User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
34 sonuçtan 20 ile 34 arası

Konu: Klima temizleyici tavsiyeniz var mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Stac Italy nin ürünün kullanmıştım polen filtresini yenileyip , var olan bütün kötü kokular geçti ve yerine çok hafif bir vanilya kokusu kaldı.
    Size tavsiyem yazın klima kapalı iken havalandırma sistemini iç devir daim halinde kullanmayın bu sistemde nemlenme ve bakteri oluşumuna sebep oluyor.
    Stac Italy KLİMA TEMİZLEME İlacı 090150 Modelleri ve Fiyatları | Tekzen

Drive Fast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hortumlu olan modelleri nasıl uygulanıyor youtube da bi videoda adam köpükleri hava kanallarina sıkıp klima kapali havalandirmayi çalıştırıyor arabanın altından su damlamasi gerekiyormuş doğrumu bu yoksa ürüne göre degisiyormu
    Drive Fast Live Young
    One Love E39
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacı baba yaşın 30 falan dinlemem izmirin ortasında soda şişesine oturturum seni

İbrahim33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben şanslıyım herhalde benim arabada klimayı açınca mis gibi oluyor içeri.
    Alıntı B.Koçer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İtalyan aşktır Alman ticaret
    KALBİNİ MAHŞERE GÖTÜR !!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    atas airclim i bende kullandim. faydasini gordum diyebilirim. alternatif olarak oto kuaforlerdeki ozonlu klima temizleme de cok faydali oluyor.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Drive Fast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hortumlu olan modelleri nasıl uygulanıyor youtube da bi videoda adam köpükleri hava kanallarina sıkıp klima kapali havalandirmayi çalıştırıyor arabanın altından su damlamasi gerekiyormuş doğrumu bu yoksa ürüne göre degisiyormu
    su damlamama olayını bilmemde gerisi doğru kapakları kapıyorsun içeri sürkalasyonu açıyorsun belli bir müddet köpüğü sıkıp dolanıyor sistem içinde sağ ve sol taraflarda yapıyorsun aynı işlemi burda dikkat ediceğin şey fazla solumaman.. camlar kapılar kapalı olucak.. belli bir süre hava dönücek ..

birde fıs fıs lılar var onlarda kapacıkların içine sıkıyorsun spreyi bir tüp bitene kadar aynı benzer işlemi yapıyorsun..

birde tabana konup açılıp kendi kendine içindeki sıvıyı sprey şeklinde salan var.. onuda tabana yere koyuyorsun..

hepsinin işlevi aynı antibakteriyel temizlik..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fazla para vermeyim diye 10-15 civarına carpex aldım, hortumuyla klima kanalına doğru bastım ama en fazla 2 3 açıştan sonra yine aynı kokuya döndü. Polen filtresini de değiştirmiştim. Profesyonel temizlik şart heralde

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fazla para vermeyim diye 10-15 civarına carpex aldım, hortumuyla klima kanalına doğru bastım ama en fazla 2 3 açıştan sonra yine aynı kokuya döndü. Polen filtresini de değiştirmiştim. Profesyonel temizlik şart heralde
    su yollarını hortum ve kanalları öncelikle kontrol ettir kılcal bir kaçakda olsa pis koku yapar.. zaten anlarsın su vardır elini sür diplere .. eğer az normal bir kokuysa gaz bastır gazı yenilet.. gaz bitmeye yakın yada bittiğinde gene koku yapar.. ondan sonra bu tip temizlikler daha etkili ve kalıcı oluyor .. gerçi en kalıcısı bile bir kaç ay sürüyor gene başa dönüyor..

polen filtresinin üstüne kaliteli kalıcılığı yüksek olan bir parfüm sık abartmadan o çok daha kalıcı oluyor ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    klima açtığım dönemlerde yolculuğun son dakikalarında sistemi dışardan hava alır konuma getirip öyle kapatıyorum, bir de servis dışında bakım yaptırıyorsanız genelde karbonlu ve karbonsuz diye tabir edilen iki tip filtre oluyor. daha pahalı olmasına rağmen karbonlu tip koku yapmıyor kesinlikle.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klima temizleme adı altında benim bildiğim 3 farklı ürün satılıyor. Başka bildiğiniz varsa ekleyin.

Koku bombası: Klima açık şekilde iken aracın içine koku bombası denen tüpü koyup mandalına basıyorsunuz. Mandal basılı kalıyor ve bir kaç dakika ortama hava püskürtüyor. İç sirkülasyon açık şekilde uyguluyorsunuz. Sprey klima sistemi içinde dolaşarak kötü kokuları engellemeyi vaad ediyor. Sonax marka kullandım ama tam bir sonuç alamadım. Etkisi 2-3 gün sürüyor sadece. Bir kaç yaşındaki araçlar için daha uygun. Onları klima sistemi çok kirli olmuyor.

Köpük şeklinde olanlar: Kullanmadım ama araştırmıştım. Havalandırma kanallarına sıkıyorsunuz. Kanallardaki kötü koku oluşturan bakterileri yok etmeyi vaad ediyor. Sıkıntısı şu, köpük sıvılaşıp akıyor. Özellikle orta havalandırma kanallarından akan sıvı hemen altındaki teyp veya klima kontrol paneline zarar verebilir. Bunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Evaporatör temizleyiciler: Würth marka kullandım ve kesin sonuç aldım. Zaten klimada kokuyu yapan bakterilerin yuvası evaporatör. Burayı temizlemek şart. Aracın altında evaporatörün tahliye borusu var. Hortumu o borudan içeri salıp tüm kutuyu boşaltıyorsunuz. Benim aracımda alttan tahliye borusu görünmüyordu. Torpidonun arkasından kalorifer fanını söktüm. Oradan evaporatöre ulaşılabiliyordu. Spreyi oradan evaporatörün her yerine temas edecek şekilde boşalttım. Alt tahliye borusundan yeşilimsi bir su aktı. (Sprey su gibi şeffaf). Ondan beri koku filan kalmadı. Tertemiz oldu. Araştırdığımda evaporatörü balata spreyi ile temizleyenler de varmış.
    Konu marikan tarafından (10-07-2017 Saat 10:45 ) değiştirilmiştir.

Emre İlbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapan abilerim ve arkadaşlara teşekkür ediyorum, aracımda herhangi bir koku söz konusu değil,

hatta oldukça temiz bir koku mevcut, herhangi bir parfüm, koku vs kullanmıyorum,

beni korkutan, bakteri ve zararlı mikroorganizmalar, onlardan kurtulmak istiyorum,

Sanırım Würth bu konuda işimi görecek gibi duruyor

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klima temizleme adı altında benim bildiğim 3 farklı ürün satılıyor. Başka bildiğiniz varsa ekleyin.

Koku bombası: Klima açık şekilde iken aracın içine koku bombası denen tüpü koyup mandalına basıyorsunuz. Mandal basılı kalıyor ve bir kaç dakika ortama hava püskürtüyor. İç sirkülasyon açık şekilde uyguluyorsunuz. Sprey klima sistemi içinde dolaşarak kötü kokuları engellemeyi vaad ediyor. Sonax marka kullandım ama tam bir sonuç alamadım. Etkisi 2-3 gün sürüyor sadece. Bir kaç yaşındaki araçlar için daha uygun. Onları klima sistemi çok kirli olmuyor.

Köpük şeklinde olanlar: Kullanmadım ama araştırmıştım. Havalandırma kanallarına sıkıyorsunuz. Kanallardaki kötü koku oluşturan bakterileri yok etmeyi vaad ediyor. Sıkıntısı şu, köpük sıvılaşıp akıyor. Özellikle orta havalandırma kanallarından akan sıvı hemen altındaki teyp veya klima kontrol paneline zarar verebilir. Bunlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Evaporatör temizleyiciler: Würth marka kullandım ve kesin sonuç aldım. Zaten klimada kokuyu yapan bakterilerin yuvası evaporatör. Burayı temizlemek şart. Aracın altında evaporatörün tahliye borusu var. Hortumu o borudan içeri salıp tüm kutuyu boşaltıyorsunuz. Benim aracımda alttan tahliye borusu görünmüyordu. Torpidonun arkasından kalorifer fanını söktüm. Oradan evaporatöre ulaşılabiliyordu. Spreyi oradan evaporatörün her yerine temas edecek şekilde boşalttım. Alt tahliye borusundan yeşilimsi bir su aktı. (Sprey su gibi şeffaf). Ondan beri koku filan kalmadı. Tertemiz oldu. Araştırdığımda evaporatörü balata spreyi ile temizleyenler de varmış.
    Teşekkür ederim hocam, bende uzun arayışlar sonucunda Würth almaya karar verdim, ilerde elbetteki yenilemek gerecek, ancak şuan için bütün mikroorganizmalardan kurtulmamı sağlar sanırım

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar ben bisey merak ettim.
    Aracin bakimini yapacagim parcalari aldim ama o sirada klima dezenfektesi de yapayim istiyorum. Aracin polen filtresi motor kisminda sileceklerin orada boydan boya buyuk bir parca.
    Polen filtresini carbonlu aldim.
    Nette bu klima temizleyicilere baktigimda torpido altindan polen filtreyi sokup yuvasina gelcek sekilde tupu acip birakiyorlar ic sirkulasyonda klima 5dk calistiktan sonra araci havalandiriyorlar. Sonra poleni takip araci topluyorlar. Ben polen filtresi disarda oldugu icn nasil uyhulama yapacagim.
    Birde kopuklu sistem onu da yine filtre yokken kanallardan iceri sıkıp ic sirkulasynda mi yapmak gerekli.
    İlk kopuk yapacagim sonra sprey olani yapacagim.
    Atas kopuk ve vanilyali dezenfektan kullanmayi dusunuyorum.
    Klimada cok rahatsiz edici koku yok bazen klimayi kapatip normal havalandirmaya gecince hafif koku geliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben bisey merak ettim.
    Aracin bakimini yapacagim parcalari aldim ama o sirada klima dezenfektesi de yapayim istiyorum. Aracin polen filtresi motor kisminda sileceklerin orada boydan boya buyuk bir parca.
    Polen filtresini carbonlu aldim.
    Nette bu klima temizleyicilere baktigimda torpido altindan polen filtreyi sokup yuvasina gelcek sekilde tupu acip birakiyorlar ic sirkulasyonda klima 5dk calistiktan sonra araci havalandiriyorlar. Sonra poleni takip araci topluyorlar. Ben polen filtresi disarda oldugu icn nasil uyhulama yapacagim.
    Birde kopuklu sistem onu da yine filtre yokken kanallardan iceri sıkıp ic sirkulasynda mi yapmak gerekli.
    İlk kopuk yapacagim sonra sprey olani yapacagim.
    Atas kopuk ve vanilyali dezenfektan kullanmayi dusunuyorum.
    Klimada cok rahatsiz edici koku yok bazen klimayi kapatip normal havalandirmaya gecince hafif koku geliyor.
    Polen filtrenin içeride veya dışarıda olması uygulamayı değiştirmiyor. İç sirkülasyon açık şekilde temizleyicinin mandalına basıp araç içinde bırakın. Dışarıdan hava alamayacağı için araç içerisindeki hava sistem içerisinde dolaşacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar audi a1 kullanıyorum, 2013 den beri herhangi temizlik yapılmadı, periyodik bakımlarda polen filtresini de değiştirtiyorum. Yaz ayları klimayı ilk açtığımda 1dk süre kadar kötü bir koku geliyor sonrasında hiç koku gelmiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Düzenli bir pis koku yok yani anlattığım gibi.
    Klimayı kontakla açıp kontakla kapatıyorum.

bskone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende geçen gün aracımın polen filtresini degiştirdim + atas'ın ürünlerini uyguladım tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı golgeoyunu03 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar audi a1 kullanıyorum, 2013 den beri herhangi temizlik yapılmadı, periyodik bakımlarda polen filtresini de değiştirtiyorum. Yaz ayları klimayı ilk açtığımda 1dk süre kadar kötü bir koku geliyor sonrasında hiç koku gelmiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Düzenli bir pis koku yok yani anlattığım gibi.
    Klimayı kontakla açıp kontakla kapatıyorum.
    Koku bombası denen ürünü bir deneyin. Büyük ihtimal sorunu çözer. Olmazsa evaporatörün temizlenmesi gerek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler