User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: snow foam öncesi sıkılan ürün?

snrk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

snow foam öncesi sıkılan ürün?

Merhabalar,

Geçenlerde arabayı yıkattığım yerde köpükle yıkamadan önce, hatta araba daha kuruyken küçük ilaç pompası ile bir sıvı püskürttüler. Ön yıkamanın da öncesinde kullanılan bu sıvı nedir. Tüm arabayı bununla geçti ve ardından (duruladı mı hatırlamıyorum) köpüğe geçti. İlaç pompasıyla sıktığı ürün ne olabilir acaba?
    "life is too short to drive boring cars"

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    traffic film remover tarzı birşey olması gerekiyor. Yani olması gereken bu ama ne koydular o şişeye bilemeyiz. En güzeli bagajda kendi eldiveninizi şampuanınızı götürüp onlarla yıkama yapmalarını kibarca rica etmek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    traffic film remover tarzı birşey olması gerekiyor. Yani olması gereken bu ama ne koydular o şişeye bilemeyiz. En güzeli bagajda kendi eldiveninizi şampuanınızı götürüp onlarla yıkama yapmalarını kibarca rica etmek.
    O dediğinizi ilk defa duydum da sanırım şu ürün dediğinizin bir muadili değil mi? Baya güçlü birşey gibi anladım ben hatta köpüğün yerine kullanmış.

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kir iyice sökülsün diye jant temizleyici sıkmışlardır komple. yakında bu yıkamacılar kezzap atıcaklar kirleri çıkartmak için.. böylelerine para kazandırmayın kendi malzemeniz kovanız şampuanınız olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kir iyice sökülsün diye jant temizleyici sıkmışlardır komple. yakında bu yıkamacılar kezzap atıcaklar kirleri çıkartmak için.. böylelerine para kazandırmayın kendi malzemeniz kovanız şampuanınız olsun
    Bi garaj ayarlayabilirsem yakında kendim yıkayacağım da, öncesinde ürünleri öğrenmeye çalışıyorum. Bugün de bişey öğrendik mesela

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı snrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi garaj ayarlayabilirsem yakında kendim yıkayacağım da, öncesinde ürünleri öğrenmeye çalışıyorum. Bugün de bişey öğrendik mesela
    garaja gerek yok abi formül şu: kovan şampuanın vs bagajda olacak, gideceksin akaryakıt istasyonlarındaki 3tl lik yıkamaya. sadece su tutturcaksın ön yıkama olarak. sonra çıkıp istasyonun biyerinde kovaya şampuanı döküp suyu doldurup yıkama eldiveniyle güzelce yıkayacaksın. sonra tekrar girip durulattıracaksın arabayı. ondan sonrası kurulama zaten.. tabi bunları yapmak için genişce bi istasyon olması önemli

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçükken çırak olarak gittiğim yıkamacı sulandırılmış tuz ruhu sıkıyordu jantlara. Hey yavrum hey kullanılmıyor mu sanıyonuz.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tam adını hatırlamıyorum @Faruk_Vtec yazar. bende çokca sıktım hatta çoğu siteden arakdaşın arabasınıda aynı sekilde veya yıkmaya herhangibi gelen ağır kirin katman olduğu araçlarada bir okadar sıkmışımdır ama jant temizleyiciyle alakası yok enazından benim kullandığım yoktu genellememek lazım
    1881 - 193

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    köpüğe konulan urun el pompasına yada 10/15 lıtrelık ılaçlama pompasına konup araca sıkılır..

ama arac çok kırlıyse 2 kat köpük sıkmak daha mantıklı oluyor, köpük yuzeyde yoğun bır şekılde kaldığı ıçın (fısfıs gıbı sıvı atıp, hemen akıp gıtmedığı ıçın) performansı daha ıyı oluyor..

yıkattığınız yer hakkında bılgım yok ama genellemek gerekırse kımse bu tarz bır urun kullanmıyor artık, yağı kiri hatta cılayı bıle söken aşındırıcısı bol malıyetı ucuz ve zaman kaybı yaşatmayan bol asıtlı urunler tercıh edıyor..

bır seferlık bışey olmaz yanı canınızı sıkmaya değmez ama tekrar gıtmeyın tabı..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler detaylı bilgiler için. Evet sanırım araba fazla çamurlu olduğu için ön-ön yıkama gibi bişey olmuş. Normalde köpüklü yıkama yüzey kuruyken yapılıyor değil mi?. Ön-Ön yıkama sonrası araç ıslanacağı için köpüğün de etkisi azalmıştır muhtemelen. Öyleyse hiç gerek yok böyle aksiyonlara

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tabi canım, önce tfr sonra snow foam sonra çift kova ve yün eldiven ile ... Burada tfr kullanan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ufuk, olm sen bugün iyimser tarafından kalkmışın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Teşekkürler detaylı bilgiler için. Evet sanırım araba fazla çamurlu olduğu için ön-ön yıkama gibi bişey olmuş. Normalde köpüklü yıkama yüzey kuruyken yapılıyor değil mi?. Ön-Ön yıkama sonrası araç ıslanacağı için köpüğün de etkisi azalmıştır muhtemelen. Öyleyse hiç gerek yok böyle aksiyonlara
    tabı ne sıktığını tam olarak bılmemız mumkun değıl, belkı zıft vb bı leke vardı ondan dolayı zıft temızleyıcıde sıkmış olabılır gunahını almayalım ama bızım yaptığımız genel tahmın..

köpük sulanıp ozellığını yıtırmemesı ıçın kuru yuzeye sıkılır, M2'yı goturmedıysen sorun yok abı aslında M2'den ne demır tozu çıkar, ona her pıst sonrası rutın demır tozu temızleyıcı uygulamak lazım..

Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi canım, önce tfr sonra snow foam sonra çift kova ve yün eldiven ile ... Burada tfr kullanan kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ufuk, olm sen bugün iyimser tarafından kalkmışın.

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sene 2009 ben daha lise öğrencisiyim, senden tfr almaya gelmiştim abi ofisine bostancıda ara sokakta. Vay be kaç sene olmuş neyse konudan uzaklaşmayalım Olması gereken o, ama benim gönlüm tuzruhu diyor

1 kereden birşey olmaz ama birdaha tercih etmemenizi tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Küçükken çırak olarak gittiğim yıkamacı sulandırılmış tuz ruhu sıkıyordu jantlara. Hey yavrum hey kullanılmıyor mu sanıyonuz.
    Herif jantları umumi tuvalet mi sanıyordu acaba, tuz ruhu ne ya. Nasıl cesaret, birşey olduğunda da kendisi hariç herkese çamur atar. Klasik cümleler de şöyle olur; Jantın boyası kötüymuş, canım abicim biz bu ürünü yemeklerde bile kullanıyoruz sıkıntı olmuyor, janta birşey sıçramış ondan boyası akmıştır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sene 2009 ben daha lise öğrencisiyim, senden tfr almaya gelmiştim abi ofisine bostancıda ara sokakta. Vay be kaç sene olmuş neyse konudan uzaklaşmayalım Olması gereken o, ama benim gönlüm tuzruhu diyor

1 kereden birşey olmaz ama birdaha tercih etmemenizi tavsiye ederim.
    Oha o kadar oldu mu ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk_Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabı ne sıktığını tam olarak bılmemız mumkun değıl, belkı zıft vb bı leke vardı ondan dolayı zıft temızleyıcıde sıkmış olabılır gunahını almayalım ama bızım yaptığımız genel tahmın..

köpük sulanıp ozellığını yıtırmemesı ıçın kuru yuzeye sıkılır, M2'yı goturmedıysen sorun yok abı aslında M2'den ne demır tozu çıkar, ona her pıst sonrası rutın demır tozu temızleyıcı uygulamak lazım..
    Yok hocam M2'yi götürmedim . Onu sadece bir kez dışarda yıkattım o da dby'de cam filminden önce yıkadılar.
    Şu anda yer sıkıntım olduğu için sadece suyla elimle yıkıyom onu :')

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herif jantları umumi tuvalet mi sanıyordu acaba, tuz ruhu ne ya. Nasıl cesaret, birşey olduğunda da kendisi hariç herkese çamur atar. Klasik cümleler de şöyle olur; Jantın boyası kötüymuş, canım abicim biz bu ürünü yemeklerde bile kullanıyoruz sıkıntı olmuyor, janta birşey sıçramış ondan boyası akmıştır.
    1 ay kadar çalıştım şansına bir şey olmadı ama kendi aracımızı yıkattığımız yerdi babama söyledikten sonra götürmedik. Sadece jantın değil lastiğinde ağzına eder diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yok hocam M2'yi götürmedim . Onu sadece bir kez dışarda yıkattım o da dby'de cam filminden önce yıkadılar.
    Şu anda yer sıkıntım olduğu için sadece suyla elimle yıkıyom onu :')
    anlaşıldı Opel uvey evlat..

Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay kadar çalıştım şansına bir şey olmadı ama kendi aracımızı yıkattığımız yerdi babama söyledikten sonra götürmedik. Sadece jantın değil lastiğinde ağzına eder diye düşünüyorum.
    jantı lastığı geçtım fren balatalarına zarar verır o yahu, mıllet para kazanımde nasıl kazanırsam kazanım derdınde..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Faruk_Vtec Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşıldı Opel uvey evlat..
    Deney tahtası olarak kullandığım doğrudur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler