Sanki daha geçen ay uygulama yaptım diye aklımda kalan uygulamayı meğer Mart ayında yapmışım. Niye bu kadar geç paylaştın sorusunun cevabınıda böylelikle vermiş bulunuyorum.
Sio2 barındıran şampuan sülalesinden daha önce Gyeon Bathe+ kullanmıştım ama heriflerin kendi reklam videolarındaki etkiyi anca ürünü süngere dökerek elde edebilmiştim. Bu seferde Crystal Concept markasının CNW adlı Sio2 içeren ürününü denedim. Bu ürünü kullanmadan önce otomobile kese atıp tüm kirlerinden arındırdım. Çünkü, CNW ancak süngere döküp kullanıldığında istenilen performansı / etkiyi verebiliyor.
Ürünü hem korumasız hemde koruma etkisi azalmış yüzeyde kullandım. Koruma etkisi azalmış yüzey bu şampuan ile (yani tıpkı Soft99 Extra Gold'un yaptığı gibi) yüzey eski haline geliyor. Korumasız yüzeyde uygulama yapacağanız zaman şampuanı biraz bol tutmanız gerekiyor veya boncuklar size yetersiz geldiyse benim yaptığım gibi bir tur daha yüzeyi bu şampuan ile geçmenizde fayda var. Ben şampuanı ilk seferde az döktüğümden bir tur daha uygulama yaptım ve istediğim etkiyi yakaladım.
CNW'nin üstüne de bir tur Gyeon Wet Coat uyguladım sonuç şahane oldu. Gyeon Wet Coat'u aramızda duymayan, görmeyen ve belkide kullanmayan kalmamıştır. Onun için detayına çok girmiyorum ama açıkçası bu sefer ağırlıklı olarak sürekli dışarıda park halinde olan Duster'da kullandım ve malesef özellikle kışın Wet Coat'un ömrü uzun olmadı. (1 ayda etkisi kayboldu) Ancak, sürekli üzerine birşeyler sürdüğüm ve ağırlıklı olarak kapalı garaj yüzü gören Subaru'da Wet Coat'un dayanımı biraz daha fazla oldu. Özellikle sıcak hava şartlarında Subaru'ya uyguladığım Crystal Concept Crystalline+CNW+Wet Coat kombinasyonu halen (2 aydan fazla oldu) hayatına devam ediyor.
Özet, bu iki ürünün birlikteliği özellikle yaz aylarında daha uzun sürüyor.

Crystal Concept CNW Shampoo and Gyeon Wet Coat - YouTube