User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Ön Cam Değişimi Sonrası Ses Sorunu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ön Cam Değişimi Sonrası Ses Sorunu

Selamlar, aracım golf7.Ön cam çatlamasından dolayı arabayı yetkili servise götürdüm ve kaskodan camın orj. ile değişmesini talep ettim.Değiştirdiler vs bu sabah teslim aldım.Servisten çıktım ve hızım 100kmyi geçtiği gibi inanılmaz şiddetli rüzgar ve hışırtı sesi gelmeye başladı.130-140a kadar rüzgar sesi almayan araba sesten durulmaz hale gelmiş.Hemen geri döndüm servise, anlattım durumu tabi pek inanmadılar önce benim arabayla sonra normal bir golf7 ile teste çıktık.Arada net fark var duydu usta videosunu falan çekti.Sonra atölyeye geçtik kendi yöntemlerince sızdırmazlık kaçak var mı diye test falan yaptılar bir şey çıkmadı.Bende durumun normal olmadığını ve arabayı teslim almayacağımı söyleyip danışmana da bildirdikten sonra ayrıldım.Çözeceğiz dediler ama nasıl?Daha önce başına böyle bir durum gelen var mı?Arabanın içinde sesten durulmuyor.Bi cam değiştireyim dedim arabadan soğudum.

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    camı sokup yenıden saglam sılıkonlayıp takacaklar, problem olmaz.

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önceki cam akustik yalıtımlı olabilir mi? Sonradan takılan cam standart camdır, W205 C serilerinde böyle 2 çeşit cam var ama VW dede vardır mutlaka.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostum bizde 2 adet passat vardı ve 2 sininde ön camı değişti birisi yetkili serviste diğerini olimpia da değiştirdim... Tabi bu çatlamalar ve değişim zamanları farklı zaman dilimlerinde oluyor.

Yetkili serviste orjinali ile değiştirmek için sigorta şirketiyle bir sürü kavga etmiştim. ( pimpirikli takıntılıyız ya güya ) aynı dediğin gibi rüzgar sesi yaşadım, o şekilde de satıldı araba.

Olimpia' da değiştirdiğim cam ise hiç bir sıkıntı yaşatmadı 20 dakikada taktılar ve çokta memnun kaldım. Bunun böyle olmasının sebebi 1 i sadece cam montaj işi yapıyor, diğeri bildiğiniz üzere her türlü bakım/onarım/satış vırt zırt işi yapıyor.

Düzgün bir işçilikle problemin çözülür, oldu da çözülmedi paranı iade al ve olimpia'ya git derim.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    umarım orijinal ön cam takmışlardır.
    olimpia uzak durulması gereken bir marka göz bozukluğuna neden olabilecek kadar dalgalı bir cam.
    eğer orijinal cam orijinal silikonlar ile takılmışsa hiç bir saorun olmayacaktır. büyük ihtimal takılan cam orijinal değil. aracı teslim almadan camı kontrol etmenizi öneririm. camda görüşü bozan bir dalgalanma var mı kontrolünü yapınız.
    yan sanayi yada çakma cam taktırıp memnun olanlar araba satın alırken bu cam orijinal değilmiş. diye satılan arabayı kötülemiyorsunuzdur umarım.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cam işi sıkıntılı iş, kademe deyken sürekli ön cam değişimine şahit olurdum. Ehli adam takmazsa su da alır ses de yapar.

Kendi aracımın ön camı çatlak sırf bu sebepten yaptıramıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mkerim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım orijinal ön cam takmışlardır.
    olimpia uzak durulması gereken bir marka göz bozukluğuna neden olabilecek kadar dalgalı bir cam.
    eğer orijinal cam orijinal silikonlar ile takılmışsa hiç bir saorun olmayacaktır. büyük ihtimal takılan cam orijinal değil. aracı teslim almadan camı kontrol etmenizi öneririm. camda görüşü bozan bir dalgalanma var mı kontrolünü yapınız.
    yan sanayi yada çakma cam taktırıp memnun olanlar araba satın alırken bu cam orijinal değilmiş. diye satılan arabayı kötülemiyorsunuzdur umarım.
    Sözünü ben ettiğim için üzerime alındım. Aracımı aldığımda ön camı değişmişti(kaza bela olmadığı sürece, aaa ön cam değişmiş bu araba çöp diyen zaten zır cahildir). Ayrıca olimpia dediğimiz marka ile uzaktan yakından hiçbir alakam yok, ürün ve hizmet kalitesinden memnun kaldım. Dalgalanma, bulanıklık, ses, görüş bozukluğu, ışığın kırılması vs hiçbir sorun yaşamadım hemde 5/1 fiyatına yaptırdım.

Dediğim gibi 5 kat fazla para verip yaptırdığım doğuşta aynı memnuniyeti göremedim. Üstüne basa basa söylüyorum tam 5 kat.

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bomonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözünü ben ettiğim için üzerime alındım. Aracımı aldığımda ön camı değişmişti(kaza bela olmadığı sürece, aaa ön cam değişmiş bu araba çöp diyen zaten zır cahildir). Ayrıca olimpia dediğimiz marka ile uzaktan yakından hiçbir alakam yok, ürün ve hizmet kalitesinden memnun kaldım. Dalgalanma, bulanıklık, ses, görüş bozukluğu, ışığın kırılması vs hiçbir sorun yaşamadım hemde 5/1 fiyatına yaptırdım.

Dediğim gibi 5 kat fazla para verip yaptırdığım doğuşta aynı memnuniyeti göremedim. Üstüne basa basa söylüyorum tam 5 kat.
    hedef doğrudan olimpia aslında

camı öve öve bitiremiyorlar. atermik ve yağmur sensörü olan cama karşılık sıradan bulanık bir cam öneriyorlar. daha komiği camı takan yerdeki tipler arap kadri kılıklı. sigortanın illaki bu markalara yönelme sebebi çok ucuz olması. birde cam iyi değil dersen MB de bu markayı kullanıyor diyerek işin içinden çıkıyorlar. Uzak durmakta fayda var
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorum yapanlar cok tesekkur ederim.

Servisle baya tartistik, sunger silikon sikip sesi gidermeye caliscaz en son care cami degistircez dediler. Reddettim direk, ben sunger silikon sıkılsin diye arabayi oraya vermedim. Uzun tartisma sonucu cam degisecek dendi. Bakalim beklemedeyiz. Ustundeki cami sokunce kirik catlak olmasa bile tekrar takamiyorlarmis.

Ayrica yetkilideki cam orjinaldir diye dusunuyorum, bana verdikleri fatirada sirf 850 lira cam fiyati yaziyor.

ExtRemee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Servisle baya tartistik, sunger silikon sikip sesi gidermeye caliscaz en son care cami degistircez dediler. Reddettim direk, ben sunger silikon sıkılsin diye arabayi oraya vermedim. Uzun tartisma sonucu cam degisecek dendi. Bakalim beklemedeyiz. Ustundeki cami sokunce kirik catlak olmasa bile tekrar takamiyorlarmis.

Ayrica yetkilideki cam orjinaldir diye dusunuyorum, bana verdikleri fatirada sirf 850 lira cam fiyati yaziyor.
    Yine sizin camin fiyati yuksek degilmis okadar ben 2004 307 cami degistirdim serviste 2 hafta once 1050 lira

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dqn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tam net hatırlamıyorum fakat eğer aracınızda cam tavan varsa golflerde fitil boşlukları belirli bir ölçüde farklı oluyordu,aynı şekilde bende aracıma cam değişimi istedim çatlaktan dolayı ses vb. konuda bir problem görmedim servisin oyun bozanlığı var burada süngerle vs halledilcek bi durum değil montaj problemleri olduğunu kabul etmeleri gerekir ki yeni takılan camda problem varsa parça garantisi üzerinden tekrar cam isteme hakları var aracı teslim almadığınız için bence kabul etmeyip direnin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canatakann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam net hatırlamıyorum fakat eğer aracınızda cam tavan varsa golflerde fitil boşlukları belirli bir ölçüde farklı oluyordu,aynı şekilde bende aracıma cam değişimi istedim çatlaktan dolayı ses vb. konuda bir problem görmedim servisin oyun bozanlığı var burada süngerle vs halledilcek bi durum değil montaj problemleri olduğunu kabul etmeleri gerekir ki yeni takılan camda problem varsa parça garantisi üzerinden tekrar cam isteme hakları var aracı teslim almadığınız için bence kabul etmeyip direnin.
    Sunger slikon vs gibi onerileri kabul etmedim. Biraz tartismadan sonra cami sokmeye karar verdiler. Calisanlar maalesef tartisma disinda bir dilden anlamiyorlar..

Tabi cam sokuldu, slikonun yanlis ve eksik cekildigi ortaya cikti. Tekrar duzgun montaj yapildi ve sorun cozuldu. Koskoca yetkili servis bir slikonu bile tek seferde duzgun cekemiyor. Gercekten yazik, bir cam degismine 10 gunumu yediler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısınız yaparlar inanırım bende şuan tekrar değişim için bekliyorum.Taktıkları camda kocaman bir çizik var fakat farketmeden takmışlar sağolsunlar görünce zorluk çıkarmadılar hemen yazışalım garantiden dediler ama bazen hataları erken farkediyor olsalar kendileride bizde iki kere iş yapmak zorunda kalmayız ama ***** herkes titiz davranmadığı incelemediği için tutturabildiklerine ne olursa kafasındalar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler