Farklı marka jant temizleyici deneyeyim derken karşıma indirimde olan Nasiol Rimshine çıktı bende merakımdan alıverdim.
Herşeyden önce, ambalaja ve şişeye özen göstermişler, üzerinden Nasiol'u çıkartın Sonax, Nigrin, Auto Glym...vs etiketi yapıştırın yadırgamazsınız. Ama Carpex'in şişelerine bakıyorsunuz neredeyse fısfıs kafası dokunsanız elinizde kalacakmış hissi veriyor. O de yerli, bu da yerli ama Nasiol olması gerektiği gibi özen göstermiş. Videoda tam gözükmemiş ama şişeyi Tolga Plastik diye bir firma yapmış.
Gelelim ürünün özelliğine, fısfıs kafa perde şeklinde ürünü püskürtüyor, biraz mesafeyi düzgün ayarlasanız neredeyse 16inch ebadındaki bir jantın tamamına tek seferde ürünü sıkmış olursunuz.
Hepimiz artık iyice kolaya alıştık yani en azından jant temizleyicinin fırça kullanmadan tüm kirleri zarar vermeden çıkarmasını bekliyoruz ancak Nasiol'da malesef ürünü sünger, fırça veya bez ile iyice yedirmeniz gerekiyor ki zaten şişenin üzerindeki kullanma talimatlarında da fırça, sünger...vs kullanın diyor.
Sıcak havada ürünü uygularsanız çabuk kuruma yapıyor, hele birde ilk videoda göreceğiniz gibi jant direkt güneş yüzünü görüyorsa işiniz biraz zorlaşıyor. Gölgede ve güneş sıcağı ile pişmemiş jant üzerinde kuruma yapmıyor ve haliyle dilediğiniz gibi çalışabiliyorsunuz.
Kokusuz bir ürün diyebilirim, yani burnunuz ile dost bir ürün
Fiyatını uygun tuttukları sürece alınır kullanılır. Şahsen, ben beğendim.

Buyrun videolar
Nasiol RimShine-1 - YouTube

Nasiol Rimshine / Nasiol Jant Temizleyici -2 - YouTube