User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Hangi pasta kullanılmalı ?

34tb9544 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hangi pasta kullanılmalı ?

Arkadaslar kullanıpta memnun kaldiginiz pasta markalari nelerdir aracım siyah oldugundan dolayı biraz titiz davranmak durumundayim daha önce uyguladığınız memnun kaldiginiz pasta markalarını yazarsanız sevinirim birde nasıl bir uygulama yapıp hangi yolu izlemeliyim forumda kil kullananlar var ben uygulamasını biliyorum detaylı bir sekilde tarif ederseniz sevinirim
    C R M performance

Detailing Bölüm Başkanı imprezaWRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kullandığın pasta ile beraber kullanacağın pad'de önemli.

Ben Chemical Guys ürünlerini getirdiğimden benim cevap biraz yanlı görülebilir.
    Ama menzerna'da kullandım.
    Cguys ve meg.'de diminishing özellikli pastalar var. Tek ürünle sonuca ulaşabiliyorsun.
    Benim favorim aşağıdaki linkteki ürün.
    SWIRL REMOVER SCRATCH AND SWIRL REMOVER

Elimde 3 tane kaldı.

mertk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cogunu kullandim en memnun kaldigim siyahta durumu agirsa vernigin 105 ,85 ile asindirip 205 82 ile finish yapiyorum meguiarsin urunlerini bulmak hem kolay hem suan ucuz hemde kaliteli tabi kullancaginiz pad ve makinede onemli siyah da hologram olayi var bide coookk cokkk dikkatli yavas yavas yaoilmasi gerek en iyisi siz bi makro cekim yapin guzel bir isikla buraya koyun , bizde ne tarz bi asindirici kullanilmasi gerektigini soyleyelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Cguys ve meg.'de diminishing özellikli pastalar var. Tek ürünle sonuca ulaşabiliyorsun.

Elimde 3 tane kaldı.
    Simdi söyle bı durum var pastayı ben alicam kendi boyacimda yaptircam onun kullandığı normal sanayi ısı bir pasta var ama ben yapmisken güzel kaliteli bir pasta yapmak istiyorum arabanin durumu iyi öyle aman aman çizikler yada asiri bı matlik yok araç benden önceki sahibinde garajda kalmış pekte binmemiş 2. Bı aracı varmış belki cila ile bile duzelebilir bu elindeki ürünlerin fiyatı nedir
    C R M performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 34tb9544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi söyle bı durum var pastayı ben alicam kendi boyacimda yaptircam onun kullandığı normal sanayi ısı bir pasta var ama ben yapmisken güzel kaliteli bir pasta yapmak istiyorum arabanin durumu iyi öyle aman aman çizikler yada asiri bı matlik yok araç benden önceki sahibinde garajda kalmış pekte binmemiş 2. Bı aracı varmış belki cila ile bile duzelebilir bu elindeki ürünlerin fiyatı nedir
    Çizikler cila ile düzelmez, en fazla maskelenir. Çizikler pasta ile giderilir, üzerine de cila uygulanır.
    Bu ürünün diminishing özelliği var. Yani ürün panel üzerinde çalıştıkça küçük parçalara ayrılıyor ve böylelikle hafiften çiziklerden ağır çiziklere kadar çizikleri gidermiş oluyorsun. Ellede yapabilirsin ama yorucu olur.

Ürünün fiyatı 28 TL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya normal makina kullanicak iste benim Boyaci zaten derin çizikler degil dediğin gibi sadece üst tarafı kurtarcaz yani temizliycez yerin nerde senin
    C R M performance

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı 34tb9544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya normal makina kullanicak iste benim Boyaci zaten derin çizikler degil dediğin gibi sadece üst tarafı kurtarcaz yani temizliycez yerin nerde senin
    ö.m attım.

aybarsdnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır konu açılmışken ben de birşey sormak istiyorum..benim aracım beyaz ve üzerinde ağaçtan döküldüğünü tahmin ettiğim pas gibi benek benek lekeler var ama aracın her yerinde..çok az da zift kalıntıları var uzun yoldan dolayı.bunları ne şekilde çıkartabilirim ve aynı zamanda aracımı biraz parlatabilirim ? boş vaktim çok şu aralar,ancak makinam yok.1 2 arkadaşımla uğraşmak istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı aybarsdnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazır konu açılmışken ben de birşey sormak istiyorum..benim aracım beyaz ve üzerinde ağaçtan döküldüğünü tahmin ettiğim pas gibi benek benek lekeler var ama aracın her yerinde..çok az da zift kalıntıları var uzun yoldan dolayı.bunları ne şekilde çıkartabilirim ve aynı zamanda aracımı biraz parlatabilirim ? boş vaktim çok şu aralar,ancak makinam yok.1 2 arkadaşımla uğraşmak istiyoruz
    O lekeleri kil ile çıkartabilirsiniz. Zift'ide kil ile çıkartırsınız ama boyayıda çizebilirsiniz. Zift için sonax zift çıkartıcı kullanabilirsiniz.
    Veya isterseniz sinek-böcek,reçine ve zift temizleyici şampuan var ondan verebilirim.
    Islak görünüm içinde butter wet wax'ı önerebilirim. Hafif kılcallarıda kapatma özelliği vardır.
    PROFESSIONAL CAR WAX - WET DEEP GLOSS BUTTER WET WAX CAR WAX AND AUTO POLISH

ilkerrrrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı imprezaWRC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Elimde 3 tane kaldı.
    selamlar
    Bu ürünün yanında cila da almamız iyi olur mu? olursa ne tavsiye edersiniz.
    Hiç tecrübesiz birisi bunu elle atabilir mi?
    Elle atmak için pad mi lazım?

Ya da ben derdimi anlatayım.
    Amatörüm.
    Kendi aracıma uygulama yapmak istiyorum.
    ilk olarak pasta, sonrasında cila, sonra wax mı kullanmam lazım. bunların sonrasında da yıkamak için bu ürünlerin güzel şampuanı var mı?
    Bunların açıklandığı güzel bir link var mı. diğer forum sayfaları 100 lü sayıları bulmuş. Bana hangi ürünler ve nasıl uygulanacaklarını söyleyebilirseniz sizden satın almak isterim.
    İyi günler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ilkerrrrr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar
    Bu ürünün yanında cila da almamız iyi olur mu? olursa ne tavsiye edersiniz.
    Hiç tecrübesiz birisi bunu elle atabilir mi?
    Elle atmak için pad mi lazım?

Ya da ben derdimi anlatayım.
    Amatörüm.
    Kendi aracıma uygulama yapmak istiyorum.
    ilk olarak pasta, sonrasında cila, sonra wax mı kullanmam lazım. bunların sonrasında da yıkamak için bu ürünlerin güzel şampuanı var mı?
    Bunların açıklandığı güzel bir link var mı. diğer forum sayfaları 100 lü sayıları bulmuş. Bana hangi ürünler ve nasıl uygulanacaklarını söyleyebilirseniz sizden satın almak isterim.
    İyi günler.

Bu üründen sonra cila yani wax uygulamanız lazım. Pastayı ellede uygularsınız ama çok yorulursunuz. En güzel sonuç tabiki makina ve uygun pad kombinasyonu ile olur.
    Elimde cilalarda var. Çok yoğun cilalı şampuanda var. Ancak, cila uyguladığınız aracı 1 hafta yıkamazsanız cilanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlarsınız ve dolayısıylada ömrünü uzatmış olursunuz.

Elimdeki cilaların çok hafif kılcal çizik kapatma özelliğide var, bendeki cilalarda aşındırıcı yoktur.

İstanbul'da olsanız spot test bile yapardım aracınıza, böylelikle hangi ürünü almak istediğinize daha net karar verirdiniz.

PNR05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Meg diyorum kalite arıyorsanız, 85 kullandım hasta oldum utanmasa hare bile bırakmayacak, yok böyle bir ürün.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    145 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı PNR05 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Meg diyorum kalite arıyorsanız, 85 kullandım hasta oldum utanmasa hare bile bırakmayacak, yok böyle bir ürün.
    Önerdiğiniz ürünün aşındırıcısı 10 üzerinden 10 olarak değerlendirilip, ardından daha düşük aşındırıcı kullanılması gerektiği söyleniyor.

M85 compund olduğu için onu düşük aşındırıcılı bir polish ile takip etmeniz ve finish vermeniz gerekir.

M105/M205 Versus M85/M83 - YouTube

PNR05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öyle söyleniyorda ben aracın birkaç bölgesinde haresiz bile finish bırakmasından dolayı hayrete düştüm bu yüzden yazmıştım. 85-82-26 kullandım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)