User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: kuş pisliklerinden koruma

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kuş pisliklerinden koruma

malesef kapalı bir garajım yok, her ne kadar yakın dönemde sonax ta işlem görmüş ve her yıkama sonrası sonax kırmızı hızlı cila kullanmama rağmen bu sıkıntıdan kurtulamadım. ne yaparsam yapayım kesin koruma olmayacağını biliyorum ama biraz daha dayanıklı olması adına uygulayabileceğim ürün tavsiyesine ihtiyacım var

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Uzun süre park ise branda

Kısa süreli ise ıslak mendil

Mümkün oldukça az güneş gören yere park edin

Namızsız güneşte daha beter
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

TechTurkey Ranthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    99 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Benim şu ana kadar kuş pisliğine en iyi dayanan ürünüm carlack nano siegelung mudur nedir oydu..
    Built to fall....

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yigit-Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzun süre park ise branda

Kısa süreli ise ıslak mendil

Mümkün oldukça az güneş gören yere park edin

Namızsız güneşte daha beter
    hergün sabah elimde bezle arabanın etrafında bir tur atıyorum malesef ona rağmen boyaya zarar verenler oluyor

Alıntı Ranthor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim şu ana kadar kuş pisliğine en iyi dayanan ürünüm carlack nano siegelung mudur nedir oydu..
    nette bulamadım, aklıma gyeon cure geliyor ama böyle başka micro nano seramik süper bir ürün varsa en azından zarar verme ihtimalini azaltırım diye umuyorum

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Ben üşenmiyorum brandayı seriyorum

Bıktım çünkü reçinesi çam iğnesi kuş boku uğraşılmıyor benim otoparkta

Haftada bir yıkıyorum brandalıyorum mis gibi şuan
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Rockford - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracta surekli agac altında duruyordu, soft99 fusso coat ile cilalayıp kuş pisliği geldiğinde günler geçirmeden gördüğümde sonax bsd ile temizleyerek sorunsuzca çözebiliyordum. Bsd bu iş için çok başarılı bi ürün bana göre.

alt katmanda güzel koruyan bir cila olunca temizlemesi ekstra çok kolay oluyor.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bayramda Ordu'ya gittiğimde benimde çok işim var. Güneş bir yandan. Evin üst katlarına kırlangıçlar yuva yapıyor. Sıçmadık araba bırakmıyorlar.
    Araç siyah renkte. Bakalım nasıl korayacam. Hergün yıkicaz olmadı. Ama yıkama da çok etkilemeyecek gibi.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kuşlar bitti , ağaç özü muhabbeti başladı şimdide. :@

serkanokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Branda tavsiyesi verenlere bir sorum olacak. Bir zamanlar da tavanı yanan otomobiller için "brandadan dolayı tavanında güneş yanığı var " deniliyordu. Bunun gerçeklik payı var mıdır? Eğer varsa bununla karşılaşmamak için nasıl bir kalitede branda almak gerekir? Tabi bir de brandayı geçirirken veya çıkarırken kılcak çizik oluşturmaması da gerekiyor, onun için de bir tavsiyede bulunursanız çok makbule geçer

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kuşlar bitti , ağaç özü muhabbeti başladı şimdide. :@
    Aracı ağaç altına park etmemeye çalışın, eğer park etmek zorundaysanız, yağmur yağmadan önce mutlaka yıkayın, yüzeyi temizleyin,

benim başıma geçen yıl geldi, böyle pas lekesi gibi izler bırakıyor boya yüzeyinde,

temizlemesi zor değil, ancak insanın başına ilk defa gelince ve etrafta çok yorum yapan olunca, ister istemez endişeleniyorsunuz,

kuş pisliğinin çareside kapalı alan, portatif garaj gibi malzemeler var, onlardan düşünebilirsiniz,

genel olarak ben branda işini doğru bulmuyorum, bir çoğunda boya hava almıyor, kapalı ve serin yerde branda sorun çıkarmayacaktır ama güneşin altında sorun yaşatabilir

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açık alanda bile nası beceriyorlarsa sıçabiliyorlar uçarken falan yapıştırıyolar heralde hiç terbiye kalmamış bunlarda geçen bi koymuş sıçmamış kusmuş resmen ön cam kaput falan 2 gün kaldı kaputta iz kaldı cila alır gibi duruyor denemedim henüz.

çok katılaşan pislikler için köpük ilacı tavsiye ederim makineye 1 litre ilaca 60 litre suya konanlardan. 1 litrelik spreye yarım litre ilaç yarım litre su koyuyorum pisliği sıktığım gibi yumuşuyor jant davlumbaz gibi yerlerdede deniyebilirsiniz işe yarıyor ama far stop v.b yerlere sıklayın yakma riski var

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre İlbi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracı ağaç altına park etmemeye çalışın, eğer park etmek zorundaysanız, yağmur yağmadan önce mutlaka yıkayın, yüzeyi temizleyin,

benim başıma geçen yıl geldi, böyle pas lekesi gibi izler bırakıyor boya yüzeyinde,

temizlemesi zor değil, ancak insanın başına ilk defa gelince ve etrafta çok yorum yapan olunca, ister istemez endişeleniyorsunuz,

kuş pisliğinin çareside kapalı alan, portatif garaj gibi malzemeler var, onlardan düşünebilirsiniz,

genel olarak ben branda işini doğru bulmuyorum, bir çoğunda boya hava almıyor, kapalı ve serin yerde branda sorun çıkarmayacaktır ama güneşin altında sorun yaşatabilir
    valla üstad ağacın 15-20 metre ötesine parketmek bile yetiyor,rüzgarla uçup yapışıyor,arabaya bi biniyosun o camda o lekeler varya,ivrite ediyor yemin ederim ağaçları kökünden sökesim gelmiyor değil

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç yıkanır, kuş pisler, ıslak mendille silinir, araç yine yıkanır, kuş yine pisler, ıslak mendiller silinir, yine yıkanır... Kapalı alan olmadımı döngü böyle devam ediyor

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla üstad ağacın 15-20 metre ötesine parketmek bile yetiyor,rüzgarla uçup yapışıyor,arabaya bi biniyosun o camda o lekeler varya,ivrite ediyor yemin ederim ağaçları kökünden sökesim gelmiyor değil
    doğru etkiliyor, ben foto çekmemiştim ancak internetten buldum, benim araçta beyaz, haliyle net şekilde gözüküyordu,

link: http://i.hizliresim.com/o26YXm.jpg

foto büyük bayağı, o yüzden link verdim,

o dönem kafayı yemek üzereydim, uygulama merkezi olduğunu iddia edenlerin yorumlarından bazıları;

"boya kusmuş, bunlar kesinlikle pas lekesi, zımpara yapılmadan çıkmaz"

"bunlar boya tozu, arabayı sanayi bölgesine mi park ediyorsun"

gibi sözler duydum, inan arabadan soğuma noktasına geliyor insan,

daha sonra internette araştırmaya karar verdim, ve sorunu o şekilde anladım, sonrasında çözüm buldum

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kapali garajima kuşlar yuva yapmıs iki tane bi baktım civciv ler var icinde tabiki bozmadım hayatta bozmamda garajımıda düzenli yıkarız yani ev gibi temiz tutmaya calısırız her yeri kuş pisligi yapmışlar sabrettim geçen bi baktım civciv ler yok büyüyüp uçmuşlar galiba aldım yuvayı dışarıya koydum . 2 ayda uçmuşmudur bu civcivler bilemedim ama boştu yuva

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim kapali garajima kuşlar yuva yapmıs iki tane bi baktım civciv ler var icinde tabiki bozmadım hayatta bozmamda garajımıda düzenli yıkarız yani ev gibi temiz tutmaya calısırız her yeri kuş pisligi yapmışlar sabrettim geçen bi baktım civciv ler yok büyüyüp uçmuşlar galiba aldım yuvayı dışarıya koydum . 2 ayda uçmuşmudur bu civcivler bilemedim ama boştu yuva
    Yuvanın olduğu yeri iyice temizleyip, ilaçlayın tavsiyemdir. Yazlıkta balkona yuva yapmışlardı, kuş piresi mi biti mi öyle bir böcek sarmıştı balkonu. Onu temizleyene kadar da akla karayı seçmiştik. Kuş gitti derdi kaldı o dönemde Üstünden, başından her yere sarabiiyorlar bu arada. İnsana gelmez falan gibi bir durumu da yok.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yuvanın olduğu yeri iyice temizleyip, ilaçlayın tavsiyemdir. Yazlıkta balkona yuva yapmışlardı, kuş piresi mi biti mi öyle bir böcek sarmıştı balkonu. Onu temizleyene kadar da akla karayı seçmiştik. Kuş gitti derdi kaldı o dönemde Üstünden, başından her yere sarabiiyorlar bu arada. İnsana gelmez falan gibi bir durumu da yok.
    Teşekkürler abi dikkate alıcam bunu mantıklı ister istemez hayvan sonuçta bit parazit olabilir bizimde balkonda elektrikli panjurun içine bile yuva yapmışlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler abi dikkate alıcam bunu mantıklı ister istemez hayvan sonuçta bit parazit olabilir bizimde balkonda elektrikli panjurun içine bile yuva yapmışlar
    Rica ederim, ben çektim kimse çekmesin

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben kuşlarla konuşdum anlaşdım arada bir iki martı sorun çıkartıyor her gün yarım simit diyorda bakalım araya bir kaç karga var onları sokucam anlaşırsak iyi olucak..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler