Tamda geçen sene bu zamanlarda ürün almaya Görkem'in yanına gittiğimde, koyu bir sohbetin ardından kendisine tester olarak ayırdığı 1-2 ürünü geri vermem koşuluyla bana vermişti. (1 sene oldu, ben halen bir buluşma ayarlayıp ürünleri kendisine teslim edemedim )
Valet Pro Mad Wax'i kontrol altında tutabileceğim 3 otomobilde denedim. 3 otomobilde hayatlarını açık otoparkta geçiriyor; 1 tanesi sürekli akaryakıt istasyonlarında yıkanıyor diğerleri ise benim tedarik ettiğim şampuanlar ile yıkanıyor ve sıklıklada üzerlerine basınçı su tutuluyor ve neredeyse her sabah üzerlerinde nemli bir örtü oluşuyor.
Düzgün yıkanmayan otomobilde bu ürün 1 ay bile göremedi; diğer 2 otomobilde ise maksimum 40 gün süre dayanıklılık gösterdi. Düzgün yıkanan 2 otomobilde, İlk iki hafta ürünün yüzeydeki kayganlığını elle bile hissedebildim ama sonraki günlerde o etki azalmaya ve haliyle su iticilik, boncuklanma, kir tutmama gibi özellikler azalmaya başladı. Ürünün etkisi kaput ve tavanda ve bagajda yan panellere oranla daha erken gidiyor. (Güneşin etkisi, nemli örtünün dikey panellere yerleşmesi...vs)
Bir wax'tan benim beklentim en az 1 ay en fazla 3 ay koruma süresidir. Valet Pro Mad Wax'in ne kadar süre etkili olduğunu yazan bir yer bulamadım ancak dediğim gibi mevcut koşullarda benim elimde en fazla 40 gün etkisinin devam ettiğini gözlemledim. Bu süre içerisinde hiçbir quick wax, quick detailer veya cilalı şampuan kullanılmadı yani koşullara göre elde ettiğim koruma süresi gayet makul.
Ürünün diğer özelliklerine gelirsek; videodan da göreceğiniz gibi sürmesi, silmesi çok kolay hatta benim benzetmem ile tereyağı gibi bir wax Kokusunu da muz kokusuna benzettim
Bir an ekmeğe sürüp yiyesim de gelmedi değil.

Sonuç, ürün gayet başarılı, tedarik konusunda Görkem'e tekrar teşekkürler.

Not: Fıs fıs konuşmamın sebebi, cila operasyonunu sabahın körü bir saatte yapmış olmamdan kaynaklanıyor. Fıs fıs konuşmazsam garajda güzel yankı yapıyor

Valet Pro Mad Wax (review) - YouTube