasındakileri. hatta bunu bile instagram hesabımdan aldım.

buda tavanın durumu. önce ve sonra. kapı üstündeki şeritlerde işlem yapmadım, oralar eskisi gibi duruyor. daha sonra düzeltiriz dedik, pek göze batmadığı için ellemedim araç sahibinin isteği doğrultusunda.

Byte-R

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla helal olsun. Boyaciya gittikmi beyfendiler direk boyayalim modundalar. Anladigim kadariyla deyailing uygulamalari yapiyorsunuz. Bol fotografli daha detayli konarda gormek isteriz. Vernik isini herkes yapmiyor.

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika işcilik bir o kadarda riskli işcilik Elinize sağlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla helal olsun. Boyaciya gittikmi beyfendiler direk boyayalim modundalar. Anladigim kadariyla deyailing uygulamalari yapiyorsunuz. Bol fotografli daha detayli konarda gormek isteriz. Vernik isini herkes yapmiyor.
    Teşekkür ederim. Yaklaşık 3 yıldır detailing işi yapıyorum. Fazla paylaşım yapmadım şimdiye kadar biryerde. Veteriner hekimliğini bırakıp bu işe yöneldim, çünkü böyle mutluyum

Alıntı By CrAzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika işcilik bir o kadarda riskli işcilik Elinize sağlık
    Teşekkürler. Müşterimin zorlaması ile yaptım diyebilirim, hiç bir şekilde garanti vermedim. Müşterimde olmazsa en kötü boyatırız, zaten boyacılar boyamaya kalktı ne olursa kabul dediği için giriştim. Bu konuda yaptığım ilk iş buydu.
    Byte-R

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kullandığınız verniğin markası nedir? Nasıl uygulama yaptınız, boya tabancası ile mi uyguladınız, sprey şişe ile mi uyguladınız? Ayrıntı lütfen

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece kaput, yada tavan ne kadar zamanda bitti? Yapılan iş şapka çıkarılacak türden.
    group b ___

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize kolunuza sağlık, çok güzel olmuş.

Biraz daha detaya girebilirseniz çok güzel ışık olursunuz bize
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullandığınız verniğin markası nedir? Nasıl uygulama yaptınız, boya tabancası ile mi uyguladınız, sprey şişe ile mi uyguladınız? Ayrıntı lütfen
    Verniği boyacıdan sprey şişeye bastırttım sertleştirici ile karıştırıp. Sprey şişe ile yaptım dolayısı ile. Bilerek biraz kalın uygulama yaptım daha sonra zımpara ile istediğim kalınlığa kadar inceltebilmek ve oluşacak muhtemek pütürlülüğü rahat alabilmek için.

Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece kaput, yada tavan ne kadar zamanda bitti? Yapılan iş şapka çıkarılacak türden.
    Teşekkürler. Ayrı ayrı hatırlamıyorum ama 4 ya da 5 gün sürmüştü sanırım.
    Byte-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakında olsaydın keşke hocam.

Aynı renk 206 dan bizde var.

Tavandan başladı vernik atmaları.

Maliyetini paylasirmisin mümkünse, yaza doğru belki aracı getirir bırakırım sana.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize kolunuza sağlık, çok güzel olmuş.

Biraz daha detaya girebilirseniz çok güzel ışık olursunuz bize
    Boyaya zarar vermeden verniği sökmek sancılı oluyor. Bu araçta şanslıydım çabuk oldu. Yumuşak plastik spatula ile çoğu yerini kazıyabildim. Yer yer çıkmayan inatçı küçük bölgeleri ise zımpara ile inceltip tazzikli su ile birazda riske girerek sökmeyi başardım. Sonrasında ise 3000 kum zımpara ile boyanın açıkta kalmış kısımları ile vernik altında kalmış kısımların rengi eşitlenene kadar dikkatli bir şekilde zımparasını yaptım. Yıkayıp kuruttuktan sonra mumlu bezle silip verniği attım kalın bir katman şeklinde. En sonra olarak sırayla 1500-2000-2500-3000 kum zımparalar ile kalınlığı eski haline getirdim. son olarak menzerna 400 ve 2500 ile yüzeyi parlattım. Son olarakta wax uyguladım.
    Byte-R

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim ilginize

Ben bu vernik yüzünden tavan hariç boyattım boyasız arabamı

He güzel oldu tabi orası ayrı ama, önce bu imkânları kullanmak isterdim. Bunu yapacak kimseyi bulamadım tek başımada totom yemedi açıkçası..

Tekrar elinize sağlık diyorum çok faydalı bir konuya değindiğiniz için
    - Bize Her Yer TRABZON

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncelikle ellerinize saglik guzel uygulama yapmissiniz. Bunun hakkini kesinlikle yemeyelim asiri riskli bir uygulama ve her babayigidin harci degil cok ciddi sabir ve dikkat isteyen bir durum.

Ikinci olarak bana soracak olursaniz bu araba ne yazikki ilerde tekrardan vernik soyulmasi yasayabilir.

Bunun nedeni boya uygulamasindan sonra yuzey matlastiktan sonra uygulama yapilir ve bu surecte aslinda boya matlasmis fakat 100% kurumamistir, vernik uygulanabilir durumdadir. Bu asamadan sonra vernik uygulandiginda bu iki katman birbiri ile etkilesime girip yapisirlar ve bu sayede ayrilmaz ikili olurlar. Eger boya asiri kuru kalirsa, yapisma gucu dusuk olacagindan uzerine uygulanan vernigin dokulebilme ihtimali mutlaka vardir. Sadece katmanlar hakkinda bilgi vermek istedim. Tekrardan ellerinize saglik.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı XSi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakında olsaydın keşke hocam.

Aynı renk 206 dan bizde var.

Tavandan başladı vernik atmaları.

Maliyetini paylasirmisin mümkünse, yaza doğru belki aracı getirir bırakırım sana.
    Bu aracı 1000 tl ücret karşılığı yapmıştım. Arka tamponu da boyadım ama. Beklerim her zaman.

Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim ilginize

Ben bu vernik yüzünden tavan hariç boyattım boyasız arabamı

He güzel oldu tabi orası ayrı ama, önce bu imkânları kullanmak isterdim. Bunu yapacak kimseyi bulamadım tek başımada totom yemedi açıkçası..

Tekrar elinize sağlık diyorum çok faydalı bir konuya değindiğiniz için
    Teşekkür ederim, profesyonel demeyeyim de biraz tecrübeli olmalı bu işi yapacak kişi. Ortamda önemli. Tek başınıza aman diyim

Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle ellerinize saglik guzel uygulama yapmissiniz. Bunun hakkini kesinlikle yemeyelim asiri riskli bir uygulama ve her babayigidin harci degil cok ciddi sabir ve dikkat isteyen bir durum.

Ikinci olarak bana soracak olursaniz bu araba ne yazikki ilerde tekrardan vernik soyulmasi yasayabilir.

Bunun nedeni boya uygulamasindan sonra yuzey matlastiktan sonra uygulama yapilir ve bu surecte aslinda boya matlasmis fakat 100% kurumamistir, vernik uygulanabilir durumdadir. Bu asamadan sonra vernik uygulandiginda bu iki katman birbiri ile etkilesime girip yapisirlar ve bu sayede ayrilmaz ikili olurlar. Eger boya asiri kuru kalirsa, yapisma gucu dusuk olacagindan uzerine uygulanan vernigin dokulebilme ihtimali mutlaka vardir. Sadece katmanlar hakkinda bilgi vermek istedim. Tekrardan ellerinize saglik.
    Teşekkür ederim, lokal boya, tampon boyama, jant boyama işleri yapıyorum. Boyanın üstüne vernik nasıl atılıyor biliyorum ancak dediğim gibi tamamen deneysel bir çalışma oldu. 1 yıl oldu yaklaşık yapalı şu an bir sorun yok. Tekrar teşekkür ederim cevabınız için.
    Byte-R

Bolkar1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    korkutucu riskli ve gayet başarılı bir uygulama olmuş elinize saglık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pasta uygulaması ve vernik kalkması

Alıntı Boldenon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu aracı 1000 tl ücret karşılığı yapmıştım. Arka tamponu da boyadım ama. Beklerim her zaman.

Teşekkür ederim, profesyonel demeyeyim de biraz tecrübeli olmalı bu işi yapacak kişi. Ortamda önemli. Tek başınıza aman diyim

Teşekkür ederim, lokal boya, tampon boyama, jant boyama işleri yapıyorum. Boyanın üstüne vernik nasıl atılıyor biliyorum ancak dediğim gibi tamamen deneysel bir çalışma oldu. 1 yıl oldu yaklaşık yapalı şu an bir sorun yok. Tekrar teşekkür ederim cevabınız için.
    Ustam merhaba uygulamanizi çok beğendim. Benimde bir yardıma ihtiyacım var. Incı beyazı aracimda bir cizige pasta çekilirken 1 tl büyüklüğünde vernik tabakası zarar gördü ve o bölge matlaştı. Servis komple parçayı boyariz diyor. Acaba bu matlaşan bölge ye lokal vernik uygulaması yapılabilir mi. Daha doğrusu yapabilir mısınız tesekkurler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TOPRAK2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ustam merhaba uygulamanizi çok beğendim. Benimde bir yardıma ihtiyacım var. Incı beyazı aracimda bir cizige pasta çekilirken 1 tl büyüklüğünde vernik tabakası zarar gördü ve o bölge matlaştı. Servis komple parçayı boyariz diyor. Acaba bu matlaşan bölge ye lokal vernik uygulaması yapılabilir mi. Daha doğrusu yapabilir mısınız tesekkurler
    Merhaba, boya sedefli ise yapabilecek birşey yok malesef, sedefli boyalarda olay biraz farklı.
    Byte-R

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler