User Tag List

2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Amatör Uygulama - Renault Megane Stationwagon

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Amatör Uygulama - Renault Megane Stationwagon

Merhabalar , adım Yılmaz 21 yaşındayım..Sizler kadar olmasada bende bir şeyler yapmaya gayret gösteriyorum..Kuzenim Ankara'dan geldi , ya gelmişken şuna bi el atalım dedi..Bende ne zamandır yapmıyordum hadi yapayım dedim..Araç 2010 model 125 binde.

Makina ; Dewalt 849x

Padler ; Lake country yellow cutting , white medium ve red finishing

Aracın ilk hali telefonla çektiğim için kötü çıkmış..Ciddi anlamda kirli ve kötü durumdaydı

Aracı ilk önce 3d şampuan ile yıkadım..Jantları ise Chemical Guys Diablo ile temizledim..

Daha sonra boyaya BDX sıkarak demir tozlarından arındırdım..Sonrada kil uygulaması yaptım..

Aracı kurulayıp maskeleme yaptım..Fotoğraflarda görüldüğü üzere

Yüzeye İzopropil alkol ile güzelce temizledikten sonra Lake country yellow cutting ve Menzerna 400 ile yüzeydeki çizikleri giderdim..Menzerna 400 sonrası..

Daha sonra aracı ipa ile tekrar temizledim..

Yaklaşık 6 saatlik çalışma sonrasında bugünlük yeter diyip ertesi gün için aracı tamamen kapattım..

Ertesi gün sabah 10 gibi gelip White medium pad ile menzerna 2500 ü yüzeye uyguladım...Daha sonra Üzerine red finishing pad ile Menzerna 3800 uygulamasını yaptım..

Menzerna 380 sonrası ;

3800 den sonra Loctate Kingznn katı wax ı yüzeye uygulayıp güzelce parlattım..Üzerine ise Gtechniq c2v3 ile koruma altına aldım..Bugünlük yeter diyip eve gittim..Eve girdiğimde saat 9 du sanırım

Ertesi gün aracı alıp yıkadıktan sonra bunun üzerine Sonax bsd uygulaması yaptım..

Final fotoğrafları ;

18Saatlik işçilikten sonra benim yapabileceklerim bunlar..Mümkün mertebe işi olması gerektiği gibi yapmaya ve foruma laik olmaya çalışıyorum..Umarım hoşunuza gitmiştir

Ayrıca konuyu umarım doğru yere açmışımdır , yanlış yere açtıysam konu kilitlenebilir

muratabdoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık, ben çok iyi anlamam ama sonuçta uygulama öncesine göre süper duruyor
    VW MKV GOLF GTI #MASKD 2021~ Los Angeles, CA
    VW Scirocco TSI #Blueoflove 2013-2017 ISTANBUL

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler